Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Orvosi műhibák és perek fórum

Orvosi műhibák és perek (beszélgetős fórum)


2014. nov. 19. 13:03

Laparoszkópiás méheltávolítás során a diatermiás készülék meghibásodása okán súlyos, harmadfokú égési sérülést szenvedtem. A harmadfokú égési sérülés 28x32 mm kiterjedésű.

Én ezért szeretnék kártérítést kérni.

12. dana78
2012. jún. 13. 11:56
Nekem nemrég volt egy hasplasztikám.A műtét után 1 héttel szivátogni kezdett a hasam,majd szétnyíltam rendesen.Most 6 héttel a műtét után egy 20cm hosszú ,mély luk van a hasamon,és úgy 3-4cm széles.Nem javult semmit.Se hajolni,emelni,szinte semmit nem tudok egyedűl megcsinálni.A gyógyulás fél évig is eltart.Egy hatalmas tátongó lyukkal a hasamon mászkálok,de soha nem képzeltem volna,hogy ez lessz belőle.Nem tudom,ilyenkor mi van keressek egy ügyvédet?
2009. febr. 1. 17:53
A családban nem is egy történt. Édesapámat műtötték és közben átszúrták a belet. A műtétet gyorsan abba is hagyták és kivezették a végbelet az oldalára. Hála gyógyulás óta visszhelyezték.
2009. febr. 1. 17:52
Orvosi műhiba történetek, perek
9. be52089f0e (válaszként erre: 8. - Be52089f0e)
2008. aug. 28. 10:55
De ha a MOK-nak még működik az Etikai Bizottsága, akkor még mindig úgy van.
8. be52089f0e (válaszként erre: 5. - 1366d1807f)
2008. aug. 28. 10:42
Sajnos ez még 2004-ben is így volt.:(
2008. aug. 28. 10:28

sziasztok

nekem 5,5éve a szememet baszta el egy szemész!

szó szerint!

több mint félévig jártam hozzá panaszokkal.

mondtam neki már szinte csak a szemem sarkában látok már csak vmit.

azt írta a az ambuláns lapra semmi rendelleneset nem lát tehát negatív lelettel jöttem el. mindig.

aztáűn egy harmadik szemész azt mondta nagy a baj és azonnal meg kell műteni de szemem világát el fogom így is veszíteni.

úgy menetem be a kórházba, h egy hetes lelet negatív volt.

néztek nagyokat.


perelni nem volt erőm mert tudtam, h úgy se nekem lenne igazam annak ellenére, h kezemben van minden lelet.


akkor elvesztettem mindent mert a szolgálati lakásból mennem kellett és a munkából is kidobtak!

ennyi.

2008. júl. 10. 12:35

Sziasztok! Peren kívüli megállapodásokról van valakinek tapasztalata, amennyiben magánorvos okozott kárt? Tehát nem kórházban, hanem magánrendelésen.

Köszi

5. 1366d1807f (válaszként erre: 3. - Sárkánylady)
2008. febr. 26. 15:21

Ez így igaz, engem is lebeszélt a feljelentésről az orvosom, pontosan ezzel a szöveggel. És hiába menne tanúskodni mellettem, akkor sem lehetne igazam.


De ez még 1986-ban volt.

2008. febr. 21. 07:09

most hogy így eszembe juttattad a dolgot, rá is kérdek nagynénéméknél, ott is orvosi per van, vagy volt.

autóbaleset történt, unokaöcsém és az apja, ők szabályosan haladtak, mire oldalról beléjükrohant egy idióta , hozzáteszem, két kiskorú gyereke is a kocsiban volt.. a sokeszű... :(

gyors , felszínes vizsgálat a kórházban.. kisujjtörést állapítottak meg. se uh, se semmi.. 2 nap mulva élet- halál közt szállították kórházba, leszakadt a lépe...

beperelték az orvost.. a végeredményt nem tudom

2008. febr. 20. 19:28
Mint tudjuk: ...holló hollónak nem vájja ki a szemét....A SZEMÉÉÉT!!!!
2007. dec. 7. 19:16
Amíg a korrupció virágzik otthon, nekünk kisembereknek semmi esélyünk. Az orvostársadalmat egyébként is, szinte lehetetlen kikezdeni. Sajnos...
2007. dec. 7. 18:40

[link]


Szerintetek az esetek hány százalékában adnak igazat a betegnek, illetve a kórházaknak?

A hírekből úgy jön le, mintha a 'kisembereknek' semmi esélyük sem lenne egy ilyen perben, bár nyilván a fordított esetekről nem írnak annyit.


Jó lenne arra valamilyen törvény, hogy ha egy orvosnak már sok ilyen ügye volt, akkor utána inkább ne dolgozhasson (akkorsem ha ezeket többnyire megnyerte).


Inkább a tisztességes dokikat fizessék meg nagyon jól, és ne az ilyenek pereire költsék a pénzt az állambácsik és a kórházak.


Úgy gondolom, hogy Magyarországon az igazságszolgáltatás ebben az esetben nem működik túl jól. Ti mit gondoltok erről? (remélem akad 1-2 pozitív történet is)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook