Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Tudja valaki, hogy lehet-e olyan műanyag dobozt kapni, amiből meleg hatására nem oldódnak ki káros anyagok? Esetleg bioműanyagból? fórum

Tudja valaki, hogy lehet-e olyan műanyag dobozt kapni, amiből meleg hatására nem oldódnak ki káros anyagok? Esetleg bioműanyagból? (tudásbázis kérdés)


1 2
2014. nov. 7. 11:58
muanyagot felejtsd el,vegyel jenait,mert az nagyon egeszseges.
2012. jan. 27. 12:49

Köszönöm azoknak, akik feltételezik rólam, hogy nem tudom átteni a kajámat porcelán tányérban, és abban melegíteni.. vagy ez nem jut eszembe magamtól.. :-)))

Természetesen eszembe jut.. viszont ahol előállítják az ételt, forrón teszik bele abba, amibe elhozzuk.. és mikor én főzök otthon, is egy segítség lenne, ha nem kellene mindig megvárni a csomagolással, hogy totál kihűljön..


De mindegy, egyelőre még nem találtak ilyet fel, így beletörődünk, hogy valamiben meg kell halni... :-)

Ha nem ebben, akkor majd a kipufogógázban, meg egy csomó minden ártalmas dolog van..

Egy próbálkozás volt részemről, hogy hátha.. de nem.. :-))

54. Cucicsillag (válaszként erre: 49. - Dolores007)
2012. jan. 21. 18:55

és akkor így döglenek be a fórumok :)

hurrrá

53. Tótágas (válaszként erre: 51. - Nehita4)
2012. jan. 21. 12:13
sajnállak, hogy ilyen "humortalan" ember vagy...Én "lebaltázásnak" veszem ha engem tesznek egy személyben felelőssé a világ rosz dolgaiért.Attól még lehet valaki felelős természet és állatvédő mert van humorérzéke.
52. Tótágas (válaszként erre: 51. - Nehita4)
2012. jan. 21. 12:10

[link]

valami fogalomzavar lehet itt,A cikkből egyértelműen kiderül, hogy a bioplasztik ugyanugy MŰ előállítású mint a többi műanyag,csak azért bió mert a hozzákevert mikroorganizmusok miatt lebomlik a természetben használat után!Tehát nem az előállítása bio hanem a lebomlása!

A természetes anyagokból készült "edények"-nel valószínüleg más a nevük.

2012. jan. 21. 10:11

Nálam nem jött át ez a humoros-vicces dolog...

"Lebaltázni" sem baltáztam senkit, szimplán nem értem az itt hozzászólókat.

Bioműanyag - egyenlőre ez a hétköznapi neve.


Magyar fejlesztés:

think.transindex.ro/?p=11498

50. Tótágas (válaszként erre: 48. - Nehita4)
2012. jan. 20. 22:05

Jesszus!De ennyire komolyan se kell venni,és lebaltázni embereket....

Itt azzal "viccelődtek"csak a lányok,hogy ha valami természetes anyagből készül(kukorica,cukornád stb,tehát ahogy Te is írod"keményítő,cellulóz,fehérje stb"akkor az NEM műanyag!

49. Dolores007 (válaszként erre: 48. - Nehita4)
2012. jan. 20. 20:48

Tisztában vagyok vele, hogy nem fog a táskámban szétesni, remélem nem okoztam vele törést neked.

Azért, mert humorosan fogjuk fel a dolgot, még egyeltalán nem biztos, hogy nem érdekel. Nem értem a logikát abban, hogy ha humoros megjegyzéseket teszek, akkor nem érdekel a saját környezetem??

Az, hogy nem a mi hasznunk lesz, nem flegma megjegyzés volt, egyszerűen egy szomorú válasz arra, hogy öccá' év kell a teljes lebomláshoz.

Szerintem azzal, hogy nem bioműanyag kajásdobozban melegítettem a mikróban a kaját a munkahelyemen, hanem porcelán tányérban, azzal nem teszek rosszat a környezetemnek. :D

Minthogy azzal sem, hogy szeretek nevetni. :)

48. nehita4 (válaszként erre: 41. - Dolores007)
2012. jan. 20. 19:04

De az utódaidnak örökül hagyod :(

Valszínűleg ha ételtárolót állítanak elő bioműanyagból nem fog szétesni a táskádban, mivel erre a célra lett megtervezve.

A mostani kőolajalapú műanyag szétesik, DE NEM BOMLIK EL! (egyáltalán nem bomlik el el a talajban)

A bioműanyag pedig ELBOMLIK! (feldolgozzák a mikroorganizmusok a talajban)

A kettő között lényegesen nagy különbség van: az első szemét a második komposzt.



:(

Nem értem az itt hozzászólók nagyrészét, ennyire nem érdekli őket saját környezetük és a jövő nemzedék? Bepötyögnek pár humorosnak tetsző leszólást, nem is veszik a fáradtságok arra, hogy ha valamiről még nem hallott, legalább megnézi a google-ban.

De ha mégis szeretne tájékozódni, akkor néhány alapvető információ:

A kukoricaműanyagból húszféle műanyagot, poliésztert, poliuretánt, textilt állítanak elő.


A kukoricából sokkal kevesebb nyersanyag kell ahhoz, hogy 1 tonna poliolt előállítsanak: mindössze 1,76 tonna, míg 8 tonna nyersolajból lesz csak 1 tonna poliol alapanyag


A természetes anyagokat (keményítő, cellulóz, fehérje stb.) a mikroorganizmusok képesek lebontani, ezáltal a természetes anyagokból készült termékek nem okoznak környezetterhelést hulladékká válásuk után.


A mesterséges úton előállított (kőolaj alapú), szintetikus anyagok számos előnyös tulajdonságokkal rendelkeznek, de egyre több problémát is okoznak, mivel hulladékká válásuk után természetes körülmények között nem képesek lebomlani, a szárazföldön illetve a felszíni vizekben komoly károkat okoznak.


A világon 1950-ben évente 5 millió tonna, ma már 245 millió tonna műanyagot állítanak elő. - kicsit sok ahhoz, hogy elássuk és ne vegyünk róluk tudomást szerintem.

2012. jan. 20. 14:40

Már botox sem köll:) Párom, minap mondja, hogy

-ennek a Klárikámnak milyen érdekes arca van... Mondom ,hja,mert ez a Szűcs Judith :)

Mire Ő :-ezeknek tuti egy a plasztikai sebészük, mert mindkettőnek ugyanaz a jokervigyora van.

(fejlődünk...)

46. Dolores007 (válaszként erre: 45. - Cucicsillag)
2012. jan. 20. 14:37
Mit nekünk balzsamozás... :))
45. Cucicsillag (válaszként erre: 43. - 4c30444687)
2012. jan. 20. 14:33

akkor az az anyagcserevégtermék? :)

Bár, az is televan már tartósítószerrel. Azt hallottátok, hogy a hullák is lassabban bomlanak,mint anno- pont a sok tartósítóscuccos miatt...?!

44. Dolores007 (válaszként erre: 43. - 4c30444687)
2012. jan. 20. 13:34
:DD
43. 4c30444687 (válaszként erre: 42. - Dolores007)
2012. jan. 20. 13:28
Vagy mű bioanyag :)
42. Dolores007 (válaszként erre: 40. - Cucicsillag)
2012. jan. 20. 13:27
Sztem csak xarul nevezik. Lehetne inkább bioanyag.
41. Dolores007 (válaszként erre: 39. - Nehita4)
2012. jan. 20. 13:26

Akkor ez már nem a mi "hasznunk" lesz.

Ételtároló doboz esetében az, hogy szétesik vagy lebomlik a táskádban - tök mindegy. :D

40. Cucicsillag (válaszként erre: 1. - Molly38)
2012. jan. 20. 13:21
most vagy bio vagy műanyag, ez nem hímnős, mint a csiga XD
39. nehita4 (válaszként erre: 36. - Dolores007)
2012. jan. 20. 13:20
A teszkós műanyag zacskó és tsai csak szétesik, lebomlani 500 év alatt sem fog a mostani kutatások szerint.
38. Dolores007 (válaszként erre: 37. - 4c30444687)
2012. jan. 20. 13:18

Amikor először felejtettem ilyen zacsit a többi között hónapokig, akkor azt hittem, hogy egér van a lakásban. :D


Nehéz elhinni amúgy, hogy ilyenkor nem az az első gondolat, hogy "Vigyé' tányért!" :))

37. 4c30444687 (válaszként erre: 36. - Dolores007)
2012. jan. 20. 13:12
Nagyanyám szekrényében találtam pár éve őrizgetett tecsós zacsót. Nem szakadt, hanem málott. Tartós cikkekhez nem igazán alkalmas, márpedig egy ebédes doboz elég sokáig kitart.
36. Dolores007 (válaszként erre: 33. - 4c30444687)
2012. jan. 20. 13:09
Szuper dolog ez a lebomló műanyag, ha úgy viselkedik mint a teszkós zacsi, (amikor szemetes zacskónak használod és fecnikre hullik, mikor viszed le), akkor inkább nem hurcolnék benne kaját a táskámban! :D
35. 4c30444687 (válaszként erre: 29. - Kicsithamis)
2012. jan. 20. 12:59
Gyerek esetében szerintem inkább a kétes műanyag, mint a veszélyes üveg szilánk.
34. Noarashi (válaszként erre: 30. - Molly38)
2012. jan. 20. 12:57

Aszpartám. Ha nem vagy cukorbeteg akkor meg minek is használnád? Ott a fehér méreg, a cukor :)

Vagy a hamisított méz :) Na szóval ez egy ördögi kör.

Amúgy pl ha az ember hozzászokik a minél kevesebb édesítéshez, rájön, h sok minden eredeti ízében is finom.

Az igazi méhecskék által gyárott méz meg tényleg jó! Lehet nem update, de lesz-rom.

33. 4c30444687 (válaszként erre: 16. - Molly38)
2012. jan. 20. 12:55

Ez eszembe sem jutott, nekem tartósabb poly-nyalánkságokatt kellett vágnom.


A cukornád rost cuccokkal kapcsolatban viszont érdemes észbentartani, hogy szép, szép, lebomlik, komposztálható, de mégis csak egy eldobható, egyszer használatos csomagolóanyag, ami a kommunális szemetet gyarapítja.

32. Dolores007 (válaszként erre: 30. - Molly38)
2012. jan. 20. 12:37
Jááj, ez az "egyszer mondták és azóta én is úgy gondolom, bár nem értek hozzá, hiába is bizonyítják az ellenkezőjét" dolog elég röhejes.
2012. jan. 20. 12:31
Köszönet a hasznos hozzászólások íróinak! :-)
30. Molly38 (válaszként erre: 28. - Dolores007)
2012. jan. 20. 12:28
Nahát attól, hogy valami nincs tiltólistán az nem azt jelent, hogy nem káros, hanem, hogy jól lobbiznak mellette.. lásd aszpartam.
29. kicsithamis (válaszként erre: 27. - Noarashi)
2012. jan. 20. 12:23

Így van.:)

Mondjuk előfordul, hogy felér egy kalandtúrával, mire rájövök, hogyan és mit vigyen a gyermekáldás a suliba, ha főtt ételt csomagolnék neki, de hála Istennek kompromisszumkész :)

28. Dolores007 (válaszként erre: 25. - Kicsithamis)
2012. jan. 20. 12:16
Gondolom, hogy ami tiltólistán van, azt nem is használják. Ennyi.
27. Noarashi (válaszként erre: 25. - Kicsithamis)
2012. jan. 20. 12:15

Bárhogy is, de talán ha kicsit visszamegyünk e téren az időben,és azt használjuk amit a nagyanyó akkor annyira nagy baj nem lehet. Tehát üveg, fa, kerámai, porcelán, már a kínaiaknak is bejött anno :)

Szóval nem biztonságos műanyagot kell keresni, hanem minél kevesebb műanyagot használni.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook