Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Milyen tapasztalatotok van méregtelenítő, ill. böjtkúráról? fórum

Milyen tapasztalatotok van méregtelenítő, ill. böjtkúráról? (beszélgetős fórum)


15. omaja (válaszként erre: 14. - Katerzsi)
2012. jan. 17. 14:02
igazad van! butaság magad elvárásokkal stresszelni. teljesen egyedi, ki miylen ütemben fogy..a lényeg, h tartós és folyamatos legyen. hidd el, a legjobb mérce önmagadnak leszel! pontosan fogod érezni a "megkönnyebbülést", minden értelemben, mérleg nélkül is:)
14. katerzsi (válaszként erre: 13. - Omaja)
2012. jan. 17. 14:00
Eldugtam a mérleget, csak havonta egyszer fogok ráállni, ezzel nem stresszelem magam! Csináltam magamról egész alakos képet, és centiztem is. :)
13. omaja (válaszként erre: 12. - Katerzsi)
2012. jan. 17. 12:42

a 9 naposban nekem is volt 4 ilyen napom :) ez -5 kilót eredményezett :) sikert és kitartást kívánok!!!!

azon ne lepődj majd meg, ha lesznek stagnálós időszakok, akkor se veszítsd el a kedved, mert aztán ujra beindul a fogyás!! :)

12. katerzsi (válaszként erre: 6. - Omaja)
2012. jan. 17. 11:12

Nekem lesznek benne abszolút nem evős napok, persze fokozatosan, előszőr egy nap, majd három, stb. A pontos felépítést nem tudom, az később derül ki, először méregtelenítek! :-)

Attól is függ, hogy hogyan reagál a szervezetem, de nagyon lelkes vagyok!

11. szöszi71 (válaszként erre: 10. - Omaja)
2012. jan. 17. 10:11
Nagyon szépen köszönöm!:)
10. omaja (válaszként erre: 9. - Szöszi71)
2012. jan. 17. 10:04
ha bármi kérdésed van, csak nyugodtan:) emlékszem nekem is sokat segítettek eleinte tapasztaltabb diétázók:)
9. szöszi71 (válaszként erre: 8. - Omaja)
2012. jan. 17. 10:03

Köszi, hogy leírtad!:)

Szerencsére én se vagyok édesszájú:) Most is inkább a főzelékféléket és a zöldségeket kívánom:)

8. omaja (válaszként erre: 7. - Szöszi71)
2012. jan. 17. 09:37

reggelire zabpehely, vagy gabonapehely tejjel, vagy pirítós (magvas v barna kenyér), de. gyümölcs v zöldség (répa, karalábé, paradicsom, ubi, paprika vagy vmi nyersen ehető), ebéd leves (leginkább zöldség, tészta nélkül, lehetőleg kevés zsiradékkal, valamilyen párolt vagy grillezett hús, zöldség (de volt h nem főztem és ujra gabonapehely tejjel :) ) du. szintén gyümölcs, zöldség, vagy valmi keksz (háztartási leginkább, de ha kreatív vagy és szeretsz sütni találsz a neten keksz recepteket) este vagy ebédhez hasonló vagy túró édesítővel, esetleg zab- v kukoricapehely)

Én elég rugalmasan kezeltem a dolgokat. A lényeg sztem, h csak olyat egyél, ami egészséges és nincs benne túlsok kalória. Én alapból nem voltam nagy édesség evő, de a kenyeret tésztát szerettem mindig. Most inkább krumplira váltottam. A rizs talán a legjobb, de én nem szeretem :S

Szóval..ha őszinte akarok lenni.. hát én nem nagyon tartottam be a "hivatalos" étrendet. Mindig ettem vmit - ha éhes voltam. Ha nem, akkor nem... egy idő után nem is voltam már éhes, és volt hogy napi 3-2-1 x ettem csak. Fontos, hogy elegendő vitamin és ásványi anyag beviteled legyen! Nekem a fiam segített keresni olyan vitamint, ami megfizethető és sokszorosa a vitamin - és ásványianyag tartalma az agyonreklámozott gyógyszertárban kaphatóaknak.

Sztem egy idő után kialakul mindenkinek a saját ritmusa, étrendje - én ezt tapasztaltam.

7. szöszi71 (válaszként erre: 6. - Omaja)
2012. jan. 17. 09:26

Szia!


Érdekelne, hogy te milyen receptet követtél míg csináltad a 40 napos kúrát? Mit ehettél közben?

6. omaja (válaszként erre: 4. - Katerzsi)
2012. jan. 17. 09:01

Igen, megváltozik sokminden...táplálkozási szokások, gondolkodás...fontosság... bár ez biztosan egyénfüggő is :)

Én a 9 naposan évente - tavasszal - mindig végigcsinálom. Az csak méregtelenítő, viszont igaz, hogy - 4-5 kg. súlyveszéssel is jár.

A 40 naposat 1x csináltam végig, de az "maradandó nyomokat hagyott" :D

Soha nem éheztem, mindig ettem amikor akartam, de egy idő után már nem akartam...érdekes volt :)

Én erről azt gondolom, hogy mint minden ez is a fejben dől el. Tehát ha megvan az elhatározás, és a kitartás, h végigcsinálod akkor nem lesz nehéz! Főleg, ha van melletted orvos, vagy dietetikus, aki támogat. Sztem ez nagyon fontos! Én egyedül csináltam végig, de így is jó volt. Az eredmény -20 kg. ami azóta sem jött vissza :) Ha kérdésed van, csak nyugodtan:) akár itt, akár üziben :)

5. katerzsi (válaszként erre: 3. - 42af71f255)
2012. jan. 17. 08:19
Egyelőre kétheti étrendet kaptam, melyben főleg alma,joghurt korpával, gabonafélék zöldséggel (köles, hajdina, barnarizs) szerepelnek. :)
4. katerzsi (válaszként erre: 2. - Omaja)
2012. jan. 17. 08:15
Főleg a tapasztalataidra, és az eredményekre vagyok kíváncsi! Azt olvastam, hogy egy ilyen kúra után teljesen megváltozik az ember ételhez való viszonya?
2012. jan. 17. 08:14

Nálad mit takar a méregtelenítő kúra?


Már régóta gondolkodom rajta, persze először csak egy rövidebb idejűt, de nagyon jót tenne, úgy érzem!:)

2012. jan. 17. 08:03
Szia! Én végigcsináltam már 9 napos és 40 napos kúrát is... Mit szeretnél tudni?
2012. jan. 17. 07:57
Holnap kezdek egy méregtelenítő és böjtkúrát dietetikus felügyelete, ill. étrendje mellett! Kíváncsi vagyok ki milyen tapasztalatokkal rendelkezik? Nekem elsősorban a fogyás a célom, úgyhogy hosszútávra tervezek, életmódot szeretnék váltani! Kb 50 kg-ot kell leadnom!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook