Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Milyen "segítséget" nyújthatnak egy fitness teremben? fórum

Milyen "segítséget" nyújthatnak egy fitness teremben? (beszélgetős fórum)


2012. jan. 22. 12:24

Sziasztok!


Gondoltam leírom mi történt, legalább ez is nyugtat. Ma voltunk edzeni és megkérdeztem a teremedzőt, hogy nincs-e olyan leírásuk, amin az összes gép szerepel, hogy mie mire jó, mennyi sorozatszám ajánlott, úgy mint a nőinél, csak éppen tényleg az összes gépre kiterjedően. Elég fleós volt, levágta, hogy tök kezdők vagyunk és nem is volt kedve belemenni a dolgokba a sima kereteken belül... Mondta, hogy nincs semmi leírás csak az a kezdő női alap, ami két három hét után már nem is igazán ér semmit. Szóval eléggé félreérthetetlenül, de mégse telibe oda lett lökve, ha tartalmas, hatásos edzést szeretnél, akkor fizess külön órákat. Persze lökte, hogy ismerjük-e a kitörést meg stb... Nekem nem is az a célom, hogy a sok gép között én külön kitörögessek, azt itthon is tudok, ugyanúgy ahogy hasazni is meg bármit, amihez nem kell gép. Nem hiába mentem terembe és semmi más "vágyam" ott, csak a gépeket megismerni és helyesen használni. Túl nagy álom, mert ebben ők nem együttműködőek, de akkor tényleg nem tudom minek vannak.

Mivel nem fogom még a szövegelésemmel is feltartani őket így a véleményládába írok, ami írásom gondolom a kukába fog landolni olvasatlanul. Végül is nem is balhézni szeretnék, csak felhívni a figyelmüket, hogy mit írnak, miszerint nem is extra elvárásom lenne, amit szeretnék, hanem csak szavahihetőség és emberség kérdése a betartása, plusz, hogy milyen látni egy kezdő szemüvegén keresztül az ő megszokott világukat, viselkedésüket. Lehet már annyira belefásultak, hogy észre sem veszik, milyen rossz érzést keltenek másban. Ma ott borultam ki, hogy az idegenek sokkal kedvesebbek és segítőkészebbek a géphasználat elmagyarázása és a helyes beállítással kapcsolatban, mint az edzők...

17. 0ff98a4a71 (válaszként erre: 15. - E3e341c3df)
2012. jan. 22. 12:07
ÁÁÁ ez azért durva! Komolyan olyannak tűnik, mintha nem állna érdekükben, hogy odajárjanak az emberek!
16. 1246f1921c (válaszként erre: 9. - E3e341c3df)
2012. jan. 21. 16:54

Az ilyen szituáció mindig kellemetlen, én sem kifejezetten szeretek "harciasnak és bunkónak" tűnni ilyen helyzetben.


De van mikor muszáj. Inkább kérj segítséget, kérdezz, mondd el ha valamivel problémád van, sem mint később problémád származzon belőle.

15. e3e341c3df (válaszként erre: 13. - Várhegyi Márton)
2012. jan. 21. 16:39

Ez sok mindentől függ ám.

Hallottam olyan helyről, ahol le kell egy összegben tenni két kilót és azt lejárhatod, havi harmincanként (talán családi jegy), mindent használhatsz, de nincs se próba napi jegy se más lehetőség, ennyit kell fizetni. Persze ez csak hallomás.


Tudom, hogy költséges... megkérdeztük mennyi, 3-5 ezer egy óra, edzőtől függ. De erre nincs is szükségem. Azt hiszem az nem nagy elvárás, ha fair viselkedést várok, ami le van írva azt tartsák is be. Sőőőőőőt... még az sem kéne... csak egy kis ártatlan edzésterv vagy annyi, hogy tudjam melyik gép mire jó. Oké, hogy ott van egy kép rajta és angolul a szöveg, na de...


Tényleg nem várom, hogy velem foglalkozzanak :), azt szeretem, ha egyedül mennek a dolgok, de ehhez kéne egy minimális alap, amit ugye írnak...

14. e3e341c3df (válaszként erre: 12. - 0ff98a4a71)
2012. jan. 21. 16:32

Igen, lehet velem van kis baj, mert azt hiszem amit leírnak, abban lehet hinni. :DDD

Amúgy meg szívós is vagyok, megfogom oldani, csak kíváncsi voltam más hogyan értelmezi és esetleg mi a tapasztalata.

13. Várhegyi Márton (válaszként erre: 11. - E3e341c3df)
2012. jan. 21. 16:26

"Nem tudom, szerintem közép árkategória."


Akkor szerintem ne legyenek nagy elvárásaid...!:-( A személyi edzés elég költséges dolog.


"Meg tényleg nem személyi edzést kérnék, csak legalább ne reklámoznák így."


Tanácsot szerintem nyugodtan kérhetsz bármikor, de ne várd, hogy hosszabb ideig veled foglalkozzanak...


"csak legalább ne reklámoznák így."


Valóban el lehetne vitatkozni arról, mennyire etikus vagy félrevezető egy ilyen hirdetés.

2012. jan. 21. 16:23

Sziasztok!

Életem során eddig kb. 8 fitness teremben fordultam meg eddig. Az első hely egy női terem volt, ahol első alkalommal minden egyes gépet megmutatott az edző, hogy mit, hogyan és mennyit kell belőle. Különösebben nem kérdezte meg, hogy mit akarok, fogyni vagy erősödni, amit igen nagy hibának tartok, hogy nem kérdezte meg, hogy van-e valami egészségi problémám, mert akkor bizonyos gyakorlatok kizártak.

Sajnos sok helyen láttam, hogy az újakat halálra hajszolják, annyira, hogy elmegy a kedvük az egésztől. Pl:: 90 perc futópadon! Ja persze!

Sok olyan terem van, ahol szarnak az emberre. Nem érdekli őket, hogy mit csinálsz, az sem, hogyha nem rendeltetés szerűen használod a gépet.

Sok dolgot a saját tapasztalataim alapján tanultam meg. Mivel eü.t végeztem, tudom, hogy mi az amit csinálhatok és mi az, amit nem.

Ingyenes személyi edzésről még sose hallottam!

Jó nekem volt mert egy srác éppen edzői tanfolyamra járt és volt 3 kisérleti nyula, az egyik én voltam:D Nagyon jó volt, csak az volt a baj, hogy másik városban volt a terem.

Van olyan terem, ahol nagyon jó ízületkímélő gépek vannak, csak ott a vendégkör rémes...

Bár az öltözői témáktól legszívesebben a hajamat tépni, de ez ezzel jár. Most ne várjam el, hogy csak egyetemi professzorok járjanak oda.

Én olyan termet keresek, ahol ha elakadok, bátran merjek az edzőtől segítséget kérni.

Az első edzésterv, amit adnak mindenhol egyáltalán nem személyre szabott, mivel minden embernek más testrészét kell szépíteni.

Én 19 évesen kezdtem de nem bántam meg.

Az én véleményem: ha nem tetszik a terem és a kollektíva, akkor váltani kell.

11. e3e341c3df (válaszként erre: 7. - Várhegyi Márton)
2012. jan. 21. 16:20

Nem tudom, szerintem közép árkategória. Szerintem igényes a hely és a két alkalmam alatt mindig volt bent minimum kettő teremedző, biztos nem dísznek. Ha én ezzel foglalkoznék, külön jó lenne, ha gyakorolhatnám is a szakmám, legalább ők sem unatkoznának...

Meg tényleg nem személyi edzést kérnék, csak legalább ne reklámoznák így.

10. e3e341c3df (válaszként erre: 5. - D.A.Morison)
2012. jan. 21. 16:16

Köszi. :)

Akkor tényleg lehet hivatkozni a reklámszövegre, mert nem is kérnék többet, és nem is kell nekem személyi edző, aki mindig mellettem van, csak legalább az alapokat mutassák meg, ahogy lentebb is írták.

9. e3e341c3df (válaszként erre: 4. - 1246f1921c)
2012. jan. 21. 16:13

Köszi. :)

Nem is várnám, hogy mindennap, csak tényleg nem is tudhatják, hogy esetleg van-e problémám és ezt vagy ezt nem csinálhatom. Vagyis, hogy egyáltalán megfelelő-e nekem a sablon edzésterv.

Az a baj, hogy tényleg nem kéne ilyesmiket írni, ha nem ez a valóság. Valahogy csalódik az ember, ha nem azt tapasztalja, amit leírtak és ezek után már elég kellemetlen kérdezni bármit is, ha az is nehezen megy, amit ők "ígérnek".

8. e3e341c3df (válaszként erre: 3. - Tengerszint)
2012. jan. 21. 16:09

Igen, én is így gondolnám, ahogy te írod.


Azt is elhiszem, hogy időigényes, ezért sem nyaggatok senkit, de nem is akarnék én ilyen szintűt, csak azt, hogy ne hiába járjak, ha egyszer elkezdtem és ne menjen el a kedvem, mert össze vissza kalimpálok. :D


Köszi a véleményed. :)

7. Várhegyi Márton (válaszként erre: 6. - E3e341c3df)
2012. jan. 21. 16:07

Azért, mert egy olcsóbb teremnél kizárt, hogy legyen érdemi személyi edzés ingyen.

Szóval valószínűleg inkább csak reklám ez a "személyi edzés az újaknak" dolog.

6. e3e341c3df (válaszként erre: 2. - Várhegyi Márton)
2012. jan. 21. 16:05

Ez miért érdekes?

Amúgy változó, függ, hogy kombináljuk-e mással (spa), de./du. vagy napközben bármikor szeretnénk járni. Függ az alkalmak számától.

Én nem is várnám el a tutujgatást, de ha egyszer ezt írják, akkor...

2012. jan. 21. 16:04

A teremben lévő személyi edzők nem fognak egyesével mindenkihez odamenni, hogy mit, merre, hogyan. Ha valakinek valamivel problémája van vagy csak tanácsot szeretne kérni, akkor menjen oda és kérdezzen. :)

Én odamennék, hogy ne csak valami netről letöltött edzésprogramot adjanak, hanem személyre szabottan készítsék el számodra, ahogy az a reklámszövegben is fel van tüntetve.

4. 1246f1921c (válaszként erre: 1. - E3e341c3df)
2012. jan. 21. 15:40

Valóban ilyen helyzetben fel kell mérnie az állapotod, kiállítania egy edzéstervet.


Szerint simán megkérdezheted, hogy mi-hogy működik. Mikor elsőre mentem edzőterembe, hozzám sem jött oda senki, nekem kellett odamennem és segítséget kérnem. Ez egyszerűen belefér az edzőtermi használatba, mindenféle "személyi edző" kategória súrolása nélkül.


Csak szólni kell. Azért nem járnak a nyakadra, mivel nem tudhatja előtte jártál-e már edzőterembe, ráadásul sokan nem szeretik ha zavarják őket. Egyszerűen sétálj oda, és kérdezz rá. :)


Másodszor, ha úgy érzed az edzésterv nem megfelelő, mert még sem bírod fizikailag szintén nyugodtan odamehetsz, szólhatsz, hogy változtassanak rajta. Bármit mondanak, hivatkozhatsz arra, hogy s mint reklámozták magukat.


Viszont, ez az edzésterv egy kezdeti segítség, amit véleményem szerint nem várhatsz el, az az, hogy minden nap foglalkozzanak Veled, hogy havonta változtassák az edzésterved a testi, bírási állapotod változásával együtt.


Szak tanácsot is lehet kérni, de van ahol már a tanácsért is pénzt kérnek.


Ilyen világban élünk...

2012. jan. 21. 15:32

Az egyéni állapotfelmérés + személyes edzésterv (saját állapotodnak s egészségednek megfelelő ahogyan írják) alapvetően azt jelenti, hogy egy komplex felmérést kellene veletek csinálniuk s egyénre szabott edzéstervet adniuk nektek.


Ez az egyéni állapotfelmérés+ edzésterv készítés valóban a személyi edzésnek egy része. De ha ezzel reklámozzák maguk, akkor nyújtani kellene ezt a szolgáltatást.


Időigényes minden vendéget felmérni, edzéstervet készíteni neki.


Sajnos MAgyarországon amit eddig tapasztaltam, majdnem mindegyik konditerem írja ezt, hogy ingyenes állapotfelmérés, segítség, edzésterv stb. De a valóság az, hogy netből kinyomtatják egy női s egy férfi edzésterv s ennyi.....


A minimum, amit nyújtani kellene szerintem az az, hogy megkérdezik hogy van-e egészségi problémátok s mi a céljátok (fogyás, izomépítés, stb.) ennek megfelelően nagy vonalakban tudnának tanácsot adni (pl. milyen gépeket használjátok, milyen ismétlésszámmal...)

És be kellene mutatni nektek a gépek használatát. Ez a minimum szerintem.

Aki eddig még nem járt konditerembe honnan tudhatja hogy hogyan kell használni a gépeket, hogyan kell edzeni....ezért van teremedző.....az lenne az ő feladata véleményem szerint.

2. Várhegyi Márton (válaszként erre: 1. - E3e341c3df)
2012. jan. 21. 15:31
Mennyi az egyszeri belépő vagy a havi bérlet vagy akármi ára?
2012. jan. 21. 15:16

Szerintetek ha valaki vesz egy bérletet és a honlapon úgy van feltüntetve, hogy-:


"Ingyenes állapotfelmérés és induló edzésterv

Mielőtt a rendszeres edzést elkezdenéd, teremedző kollégáink segítenek abban, hogy a saját egészségi állapotodnak és edzettségednek megfelelő gyakorlatokat végezz.


Szakképzett edzőink egy rövid fittségi állapotfelmérést végeznek, és ehhez igazítva készítik el a Te személyes edzésprogramodat.

Hogy a befektetett munkád hatékonyságában biztos lehess, kollégáink segítségével rendszeresen kontrollálhatod fittségedet!


Az állapot felmérés és a kezdő edzésterv ingyenes, kérd teremedző kollégáink segítségét!"


- akkor elméletileg a leírtak szerint foglalkozniuk kéne velünk, ha már tudják, hogy újak vagyunk és "segítséget" is kértünk...



Ha mégis azt érzem, hogy valahogy nem felel meg a valóság az itt leírtaknak, akkor mit tegyek? Végül is a kezünkbe nyomtak egy kezdő, női edzéstervet, de se azt nem tudják, hogy mit szeretnénk se semmit. Rajta van a gépszám a sorozatszám aztán csináld, ha baj van sikíts. :D Nem születhet mindenki edzőterembe. :(

Szóval mennyire fér bele a valóságban az, hogy segítséget kérjünk a teremedzőtől a nélkül, hogy már a személyi edző kategóriát súrolnánk és esetleg pofátlannak tűnnénk?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook