Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Gyógyszertári testápoló receptjét keresem, tudna valaki segíteni? fórum

Gyógyszertári testápoló receptjét keresem, tudna valaki segíteni? (tudásbázis kérdés)


2012. jan. 22. 20:54
Az az igazság,hogy teljesen kikerülném a gyógyszertári készítményeket....már vettem 1-2 alapanyagot,de az emulgeátorral meggyűlt a bajom.Nem tudom gyógyszertárban van -e Emulsan vagy valami hasonló,amit a vizesebb krémek készítéséhez használnék.
2012. jan. 16. 18:58
olvasom midjárt
8. k_nm
2012. jan. 15. 17:34
írtam privit
2012. jan. 15. 13:42

Körömvirágos testápoló:120 ml d.vizes körömvirágtea,késhegynyi bórax,120 ml extraszűz olivaolaj,1 e.k. kókuszolaj,1 e.k. méhviasz,2 kapszula e-vitamin,20 csepp jázminillóolaj.

Ezt most használom,jó, de zsíros érzetű.Csökkenteném az olajokat és növelném a vizet ,.Van ötleted?

6. k_nm
2012. jan. 15. 10:43

:) nem, sajna nem gyógyszerész vagyok, csak szakasszisztens.


Hát, a küllemre csak azt tudom kérdezni, hogy mit használsz alapkrémnek? A hydroph. nonion kicsit tömörebb, mint a stearinos kenöcs, esetleg kevesebb glycerint bele, vizet egyátalán ne. Akkor kicsit hasonlítani fog a rendesre.


Különben egy pénztárcakímélö jótanács: ha beviszed a patikába az elöíratot, akkor megcsinálják neked, és sak egyszr számítanak fel maggidíjat és tubust/tégelyt, míg ha külön-külön veszed meg a cuccot, külön-külön is fizeted a plussz költséget, ami alkalmanként több, mint maga az anyag...

2012. jan. 14. 19:06

Köszönöm az eddigi infókat!


k_nm,te gyógyszerész vagy???

Tulajdonképpen én itthon készítek krémeket a családnak,de a gyógyszertári testápolók(és a boltik) konzisztenciája jobban bejön,szebben lehet kenni őket és nem olyan zsírosak,mint amit itthon készítek.Nem akarok visszatérni a bolti vegybombákra,de a küllemüket elcsípném a saját készítésűeknél is.Az általatok említett oldalra regisztrálni kell?Nem találtam elsőre a testápolókat:-((

A popsikenőcsöt meg a barátnőm kérte,hátha meg tudom neki csinálni.Találtam egy oldalt(lukrécia kencéi),ott van posikenőcs,de még szétnézek és összemixelnék sajátot.

4. k_nm
2012. jan. 12. 19:18

A testápoló általában eltérö lehet. Amit mi csináltunk: aetherol. citri gutt. 5, glycerin gta 10, Ung. Hydroph. nonion. ad gta 50.

De ezt lehet ung. stearinnal is, van, ahol adnak hozzá vizet is. A boraxos popsikenöcs pedig az, amit zebracsikó ásott elö. Vagy vannak "házi" popsikenöcsök is, ezek mind eltérö adagban tartalmazzák a bórsavat (1, 2, 3, 4 g), és más a vivöanyag...

2012. jan. 12. 19:13
2012. jan. 12. 19:08
A gyógyszertárban kapható testápoló és a bóraxos popsikenőcs összetételét vadászom,Tud segíteni valaki:meglévő recepten vagy a gyógyszertári blokkon szereplő összetevők kellenének.
2012. jan. 12. 19:07
Gyógyszertári testápoló receptete keresek

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook