Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tápszer kiváltása fórum

Tápszer kiváltása (beszélgetős fórum)


2012. jan. 13. 14:31
Az én kislányom sem volt még beteg sosem a 2 és fél év alatt. Persze, egyszer-kétszer pici orrfolyás volt, de semmi több. Én bolti tejet adok neki. Ez szerintem gyerekfüggő...
18. Kismanó86 (válaszként erre: 17. - B-zs)
2012. jan. 13. 14:08
Az én Lányom igazán nem volt még beteg (jó ő kisebb, 16 hónapos), szóval ez nem a tej miatt van. Viszont jobban eszik azóta és gyönyörűen hízik. Nálunk ez gond volt mindig, 16 hós és 8750gr.
17. b-zs
2012. jan. 13. 13:06
Olvasom, többen házi tejet adtok a gyereknek! Én is! A tapasztalatom a következő: a lányom rengeteget volt az utóbbi időben beteg, ovikezdés, 1 hét ovi, 3 hét betegség, mind a három beteg szokott lenni, 2 nap ovi, 2 hét betegség, 5 napnál többet nem járt oviba, mindig hazahozott valami nyavalyát.. és persze mind a 3 beteg lett.. váltottam házi tejre, mintha elvágták volna, november vége óta (lekopogom) nem voltak betegek!! Lehet, hogy csak bebeszélem magamnak, hogy a házi tej miatt, de én már mindenféle immunerősítőt kiprobáltam, eszméletlen mennyiségű antibiotikumot evett meg, és tényleg, mintha elvágták volna, mellesleg hihetetlen nagy étvágya lett, rengeteget eszik, én szerintem a házi tejnek köszönhetően!!
16. Kismanó86 (válaszként erre: 15. - B-zs)
2012. jan. 13. 13:02
Végülis nekünk már mindegy. :-) Most már tuti nem teszek bele.
15. b-zs (válaszként erre: 12. - Kismanó86)
2012. jan. 13. 13:01
Megmagyarázta a védőnő, de már nem tudom, hülyeséget nem akarok írni, talán könnyebben megemészti így a tejet.
2012. jan. 13. 12:58
Én két hónapja váltottam ki házi tejjel. Rögtön elfogadta. Azelőtt Humana HA tápszert ivott.
2012. jan. 13. 12:57
igen ez a cukor furcsa, én ha nem muszáj nem adok neki semmi édeset meg cukrosat.
12. Kismanó86 (válaszként erre: 10. - B-zs)
2012. jan. 13. 12:53
Azt miért? Én nem tettem sose, örültem, hogy üresen issza. Mondjuk nálunk ez titkos dolog :-) a dr.nő szerint 3 éves kora után szabadna csak tejet adni.
2012. jan. 13. 12:51

Szia!

A kislányom most 16 hónapos, olyan 2 hónapja vezettük be a tejecskét. Én házi tejet veszek neki. Úgy csináltam, hogy először nagyon pici a tápszerébe, persze figyelve a hatást. Aztán mindig növeltem a tejet és végül már csak azt kapta reggel-este. Ugyanúgy cumisüvegből egyelőre.

Nálunk úgy van, hogy a reggeli az csak a tej, utána max. egy babapiskóta vagy keksz, ilyesmi. A vacsi viszont rendes vacsi, főtt kaja vagy szendvics és a tej már csak nyomaték. :-)

2 decit szoktam neki adni, de nem mindig eszi meg.

10. b-zs (válaszként erre: 9. - B-zs)
2012. jan. 13. 12:50
A védőnő mondta, hogy egy kevés cukrot kell a tejbe tenni, ha váltunk tápszerről tejre!! Ez fontos!! Én egyébként cukor nélkül adom nekik, csak eleinte tettem bele cukrot, kakaót sem isznak.
9. b-zs (válaszként erre: 1. - Kangaroo Island)
2012. jan. 13. 12:49
a legkisebb 14 hósan kapta először az igazi tehéntejet, én háztól veszem, nem bolti, természetesen forralom. Úgy vezettem be, hogy a reggeli tápszer helyett adtam neki 1 dl-t ugyanabba a cumisüvegbe, mint amiből a tápszert itta, este tápszer, ez így ment pár napig, ma már csak tejet iszik (reggel-este 2-2 dl). A lányom 4,5 éves, még mindig issza reggel is és este is, igaz cumisüvegből, de nem érdekel, csak igya:) azt mondják, ha leteszi a gyerek a cumisüveget, akkor már a tejet se issza olyan intenzíven.. a középső nálunk olyan, mint a férjem, abszolút nem issza meg, undorodik tőle, lehet tejérzékenyek..
8. ea010c7029 (válaszként erre: 5. - Kangaroo Island)
2012. jan. 13. 12:35

Az estibe szoktunk neki tenni 1 kanál Sinlac-ot,de egyébként ennyit eszik,igen. Viszont nem mindig issza meg a 200 ml-t.


A tejet mi is nagyon szeretjük,de az ő szervezete még egy kicsit tiltakozott ellene.:)

7. cooltim (válaszként erre: 5. - Kangaroo Island)
2012. jan. 13. 12:31
Nalunk is igy van. En szeretem a tejet, a Ferjem nem. A kislanyom imadja. :-)
2012. jan. 13. 12:30
Tejet pedig a Zoldfarm Bio tejet veszem neki.
2012. jan. 13. 12:29

Ori, csak ezt kapta reggelire meg vacsira? vagy kap mellé mást is?


Én nagyon szeretem a tejet, literszámra vedeltem terhesen is, apukája viszont nem szereti, szóval kétesélyes a dolog, Én szeretném h szeresse, de nem én döntök. :-D

2012. jan. 13. 12:29

Szia. En a kislanyom 15 honapos koraban adtam tapszer helyett eloszor tejet. Reggelire adtam pici mennyisegben es mindig emelve. Aztan par het mulva este is azt kapott mar. En a tejet is cumisuvegbol adtam neki, mint ahogy a tapszert is. Aztan kis ido mulva a vacsoraja tejbegriz lett.

De ezt Neked kell eldontened! Errol mindenkinek mas es mas a velemenye. Marmint a tej bevezeteserol. En a gyerekorvosunkkal beszeltem meg, o javasolta igy.

2 es fel eves a kislanyom ma, imadja a tejbegrizt, imadja a tejet. Reggeli utan kakaot iszik, este elalvas elott igenyli, hoy egy kis tejet kapjon.

2012. jan. 13. 12:27
Szia!A tej nálunk sem vált be.Én a Mizotól vettem neki ezt a madártej ízesítésű italt, azt forraltam fel neki, és mivel vaníliás,hasonlít a tápszerhez, rögtön ízlett neki.Először a reggelit hagytuk el, majd egy hét múltán az estit is.
2. ea010c7029 (válaszként erre: 1. - Kangaroo Island)
2012. jan. 13. 12:22
Mi próbálkoztunk a tejjel,de még nem az igazi.Így maradt a tejital.Nálunk az bevált.Most 14 hónapos,és reggel és este azt kapja,dm-es csőrös 'csibrikből'!:)
2012. jan. 13. 12:18

Lassan 1 éves lesz a kisfiam, szeretném majd kiváltani a reggeli és esti tápszerét.

Ki hogy csinálta? Mit adtatok helyette? Egyszerre váltottátok ki a kettőt? Tejet hogy vezettétek be az étrendjükbe? Reggeliként? Nap közben? Cumisüvegből? Csőrös pohárból?

Előre köszönöm, ha válaszoltok!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook