Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Egy barátság vége, de nem értem mi történt vele! fórum

Egy barátság vége, de nem értem mi történt vele! (beszélgetős fórum)


1 2
2012. jún. 23. 19:05
Sziasztok! Nem biztos, hogy barki ir meg ebbe a forumba, de hatha. Nekem eleg sok kapcsolatom megszakadt es csak mostanaban, felnott fejjel kezdtem el gondolkozni azon, hogy miert. Egyre zarkozottabb lettem es most mar ott tartok, hogy feladom a dolgot. Pedig 22 eves vagyok es sztem nem normalis, hogy nincs egy igaz baratom se. Bar az is igaz, hogy szinte senkiben sem bizom. Tudtok erre valami megoldast? Valamilyen terapiat? Mindenfele megoldas erdekel. De, ha valaki csak szeretne beszelgetni, arra is nyitott vagyok!
37. Picuri25 (válaszként erre: 36. - Dius_83)
2012. jan. 25. 20:24
Az a baj, hogy próbálkoztam közeledni hozzá, de semmi... Még csak nem is reagál és másoknak ócsárol ugyanúgy... Akkor miért küzdjek tovább?? Új életem van, s ha ő nem akar tovább a része lenni, akkor legyen így... Nem bánt már annyira a dolog, de nem tetszik, hogy folyamatosan ócsárol és mocskol másoknak!
2012. jan. 20. 23:05
Ha mindenki a másikra vár, sosem lesz sem lezárva sem tisztázva a helyzet. Ha teljesen menthetetlen a dolog, akkor valóban még a klaviatúrát sem koptatnám, ahogy azt egy előttem szóló is írta, ha viszont mint Te is beismered bánt a dolog, akkor úgy érzem 1 esélyt talán megér a dolog. Csak ismételni tudom önmagam, és egy másik előttem szólót, az nem lehet hogy ennyi éven keresztül ne lett volna a barátod. Légy te az okosabb, és ne hagyd kárbaveszni szerintem. Csak foglalkoztat a dolog, hisz folyamatosan visszajössz és írsz róla, míg pont a fórumindító tűnt el. Furcsa!
35. Meda (válaszként erre: 15. - E16fe97baf)
2012. jan. 20. 21:05
Szerintem is :(
34. Meda (válaszként erre: 19. - E16fe97baf)
2012. jan. 20. 21:02
egyetértek.
33. Meda (válaszként erre: 25. - Mamcili)
2012. jan. 20. 21:01
Ismerős helyzet....
32. Meda (válaszként erre: 29. - E1ba0e35af)
2012. jan. 20. 20:59

Igen, a haverság másról szól: felszínes kötődés.


Barátság: amelyik kiállja a konfliktusokat, az idő folyamán és kibékülés is van. A sértődés nem vezet sehova :(

„Nem az számít, hogy mekkorát ütsz, hanem az, hogy mennyi ütést állsz ki, amikor talpon kell maradni, hogy mennyit bírsz, amikor folytatni kell.”


:(

31. access
2012. jan. 20. 05:35
szerintem elég sokan nem teszik meg a megfelelő lépést
30. e1ba0e35af (válaszként erre: 28. - Picuri25)
2012. jan. 20. 05:20
A billentyűzetemet nem koptatnám az ilyen barátért:(
29. e1ba0e35af (válaszként erre: 27. - Meda)
2012. jan. 20. 05:19

Szia!


Visszaolvastam én is a hozzászólásokat,eddig jutottam.Azt hiszem itt nem is barátságról,talán csak haverságról van szó.Nekem egészen mást jelent a barátság,és nagyon igaz az a mondás,hogy "A barátság arany fonal,összelehet ugyan kötni,ha elszakad,ám a csomó megmarad"

28. Picuri25 (válaszként erre: 27. - Meda)
2012. jan. 20. 00:10
Itt már nem lehet menteni...Legalábbis az én részemről... Ő állít engem be rossznak, s mindenért engem hibáztat... Ő kezdett el mocskolódni és úgy, hogy semmi rosszat nem tettem... s ezzel én itt be is fejeztem... Az én szememben nem barát az, aki mocskol és meg sem hallgat... Csak azt látja jónak és szépnek, amit ő mond és ő gondol! És ő jelentette ki, hogy nem kíváncsi rám... Akkor én miért alázkodjak meg és próbáljak vele beszélni?? Ha semmi értelme nincs?? És már nem számít...
27. Meda
2012. jan. 19. 18:28

Sziasztok.


Elolvastam a hozzászólásokat, felkeltette a figyelmemet. A félreértés súlyos dolog, tisztázni kell hármótok között és nem kivinni a nyilvánosságra, ez is része a barátságnak. Magánügy, nem ajánlatos kibeszélni. Még akkor sem, ha egyáltalán nem volt szimpi Neked/Nektek.


Ha meg az a gond, hogy belépett az valamelyikőtök életébe egy harmadik barát, azt is meg kell beszélni.

Nem ér annyit, hogy lezáruljon egy évekig tartó szép kapcsolat, a megbocsátást is tudni kell kezelni. Higgadtan és őszintén, mindent kiadni, csúnya szavak használata nélkül. Intelligensen is lehet vitatkozni. Vélemény csak dologról van, de a bántás már személyre szóló megjegyzés. Tehát ez a beszélgetés ne személyre szóló legyen.


Ha nem megy a megbocsátás, függetlenül attól, hogy ki a "hibás", onnantól már nehéz visszafordítani a dolgot, de semmi sem lehetetlen.

Arra helyezném a hangsúlyt: Mi volt az oka az egésznek?


Lezárulás után, ha minden kötél szakad, emberségből annyit lehet megtenni: szépre és jóra emlékezni anélkül, hogy a háta mögött fröcskölés vagy rámutogatás menne, rossz színben feltüntetve az egészet. De az is lehet: nem zárult le, csak egy kis mosolyszünet állt be, ilyenkor hagyni kell a dolgot és figyelni.

Fontos, hogy éreztessétek a Másikkal a szeretetet, őszinteséget, már csak jóindulatból is. Nem érdemes a szavakba mindenáron belekötni, kifordítani, mint ahogyan eredetileg írva volt.

Szerintem így lehetne megoldani a problémát, mi a véleményetek?


Köszönöm, hogy elolvastátok.

26. Picuri25 (válaszként erre: 23. - Dius_83)
2012. jan. 19. 00:07
Szia! A helyzet az, hogy igazából ő kezdte az egészet. S mégis mi, pontosabban mint kiderült, csak én voltam a rossz! DE vajon miért gondolja ezt?? Soha semmi rosszat nem tettem ellene, bár tény, hogy sokszor kért kölcsön pénzt, de könyörgöm, ha nem dolgozom és nincs pénzem, akkor miből adjak, akár 10 forintot is??? És fogalmam sincs mitől gondolja rólam, azt amit... Nem vagyok tökéletes ez tény, de rossz sem... És igen bánt a dolog, de nem fogok könyörögni egy olyan embernek, hogy bocsásson meg, aki kijelentette, hogy soha nem volt igazán a barátom, csak elviselt...
2012. jan. 18. 21:44

nekem sok év barétság ment tönkre egyik napról a másikra!

csak mert belépet egy másik barát a képbe...

sajnáltam, de elfogadtam a döntését!

A mai napig hiányzik, de nem rágódom rajta...

2012. jan. 18. 21:40

mi zavar téged ebben a helyzetben, hogy még mindig ezzel foglalkozol?


már elmúlt!

megbeszéltétek már hogy férreértések sorozatát élitek meg...legalábbis ilyen zavaros nekem minden...

Mi lenne ha túllépnél ezen...

Attól hogy rágódsz rajta.... nem lesz jobb!

sőt!


van rajta kívül más barát is... ha keresi veled a kapcsolatot, hát csak rajtatok múlik mennyire fogtok ezen túllépni vagy nem...

van lyen...

de neked ettől még az életed megy tovább...

2012. jan. 18. 21:33

Sziasztok! Most kaptam a tipet, hogy jöjjek hoxára, mert vannak tök jó dolgok itt, és valóban. Nem az első érdekes fórumot olvasom, habár csak nemrég regisztráltam. Elleszek itt egy darabig! :) Sajnálom hogy hamarabb nem ismertem ezt az oldalt.

De hogy a témához is szóljak, szerintem aludjatok még egyet kettőt, mielőtt végleg lezárjátok ezt a barátságot. És hogy miért? Valamiért csak barátság volt ez.. Csak vannak az illetőnek is jó tulajdonságai, hiszen akkor nem lett volna évekig tartó dolog ez. Úgy látom ti hárman barátságban álltok, álltatok. kettőtök szava egy ellen, nyilván erősebb, és hihetőbb, mint csak az övé, de nem lehet ezt kívülállóként megítélni, főleg hogy a harmadik személy nem szólt hozzá. De nézzetek magatokba! Csak ő kurvázott le titeket? vagy ti is őt? és ki kezdte? mert az is sokat jelent. Mert ha engem lekurvázik valaki, akkor már csak méregből és bántásból én is a fejéhez fogok vágni talán olyan dolgokat amelyek alaptalanok. Ti mellette álltatok azt mondjátok, de csak jó volt hozzátok ő is, különben nem lettetek volna olyan sokáig mellette, nem? Vagy ti a semiért voltatok kedvesek hozzá éveken át? csak kaptatok ti is valamit, hisz egy barátság adok-kapok. És míg ti csak 1-1 barátot veszítettetek, ő egyszerre kettőt. Kíváncsi lennék az ő meglátására is. És ha csak egy pilanatra is felmerül bennetek a megbánás, vagy az hogy sajnálom hogy így alakult érzés, akkor higyjétek el, ez a barátság menthető!!! Tapasztalat!!!!

22. f354ed7a1e (válaszként erre: 1. - Pillangó86pillangó)
2012. jan. 17. 13:54

Ne foglalkozz vele ,ilyen barát ingyen nem kellene...ez nem barát!


Ne erőltesd ezt a dolgot...

21. 7823df1f23 (válaszként erre: 14. - Picuri25)
2012. jan. 17. 13:53

nem hiszem,hogy rosszul látod..sajnos a rossz indulat olyan sok mindent ki tud hozni az emberből,hogy nem is gondolnád..mint írtam,én is így jártam..olyan emberben csalódtam,akiről nem is gondoltam,volna,hogy ilyen is tud lenni...

a barátból lesz a legádázabb ellenség,mert mindent tud rólad..és sajna ezt a legtöbb esetben ki is kiabálja az első adandó alkalommal..de miért keressük elő ilyenkor a hibáit a másiknak??érdekes nem?mert ami jó dolog is volt,az ilyenkor valahogy elfelejtődik..rohadt egy tulajdonsága ez az embernek...

én most kivárok,de reményt már nem látok a helyzet rendeződésére,mert a bizalom az olyan állat fajta,ami hamar elillan és nem biztos,hogy maradéktalanul vissza lehet hozni..sőt..szerintem nem lehet,mert a tüske meg marad...

20. Picuri25 (válaszként erre: 19. - E16fe97baf)
2012. jan. 17. 10:22
Igen ez rendben van... Nekem is vannak ilyenek... Viszont Ő konkrétan kijelentette, hogy hagyjuk békén, szálljunk le róla...Tehát én ezért is mondom azt, hogy nem volt soha igaz barát, mert becsapott minket, több dolog is kiderült tegnap... S igen, ha neki lehet, akkor én is makacs leszek és nem fogok vele foglalkozni... Amikor bajban voltam, ő sehol nem volt... Viszont akire nem is számítottam mellettem volt és azóta is mellettem van. Ha sírok, ha nevetek, ha szomorú vagyok... És keresi a társaságom... De ő, aki szerint én rossz ember vagyok, akit több éve ismerek, végig hülyének nézett és a hátam mögött mindennek elmondott, pl. pillangónak is...Barát?? Nem, soha nem volt az, csak nekem számított! :(
19. e16fe97baf (válaszként erre: 17. - Picuri25)
2012. jan. 17. 10:13
az nem lehet hogy ennyi időn keresztül nem volt barát....néha mondunk baromságokat, és nekünk jobban fáj mint a másiknak....egyébként én csak a barátnőimnek viselem el hogy lekurvázzanak vagy lehülyézzenek...és a múltam hánytorgassák, nekik lehet :) ha szereted mint barátot, igazán, tegyétek rendbe...ha úgy érzed nem barátod és nem fog hiányozni akkor zárd le és ne keseregj...nekem hiányoznak olyan barátok akiket a múltban átléptem, eszembe jutnak történetek velük, szívesen mesélem és gondolok rájuk...az életem részei voltak és már nem tudom mi van velük ez rossz...hiányoznak!
18. Picuri25 (válaszként erre: 16. - Kék)
2012. jan. 17. 10:06
Abból megint balhé lesz, ha el fogja olvasni! De nem fog kapcsolni! Szerinte mi vagyunk a rosszak és jó, hogy végre észrevettük, hogy csak a terhére vagyunk! :( Barát az ilyen??
17. Picuri25 (válaszként erre: 15. - E16fe97baf)
2012. jan. 17. 10:05
Szerintem nem barát az, aki igénytelennek és kurvának titulál... De lehet én vagyok a rossz, lehet én látom rosszul...Mert, ha nekem bajom van, akkor nem egyből letámadom és nem vágok ilyeneket a fejéhez, főleg nem hozom fel a múltját... Ha belegondolok soha nem volt igaz barát...
16. Kék
2012. jan. 17. 10:03
Remélhetőleg olvassa ezt a fórumot is!Hátha kapcsol!
2012. jan. 17. 10:02
béküljetek ki ...ez egy banális hülyeség, a barátod.. azért vagytok barátok hogy a másik hülyeségét is szeressétek...és együtt röhögjetek rajta...van hogy az ember nem úgy reagál le dolgokat ahogyan kellene és félreértések félreértések és félreértések lesznek belőle...most úgy érzed megbántott, nem ért meg, félre ért...és hogy nem barát...de később hiányozni fog ő és a barátsága!!! ér ez ennyit?
14. Picuri25 (válaszként erre: 12. - 7823df1f23)
2012. jan. 17. 09:59
Az a helyzet tudod, hogy mim indig ott voltunk mellette, ha kellett egész nap, ha kellett egész éjszaka, és mégis ránk rakott tücsköt-bogarat, s mi voltunk a rosszak... Biztosan csak a düh szól belőlem, de én soha többé nem vagyok rá kíváncsi! Nem érdemli meg, hogy törődjek vele! Az én szememben az nem barát, ha valamit bizalmasan elmondasz neki, s veszekedés során az első dolga, hogy csúnya szóval illet, s a fejedhez vágja...De lehet én látom rosszul a dolgokat! De vagyok annyira büszke és makacs, hogy ne foglalkozzak tovább vele!
2012. jan. 17. 09:56
Sziasztok! A történethez félig én is hozzátartozom! Ugyanis akiről szó van, nekem is barátnak számított, s velem is csúnyán összeveszett. De persze konkrét dolgokat nem tudott egyikőnk fejéhez sem vágni, csak amiket elmeséltünk, vagy akár a múltunk... Borzasztó nagyot csalódtam én is benne... A kiírásban nem szerepelt név, így nem értem miért vette magára, hiszen nemcsak ő a "barátunk", más is lehetett volna... Szerintem ez egy jóok volt neki, hogy lekoptasson minket, de ő fog még sokat sírni utánunk. LEgalábbis én erre jöttem rá az éjszaka...
2012. jan. 17. 09:51

sajnálatos dolog,mikor egy barát így viselkedik..én azt gondolom,hogy nem is volt igazi barát..én is hasonló cipőben járok...

szerintem adj időt neki.és ha nem működik ,hagyd a francba..nem is volt igazi barát..

én is ezt csináltam...

11. pillangó86pillangó (válaszként erre: 10. - Kék)
2012. jan. 17. 09:32

:(

Próbáltam neki elmagyarázni, hogy olvassa vissza a december 30.i beszélgetést neki is fura lenne! Erre kikelt magából, hogy mért ezen a kurv@ szilveszteren lovagolok mindíg! Na valyon mért? :(

10. Kék
2012. jan. 17. 09:30

:-(

kár,pedig olyan jól indult!

Ne erőltesd,ez már így nem igazi barátság!

Lehet,hogy csak a távolság,de az is lehet,hogy más általa ki nem mondott sérelem okozta ezt a helyzetet.

9. pillangó86pillangó (válaszként erre: 7. - Kék)
2012. jan. 17. 09:27
sajnos igen!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook