Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Van esély így elhelyezést kérni szociális otthonba? fórum

Van esély így elhelyezést kérni szociális otthonba? (tudásbázis kérdés)


2012. jan. 20. 22:35
Rendben. Meg fogom adni a pontos címet, nevet, telefonszámot, vezető elérhetőségét, stb. A jövő hét elején küldöm.
18. e2228b8123 (válaszként erre: 17. - A14deb9047)
2012. jan. 20. 21:41
Az nem probléma, az ár, ami fontos lenne, köszi.
17. a14deb9047 (válaszként erre: 15. - E2228b8123)
2012. jan. 17. 15:48
Megadhatom az általam említett otthon elérhetőségét, de Bp-től messze van.
16. syria (válaszként erre: 15. - E2228b8123)
2012. jan. 17. 15:22
Nem, nem! Az önkormányzati intézményekbe nincs beugró, csak havonta, a szociális helyzettől függő ellátási díj.
2012. jan. 16. 18:28

Ahogy utánanézegettem, tényleg olyan kb. 130 ezer körül van a havi beugró.

Sajnos nálunk meg nem lehet elhelyezni, elég kis lakásban lakunk.

Bár még jódarabig gondozásra szorul szegény, egyszerűen hihetetlen ez a magyar egészségügy, tényleg ha az ember egy kicsit le van már robbanva, az biztos, hogy akkor a kórházban meghal az illető.

5 hónapja még nem volt látható baja, most meg úgy néz ki az unokatestvérem, mint egy élőhalott...

14. syria (válaszként erre: 13. - A14deb9047)
2012. jan. 16. 18:04
Na ugye, hogy vannak helyek!
2012. jan. 16. 11:21
Nálunk egy hónappal ezelőtt vészhelyzet volt. Kijött az otthon vezetője és hivatalból felajánlotta az azonnali bentlakásos ápolást.
12. syria (válaszként erre: 11. - 31c1daa9fa)
2012. jan. 16. 08:32
Erről beszéltem én is! Vannak ágyak, csak ki kell harcolni.
11. 31c1daa9fa (válaszként erre: 10. - 31c1daa9fa)
2012. jan. 15. 11:53
Vagy baromi jó nyugdíj kell, amivel tudnak gazdálkodni. Manapság egy kórházi ágyat sem adnak ingyen. Hétfőn hazaküldték az áttétes öreganyámat, akinek olyan fájdalmai vannak, hogy majdnem belepusztul. Sajnos nincs ágy címszó alatt. Telefonálni kellett protekcióért. Hirtelen lett ágy, 4 is! De érdekes.
10. 31c1daa9fa (válaszként erre: 9. - E2228b8123)
2012. jan. 15. 11:49
Esélytelen az otthonba helyezése lakás nélkül.
2012. jan. 15. 09:48

Nagyon köszönöm az eddigi segítségeket, annyira nem tusom ezt az egészet, hogy gőzöm sem volt, merről induljak el. Akkor a háziorvos...

Hát sajnos ingatlanfedezete az nem lesz, és mivel ingatlanja sem lesz, már a kerületi szociális ellátást sem fogja kapni. Ezért marad a nyugdíj, az az amit még nem tudok, hogy mennyi idő, amíg elbírálják, meg elkezdik folyósítani.

8. b25f783933 (válaszként erre: 2. - E2228b8123)
2012. jan. 15. 09:37
A háziorvosnak tudnia kell, hogy van szociális ellátó az adott kerületben ,a rendszerbe való bekerüléshez kell az Ő javaslata is ,akár házigondozás, akár intézményes elhelyezés. A gond abban van amit irtál, de szociális rászorultság alapján felveszik szoc. otthonba ,a havi költséget nem fedezi,amint irod a huszonpárezer ft. ilyen esetben az ingatlan lenne a fedezet, v. az Önkormányzat / igy volt/ egésziti ki az összeget, vagy a hozzátartozók. pld. ,ha a havi ellátás 70.ooo.-/csak irom/ ,akkor a különbözetről irtam, azt fedezi vagy-vagy /önkorm. v,hozzátartozó/ . Én a háziorvosnál kezdeném és utána szépen tovább, fognak adni nyomtatványt, melyben eü-i állapot,szoc.állapotfelmérés / környezettanulmány/ és orvosi ,szakorvosi javaslatok után kerülhet be ugymond a rendszerbe, akár ,mint irtam házigondózó járna ki, vagy pedig mivel indokolja az állapota intézményes elhelyezését kérheti-kérhetitek. ennyit tudtam.
7. syria (válaszként erre: 2. - E2228b8123)
2012. jan. 15. 09:36

Pesten szociális intézménybe való elhelyezés iránt az V. ker. Bp. Bajcsy Zs. út 36-38. sz. alatt lévő Felvételt Előkészítő Csoportnál (FECs) kell. Tel: 374-0077.


Első körben mindenhol azt fogják mondani, hogy éveket kell várni az elhelyezésre, de ez nem igaz. Tudom, hogy nem egy intézményben van nem egy szabad ágy, de ha egy mód van rá nem töltik fel, mert kevés a személyzet, s az intézményvezetők így akarnak munkát spórolni. Erőszakosnak kell lenni.

2012. jan. 15. 09:02
menjen el egy egészségügyi szociális központba,ott mindenről tájékoztatni fogják.Vagy be kell menni egy állami szociális otthonba érdeklődni,de itt éveket kell várni szerintem,lehet érdemesebb lenne vidéken próbálkozni.
5. dovima (válaszként erre: 4. - Kovaevakiss)
2012. jan. 15. 08:55
a Nyírő Gyula kórházban van,és 2 hónapig 2 ezer utána napi 3 ezer,de én ezt nem annyira ajánlanám,nagyon elfekvő "hangulata" van,tudom,mert anyukám is ott volt egy darabig:(
4. kovaevakiss (válaszként erre: 2. - E2228b8123)
2012. jan. 15. 08:49
Vannak úgynevezett ápolási részlegek a kórházakban, ahol napi 2 ezer Ft az ellátás. Ilyen helyen nem kell beugrót fizetni. Bpesten nem tudom, ez hogy működik, de vidéken már majdnem minden kórházban van ilyen. Legelőször talán a háziorvossal kellene erről beszélned.
3. salabakter (válaszként erre: 2. - E2228b8123)
2012. jan. 15. 08:39
Sajnos ez nem fog menni,mert egy saját lakás árát szokták letenni,meg a nyugdíjukat,amiből egy kis részt kapna vissza zsebpénzre.De persze hivatalosan,hogy ma mi a menete a dolognak,azt nem tudom.
2012. jan. 15. 08:29

Üdvözletem Mindenkinek!


Segítségre lenne szükségem, avval kapcsolatban, hogy...

Van egy unokatestvérem, 58 éves, Budapesten lakik, és a következő szomorú dolog történt, történik vele:

Egyedül lakott a VIII. kerületben egy hatalmas lakásban, aminek nem tudta fizetni rendesen a költségeit, egészségileg annyira leromlott mindemellett, hogy az egyik lábát is amputálni kellett.

A lakbértartozása már az 1 millió Forintot is elérte, ahogy utánajártam, majdnem leestem a lábamról, hogy megtudtam...

Már kilakoltatás alatt van a lakása, ami önkormányzati ugye, de nem elég, hogy visszaveszi a lakást az önkormányzat, ettől még a tartozás megmarad neki. Csak a kilakoltatási moratórium miatt nem tették még ki, de április 1 től ez esedékes lesz. Ezt a tartozást keményen be fognak hajtani a későbbi nyugdíjából(ha sikerül neki elintéznem)

Ráadásul eddig csak szociális járadékból élt meg valahogy, ami havi 25 ezer Forint volt...

41 év munkaviszonya van, elég kemény fizikai munkával töltötte az életét.

Próbálta magát leszázalékoltatni már 4 év óta, amióta meghalt az édesanyja, aki egész életében mellette volt, mert unokatestvérem eléggé testes, 150 kiló körüli, genetikailag ilyen, mindig is ilyen volt, de az utóbbi időkben már a szíve se nagyon bírta, ezért akarta, és gondolta, hogy simán le tudják százalékolni...hát nem. Valamilyen bírósági ügy is lett belőle, ezt nem tudom, hogy mi volt.

Most már sajnos gondolom megkapná a leszázalékolást, és a kérdésem az lenne azokhoz, aki ért az ilyen szociális dolgokhoz, hogy milyen ellátásra lenne ő jogosult, valamilyen otthonra gondoltam, valamilyen szociális intézményre, ahol ápolnák élete hátralévő idejéig. Hogy ehhez mik kellenek, vagy államilag mi jár neki, mert mégis fizette 41 évig az összes TB-t, egyebeket, most meg az állam hibájából került ilyen helyzetbe...

Aki járt már hasonló cipőben, kérem, hogy adjon valamilyen tippet, segítséget. Köszönöm.

2012. jan. 15. 08:29
Szociális otthonnal, nyugdíjjal kapcsolatos kérdés...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook