Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szobatisztaság 3 évesen fórum

Szobatisztaság 3 évesen (beszélgetős fórum)


1 2
47. Bonti74 (válaszként erre: 46. - Galanika)
2013. jan. 25. 13:56
Szerintem ne csinálj semmit! Ha érett lesz rá magától el fogja hagyni... A két nagyobbik lányom majdnem 3 éves volt mikor leszokott. Ráadásul most tél van. Szóval a tavaszt mindenképpen várd meg és akkor próbáld újra rávezetni a bilire... De lehet addigra már maga mondja, hogy nem kell többet pelus.:) Kitartás!:)
2013. jan. 21. 14:34
kislányom 27hónapos,még pelusos.nem ezzel van a probléma,hanem elbújik vmelyik szobaban és ott kakil a pelusba.többször probaltam az ülökeszükitöre rábeszélni csak hisztizik vagy fél órakat rajta ülünk,de semmi.sőt sokszor azt is csinalja,hogy visszatartja és csak üvölt.mit csinaljak?persze sokat mondogatom,hogy ne tartogassa.
45. Milup2 (válaszként erre: 35. - Orsibigyu)
2012. júl. 26. 10:52
Hát, azért ha több gyereke van, akik még picik, biztos hogy a türelem elfogy, mikor a kanapé, szőnyeg, meg miegymás pisis, kakás lesz, s nincs se ideje, se kedve naponta többször sikálni, fertőtleníteni...;)Sztem eljön az idő, mikor már tényleg el is akarja hagyni a pelust a gyerek..
44. Milup2 (válaszként erre: 39. - Sajert)
2012. júl. 26. 10:49

Nekem is van ismerősöm, akinél az első fiú másfél évesen elhagyta a pelust, a 2. meg most 3 múlt, de még mindig hisztizik, hogy nem akar pelus nélkül lenni...Úgyhogy mindegyik gyerkőc más...


Az én fiamnak is már 1 évesen megvolt a bilije..A fejére rakta, meg a játékokat pakolta bele..Ráült, de csak ruhástól...

Mire 2 éves lett, eltört a bili, vehettünk másikat. És még wc-szűkítőt is vettünk, nehogy azon múljon..;D

Hát, egyikbe sem volt hajlandó belecsinálni, hanem 3 éves múlt, mikor a wc-re csak úgy ráülve kezdte el végezni a dolgát...


Egyszerűen nem lehet ezt erőltetni..Hiába gondolja az anyuka, hogy na már most a pelust elhagyjuk, ha a poronty nem úgy gondolja...

43. Milup2 (válaszként erre: 42. - 7bd1797461)
2012. júl. 26. 10:45
Anno nem voltak ilyen szuper pelusok..Persze, hogy könnyebben elhagyták..Ma már ha bepisil, nem is érzi a kicsi, el lenne vele egész nap...
2012. júl. 26. 09:43

Sziasztok!

A férjemék 6an testvérek az anyósom mondta hogy mind a 6an másfél éves korukra szobatiszták lettek. A húgom és én is szoba tiszták voltunk addigra. Lehet hogy ők voltak zsenik....

2012. júl. 25. 14:06
Sziasztok! Na úgy is lett, ahogyan korábban írtam. Próbálkoztam tavasszal bilire szoktatni nem ment. Fel is adtam hamar. Erre június közepén totál magától mondta, hogy nem kell a pelus. 26 hónaposan. Attól a pillanatól teljesen szobatiszta, éjszakára is.
2012. jan. 26. 15:40

A fiam most 1 éves és 2 hónapos és a bili neki brüm-brüm, azaz autó és ha egy tortaformát is elcsór akkor az kormányként funkcionál és forgatja, nagy lelkesen és brümmög neki:D

Lesz ami lesz! Erőltetni nem szabad. De azért tanítani kell, és nem kell beletörődni abba, hogy minden gyerek 3 évesen hagyhatja csak el a pelust!

39. sajert (válaszként erre: 33. - Orsibigyu)
2012. jan. 26. 12:50

Ezt én is így képzeltem :-)).

Csak épp más az álom meg más a valóság. Én már másfél évesen úgy gondoltam, na itt az idő. A gyerekem nem úgy gondolta. Pedig már tudta, egy éves szülinapjára kapott bilit :-). Tetszett neki, ha nem volt rajta pelus nyáron, csak épp élvezte, hogy csurog a lábán, meg milyen jó dolog a fütyit morzsolgatni, húzni stb... Ahogy lekerült róla a pelus, a keze már a szervén matatott. Ami nem baj, csak épp nem egészséges a koszos kezével. Vécére is járt velünk, tudta hogy mi hogy ment, csak ő nem AKARTA. Ráülni a bilire kb. két éves koráig, utána annak jobb helye volt a fején, vonatokat tárolni benne, mindenre használni akarta, csak ép arra nem, amire való :-).


És hidd el, nem a mosáson múlik. Azért remélem neked sikerülni fog :-). Ismerőseim között vannak, akiknek másfél évesen szokott le pelusról a lánya, 3,5 évesen a fia. Egy Anyától, egy Apától :-).

38. Bonti74 (válaszként erre: 37. - Orsibigyu)
2012. jan. 24. 09:24

Igen, igen. Éppen én is írni akartam, hogy ha most tavasz vagy már nyár lenne akkor én is próbálkoznék.

Illetve én eddig a másik két lányomnál azért is vártam ki az időt, mert én amikor levettem róluk a pelust már soha nem adtam vissza.

37. orsibigyu (válaszként erre: 36. - Bonti74)
2012. jan. 23. 20:33
Megértelek. Én is az udvaron fogok ezzel próbálkozni, nem a lakásban
36. Bonti74 (válaszként erre: 35. - Orsibigyu)
2012. jan. 23. 20:01

Megmondom az őszintét, nekem se türelmem, se időm három gyermek mellett, hogy hónapokig próbálkozzak és a balesetek után takarítsak három gyermek mellett.

Megvan így is a programom. Szóval kivárom amíg eljön az idő és hipp-hopp megoldódik. Ha így is megy miért ne a könnyebbik végét fogjam meg??? Ez nem azt jelenti hogy lebecsülném a képességeit.

Egyébként nem fog így férjhez menni... már nem aggódom semmi ilyesmin.

35. orsibigyu (válaszként erre: 34. - Bonti74)
2012. jan. 22. 18:58
Az erőltetést én sem pártolom, de ha a gyerek hajlandó rá, akár 1,5 évesen is próbálkoznék még ha hónapokba és sok balesetbe kerül is, mert én utálnék egy nagy csomaggal a fenekemen szaladgálni, és szerinte a gyermekek sem élvezik. Én anno 1,5 évesen szobatiszta lettem, és mivel ezt szüleim szeretettel, türelemmel érték el, nem volt semmi lelki gondom miatta. Van egy olyan érzésem, hogy alábecsüljük a gyermekeinket. Persze elítélem azokat akik megszólják a másikat mert a gyermeke még nem szobatiszta, mert minden gyermek más, de szerintem nem baj az ha valaki hamar és sok türelemmel próbálkozik.
2012. jan. 22. 14:52

Sziasztok! Nekem három lányom van. Az első kettő közel betöltötte a 3mat mire szobatiszta lett. Ennek egyik oka az is volt, hogy őszi születésűek, ergo tavasszal kezdtem el a próbálkozást. Az elsőnél nem ment, mert mindig későn szólt, vissza a pelus, rá egy-két hónapra ismét próbálkoztam és rögtön szobatiszta lett. Egy hét múlva már éjszakára is.

A második már hamarabb mondogatta, hogy bili, a wcén is szívesen időzött, de nem vettem komolyan. Meg ki is akartam várni a jó időt. A meleget. Nyár elején levettük a pelust és ő is egyik napról a másikra teljesen leszokott. Már majdnem 3 éves volt mindkettő.

Van egy olyan mondás, hogy ha 2 évesen akarod leszoktatni 2 hónapba telik, ha 3 évesen 3 napba...

A harmadik lányom még 20 hónapos, de állandóan bilizni akar, persze sosem sikerül neki... Vele is kivárom a nyarat. Egy szó mint száz siettetni tuti nem fogom, erőltetni tuti nem fogom és az is tuti hogy észre fogom venni, ha valóban alkalmas lesz rá!

2012. jan. 21. 23:03

Én arra szoktam gondolni, hogy mi nők is utáljuk a betéteket és tör meg csíp meg minden, és a buta anyukák,- és tényleg van aki szinte elvből semmit nem tesz a szobatisztaságért- hagyják, hogy a gyermekeik szenvedjenek hiába. Nem kell azért a gyermekeket nagyon alábecsülni. Jó, hogy nem szabad erőltetni, de van egy pár módszer ami sieteti a szobatisztaságot:

1. nyáron sokat járatni pelus nélkül, persze az anyukáknak nem kényelmes annyi kakis-pisis ruhát mosni.

2. beengedni a vécében mikor a szülők végzik a dolgukat és elmagyarázni nekik mi történik.

3. venni bilit és ha ráül bíztatni, hogy nyomjon. Ha feláll nem szabad visszaerőltetni.

Én nem tudok tapasztalatokat mondani, de ezt terveztem el. A többi a fiamon múlik.

2012. jan. 16. 21:47
Az én lánykám tavaly októberben mondta azt, hogy ő bilibe akar pisilni. Mondtam neki, hogy biztos, és bólogatott bőszen. Azóta szobatiszta!
31. sajert (válaszként erre: 24. - Gyöngyöcske anyuci)
2012. jan. 16. 21:06
Két és fél évesen élvezte ahogy a pisi végigfolyt a lábán. Kimondottan tetszett neki. :-)
30. gne2 (válaszként erre: 26. - Arrival)
2012. jan. 15. 15:31
Ő így neveli a gyerekét, te majd a tiedet másként fogod. Ez szerintem az ő döntése, az ő felelőssége. Miért neked kellene figyelmeztetni?
29. andi6020 (válaszként erre: 26. - Arrival)
2012. jan. 15. 08:15
Értem én, csak neked ehhez semmi közöd nincsen. Nem a te dolgod.
28. Gyöngyöcske anyuci (válaszként erre: 26. - Arrival)
2012. jan. 15. 08:06
Én értem mire gondolsz. Nem hiszem, hogy te is a bilire való ráültetést forszíroztad, de ez a meggyőzés szó vezethet félre. Ha oviba járna itt nálunk, nem lenne kérdés, mert itt kell a szobatisztaság. Sztem hozd fel témába, hogyan gondolja.
27. d550c57e19 (válaszként erre: 14. - Sajert)
2012. jan. 15. 07:59
szó szerint ez nálunk is.ha addig nem majd tavasszal próbálkozunk pelus nélkül.májusban lesz 3.
2012. jan. 15. 00:51

Lehet nem volt egyertelmu a kerdesem, senki nem akarja a gyereket eroltetni.

Egszeruen az anyanak felhivni a figyelmet arra,hogy lassan itt lenne az ideje hogy egyaltalan eszebe jusson bilit venni, mert a gyerek 3 eves lesz, es meg nem gondolkozott azon, hogy lassan nem kellene pelenka.


A dolog pszichologiai vonzata, az anyatol valo levalas-ilyesmik. De ugylatszik rossz helyen kerdeztem. Mindegy, koszi a valaszokat.

25. Muraja
2012. jan. 14. 23:52
Soha nem szabad semit sem eröltetni ! mindenek megjön az ideje.
24. Gyöngyöcske anyuci (válaszként erre: 2. - Arrival)
2012. jan. 14. 23:43
Nem kell meggyőzni. A gyerek meg fog érni rá jó esetben. Egyébként a pelusok kényelme sokat számít ebben a kérdésben. Az én kislányom közel a háromhoz lett teljesen szobatiszta. Soha nem erőltettem a bilit, csak nyáron került le róla a pelus kint a jó levegőn, napsütésben. Először nagyon nézte mi folyik ott :) aztán belejött. Később ő kérte hogy bent is vegyük le és ott is próbáljuk meg.
23. Szilvita (válaszként erre: 20. - Gne2)
2012. jan. 14. 22:39
Az enyém távol áll a szobatisztaságtól, de ha néha rá akar ülni a bilire, le sem lehet robbantani.
22. orsibigyu (válaszként erre: 20. - Gne2)
2012. jan. 14. 22:35
Hát ezt énsem csinálnám, és nem kínoznám, semmivel. őnként ül a bilire és addig amíg akar. Nagyon finoman kell ezt csinálni.
2012. jan. 14. 22:33

Én úgy tervezem, hogy a 1,5 éves fiamat, most nyáron kisbugyiban fogom az udvaron járatni, hogy érezze az érzés mikor bepisil. Ha majd csak 2,5 évesen sikerül neki, hogy felismerje az ingert, akkor sem baj. De sajnos a pelusokkal van a baj. Mi hamarabb leszoktunk a pelusról, mert anyáink mosták a textilpelust, és nekik kényelmesebb volt leszoktatni. Míg nálunk könnyebb ha még 3 évesen is pelusozuk. És a textilpelusban éreztük a nedvességet, és az ok- okozati összefüggést felismertük.

A fiam 1 éves, de már tudja, hogy a bilire rá kell ülni, és ruhástól ül rajta és onnan nézi néha a mesét. És nyög is rajta, és mikor látom, hogy ferdül a feje a kakitól akkor is szoktam neki nyögni, és ő is nyög, kinlódik. Remélem megérti.

20. gne2 (válaszként erre: 14. - Sajert)
2012. jan. 14. 22:25

Na, ez a másik! Van, aki azzal jön, hogy bezzeg az ő gyereke már mióta bilibe pisil, aztán elmeséli, hogy addig nem állhat fel a gyerek, amíg nem produkál valamit. Akár órákig ül rajta! Ott játszik, nézi a tévét a bilin ülve. Ha kész, akkor is anyuka-apuka 10 percenként kérdezi: Kell pisilni? Be ne pisilj!

Ez nem szobatisztaság, hanem idomítás és kínzás a gyereknek!

19. sajert (válaszként erre: 17. - Gne2)
2012. jan. 14. 22:23
A fiam már a bili/wc szó hallatán is sírásban tört ki. Őt is érdekelte, válaszoltam a kérdéseire, tudta hogy miért kell menni stb... Csak nem AKARTA :-)), ami ebben a korban komoly érv.
18. 4f8ae69d1b (válaszként erre: 10. - Sajert)
2012. jan. 14. 22:23

Én is úgy érzem,hogy az enyém ovi előtt lesz ágytiszta..neki még alváshoz kell a "zsirábos butyi":)

viszont ő egyik napról a másikra szobatiszta lett..

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook