Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Barátkozás felnőttkorban... fórum

Barátkozás felnőttkorban... (beszélgetős fórum)


2012. nov. 3. 22:59

Sziasztok!

Felnőtt korban barátkozni sajnos nem túl egyszerű. :( Felnőttként mindenkinek ott a munkája, szerencsés esetben a családja, na meg az elmaradhatatlan házimunka, csak sajnos mindenkinek időből van a legkevesebb.

Ezt a dolgot akkor kezdtem el igazán érezni, amikor mozgáskorlátozott lettem és egyre többször éreztem a társaság hiányát. Voltak ismerőseim, akikkel néha összejárogattunk régebben, de gondolom, a megváltozott egészségi állapotom riasztotta el őket és mindig "elfelejtettek" hívni. Maradt egy barátnőm, aki nagyon ritkán ért rá, mert akkor kezdett el dolgozni és 4 tagú a családja, tehát elég kevés szabadideje maradt.

Aztán a helyzetem miatt jobbnak láttam, ha költözünk és most újra Pesten élek 12 év vidék után.

Jelenleg a 9 éves lányommal élünk kettesben, mert bár hivatalosan még van férjem, de már több mint egy éve nem él velünk.

Mindig vágytam egy igaz barátnőre, akivel mindig mindent megbeszélhetünk, akivel kölcsönösen bízhatunk egymásban, mindig számíthatunk egymásra egy életen át, de sajnos ilyen barátnőt eddig még nem találtam, pedig nagyon jó lenne. Jó lenne egy barátnő, akivel gyakran találkozhatunk, minden gondunk-bajunk, örömünk megbeszélhetjük egymással, de sajnos szinte mindenkinek időből van a legkevesebb.

20. Bérlőtárs (válaszként erre: 7. - Mosoly30)
2012. okt. 13. 18:07
Tudom nem tegnapi a hozzászólás, de úgy gondolom sajnos most jártam erre és ezért most reagálok. Hasonló "cipőben" járok én is. Nagyon nagy társaságból letten maradtunk, én meg a párom. Amíg volt telek lehetett hova menni számos buli volt, mert mindenkinek helye volt, most mikor nincs ez visszafele nem működik. Egy úgymond barát nem hív meg a telkére és számít ránk.Hát ez van változik az idő , azzal együtt az ember is de ennyire, ez már fájdalmas.
19. Pici Manócska (válaszként erre: 18. - Sybrrill)
2012. jan. 21. 14:44

nem tudom, mert sose volt...

én nem keresem, ő nem jön..

2012. jan. 21. 14:01
ha már így felmerült?Szereintetek ki felel meg ennek a szerepkörnek:ő az igazi barát(nő)/o/m???
17. edc8394455 (válaszként erre: 16. - A0c1361e44)
2012. jan. 16. 09:15
Nem csak erről szól..,de mivel neki 3 gyereke van..,ezért elég nehéz megoldani,hogy sokat találkozzunk.Szerintem,azt hogy kinek mit jelent a barátság..,mi tartozik bele.,mindenkinek van joga eldönteni.Nekünk mindkettőnknek így a jó..,és ez a lényeg!!
16. a0c1361e44 (válaszként erre: 14. - Edc8394455)
2012. jan. 15. 21:13

Nem a barátság nem arról szól, hogy meghallgatjuk egymás bánatát.

Sokan itt rontják el, ezért nincs barátnője sok nőnek és barátja sok pasinak.


Nekem van barátnőm 9 éves korom óta. Elhiheted, hogy nem azért a barátnőm, mert traktáltuk egymást minden problémával. Egy barátság nem azzal kezdődik, hogy rázúdítom az összes gondomat és ha meghallgat, támogat, stb. akkor kiállta a próbát és lehet a barátom és ha bajban lesz, akkor én is megteszem ugyanezt.

15. mosolyka1111 (válaszként erre: 12. - Ee7835cc73)
2012. jan. 15. 20:24

Ugyanígy jártam én is.

Csak engem nem közösségi oldalon mocskolt utána, hanem nekem írt egy mocskolódó levelet.

Holott bevallási időszakban én marha, még éjszaka fent maradtam dolgozni, és akkor is az ő szekerét toltam, az ő mérlegeivel szarakodtam, holott nekem is volt elég munkám.

Aztán egyik levelére nem reagáltam azonnal, akkor számon kért, hogy mi bajom vele. Írtam, hogy semmi, csak kimerült vagyok és fáradt, lányomat is orvostól orvosig hordom, sok a munkám is.

Erre jött a mocskolódása...

Aztán 6 hónap szünet után, pont nemrég bepróbálkozott újra egy levéllel, nem reagáltam rá. (Naná, jön az éves zárás, megint jó lenne egy hülye, akinek a tudásából megél.)

Szóval, vele pl. felnőttkorban kötöttem "barátságot", de én már ott tartok, óvatosnak kell lenni.

14. edc8394455 (válaszként erre: 11. - A0c1361e44)
2012. jan. 15. 20:15
Ugyanazt kapja tőlem,mint amit Ő ad nekem.Bármi baja..,problémája van meghallgatom..,ha tudok degítek.Ezért barátság.
2012. jan. 15. 18:53
Hát ezek szomorú dolgok,főleg,h nagyon sokan vagyunk hasonló cipőben :-(((
12. ee7835cc73 (válaszként erre: 11. - A0c1361e44)
2012. jan. 15. 11:41
Sajnos én is így jártam éppen a legutóbbi "barátnőm" használt lelki szemetesnek ami ment is egy ideig viszont sosem akart eljönni velem sehová sem,az utolsó fél évben meg már csak szinte neten beszéltünk holott 15 percnyire laktunk egymástól Aztán a végén még ő sértődött meg amikor személyesen közöltem vele,hogy így ez nem lesz jó.Én barátsággal váltam el tőle erre ő pár perc múlva már az egyik közösségi portálon mocskolt engem:(
11. a0c1361e44 (válaszként erre: 6. - Edc8394455)
2012. jan. 15. 09:13

És te mit adsz neki?

Szórakozni is szoktatok együtt? Vagy csak a bajban van szükséged rá?


Sokan ezért nem találnak barátokat, mert azt hiszik, hogy a barát arra való, hogy lelki szemetes láda legyen, de ha jól megy, akkor nem érdekes...

2012. jan. 14. 23:05
ha komolyan gondoljátok a barátkozást,szerintem személyesn kéne talizni amikor mindenkinek jó,s nem itt pötyögni éveket,persze az is jó,de ha igazán közös programokat szeretnénk akkor az éőben lenne igazi....
2012. jan. 14. 23:03
Hasonló a szitu ha hazamegyünk nálunk is,de ez elég kevés...itt is jó lenne ha akadna barát,ill.ha otthon is bővülne...nem értem miért tünnek el?mi nyitottak vagyunk,soha nem csak a párunknak élő begubozó pár voltunk...persze jó kettesben is,de ha többen vagyunk több mindent tudunk magunkkal kezdeni....pl. egy nyaraláskor,kiránduláskor,buliba stb.,stb.
8. ee7835cc73 (válaszként erre: 7. - Mosoly30)
2012. jan. 14. 21:50
Nálunk is így van,páromnak van 1-2 haverja ők naponta többször is beszélnek és találkoznak is sokszor.Én meg itthon vagyok már évek óta a gyerekekkel és hiába megyünk játszóházba,játszótérre,zenebölcsibe valahogy nem kommunikálnak az emberek egymással.Igaz én sem vagyok valami bőbeszédű,de hiába kezdeményezek beszélgetést valahogy 2-3 mondat után mindenki siet a dolgára.
2012. jan. 14. 21:35
Nagyon nehéz. Nekünk is valahogy eltüntek a barátaink. A férjemnek van néhány haverja, de nekem nincs most jellenleg senki. Csak egy két szomszéd, de azzokal is csak hébe hóba találkozok. Pedig régen.....
2012. jan. 14. 21:31
Én a terhességem alatt ismertem meg a legjobb barátnőmet!!Végig mellettem állta bajban!!A mai napig számíthatok rá!!Ritka az ilyen barátság az biztos!!
5. 1c92396beb (válaszként erre: 1. - Sybrrill)
2012. jan. 14. 21:26
Mi nem költöztünk sehová, de nagyon nehéz, mert az elmúlt pár hónapban több igazi barátunk gyerekkel is nyakukba vették a nagyvilágot, és elmentek külföldre, mert itthon nem tudtak megélni. Szóval mi is keresünk barátokat itthon. Nagyon nehéz megélni, hogy több éves barátságok a távolság és az idő miatt hosszú távon nem lesz fenttartható.
4. Pici Manócska (válaszként erre: 3. - Ee7835cc73)
2012. jan. 14. 21:16

a barátkozás nem könnyű dolog, igazából a megértésem alapszik meg...

kell hogy legyenek közös dolgok, hogy mindkét fél ugyanazt szeresse csinálni és ugyanazt a szórakozás módot elfogadni...

2012. jan. 14. 21:11
Nekem sem sikerült még igaz barátra lelnem.Barátok voltak eddig is,de csak felszínes barátságok.Most nincs egyetlen barátnőm sem és hamarosan bedilizek mert senkivel sem tudok egy jót beszélgetni,jókat nevetgélni,nagyokat csavarogni,közös programokat szervezni:(
2. Pici Manócska (válaszként erre: 1. - Sybrrill)
2012. jan. 14. 20:36

sok sikert hozzá...

nekem még sajna nem sikerült igaz barátokra lelnem....

2012. jan. 14. 20:30

A régi barátok eltüntek,vagy lekileg vagy fizikailag,vagy a legrosszabb formában...Az ember próbál túllenni ezen,s új barátok megtalálása piszok nehéz feladat...Hasonló élethelyzetben,hasonló érdeklődéssel....

Mi most megpróbáljuk a lehetetelent...Kiköltöztünk Burgenlandba,s keresünk a párommal olyan csoportokat,párokat akik hasonló helyzetben vannak,hasonló érdeklődéssel rendelkeznek,s igaz barátokat keresenek szabadidő eltöltéséhez!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook