Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 3 hónapos babának mit vinnél ajándékba? fórum

3 hónapos babának mit vinnél ajándékba? (tudásbázis kérdés)


1 2
2012. jún. 4. 12:50
Pelenka, popsitörlő.....:)
2012. jan. 16. 16:18
Akitől mi pelusz, popsitörlőt kaptunk, azt anyukáméktól megkérdezte előtte, milyen fajtát használunk. Így természetesen örültem a pelusnak is. :)
42. ggotamota (válaszként erre: 41. - 888efd6baf)
2012. jan. 16. 16:17

Azt értem, én is édesanya vagyok, de nálunk mindenkitől kapott a baba is, vagy csak ő kapott, és én jobban örültem neki, mintha én kaptam volna.

Én csak arra utaltam, hogy szerintem nem jó, hogy a babának semmit ne vigyen, csak az anyukának.

41. 888efd6baf (válaszként erre: 37. - Ggotamota)
2012. jan. 16. 11:05
Nem hiszem. Ő is ember, akinek teste és szelleme van és megérdemli a kényeztetést.
40. simple (válaszként erre: 39. - Urbanszkyviki)
2012. jan. 16. 10:15
Nem annyira veszélyes anyag, de azért káros. Ez segíti elő, hogy ne fagyjon, és olvadjon a krém. Nem meglepő, ami a boltok polcain kint van, szinte minden termék kivétel nélkül dugig van káros anyagokkal.
39. urbanszkyviki (válaszként erre: 38. - Titánia83)
2012. jan. 16. 10:08
Fagyálló??? :O
2012. jan. 15. 22:08

Na nálunk megvolt ez az első látogatás.

Én kaptam valami sütit, egy vödör narancsot, két rostoslevet, meg valami cserepes virágot.


A baba kapott egy puha labdát, és... a b@bydream popsitörlőt, négyes csomagban. Ez a márka tök jó, pláne jó, hogy négyes. Ami nem jó, hogy propylén glykol van benne, ami fagyálló. És második összetevő. Amúgy én is ezt a márkát használom, csak a rózsaszínjét, mert az viszonylag tiszta. :(


Na mindegy.

37. ggotamota (válaszként erre: 36. - 888efd6baf)
2012. jan. 15. 18:51
Egy édesanyának szerintem az esik legjobban, ha a baba kap valamit. :-)
2012. jan. 15. 13:50
Semmit :-) Az édesanyjának vinnék valamilyen kényeztetést: gyümölcskosarat, finom bonbonokat, illatos fürdőgolyót...
35. Titánia83 (válaszként erre: 33. - Ggotamota)
2012. jan. 15. 10:19

Farmert egyszer adtam rá. Akkor is csak azért, mert lefényképeztem benne, és azóta ki is nőtte. Szerintem sem túl kényelmes viselet.


Az én Fiamnak mindenben melege van. Úgyhogy kintre meleg az overall 0 fok fölött. Inkább rétegezünk. :)

2012. jan. 15. 09:51

Én a kolléganőmtől Mam hűtőrágókát kaptam (vagyis a baba :D), amin hűtőrágóka, sima, meg csörgő van. Nagyon örültem neki. Más pelust hozott, jól jött. De szerintem lehet még bébifogkefe készletet is venni, azt már az első fogaktól lehet majd használni.

Popsikenőcsből Bio Bio Baby-t használok, abban nincsenek káros anyagok.

Anyukának vihetsz aloe vera növényt, sokszor hasznát veszi majd, én is most szabdalom, mert piros a babapopó. :S

33. ggotamota (válaszként erre: 32. - Titánia83)
2012. jan. 15. 09:07

Szintén.

Kis kardigánt adok rá néha, ha rokonoknál hűvösebb mondjuk a lakás, meg van egy gyönyörű, puha, plüssszerű kardigánja, amit mondjuk nagyon hidegben az overál alá adok, de ezek a szettek amiben pulcsi-naci-póló van, szerintem nem érnek semmit.

Farmernadrág sosem volt rajta, amíg csúszik-mászik, nem is kényelmes szerintem.

A rugiból sehol nem lehet kilógni. :-)

Maximum egy harisnya kell alá, ha nagyobbak a lyukacskák a patentok között.

De azt is viszonylag sokáig nem adtam rá, most már igen. :-)


Úgy nem szeretem, hogy sokan már 1-2-3 hónaposra farmert, inget, ilyesmiket adnak, szegény kisbaba!!!

32. Titánia83 (válaszként erre: 31. - Ggotamota)
2012. jan. 14. 22:34

Tökéletesen egyetértek!

A rugi a legjobb. Ráadásul a nadrághoz kell zokni. És az én fiam lábát minden zokni szorítja. :(

Pulcsi szerintem vagy 10-szer volt rajta.

És jobb a patentos ruha, mint a cipzáras.

2012. jan. 14. 18:14

Így van, csak az alul, vagy elöl-középen gombolós a jó, de alul mindenképp! Cipzár ne, hátulgombok ne! :)

Én nadrágot, pólót, pulcsit sem adok rá, mert valahol mindig kilógna valamilye, én a rugikat szeretem!

2012. jan. 14. 17:40
Igen, mondjuk ha ruhaneműben gondolkozik az ember, akkor mindenféleképpen pamut legyen! És ne vegyen senki hátulgombolós tipegőt! :D
2012. jan. 14. 17:39

Kozmetikumokat, pelenkát nem érdemes, a legtöbben 1 félét használnak, ragaszkodnak ahhoz, ami már bejött.

Ruhából szerintem nagyobb méretet lehet venni, 74-80-assal azért nem igazán lehet melléfogni, de csak 100% pamutot, azzal nem hinném, hogy bárkinek baja lehet.

Kis babaplédnek is örülnék (meg vittem is már, és bejött).

A játék jó, de szerintem csak jó márkából, ami tuti károsanyagmentes :-). (Pl. Nuby, Mam, Chicco)...hiszen játékból sosem elég! :-)


Anyukának én gyümit nem vinnék, és nem is örülök neki -illetve kicsi korában-, mert szoptatás alatt korlátozottak a lehetőségeink, hogy ne fájjon a baba pocija, és azt elég nehéz eltalálni, hogy ő éppen mit eszik/ehet.

Inkább finom gyümölcsteát, teából sokat isznak legtöbben szoptatás alatt, lehet kapni isteni, mindentől mentes, csak gyümölcsből készült teakeveréket, szárított gyümölcsdarabkák, és nagyon finom tea lesz belőle.

28. urbanszkyviki (válaszként erre: 24. - Titánia83)
2012. jan. 14. 17:38
Igen, tudom, mi nem is használjuk, viszont sokaknak bejön. Mi bepanthent használunk, bár abban is van egy kis kőolajszármazék, vagy mifene. Mi is moshatózunk egy jóideig, most éppen fele-felébe használjuk, de a popsikenőcs muszáj, mert hiperszuper érzékeny a babóci feneke...
27. simple
2012. jan. 14. 17:31
Köszönöm mindenkinek!
26. pritta
2012. jan. 14. 17:31
mi pelenkát, popsitörlőt, bodykat vittünk
2012. jan. 14. 17:10

Én mindig játékot szoktam venni ruhát úgyis vesznek neki, a pelenka megint kérdéses milyet mekkorát használnak.

Sőt ha van nagyobb tesó neki is viszek mindig valami apróságot az anyukának gyümölcsöt szoktunk vinni meg virágot apukának egy üveg italt.

24. Titánia83 (válaszként erre: 22. - Urbanszkyviki)
2012. jan. 14. 17:04
A sudocr. is überkáros. :(
2012. jan. 14. 17:03

Az én fiam is három hónapos.

Holnap jönnek először a nagynénémék látogatóba. De ők nem kérdezték, hogy mit hozzanak.


Mi nem használunk káros összetevővel rendelkező kenceficéket, sőt illatanyagost sem.


És mosható pelenkát használunk. :D


Szóval a legtöbb babaápolási cucc és a pelenka nem lenne jó.


És a fiam 7,5 kiló, szóval a ruhában is mellé fognának, mert már 68-74-es cuccokat hord a fiam. :D


Szóval az a baj, hogy ezek nem feltétlen jó ajándékok.


Ami praktikus lehet, pl. rágóka, rongyi vagy valami fejlesztő játék, ami idősebb korában jó lesz.


Én ha babának veszek ajándékot, igyekszem mindig olyat vinni, ami több hónap múlva lesz jó, vagy pedig most is, de akkor sokáig.


8 hónapos kislányt látogattunk meg a héten. 1 évesre való bodyt vittem. :)

2012. jan. 14. 17:03

Bizony van káros anyag a Gabi termékekben is sajnos...nálunk ráadásul baromira szárította a pic bőrét, úgyhogy ahogy kezdtük, úgy abba is hagytuk. Legtöbb babának tényleg a neogranormon a legjobb, mármint a fürdető/testápoló téren. A pelusnak, törlőkendőnek, sőt sztem egy jobbfajta popsikenőcsnek is igencsak örülnek a friss anyukák (bepant.., sudocr...).

Ha inkább ruhában gondolkoztok, akkor kombidressz vagy tavaszra valami szép kis babacipőcske. :)

21. Titánia83 (válaszként erre: 14. - F5848578d5)
2012. jan. 14. 16:59
Pedig sajnos a gabi márka sem mentes a károsanyagoktól. :( Én kicsit jobban belemásztam az összetevőkbe.
20. fildus
2012. jan. 14. 16:58
Én az elsőlányommal mintás textil pelust, takarót kaptam, nagyon örültem neki :-)
2012. jan. 14. 16:57
Popsitörlő, pelus. De nagy ötlet a pelenkatorta!
18. -Pille
2012. jan. 14. 16:47
Én játékot vagy ruhát vinnék. Jó minőségűt, még ha egyébként apróság is. Pelust meg törlőt olyat vesznek, amit szeretnek.
17. babszibobó (válaszként erre: 1. - Simple)
2012. jan. 14. 16:46

Szia!

A pelus mindig jól jön.

És ahogy nézem inkább a természetes dolgokat kedvelitek, így ajánlom a Weleda babápolási holmikat, az is mindig jól jön egy babás háznál:-)


Én pl: nagyon örültem, mikor pelust és popsitörlőt hoztak, de egy nagy kedvencem egy itató pohár volt, amihez akkor még a babám pici volt, de később annál jobban szerettük/szeretjük :-)


Bár tudom nem volt kérdés, de Anyukának és Apukának is jó ilyenkor valamit vinnni, csak úgy jelképesen:-)

16. timycat (válaszként erre: 7. - Simple)
2012. jan. 14. 16:46

Akkor valami apróságot. Baba fürdetőt, krémet stb én azért nem ajánlok, mert pl mi csak patikábban kikevert cuccokat használtunk. Nem mindegyik baba bőre tolerálja a boltban kapható kencéket. Pelenka megint necces, mert ugye nem tudni milyet használnak, nekik mi vált be. Ha mégis ilyen dolgokat vinnél akkor előtte puhatold ki, hogy melyik fajta/márka vált be nekik.

Én a barátnőktől pár ezer forintos dolgokat kaptam; ennyiért lehet kapni jópofa, csörgőket, rágókákat, vagy akár rugdalódzót is, mókás babasapkát, kesztyűt, babacipellőt

2012. jan. 14. 16:45

Én úgy örültem ha hoztak pelust,popsitörlőt vagy csörgőt.A pelus és a babaápolási cuccok mindig nagyon jól jönnek én a neogranormon termékeket ajánlom.

Nagyon örültem még babaplédnek.Az mindig kell és jó ha van néha belőle több is.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook