Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Egyedi karácsonyi díszek egyszerűen fórum

Egyedi karácsonyi díszek egyszerűen (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Egyedi karácsonyi díszek egyszerűen

2011. dec. 13. 07:16
Sokkal szebb díszeket lehet csinálni ha hungarocellgömbökre ragasztunk apró üveggyöngyöket, amiket előzőleg felfűztünk
2008. nov. 19. 18:11

A tavalyi évről eltettem az adventi kalendárium belsejét, így idén újból kiöntöm csokival.


Mivel több belső is van, ezért van, amelyiket gipsszel öntök ki. Miután megszáradt, a gyerekekkel kifestjük és ablak, ajtó, asztaldíszek, csomagok díszítésére használjuk fel.

7. annaluca (válaszként erre: 6. - 52d3e0b8a8)
2008. nov. 17. 12:15
Mennyire vastag kartont használtál? A nedvesség hatására nem hajlott meg a papír?
2008. okt. 27. 15:23

Ezzel a módszerrel én is készítettem karácsonyfa díszt.

Szív alakú kartonpapírt festettem le pirossal, majd repesztőlakkot használtam és újra lefestettem bézs színű festékkel.

Erre a szivecskére jött dekupázs ragasztóval egy kis szalvéta figura (hóember, rénszarvas, Mikulás, nyalóka stb.)

Az így kapott szivecskét pedig piros kartonra ragasztottam és cikcakk ollóval körbevágtam.

Vékony drótból (zöld vagy piros virágkötöző drót)készítettem akasztót hozzá.

Ajándéknak is jó!

5. 1366d1807f (válaszként erre: 3. - Yudy)
2008. aug. 18. 09:20

A dekupázs ragasztó nagyon drága (kb. 1 dl = 800 Ft). Én faragasztót (1 l = kb. 1200 Ft) használok, egy kicsit vízzel felhígítva. Ja, desztvízzel, mert a csapvíztől penészes lesz, ha sokáig nem használod.


Mivel elég nagy mennyiség az 1 liter, egy kisebb üvegbe szoktam tölteni és hígítani, azt használom.

2008. aug. 18. 08:20
Köszi az ötletet,karácsonykor biztos,hogy fogok csinálni,én eddig szalvétával gipszképeket készítettem.
3. Yudy
2008. jan. 17. 17:34
A dekupázs ragasztó egy speciális ragasztó, vagy jó más is?
2008. jan. 5. 11:23

Ezt még nem próbáltam, én dobozokat meg tálcákat szoktam dekupázsolni és ezeket adom ajándékba.


Szórakoztat amikor készítem, nagyon jó kikapcsolódás. És öröm, amikor látom, hogy örül a megajándékozott.

2007. dec. 7. 23:54
Sokféleképpen egyedivé lehet varázsolni egy egyszerű karácsonyi gömbdíszt. Ennek egyik legegyszerűbb módja a decoupage, ahol nem kell magunknak bíbelődni az apró minták megfestésével elég a megfelelő szalvétát kiválasztani, körbevágni és ráragasztani.

Ugrás a teljes írásra: Egyedi karácsonyi díszek egyszerűen

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook