Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Herpes gestationis volt-e valakinek? fórum

Herpes gestationis volt-e valakinek? (beszélgetős fórum)


2021. aug. 23. 02:08

Sziasztok!

Én is ebben a betegségben szenvedek. Kisfiam született extrém kis súllyal.. Nem tudják, hogy emiatt vagy a szteroid.

Igaz lehet, hogy csak fiúknál jön ki?

Nektek kisfiatok vagy kislányotok született?

21. aviz
2016. ápr. 8. 23:40
Sziasztok! Olyan anyukákat, kismamákat keresek, akik átestek ezen a betegségen. Tudtok-e olyan orvost javasolni, akinek ez a szakterülete? Köszönöm szépen!
2014. ápr. 9. 13:32
Régen szedtem,akkor semmi ilyen vagy ehhez hasonló bőrtünetem nem volt.Most csak azért jönne ki újra,mert terhesség alatt alakult ki ez a betegség?A bőrgyógyászom nem mondta 100%-ra,csak azt mondta,hogy lehetséges,mindenkinél más.Nagyon kevesen ismerik ezt a ritka betegséget,de örülök,hogy valakivel tudok erről beszélni.Elég sokan hitetlenkedtek az ismerőseim között.Te amúgy szedtél azóta fogamzásgátlót?
2014. ápr. 8. 18:46
Igen hol előjöttek hol nem. Olyan vìzhólyag szerűek voltak szülés utàn. Igen azt ne szedd mert arra ùjra előjön.
2014. ápr. 4. 21:50
Szia!Székesfehérváron,amikor már bekerültem a szülészetre.Egészen addig félre kezeltek,mert se a bőrgyógyászok,se a nőgyógyászom nem tudta,hogy mi ez a betegség.Neked is csalánkiütésszerűek voltak utána a bőrtünetek,amik néha előjöttek?Nekem hirtelen előjön,aztán csak úgy elmúlik.Orvos azt mondta,hogy a fogamzásgátló tabletta újra előhozhatja,ezért még nem mertem elkezdeni a szedését.Üdv
2014. ápr. 3. 15:21
Semmi gond. Nekem is volt sokàig. Úgy 3 évig. Neked hol àllapìtottàk ezt meg?
2014. ápr. 3. 11:35

Szia!

Még nem,sajnos még mindig látszanak a foltok a lábamon és az alkaromon főleg,a többi helyen már halványabb.Lehetséges,hogy ezeket elvakartam és azért.Néha előjönnek rajtam csalánkiütésszerű tünetek.Neked milyen bőrtüneteid voltak?

2014. ápr. 2. 08:37
Heni 24 hogy vagy? Elmultak a tüneteid?
2014. febr. 6. 17:56
Hogy érted az évekig tartó bőrtüneteket???
2014. febr. 6. 17:54

Szia Zorina!Köszönöm,hogy írtál!;)

Igen most még kezelnek vele,2 napra hagytuk abba a medrolt,de aztán a 3.nap megint elkezdtek ekcémás jellegű tünetek előjönni,akkor mentem vissza az orvosomhoz,aki mondta,hogy újra kezdenek előjönni...Engem a szülés után kezdtek el kezelni.Bízom benne,hogy nem fog magától újra előjönni,mert ez most már nagyon sok lelkileg...

2014. febr. 6. 14:53
Szia Heni. Igen nekem volt. A szüléskor már jol voltam nem szedtem a medrolt de évekig voltak apró bőrtünetek. Nyugalom neked is rendbe fog jönni. Mikor a fiam 6 hetes volt azért a sok elkapart seb még rajtam volt. Kezelnek vele?
2014. febr. 6. 14:04

Sziasztok!Segítséget szeretnék tőletek kérni a herpes gestationis nevű betegséggel kapcsolatban,hogy akinek volt,mennyi ideig tartott és hogyan sikerült gyógyítani!?A sebek illetve megmaradt foltok mennyi idő után múltak el?Én ezzel a betegséggel küzdök még mindig,a kislányom holnap lesz 6 hetes!Szinte senki sem ismeri,mert ritka autoimmun betegség.

Segítségeteket előre is nagyon köszönöm!

2013. febr. 3. 22:01

Sziasztok, olvassa még ezt valaki? :)

2005-ben született a kisfiam, a 18. héten jelentkezett az első pötty, a 26. héten derítették ki végre, hogy miről van szó, de mindenki ködösített, így egy rémálom volt akkoriban az életem. Régóta kerestem valakit, aki hasonló dolgon esett át, de eddig nem találtam.

Szóval, it vagytok még?

Üdv: m.

9. Zorina75 (válaszként erre: 8. - Anettjana)
2012. jan. 31. 22:06
Nekem a második terhesség 23. hetében jelentkezett. Vizsgálgattak kezelgettek.Aztán saját magam döntése volt a debreceni bőr klinika..nagyon hálás vagyok mai napig nekik. Mikor én ott voltam ..9 éve.. azt mondta a prof még nem volt olyan akit ezzel kezeltek de tudták hogy kezeljék. Autoimun...szedtem a medrolt s mire szültem alig látszott. Képzeld 3 napig jéggel borogattak olyan összefügő seb voltam én is. Nagyon viszkettem de a medrol pár nap után hatott :)Még a tenyereim és talpail is hólyagosak voltak. Aztán megszültem a 37. héten 4100g-mal. Most elgondolkozóban vagyok mert szeretnék még egy babát. Viszont már nem lakunk aránylag közel a klinikához.. hát nem is tudom...
8. anettjana (válaszként erre: 7. - Zorina75)
2012. jan. 30. 21:17
Az első terhességnél utolsó hónapban kegyetlenül viszketett a lábszáram,de nem jöttek rá,hogy miért.A második vetélés volt a 10. héten. A harmadiknál a 21.héten kezdődött.Orvostól orvosig jártunk egyik sem tudta mi ez. 32.hetesen mentünk a debreceni bőrklinikára,onnan haza sem engedtek,már a sebek szinte összeértek,csak az arcomon nem volt.Ott mondta a prof.asszony,hogy minél többedik terhesség annál súlyosabban jön ki.De nekem menszeszkor eddig nem volt.Most még szoptatok,első szüléskor is a gyerek 15 hónapos volt mikor először megjött.Remélem most is még várat magára,annyira nem hiányzik....A kiütés sem,borzasztó volt.Nem tudtam aludni,állandóan vakaróztam mint egy bolhás kutya.Hízás helyett én fogytam 15 kilót.Már attól féltem,hogy emiatt is kórházba dugnak.De kicsi ettől függetlenül 3350g-maal született.
7. Zorina75 (válaszként erre: 6. - Anettjana)
2012. jan. 30. 20:22
Nekem évekig elő elő jöttek menses idején...nem mondták mitől lett pont a harmadiknál?
2012. jan. 26. 20:40
Nekem volt,a 3. terhességnél a 21.héten jött ki.3 hónapja szültem,még látszanak a foltok,de már legalább nem viszket.
2012. jan. 13. 21:53
Hála nem volt fájdalmas csak tiszta seb voltam. Éjszakákon át jegelték a teste. Viszont nyomtalanul eltűnt :)
2012. jan. 13. 21:47
Jesszusom.Gondolom nem gyengén fájdalmas dolog lehetett!
2012. jan. 13. 17:21
Az egész testemen volt kivéve az arcom :( Nagyon csúnya dolog.
2012. jan. 13. 17:14
Ez hol jön ki?Száj, altest,vagy bőr?
2012. jan. 13. 17:07
Érdeklődnék hogy valakinek a terhessége alatt volt e herpes gestationis nevű autoimmun betegsége /nagyon nagyon ritka /.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook