Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit tegyek, ha a kislányom folyamatosan leveszi a cipőjét? fórum

Mit tegyek, ha a kislányom folyamatosan leveszi a cipőjét? (tudásbázis kérdés)


2012. szept. 19. 08:27
Tegnap kicsit hagytam, ahogy kiszálltunk a kocsiból, és simán jött mezítláb az utcán... Egy néni meg sopánkodott, hogy nincs cipője a kislánynak??? Mondtam nincs, nem vettem!
24. b-zs (válaszként erre: 23. - 76e5505548)
2012. szept. 18. 11:46
a legkisebb egy kék színű cipőt visel el a lábán, nemrég kapta. Én úgy gondolom azért, mert tetszik neki, ez a kedvenc szine, szereti a kék holmikat:D
2012. szept. 18. 09:05
Itthon nem szoktam már vele foglalkozzni, de az utcán, a városban nem tudom mit csináljak : (
22. b-zs (válaszként erre: 21. - 76e5505548)
2012. szept. 18. 07:39

és ha nem csinálnál belőle ügyet? Ha fázik a lába, biztosan nem húzza le. A legkisebb ma már megtűrte a zoknit, ami haladás. Az udvaron is mezítláb szokott rohangálni, most, hogy hidegebb van, és nedves a fű, már nem veszi le a cipőt..

Ha mindig vissza adod rá, azt hiszi játszol vele.

2012. szept. 17. 20:16
Szia! Az utcán hogy érted el, hogy magán hagyja? Ő is mindig lázadt ellene? Az én lányom olyan kicsi, azt hiszi játszunk, veszekedni meg nem akarok vele! Csak hajtogatom, hogy nem vesszük le... ő meg nevet és leveszi.
2012. szept. 17. 20:08
Sziasztok! Az én lányom decemberben már 3 éves lesz, és még mindig nem tudtam leszoktatni a cipő és zokni levételről. Annyit már sikerült elérni, hogy csak itthon mezítlábaskodik, de amint belép a házba, már az ajtóban rúgja le a cipőt és megy utána a zokni is. Nálunk a harisnya sem vált be, mert azt is leszedi. Remélem azért előbb-utóbb feléri ésszel, hogy ez így nem normális :) addig meg marad a napi többszázszoros kérés, hogy ZOKNI!!!
2012. szept. 17. 19:58

Itt volt ma nálam a védőnő. Megkérdeztem mit lehet csinálni ezzel, mert nem lehet így menni vele az utcán se, már a lakásból nem jutunk ki, mert ül le az előszobában, és veszi le a cipőjét.

Szóval a védőnő adott egy jó tanácsot: -Mondjam neki, hogy nem szabad.

Tisztára kiakadtam: mondtam, hogy ez nekem hogy nem jutott eszembe???!!

Elmentünk vásárolni, vittem babakocsit, mert mezitláb nem mehetünk (abba meg nem akar megmaradni) : ((

18. b-zs (válaszként erre: 17. - 76e5505548)
2012. szept. 17. 13:23
A legkisebb nemsokára 2 éves lesz, hasonló problémáim vannak. Kint az udvaron csak egyetlen cipőt tűr el a lábán, míg jóidő volt, állandóan mezítláb futkározott. A házban pedig tök mindegy, mit adok rá, mindent lehúz, lecibál magáról.. anyu egyik nap itt volt, ráparancsolt, hogy a zoknit nem veheti le, nem is vette le, de mihelyt elment, az első dolga az volt, hogy lehúzta:D
2012. szept. 16. 14:29

Sziasztok!

Valakinek azóta van valami megoldása erre?

Az én lányom 1 éves, és nem hajlandó magán hagyni a cipőt, zoknit (se a sapkát). Itthon megoldom, mert harisnyát adok rá, ezt is tépkedi, de egy idő után abbahagyja.

De a kritikus, hogy az utcán/boltban leül, és leveszi. Ha el vissza akarom rá adni, akkor sikítva szalad előlem. Azt hiszi játszunk.

Irtó mókásak voltunk múltkor a bababoltban. Kislány mezítláb visítva szalad, anyuka cuccokkal utána..


Neki se töri a lábát, nem szoros, már vettem csatosat, tépőzárasat, kötőset... és valahogy mindig az a vége, hogy a cipő a kezében van.

16. kismenydörge (válaszként erre: 1. - Miramira77)
2012. jan. 21. 22:10
Szia. Nálunk a puhatalpú cipő lett a megoldás. Az én kislányom a zoknit veszi le állandòan. Ő 19 hònapos és nagyon szeret vetkőzni. Ezt a cipőt is le tudja, de talán nem annyira akarja :-)
2012. jan. 21. 21:20
Nálunk is elkezdte,először csak a cipőt vagy szandit most ott tartunk hogy ha eszébe jut vetkőzik,hol a nadrágját,hol a harisnyát zoknistól és van mikor így minden együtt(persze elbújik) és előjön pelusba.Én is nem győzöm visszaadogatni rá a ruhákat,volt hogy egy nap 3X átöltöztettem,hogy nem e a ruhákkal van valami baja.
14. Pen80 (válaszként erre: 12. - Michelle.r)
2012. jan. 18. 13:53
Legjobb megoldás :))
2012. jan. 18. 13:43
A fiam családi napközibe kezdte. Ugyanígy levette a cipőjét, ott tényleg nem lehetett cipő nélkül. A szandál lett a megoldás. Gondolom nem boldogult vele, és utána nem is érdekelte. Most fél év után rá lehet adni a tépőzáras mamuszt az oviban.
12. michelle.r (válaszként erre: 11. - Pen80)
2012. jan. 18. 13:40

Hát nálunk ez sem jött be :(. a Hello Kitty-s és a Verdás papucs is kb. három napig volt újdonság, azóta sem hajlandóak felvenni. Én nem b.sztatom őket, cserébe ők nem fáznak meg. Jó üzlet, nem?

:)

11. Pen80 (válaszként erre: 10. - Michelle.r)
2012. jan. 18. 13:35

A papucsot utálom, néha a zoknit sem bírom. Nem várhatom el, hogy a lányom szeresse, én is így vagyok vele. Bár nálunk ő szól rám (23 hónapos): Anya, hol a papucsod?! :)))

Zárt cipő meg kizárt, megőrülnék. Ő néha felveszi a mamuszt mókázásból.

Csak aggódik az ember, még én se találtam megfelelő megoldást, rendszerint zokniban császkál.

De pl mi többet használunk, van egy papucsa, egy benti cipője és két mamusza (kapta őket ajándékba szép sorjában) és ő választ, hogy mit szeretne felvenni. Ilyenkor egész sokáig rajta marad a lábán.

10. michelle.r (válaszként erre: 1. - Miramira77)
2012. jan. 18. 12:50

Hagyd zokniban, nem fog megfázni. Az enyémek sem hajlandóak sem papucsot, sem zoknit felvenni, az egész házban úgy mászkálnak, soha sincsenek megfázni.

Mondjuk én a számat sem járathatom, ugyanezt látják tőlem is :/


Vegyél olyan zoknit, aminek szint cipőtalpa van, Deichmannban biztosan kapható.

9. b-zs (válaszként erre: 8. - Miramira77)
2012. jan. 18. 12:50
Akkor tényleg valami olyan lábbelit kellene beszerezni, amit kizárt dolog, hogy le tud venni:)
2012. jan. 18. 12:44
Sajnos nem veszi észre hogy fázik. Minuszban is lerázza a kesztyűt, és taknyosodott is meg a duplazokniban.
2012. jan. 18. 12:14
nekem a bölcsiben vette le mindig, akkor vettem neki csatos szandit, azt nem tudta kicsatolni :)
6. b-zs (válaszként erre: 3. - Miramira77)
2012. jan. 18. 10:30
Lehet, hogy túl nagy jelentőséget tulajdonítasz neki, ő leveszi, te visszateszed, olyan, mintha ez lenne a játék. Ne foglakozz vele, ha leveszi, ne add vissza, adjál rá két vastag zoknit, nem hiszem, hogy ettől mindjárt megfázna.. Később újra megpróbálod! Ha fázna a kis lába, nem vennél le. Ugyan ez a helyzet nálunk a kesztyűvel, amikor fázik a keze a legkisebbnek nem húzza le:)
2012. jan. 18. 10:29
Ez az a dolog, ami most "megőrjít" téged, de még nagymamakorodban is biztosan emlékezni fogsz rá. Persze akkor már jót mosolyogsz rajta. Kitartás! Kisgyerekkel az élet már csak ilyen. Mindegyikkel van gond, csak éppen mindenhol más jellegű. Puszi.
4. Pen80 (válaszként erre: 3. - Miramira77)
2012. jan. 18. 10:26
szandi? zoknis mamusz? vagy próbáltál már különböző lábbeliket?
2012. jan. 18. 10:24

Csak ma 9X vette le, kifűzi és eldugdossa a cipőfűzőt. A rekordunk 43 cipőlevétel egy nap. nem szorít, nem kicsi,nem töri a lábát. Sajnos azt nem engedhetem, hogy zokniban maradjon, mivel kertesházban élünk, nincs pince se, hideg a padló.

Próbáltam belebújós cipőt adni rá, de az sem tetszik.

Hogy tudnám megtanítani neki, hogy ne csinálja?

2012. jan. 18. 10:23
segítség a power tape :) ha egy krokodil száját leragasztja a cipőt is fent tartja :)
2012. jan. 18. 10:21
Mit tegyek, ha a kislányom folyamatosan leveszi a cipőjét?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook