Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Lassan 11 hós babám nagyon keveset eszik, mit tegyek? fórum

Lassan 11 hós babám nagyon keveset eszik, mit tegyek? (beszélgetős fórum)


2014. jún. 6. 13:44
Miből itatod? A kislányom 16 hónapos. Olyan 10 hónapos koráig alig ivott, pedig ő tápszeres. Hiába kínáltam bármilyen folyadékkal. Beleivott 1-2 kortyot és annyi. Aztán megváltozott. Kapott egy itatós poharat, és mindig előtte van. Felforralt lehűtött vizet iszik csak. Se a teát, se a gyümölcslevet nem nagyon issza meg, ezért nem is kísérletezgetünk vele. Nagyon ritkán veszünk neki. A hízásról meg ne is beszéljünk, mert 16 hónaposan olyan 8,5 kg. 10 hónap alatt hízott 1.5 kg-ot és ebből volt olyan 5-6 hónap amikor szinte egy dekát se hízott. Szerintem próbáld meg másféleképpen adni neki a folyadékot.
25. Bencimama (válaszként erre: 14. - 613c0e0120)
2014. jún. 6. 13:37
ugyan ez
2014. jún. 6. 13:35
Szia mindenki!10 hos kisfiam szinte alig visz be folyadekot az inkabb anyatej ha minden igaz,bar szerintem tobbnyire csak konfort cicizik es hiaba kinalom tapszerrel etettel,vizzel,teaval,gyumilevel semmi se kell neki.mit tegyek?tudom egy gyerek se halt szomjan,ehen magatol,de ez elviselhetetlen.hizni sem hizik mar.kakija is kis gorcs.nagyon feltem es nem tudom mitevo legyek.
2012. jan. 19. 11:59
Azt írod, hogy az első foga még csak most jött ki 3 napja. Akkor lehet, hogy a fogzás miatt nem evett, és hamarosan változni fog a helyzet.
22. 613c0e0120 (válaszként erre: 21. - Kangaroo Island)
2012. jan. 19. 10:42

mert akkor még annyit sem enne főétkezésnél, ha két étkezés között adok neki nasit

én így gondolom, vagyis ez így szokott lenni

21. Kangaroo Island (válaszként erre: 20. - 613c0e0120)
2012. jan. 19. 10:36
miért nem teheted meg?
20. 613c0e0120 (válaszként erre: 17. - Ágio8405)
2012. jan. 19. 10:26

nálunk nincs nasi

nem tehetem meg egyenlőre, pedig úgy adnék én

19. 613c0e0120 (válaszként erre: 15. - 1f0972c182)
2012. jan. 19. 10:26

Igen, ezt tudom, mert gyönyörű napirendünk van, ezt bizton állíthatom!! Ha még enne is normálisan, akkor meg csudaszép rendszerünk lenne.

szeretem a szabályokat egyébként, és az etetésnél tényleg mára semmi rendszerünk nincsen szinte, mert már kisérletezek mindennel. Az időpontok megvannak, azok állandóak, csak nem egyszer etetem etetéseknél.


és én mit tegyek, hogy ne boruljak ennyire ki??

18. Kangaroo Island (válaszként erre: 16. - 613c0e0120)
2012. jan. 19. 10:25
óóó mi 6 hós kora óta nem adunk HA-t neki...sima DM-es babylove tápszer, ezt megkóstoltam én is és nem rossz, estére meg kakaót kap (Nestlé, babakakaó).
2012. jan. 19. 10:24
Még attol is lehet ha sok teát, ropit bármit kap 2 etetés között és egyszerüen nem éhes mert eltömi öt a sok nasi.
16. 613c0e0120 (válaszként erre: 13. - Kangaroo Island)
2012. jan. 19. 10:24
itatópohárból is próbálgatom, 3 naponta három napig, még ebből sem issza, de lehet az a baj, hogy HA-s a tápszer? Tök keserű!
15. 1f0972c182 (válaszként erre: 10. - 613c0e0120)
2012. jan. 19. 10:24
Kitartás.Előbb utóbb minden gyerek megéhezik de ha alkalmat sem adsz rá akkor nem is tudja milyen az.Hagyd hgoy egyáltalán éhes legyen,az a pár falat csak elnyomja az éhségérzetet benne.Ne az evéssel kínlódjatok játszatok sétáljatok nagyokat és aztán jöhet az evés.A gyerekeknek is szükségük van rendszerességre napi rutinra ne az evés körül forogjon minden.
2012. jan. 19. 10:23

az első fogunk a hétvégén kibújt, utána két napig jól evett. Azóta van, hogy kihagy egy étkezést

.(


hetek óta próbálok megnyugodni és eldöntöttem, hogy másnap reggeltől nincs több idegeskedés. És akkor jön a reggel és folytatódik. Már szerintem én totál bekattantam, és nem tudok ebből kijönni

13. Kangaroo Island (válaszként erre: 10. - 613c0e0120)
2012. jan. 19. 10:23

minek cumisüveg, ha iszik az itatóspohárból? akkor add abból.

Az én fiamm napi 4x eszik legtöbbször, néha 5x, nem fogy le (11 kg körül van), pedig nem eszik sokat ebédre.

ne stresszeld magad ezen, ha vidám, életerős, mozgékony, de nem eszik sokat, nem kell aggódni.

12. 613c0e0120 (válaszként erre: 9. - Abigél)
2012. jan. 19. 10:21
igen, mosolygós vidám baba valójában. Nem nagy baba, hát apával mi sem vagyunk nagyok.
11. Ágio8405 (válaszként erre: 1. - 613c0e0120)
2012. jan. 19. 10:20

Ne félj semmi baja a babádnak. Lefogyni nem fog csak ugy egy babánál akkor van ban ha csak folyamatosan fogy és nem hizik. Vannak jol evö és rosszul gyerekek, ahogy jo alvo rosszul alvo. a sulya teljesen tökéletes. Én 1 évesen voltam 6kg (mondjuk 2.20kg-mal születtem) és volt hogy nem ettem egy napig egyáltalán. Aztán másnap többet. mégis felnöttem aztán és elég jo étvágyam van:)

A gyerek önszántábol nem fog éhen halni ha éhes enni fog. Amig nem fogy addig nincs semm gond. Van aki lasabban hizik. Egy barátnöm kislánya 2éves mult és 12 kg. Lassan de hizik neki is azt mondták amig nem fogy addig nincs gond. Mindenki más.

Elhiszem hogy idegtépö dolog lehet de nem tudsz mást tenni mint kinálni és betartani az etetések idejét, ha eszik eszik ha nem nem. Ha éhes ugyis eszik. Egyébként amikor jön a foguk akkor sok gyerek alig eszik.

2012. jan. 19. 10:18

lányom már sokmindent eszik, rengeteget adtam már neki, vannak kedvencei is. Anyatejes volt, most már csak egyszer szopik, reggel, az esti már elmaradt, elapadtam, a tápszerre még nem tudtam rászoktatni, de gondolom majd idővel rászokik. Addig tejpépezek.


A doki azt mondta, ne aggódjak, meglátjuk később. Védőnő azt mondta, szoktassam rá a cumisüvegre. Ez a nehéz, mert tanulópohárból iszik egyedül. Próbálkozom, de eddig mér eredménytelen.


lehet az a baj, hogy többször visszaültetem, tudom. Attól félek, hogy ha áttérek a napi 5x 1 alkalmas etetésre, lefogy :(


már nagyon nehezen bírom ezt

2012. jan. 19. 10:17
Amúgy meg, mi az ellenpélda vagyunk. Az én kislányom 10,3 kg és most lesz 11 hónapos. Még a vasat is megenné. Neki sosem elég. Én pl. azért mérem az ételt. Nem egyszer van olyan, hogy előbb őt megetetem, majd aztán mi is leülünk enni, és olyankor odajön kuncsorogni. Képes lenne még akkor is megenni egy rendes adagot... Én meg ezen aggódom rengeteget. Szóval, ha mosolygós, vidám baba, szerintem nem feltétlenül kell aggódnod.
2012. jan. 19. 10:17
a fiam sosem evett még 150-nél többet,azért nem kevés az.1 évesen 9 kg volt,és nem volt csontváz gyerek :) ha nem fogy,jó neki az adag ,nem érdemes összehasonlítgatni más babákkal.
2012. jan. 19. 10:16
Nő a foga biztosan, én fiam se eszik hetek óta, pedig előtte egy zabagép volt, pedig ő a reggel 8-9 órás etetés után csak 1kor eszik. Most azt csinálom h ha nem eszik, akkor nem adok többet, ha éhes lesz akkor majd kap a következő etetéskor, max.1 kekszet kap a két etetés között. Megfigyeltem, hogy torokig benne van az ökle a szájában evés közben is, ha épp nincs a kanál a szájában, jobb oldalt...hát ott nő a fog. Viszont csak ebédkor nem eszik jól, szóval furák ezek a gyerekek :-D
2012. jan. 19. 10:15

Szia, kislányom alig evett vmit, ráadásul 6 hónapos koráig refluxos volt, tehát ami bement, annak nagyrésze ki is jött.

Állandóan sztresszeltem, vittem orvostól-orvosra, de a háziorvosunk leállított, azt mondta, ne aggódfjak, nem fog éhenhalni:)

Amikor pl. bébiételt evett, egy felet alig tudtam beletuszkolni, méregettem én is mindent.Ha el fogadsz egy tanácsot, akkor ne adj neki sűrűn enni, ki kell ürülni a kis gyomrának, majd megtanulja, hogy akkor eszünk-ehetünk, ha itt az ideje. S próbálj neki kalóriában gazdag ételeket adni, az enyém imádta a sütőtököt, a babánt, a krémturót, és amikor már lehetett ennie, a tésztás dolgokat.

Ne keseregj, mert elrontja az egész napodat.kislányom most 5 éves, és 20 kg:)

Szia

Kriszti

2012. jan. 19. 10:14
Miért nem tanácskozol a védőnőkkel ha tényleg annyira keveset eszik.Ők látják igazán ha gond van.Az hogy nem eszik biztos több dolog miatt is,lehet hogy csak a fogzás miatt étvágytalan,vagy csak túl erőszakosan akarod belekényszeríteni az ételt.Gondolom 11 hósan azért van már más is amit a tejen tápon kívül megeszik.Szerintem lazíts egy kicsit hagyj neki időt hogy megéhezzen hiszen mindig csak piciket eszik mindig van a pocijába étel,nem is tudja lehet milyen amikor igazán éhes.Gyakorlatilag akkor egésznap csak az evéssel küszködtök.Ez neki se jó meg neked se.Legyen rendszer az evésekben talán azzal több sikert érnél el.
2012. jan. 19. 10:12
Erre nincs bevállt recept, az én kicsim jövő hónapban lesz 2 éves de a 8 kilótól nem tudun elrugaszkodni, boldog kiengyesulyozott manó, eszik szépen de nem hizik, de amig ágynak nem esik és mosolyog addig nem izgatom magam. Azzal meg hogy méricskéled az ételt csak önmagad frusztrálod.
2012. jan. 19. 10:12

Én a helyedben csak egyszer etetném meg, nem rohangálnék utána. Majd aztán a következő alkalommal már biztos éhes lenne. Szerintem az is gond lehet, hogy nem ürül ki a pocija.

Bár, volt egy lány itt, aki hasonló dologról írt, és kiderült, hogy egy ételre allergiás volt a gyerkőc és azért nem evett. Ezt így látatlanban nehéz eldönteni. A doki vagy a védőnő mit mondott?

2012. jan. 19. 10:10

Szia!


A kislányom már 13 hós elmúlt, mikor az anyatej mellé hajlandó volt bármi mást megenni, most 28 hónapos és többet tud enni sokszor, mint mi felnőttek :D


Ha amúgy vidám, jókedvű, aktív gyerkőc, akkor nem aggódnék, pontosan tudják ám, hogy mennyi ételre, italra van szükségük ;) azért az nem árt, ha védőnővel, gyerekorvossal megbeszéled.

2012. jan. 19. 10:07

Már hónapok óta nagyon kevés mennyiségeket eszik és mostanában jutottam el oda, hogy elegem van!!


Már kezdem azt hinni, hogy ez csakis az én hibám.

11 hónapos és 8kg. vagyis remélem, hogy megvan már 8kg. Kis adagokat eszik, soha nem eszi meg már a 200 grammot, 100-120-nál megragad. Időnként 170 és ennyi.

Darabos? Első foga most jött ki három napja és előtte már adtunk neki általam főzött tésztát és rizst és megette, tehát elkezdte enni már ezeket is.


Mit tegyek? Annyira félek, hogy lefogy a kevés mennyiségek miatt!


Én is elrontottam, ez már biztos, valamit nagyon rosszul csináltam, csinálok. Egy etetésnél többször visszaültetem 10 percek elteltével és akkor mindig eszik. Ha csak egyszer etetném, akkor megenni 60grammot. Ha többször, akkor összejön 150 gramm.

(muszáj vagyok méregetni az adagokat, mert látnom kell, mennyit eszik)


Járt más hasonló cipőben, van még rá esély, hogy az én rosszevő manómból jóevő legyen?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook