Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Akiknek volt már abortusza, de nem tudják túltenni magukat rajta..... fórum

Akiknek volt már abortusza, de nem tudják túltenni magukat rajta..... (beszélgetős fórum)


2012. jan. 24. 12:12

Sziasztok!

Nekem 17évesen csúszott be egy baba, a szüleim döntöttek helyettem. Bizonyos szempontból jól döntöttek bizonyosból nem. De nem hiszem, hogy nekik egyszerű döntés volt ez.

Biztos jó okod volt arra, hogy ezt válaszd. Ha teheted tényleg fordulj szakemberhez.

Úgy voltam vele, akkor, hogy jó darabig kapcsolatot sem igen akartam. Teljesen bezárkóztam, nem volt egyszerű hozzám közelférkőzni. Nem volt olyan nap, hogy ne jutott volna eszembe a "gyermekem". Rettegtem, hogy mi van ha nem lehet.

30éves voltam, amikor megismertem a férjemet, összeházasodtunk és a 3. hónapban össze is jött kislányunk Erzsébet. Most viszont több, mint 1 éve közdünk a kistesóért, sikertelenül.

Ma is többször gondolok arra, hogy esetleg ez a Jóisten (ha valakinak jobban tetszik, akkor a sorsé) bűntetése.

Soha nem fogod eleflejteni, de majd egy kicsit könnyebb lesz, ha lesz aki elfeldetesse veled.

16. bcb6de9272 (válaszként erre: 1. - 7538640561)
2012. jan. 23. 21:31

Szia

Ilyenkor nincs jó vagy rossz döntés, megtetted, mert biztos egyedül voltál, vele is megtörtént egyszer...aztán volt egy vetélésem akkor átrendeződtek bennem a dolgok, az abortusz mégis jobban megviselt, mint a természetes szelekció.

arra készülj fel, hogy soha nem fogod elfeljteni...velem 7 éve történt, elfelejtettem élem az életemet, de a múltat elfeledni ne lehet, sőt ne is kell!

én sem bántam meg...de valahol haragudtam sokáig magamra ma már úgy gondolo ez volt a leghelyesebb amit akkor!! tehettem, ha most történik ugyan az lehet nem hoznék olyan döntést mint akkor, de az akkor volt, akkor kellettdönteni...fiatal vagy, előre nézz, és legközelebb azon légy hogy többé ne csinálj ilyet!

Sok szerencsét az életed további alakúlásához!

15. katika23 (válaszként erre: 14. - 7538640561)
2012. jan. 20. 14:13
Jha anno en is tablettaval maradtam terhes mert senki sem vilagositott fel h az antibiotikum semlegesiti a fogamzasgatlo hatasat....s en tudogyulladas miatt epp antibiotikumot kellett szedjek es igy nem is gondoltam h terhes lettem amikor kiderult jo nagyot neztem.....szoval teljesen felkeszuletlenul ert akkor engem is...nagyon hasonlo sztori:)
2012. jan. 20. 08:43
Az a legjobb,hogy én szedtem tablettát.. :(
13. katika23 (válaszként erre: 10. - 7538640561)
2012. jan. 20. 08:34

Hidd el meg nem tudod mert tul friss az egesz( hisz amint irtam en is megszenvedtem az ugymond gyasz idoszakot ) de nagyon jol dontottel es ha igy fogod fel konnyebb tultenni magad rajta. az eleted ilyen fiatalon egy kisbabaval csak szenvedes lett volna nem tudtad volna megelni az anyasag oromeit mikor nap mint nap azon kellene aggodnod h mit adj neki enni es hogyan neveld fel!!

Meg nekem is 25 evesen nem teljesen megalapozott anyagi korulmenyek kozott vannak ketsegeim es felek pedig sajat lakas van es 5 eve tarto kapcsolat meg munkank is van de igy is nehez lesz.

Szerintem nagyon felelossegteljes dontest hoztal es inkabb legyel azon h mostantol megalapozhasd a jovodet ha majd legkozelebb pozitiv tesztet tartassz a kezedben ne kelljen ugyanigy dontened.jha es szerintem szedjel fogamzasgatlot es ha nincs kapcsolatod vedekezz ovszerrel is mert sajnos mi nok kell vedekezzunk a legjobban h ne kelljen ilyen helyzetbe kerulni mert nem a ferfiaknak megterhelo lelkileg egy abortusz!!

12. csgybzs (válaszként erre: 10. - 7538640561)
2012. jan. 20. 08:26
Akkor mikor bűntudatod van, gondolj erre, hogy Te nem tudtál volna neki mindent (sőt) megadni! Helyesen és felelősségteljesen cselekedtél!
11. katika23 (válaszként erre: 9. - Csgybzs)
2012. jan. 20. 08:26
Pontosan ilyen meggondolasbol nem vallaltuk be akkor. par honapja ismertem meg csak az mostani paromat es ma mar tudom h szukseges egy erett kapcsolat is egy baba megtartasahoz hiszen a gyereknek az a legjobb ha csaladba no fel.most sem teljesen megalapozott az anyagiak de legalabb nem a semmire vallaltuk az ismet becsusszant babat.
10. 7538640561 (válaszként erre: 5. - Katika23)
2012. jan. 20. 08:22
Nem tarthattam meg...20 éves vagyok,a szüleimmel élek,perpillanat munkahelyem sincs...és ahogy a helyzet áll,a saját életemhez sem tudok megteremteni mindent,még pár évig biztosan...nemhogy egy babát tartsak el.. :( És igen,egyetem,most kezdem majd,ha összejön...a 9000t a jelentkezésre alig tudtam előkaparni.. :( Meg 20 évesen nagyon nem érzem magam késznek,hogy anya legyek...Szomorú de igaz...Szoktam nézni a Tini Mamikat,nemtudom ismeritek e...hát,ha úgy kezdhetném,mint ők..hogy babám van,akkor gyorsba ház,nem is akármilyen,mellette van pénzem bölcsire...de ez nem Amerika....
9. csgybzs (válaszként erre: 8. - Katika23)
2012. jan. 20. 08:20

Igazad van. De rengeteg nő ilyenkor bevállalná a semmire, majd a szülők segítik címszóval. De egy húsz éves lány még nem érett erre lelkileg, nem ez a dolga még. Hála istennek vannak céljai, tanulni akar, fejlődni, el kell fogadnia, hogy jól döntött.


Grat a babához! :) TE már tudod, hogy megérte kivárni. Más azért ilyen körülmények közé.

8. katika23 (válaszként erre: 6. - Csgybzs)
2012. jan. 20. 08:14

ez mindent megmagyaraz anno en is hasonlo okok miatt dontottem igy es ma mar tudom h nem dontottem rosszul mert egyetem kipipalva, van allasom es azota tarto kapcsolatom akivel most 3 het mulva varjuk az elso gyerekunket.

Ma mar tudom h szinte semmit nem tudtam volna kezdeni magammal ha akkor megszulom az elso becsusszant babankat.es a gyereknek is nehezebb lett volna mert anyagilag nem volt megalapozva semmi a jovonkhoz.KITARTAS!

7. Csipkerózsika (válaszként erre: 1. - 7538640561)
2012. jan. 20. 08:10
Ne "rágódj" rajta, ne gondolkozz, hanem engedd meg magadnak, hogy megéld az érzéseidet! A fájdalmat, bűntudatot, gyászt, mindent. Ez nem kellemes, de az a baba hozzád érkezett, a tiéd volt, kötődtél hozzá érzelmileg, akár akartad őt, akár nem. Ennek minden fájdalmát meg kell élned, és elengedni, csak akkor teheted túl magad rajta. Máskülönben valóban örökre gátak maradnak benned.
2012. jan. 20. 08:02
Elolvastam annó a másik topikodat. Fiatal vagy még, egyetemre készülsz, előtted az egész életed. Gondolj arra, hogy valamiért ez mellett döntöttél. Nem voltak meg a feltételek. Fogadd el magad és bocsáss meg magadnak. Néha olyan döntéseket kényszerülünk meghozni, amik szembe mennek az érzelmi világunkkal, de semmi sem történik ok nélkül.
2012. jan. 20. 07:59

A lenyeg h foglald le magad nem szabad ezen ragodj egesz nap.probalj elni es kikapcsolodni.hidd el nem ez lesz eleted legnehezebb idoszaka nem azert h elkeseritselek de nagyon nehez az elet neha kell hoznunk nehez donteseket amikre nem leszunk buszkek utanna de muszaj beletorodni.Valoszinu jol donottel.

Amugy ha nem vagyok indiszkret miert donottel igy??

2012. jan. 20. 07:54
Szia.fogadd eggyutterzesem....nekem is volt egy terhessegem 20 evesen.nagyon rossz idoszakban csusszant be es akkor ugy dontottem h elobb egyetemet akarok befejezni majd kis karrier vagy legalabb allas es egy jol mukodo kapcsolat kellene.sokat ragodtam emlekszem de ravettem magam es elvetettem.nagyon szenvedtem utanna en is utaltam magam mert onzo tettnek ereztem h az en eletem fontosabb volt....vegul az ido segitett tullenni rajta es hidd el ha nyomos okod volt ra h ne tartsd meg akkor kesobb nem fogod banni.mert en ma mar tudom h helyesen cselekedtem csak akkor en is meg kellett ezt gyaszoljam magamban.meglasd eltelik meg par het es jobban leszel ha meg nem akkor kerj kulso segitseget.
3. 4ce39e37cc (válaszként erre: 1. - 7538640561)
2012. jan. 20. 07:32

Egyûtt èrzek, kitartàs èskoncentràlj a jövöre, ami szebb lesz!

Sok puszim

2012. jan. 20. 07:28

keresd meg az Életkört. Weboldaluk is van, vannak feldolgozó csoportjaik, érdemes elmenned, érdklődnöd náluk, mert nagyon fontos, h feldolgozd, mind a későbbi életed, mind egy későbbi teherbeesés, szülés miatt. Olyan gátak alakulnak ilyenkor ki, melyeket fel kell oldanod és nagyon fontos, h a későbbiekben ha lesz babád, erről tudjon a szülésznőd/dúlád, mert elakadhat egy szülés ezek miatt a gátak miatt. Most egy gyászidőszakban vagy, éld meg, de próbálj segítséget kérni!

ölelés

2012. jan. 20. 07:16

Sziasztok!

Én 1 hónapja estem át a műtéten,és azóta is folyamatosan ezen rágódom...Valószínűleg sosem fogom tűltenni magam rajta...Azóta undorodom mindentől,ami emlékeztet rá,még nőgyógyászhoz sem mertem visszamenni...Sírnom kell,mikor az utcán kisgyereket látok...Meddig lehet úgy élni,hogy ne őrülj bele? :'( Nektek sikerül?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook