Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Az elért testsúly megtartása fórum

Az elért testsúly megtartása (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Az elért testsúly megtartása

2008. júl. 24. 11:24
Sajnos én is a jojózók közé tartozom! Egyszerűen imádok enni.20 éve minden évben fogyóznom kell, hogy ne legyek 100 kiló! pedig van más öröm is az életemben, de ez is azok közé tartozik. A párommal jókat kajálunk, de rajta nem látszik!!
2008. júl. 24. 08:31
Sajnos az én tapasztalatom is az, hogy sokszor elég egy magánéleti mélyzuhanás ahhoz, hogy a bajt a plusz kilók visszaszedésével is tetézze az ember. Akiknek az evés örömforrás, azoknak sokszor ez marad a lelki mankó, ha valami baj történik. A legjobb, ha az ilyen emberek keresnek valakit, akik mellettük állnak és visszatartják ilyen esetekben.
2008. jan. 4. 06:46
egyszerű titka van. nem zabálni, hanem enni annyit, muszáj, hogy ne legyen az ember éhes, de semmivel se többet, és mozogni
2008. jan. 3. 08:40

Még mindig nem hiszem ,hogy az önmegtartóztatás bármiben segíti a fogyást,szerintem a mértékletesség a fő szempont.

Amúgy pont mindegyik ,a cikkben elhangzó szabályt "megszegve" fogytam le.Azóta is tartom.

2008. jan. 3. 07:46
Sajnálom,ami a szüleiddel történt!Sok ember evésbe folytja a bánatát,én pont a másik véglet vagyok.Ha megrázkódtatás ér,képes vagyok egész nap nem enni,ilyenkor úgy érzem,mintha egy kő lenne a gyomrom helyén!
3. magicmag25 (válaszként erre: 2. - 27525d0da6)
2007. dec. 22. 10:28
Igazad van.En is megszabadultam jo par kilotol, es ugyan nem jott vissza mind a negyven kilo amit leadtam( hala Istennek), de egy 15 kilot szepen visszahiztam.Talan ebben kozrejatszott a nagy lelki megrazkodtatas, hogy elveszitettem 2 nap kulonbseggel a szuleimet.Emiatt az evesbe fojotttam a banatom.Igy egy ev elteltevel latom a hibakat, es ujult erovel vagok neki a fogyokuranak.Igaz, hogy napi 5x kellene ennunk, es kis adagokat.Mert nem jo a szervezetnek, mikor valaki tuleszi magat.S persze, ne felejtsunk el mozogni!Az esti huto megkornyekezest, pedig el lehet felejteni...:)
2007. dec. 16. 10:41

Elolvastam a cikket.Szerintem ezeket a dolgokat a legtöbb ember tudja,mégis beleesik a hibába és jön a jojó effektus.Sok embert látok a saját környezetemben,akik lefogytak már jó pár kg-t és szép lassan mégis visszahízták.

A heti mérlegelést nagyon jó ötletnek tartom!Aki itt a hoxán nem vezet mérlegelőt,az otthon csináljon magának egy naplót,amibe beleírhatná a heti eredményeket.Esetleg centizni is lehetne,mert sokszor a kg-okon nem látszik változás,viszont a mérőszalagon igen.

Szerintem a legtöbb ember azért esik vissza,mert úgy gondolja,ha már nagy kínok árán sikerült elérni az álomsúlyt,minek sanyargassa magát élete végéig,és eszik amit éppen megkíván!

Mi a véleményetek?

2007. dec. 7. 22:58
Egy dolog leadni a felesleges kilókat, és egy másik az elért sikereket megőrizni. Sokan esnek a jojó rabságába, amikor végre sikerült pár kilótól megszabadulniuk, megpróbálják bepótolni a kiesett finom falatokat és hamar ott találják magukat, ahonnan elindultak a diéta előtt. Néhány tippet olvashattok, hogyan sikerülhet a a testsúlyt megőrizni.

Ugrás a teljes írásra: Az elért testsúly megtartása

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook