Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Téged nem zavarnak, zavarnának ezek az utcai önjelölt árusok, kéregetők? fórum

Téged nem zavarnak, zavarnának ezek az utcai önjelölt árusok, kéregetők? (beszélgetős fórum)


18. genlips (válaszként erre: 16. - Timycat)
2012. jan. 21. 10:55

szórj vissza rájuk még nagyobb átkot és mondjuk hetedíziglen.

a legszórakoztatóbb, ők komolyan veszik ezt, mert hisznek benne

2012. jan. 20. 23:14
Engem is nagyon zavarnak a kéregetők. Főleg ha még pofátlanaok is, és visszaszólnak, pedig nem szoktam bunkó lenni, csak szépen nemet mondok. Mi felénk a boltnál állnak és vagy az aprót, vagy cigit kunyerálnak. Na meg a nagy bevásárlóközpontoknál a bevásárlókocsiból a 100ast, vagyis már inkább visszatolják a kocsit.
2012. jan. 20. 23:11

Ha nem másznának a nyakamba nem zavarnának... egy kéregetőnél vagyok visszatérő "kuncsaft"; ő csendesen ücsörög egy padon maga előtt egy kisdobozkával, aki ad neki megköszöni és ennyi.

Az ilyet tolerálom; az agresszív nyomulóst és ha nem adsz neki elátkozósat viszont rühellem

2012. jan. 20. 22:57
Nálunk a Tesco parkolóban,meg az Aldinál molesztálják az embert,hogy adjon pénzt,mert nem tud hazamenni,meg kenyérre kell.Mondtam sajnos van kinek adjam a nyugdijamat.Menjen a Polgármesterhez kérni.A Belvárost elkerülöm,ott vagy a zoknikkal,vagy ágyneművel molesztálnak.Az alkoholista zaklatókat meg elkerülöm egyenest.A gyűrűs trükköt már ismerem,velem is próbálkoztak,mondtam neki gyerekem újabbat ,mert ez lejárt lemez.Na meg a telefonon ,nyertem,na annak is mondtam,öcsi mással próbálkozz,mert nálam nem vagy nyerő.
2012. jan. 20. 22:51

Van ilyen minden nagyobb városban. Én 3 éve találkoztam először ezzel, Pécsett, amikor egyetemista lettem. Van aki régi könyveket akar eladni, van aki meg borotvapengét. Egy nő rendszeresen kéreget, és még azt is megkérdezi hogy pécsi vagy-e? Aztán elkezdi a mondókáját, aminek az a vége, hogy nincs pénze, és adnál-e neki. Sőt, még odáig is elmegy, hogy megkérdezi, hogy laksz, mert ő majd megy és visszafizeti.. ahham, hát persze :) De a kedvencem a fazon, aki aprót kér tablettás borra, mert "szőlőérzékeny" :D neki adok, jó a dumája.

Egyébként mostanában nem rajtuk vagyok kiakadva. A WWF és Greenpeace toborzói sokkal idegesítőbben nyomulnak. Saját megoldásom: Ha látom, hogy kint álldogálnak, és pont arra kell mennem, gyorsan előkapom a telefonom, mintha épp hívnának :)

13. spinneli (válaszként erre: 1. - 24942a4452)
2012. jan. 20. 22:03

Idővel megtanulja az ember őket kikerülni, illetve udvariasan elutasítani.

Egyébként ha határozottan közlekedsz, meg sem szólítanak.

2012. jan. 20. 22:00

Van egy trükk, hogy előtted lehajol és úgy csinál mintha felvenne valamit, majd mutogat egy aranygyűrűt, hogy nem te hagytad e el, mert ha igen, akkor visszaadja, de adj érte x Ft-ot, illetve ha nem is azt kérdezi, hogy te hagytad e el, akkor azt mondja, hogy neki nem kell odaadja neked 1000 Ft-ért, és még árcédula is van rajta általában, amin természetesen 25-30 ezer Ft van ráírva.

Persze a gyűrű nem ér semmit.

11. Ami. (válaszként erre: 10. - Spiritus)
2012. jan. 20. 20:45
Velem ugyanezt eljátszották,névjegykártyát is adott,és h másnap küldi a pénzt..azóta is jön..
10. Spiritus (válaszként erre: 3. - 24942a4452)
2012. jan. 20. 19:10

Páromat verték át valami több 10 perces vetítéssel, hogy lerobbant a kocsi és nincs pénz a mobilon, és adja kölcsön a mobilt, meg adjon 2000 ftot, és hol dolgozik mert holnap oda visznek neki 5-öt csak most segítsen :) hát nem jöttek.

Hazajött, azt mondta ha ez is kamu, akkor megérdemli a pénzt mert annyira jól csinálta!

9. lilo7 (válaszként erre: 6. - 24942a4452)
2012. jan. 20. 17:53
Szerintem ehhez nem lehet hozzászokni (oké, hogy muszáj, mert nincs rá más megoldás),de a legfélőbb ami ilyenkor nekem eszembe jut, hogy agresszíven reagál arra ha nem veszel tőle semmit vagy nem adsz neki akár pénzt akár mást mondjuk pl cigit.
2012. jan. 20. 17:46
Nem zavar.
2012. jan. 20. 17:43
Néhány évtized és megszokod.
6. 24942a4452 (válaszként erre: 5. - Bd5e718401)
2012. jan. 20. 16:09
próbálok hozzászokni
5. bd5e718401 (válaszként erre: 1. - 24942a4452)
2012. jan. 20. 16:06
Nagyváros. Szokj hozzá!
2012. jan. 20. 16:04
városben szinte mindennapos eset
2012. jan. 20. 16:00
vannak hasonló sztorijaitok?
2012. jan. 20. 15:58

Ezek vannak igen :)

Néha olyan ötletesek az ember be is nyel egyet-kettőt :)

2012. jan. 20. 15:56

Szeptembertől suli végett elkerültem egy nagyvárosba,és napi szinten belebotlom valami kéregetőbe,árusba.

Leggyakrabban hamis parfümmel zaklatnak,és jönnek is utánunk,de volt olyan,h a pasi kiállt a lakása elé és azt mondta,h van eladó almája,nézzük meg a lakásán.Egy nő sokszor lekapott azzal,h vegyek tőle sálat,ami a nyakában van:D

De kértek már 50 eurót kölcsön,mert állítólag az illető elveszetette a pénzét,és kell neki buszra.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook