Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Fogamzásgátló rendbe teheti a ciklust?Igaz ez? fórum

Fogamzásgátló rendbe teheti a ciklust?Igaz ez? (tudásbázis kérdés)


2012. jan. 19. 11:06
Nem teszi rendbe, csak elfedi a tüneteket, ha abbahagyod olyan lesz, mint előtte, vagy rosszabb.
7. virag32 (válaszként erre: 5. - MelisUK)
2012. jan. 18. 13:38

Igazad van, pontatlanul fogalmaztam.

Mivel a fogamzásgátló hatására történő menstruáció nem valódi menstruáció, így tulajdonképpen a ciklust sem szabályozza be, hanem egyfajta "kamu-vérzés" jelentkezik 28 naponta, de ettől még nincs normális ciklus.

2012. jan. 18. 13:04
Nekem is össze-vissza jött meg. De mióta szedem mindig 28 napos.
2012. jan. 18. 10:51
Nem teheti, hanem amíg szeded a tablettát (gondolom arra gondolsz, mert az olyan fogamzásgátló, amitől van menstruáció, legalábbis a legtöbb tablettától), addig pontos lesz a menstruációs ciklusod, de mihelyt abbahagyod, ugyanúgy össze-vissza lesz, mint előtte. Én is most hagytam abba a fogamzásgátlást nemrég, évekig tablettát szedtem, majd az Implanont használtam 3 évig, amitől nem is menstruáltam, az első ciklusom megjött a kivétel után pár nappal, a 28-adik nap hétfő lett volna és még ma (szerda) se jött meg. Újra össze-vissza lesz nekem is.
2012. jan. 18. 10:45

Nem rendbe teheti, hanem rendbe teszi, óramű pontosságúvá.


Viszont az a helyzet,hogy ha fogamzásgátló teszi csak rendbe a ciklusod, akkor az csak tüneti kezelés, és az oka nem derül ki. Én mindenképp kivizsgáltatnám a helyedben az okát, mert a fogamzásgátló nem oldja meg a problémát, csak elnyomja.

3. 44b8637c85 (válaszként erre: 2. - Dcbc0b4041)
2012. jan. 18. 10:44
Persze. Amikor szünetet tartasz a gyógyszer szedésében, akkor megvonásos vérzés lesz, egyenlő menstruálsz. Kérdés, ha abbahagyod újra a gyógyszert hogyan alakul a dolog????
2012. jan. 18. 10:35

Szedtem fogamzásgátlót pár évig, minden hónapban megjött.

Abbahagytam 3 hónapig rendesen volt vérzésem és utána meg egyáltalán nem volt mensesem. Egy évig kinlódtunk, hogy majd rendbejön de semmi. Most ujra fogamzásgátlót szedek csak másfajtát.


Szerintetek rendbe teheti a cilkusom?

2012. jan. 18. 10:33
Fogamzásgátló rendbe teheti a ciklust?Igaz ez?

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook