Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Indigó felnőttek! Kérlek írj, ha tudod magadról, hogy az vagy, de akkor is, ha még csak gyanakszol! fórum

Indigó felnőttek! Kérlek írj, ha tudod magadról, hogy az vagy, de akkor is, ha még csak gyanakszol! (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2017. máj. 7. 20:20

Egy videó kedvcsinálónak:


[link]

340. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 337. - D7ba7bf7ff)
2017. máj. 7. 20:19
köszi megtaláltam a privit, le is mentettem a linket . Egyébként pont jókor írtad az Ebookot, mert 3 hét múlva lesz a szülinapom és kérdezték már itthon, hogy mit szeretnék ajándékba és akkor ez lesz a tökéletes ajándék.
2017. máj. 7. 20:18
Ja, és van érintőképernyős és manuális (gombos) változata is. Mondanom sem kell, hogy a gombos olcsóbb. Teljesen mindegy!
338. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 334. - 35d45e2ed1)
2017. máj. 7. 20:16
Így van! Bár a világítás hideg színű, ha jól tudom. Én a meleg színt kedvelem. Ez egy kicsit bezavarhat.
337. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 330. - 35d45e2ed1)
2017. máj. 7. 20:14
Majd segítek hol vannak jó ekönyvek, de amit privátban írtam, az az egyik jó forrás! :)
336. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 334. - 35d45e2ed1)
2017. máj. 7. 20:13

Valószínűleg nem nagyon kapsz már majd Koobe-ot, de akkor Kindle!


Kérheted wifi nélkül is (Minek az?), akkor olcsóbb. Az eladó segít! Extrák nem kellenek, csak sima olvasó, lámpa meg esetleg zene.


Most már sajnos minden fityfene van rajta, így drágább. Elég egy alapgép. Csak kérj segítséget hogy melyik az!

2017. máj. 7. 20:08

Még egy nagyon fontos dolog!


A tok!


Nehogy speciális ebook tokot vegyél, mert inged-gatyád rámegy!


Vegyél egy sima, szivacsos tablet tokot, csak próbáld bele! A Tesco is gyártja, de van a Gerilla, én azt nagyon szeretem! A lényeg, hogy ütésálló legyen! Így néznek ki:


[link]


[link]


[link]


De van olyan, amibe csak a sarkait kell belehúzni! Na azt kerülni kell! Egyrészt drága, másrészt nem véd teljesen (porosodik, elázik), harmadrészt kicsúszhat belőle az olvasó!


[link]

334. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 331. - D7ba7bf7ff)
2017. máj. 7. 20:00
köszi néztem, szerintem a nappali éjszakait fogom venni, mert az jobb minden szempontból.
333. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 330. - 35d45e2ed1)
2017. máj. 7. 19:57

Sőt! Még a számítógépeden előre megnézheted, hogy egyáltalán érdemes -e feltölteni az ebookra a könyvet! :)


Így van! Bármikor másolható, törölhető! Csak a készüléket kell megvenni.


Digitalizált, fotó alapú könyvet is tudsz rajta olvasni! De a legjobb az eredeti, gépelt e-könyv.

332. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 330. - 35d45e2ed1)
2017. máj. 7. 19:55

Nekem van és biztosíthatom hogy nem fárasztja a szemet.


E-INK (elektronikus tinta) technológia:


"Emellett kézre eső kezelő felületének segítségével úgy olvashatja e-könyveit, mint egy papír könyvet."

331. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 329. - D7ba7bf7ff)
2017. máj. 7. 19:50

Nappali:


[link]


Nappali és éjszakai:


[link] -shine-edition


[link]

330. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 329. - D7ba7bf7ff)
2017. máj. 7. 19:48
ezt nem tudtam, hogy az Ebook olvasó nem fárasztja a szemet, azt hittem hogy ugyanolyan mint a monitor, de akkor ezt lehet hogy megveszem. Annyiból is praktikus lehet, hogy ha letöltök egy könyvet a netről akkor ha nem jó kitörlöm, de könyvvásárlásnál már nagyon sokszor belefutottam olyasmibe, hogy megvettem mert jó volt a tartalom alapján és végül a nagy semmi. Szóval még ilyen szempontból is megéri mert azért egy könyv 4-5 ezer alatt nem nagyon van, a könyvtárba pedig nem minden könyvet lehet megtalálni. Ezt jó hogy írtad, köszi.
329. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 323. - 35d45e2ed1)
2017. máj. 7. 19:43

Az ebook olvasó nem fárasztja a szemet, mert úgy van kialakítva, mintha nyomtatott papírlapot olvasnál. Kifejezetten pihenteti a szemet, de az okosteló már nem. Menj be egy boltba, próbáld ki.


Ha mégis vennél ebook olvasót, akkor én nem a hagyományos nappalit ajánlom, hanem az éjszakait, mert az este is megvilágítja a szöveget. Kicsivel drágább. Persze lehet venni a nappalihoz csiptető olvasólámpát és akkor este is megvilágítja.


[link]


Olyan 20-30 ezer forint körül vannak az ebookok.


Én a "Koobe" (fordítva: ebook) és a "Kindle" márkát javaslom.


A "Koobe" gyárilag felpakol egy csomó könyvet rá, amit nem kell külön beszerezni, ráadásul értékes könyveket, kötelező irodalmat, stb...


Ezeket le lehet törölni vagy pluszban még másolni rá, ha a kapacitás engedi.


Ha nem engedi, akkor veszel még egy 8 vagy 16 gigás micro SD kártyát hozzá, amire aztán bőven fér könyv. Véleményem szerint elég a 8 gigás, mert annyit úgysem olvasol egyszerre.


Még egy előny, hogy párhuzamosan olvashatsz rajta könyveket, mert ha be is zársz egyet, meg fogja jegyezni hogy hol tartottál, így újra visszatérhetsz rá.


Szóval jó dolog. Egyedül a lapozás és a nagyítás egy kicsit lassú, macerás dolog.


Zenét is hallgathatsz rajta és az időt is jelzi, de ez alap.


Ha egyszer feltöltötted, nagyon lassan merül le, mert nagyon kevés energiát használ. Egyedül akkor merül igazán, ha megy rajta a zene. Amúgy csak a lapozás, nagyítás veszi el a szuflát tőle, semmi egyéb. Esetleg a világítás, ha van rajta.


Bármilyen könyvet (általában PDF formátumban) feltölthetsz rá az internetről, mappákba rendezheted témák, kategóriák szerint. Rendszerint egy USB kábelt adnak hozzá, ami egyszerre a töltő és az átjátszó kábel is.


Olyan szempontból megéri, hogy a neten egy csomó könyv van, és ha letöltöd majd felmásolod, akkor nem kell könyvesboltokba járni, pénzt költeni. Szinte egy egész könyvesbolt lesz a kütyüdön.


Amúgy, akinek a papír jön be, az úgyis meg fogja venni a könyvesboltban, szóval ezzel nincs baj.

328. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 327. - Jessica32)
2017. máj. 7. 13:53
én is sokszor ösztönösen cselekszem illetve próbálok hallgatni a megérzéseimre. nem mindig van így de utána ha nem így tettem nagyon rá tudok fázni. de azért már tanulok, pld. volt egy csajszi szeretett volna velem barátkozni de valahogy beketyegett a vészcsengőm ezért túl bizalmas dolgokat nem mondtam el neki. Na pár hónapra kiderült, hogy jól gondoltam hogy nem kell nagy barátságot kialakítani vele, egy kavaró pletyifészek volt. szóval jók ezek az ösztönös dolgok, megérzések. Oké gondolkozni is mérlegelni is kell de az ösztönökre nagyon kell figyelni.
327. Jessica32 (válaszként erre: 325. - 35d45e2ed1)
2017. máj. 7. 13:47

És az a legszebb, hogy ezt nem tudatosan csináltam. Így alakult. Egy megérzésre hagyatkozva kiszúrtam magamnak a hölgyet, csak úgy, hogy ő alig nézett rám eleinte, amíg nem költöztem be hozzá, mindig a papírhalom mögött ült és dolgozott. Azóta meg...ajjaj, néha rá sem lehet ismerni :) ezt mások is mondták. Hogy azóta, amióta ott vagyok, "hogy kinyílt a csipája" :) nagyon helyesen.


Az előző munkahelyemen a közvetlen főnököm volt flúgos. Türelmetlen, utasítgató, lejáratós. Amikor igazságtalan volt velem, keményen tiltakoztam, és ha kellett, vitáztam :) nem dicsért soha, szóval nem volt jó. Egyszer csúnyán beszólt, akkor pályáztam ide, ahol most vagyok. Ide pillanatok alatt felvettek, majd bejelentettem neki, hogy felmondok. Nagyon maga alatt volt, nekem nem mondta a szemembe, de vissza hallottam, hogy nem akarja, hogy elmenjek stb.

A búcsúztatómon nem is volt ott.

Felvettek egy csajt a helyemre, aki még mindig ott van. A volt főnök azóta vele nagyon türelmes, nincs semmi csesztetés, nem is akar elmenni a csaj.

Egy másik kolleganő viszont szintén otthagyta ezt a főnököt, utánam egy hónappal, kapott ugyanazon a munkahelyen egy másik lehetőséget.

Az ember jobb esetben ráérez, hol mi a feladata, de szerintem a legjobb ösztönösen cselekedni, én legalábbis sosem bántam meg egy döntésemet sem, és mindig az érzéseimre hagyatkoztam.

326. 8a65af67ce (válaszként erre: 324. - Jessica32)
2017. máj. 7. 13:34
Ezzel én is így vagyok. Ahová beteszem a lábam, ott kő kövön nem marad. :D
325. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 324. - Jessica32)
2017. máj. 7. 13:08
szerintem az szép dolog, hogy kihámoztad a kis dióburkából a kolléganőt és így már ő is beszélget, jó kedve lett. szerintem ez egy nagyon szép dolog. Érdekes pont mintha a "fordítottam" lennél én régebben voltam olyan típus, hogy pár éven belül mehetnékem volt és úgy éreztem valamit meg kell valósítanom mindig mindent kipróbáltam aztán kb. 10 éve jöttem rá, hogy az a feladatom hogy (amellett hogy dolgozom)totál biztos szeretetteljes légkört biztosítsak a gyerekemnek háttérként mert nem én hanem ő "hivatott" nagyobb dolgokra ami egyébként most kezd kibontakozni nála (pszichológia és teológia szakra megy mert nagyon érdeklik az emberek szereti őket és szeretne nekik segíteni). Szóval mi pont fordítva működünk. Szerintem egyébként ha így érzed biztos hogy így is van mert az biztos, hogy az ember (már amelyik) sok mindent megérez és mindig időben rájön, hogy mi a feladata mikor mit kell csinálni.
2017. máj. 7. 12:05

Úgy látom a saját életemet, hogy mindenhova (munkahelyre, lakóhelyre) valamiféle céllal kerülök, amit akkor még nem látok, amikor elkezdek arra sodródni. Persze, tudatos döntés eredményeképpen kerülök arra, de úgy tudatos, hogy alakul egy olyan élethelyzet, amikor váltanom, változtatnom kell valami esemény vagy események sorozata miatt, és éppen akkor jön a bizonyos lehetőség, amit azonnal meg kell ragadni.

És ahol ilyen fajta küldetésem van, oda pillanatok alatt oda kerülök. Majd megfigyeltem, illetve mások visszajelzései alapján észrevettem, hogy ahol megfordultam, ott valaki vagy valami gyökeresen megváltozik. Mert alakul egy helyzet, amiben én önmagamat adva kimondom a gondolataimat és meglépem, amit ösztöneim szerint meg kell lépnem, és ez másra, másokra hosszú távon olyan hatással van, hogy gyökeresen megváltoznak.

Pl. a jelenlegi munkahelyemre hirtelen felindulásból jelentkeztem, mert elegem lett az előzőből. Teljesen véletlenül lett egy szobatársam, akiről azt mondták, soha senkivel nem beszél, be van gubózva, és magába van fordulva. Valahogy nekem annyira szimpatikus volt, hogy amikor adódott egy lehetőség, kértem, ülhessek vele egy irodában. Sikerült. Pedig előtte egy szót nem beszéltünk.

Aztán megkértem, így a munkám elején foglalkozzon már ő a felkészítésemmel, és ezt megbeszéltem a főnökömmel is. A hölgy azóta - mások szerint - gyökeresen megváltozott. Kinyílt, beszédes lett, elmondja a véleményét, képviseli a saját álláspontját és sokat nevetünk. Azt gondolom, már ez is egy eredmény. Most újra érzem, mennem kell máshova (néhány éve már itt vagyok), de már ezért megérte.

323. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 321. - D7ba7bf7ff)
2017. máj. 7. 08:20
igen az életben rengeteg öröm van és szeretem is. hála az égnek én elég pozitív + pörgős vagyok, egyenlőre még fáradt nem. El fogom olvasni a könyveket, ja akartam is kérdezni hogy ezek csak E Book stb. formában vannak vagy "rendes" könyv formájában is? Ezt azért kérdezem mert én napi 8 órában ülök a számítógép előtt a melóban és ha könyvet olvasok azt szeretem könyv alakban inkább mert hál'istennek nincs semmi baja a szememnek de azért elég a napi 8 óra képernyő előtt. Ja még egy érdekes dolgot akartam írni neked a lelkekről. Rövidítve napok óta nagyon beteg a macskám( jobban van már) és tegnap este volt nála szerintem a krízis. Lelkileg is nagyon erős közöttünk a kapocs ( ilyen tekintetben nem teszek különbséget ember és állat között) és feküdt az ölemben és arra gondoltam, hogy meg ne haljon mert azt nem tudnám elviselni de éreztem, rajta hogy borzasztóan fáradt és nagyon elege van már. Ekkor a szívemből "üzentem neki", hogy ne hagyjon itt legyen még velem + 10 évet mert éreztem hogy döntés előtt áll. Ma reggel már jobban van. Létezik ilyesmi szerinted?
322. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 316. - 35d45e2ed1)
2017. máj. 6. 22:19
Van veszel egy ebúkot, vagy okostelóra letöltöd pdf formátumban. A neten egy rahedli könyv van.
2017. máj. 6. 22:18
Az örömöt is akkor tudja megélni igazán az ember, amikor friss, üde, fiatalos, pozitív belül. Akkor nem fárad ki.
320. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 314. - 35d45e2ed1)
2017. máj. 6. 22:16

Elfárad bizony. A fiatalok is meg tudnák számolni mindkét kezükön, hogy hányszor jutott eszükbe meghalni. Mintha tényleg éreznék, hogy a halállal egy csomó nyűgtől megszabadulnak.


Önmagában az élet egy ajándék, de ha nem abban a közegben zajlik, ami eredeti rendeltetése (szeretet, béke, öröm, bölcsesség, szabadság, stb.), akkor maga a pokol, és hamar kifárad benne az ember.

319. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 313. - 35d45e2ed1)
2017. máj. 6. 22:12
Az önbecsülés (önkép) nagyon erős összefüggésben van a pozitivitással.
318. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 313. - 35d45e2ed1)
2017. máj. 6. 22:11

Összességébe véve, ahogy finomodik, tisztul az életminőség, annál inkább lefarol róla az, ami nem odavaló. Ez nem azt jelenti, hogy nem lesznek kihívások, de a nem odaillők megmaradnak egy alacsonyabb szinten, a saját szférájukban.


Ez a "kutyaugatás nem hallatszik fel a mennyországig" típusú történet.


Te a pozitívat keresed, ők a negatívat. És mindenki megkapja, ami neki jár.

317. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 313. - 35d45e2ed1)
2017. máj. 6. 22:06

Én nem azt mondom hogy nem kell ápolni az ilyen emberekkel a kapcsolatot. Nagyon is jóban kell velük lenni, egyrészt azért, mert ezáltal tanítod, szelídíted őket. A legtöbbjük azért negatív, mert szeretethiányban szenved és pont ez a bajuk. Ilyenkor nem ütni kell őket, hanem simogatni, persze jelképesen. Tehát ha ütni próbál, akkor rávezeted arra, hogy te nem vagy az ellensége, de ezt legjobban a magatartásoddal bizonyítod. Így szépen lassan megtanítod, hogy nálad ne támadjon védekezésül. Ugyanis a legnagyobb baj az, hogy sem önmagában nem bízik, se másokban, ezért "csípőből tüzel", ahogy szokták mondani. Neki van a legnagyobb szüksége a megértésre (hogy mások megértsék őt), de a társadalom nem így működik. Az bosszúra, bosszúval válaszol. És ezzel csak növeli a szenvedést.


Viszont van az a pont, amikor magára kell hagyni az ilyen embert. Amikor már teljesen összeférhetetlen, amikor már "reménytelenül" csökönyös, akkor már nem tudsz rajta segíteni. Magára kell hagyni, egyes egyedül!


Ha több sebből vérzik, mert megsebezte magát, akkor be kell kötözni, akkor a tények megmutatták hogy buta volt.

316. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 315. - Cd7bc2426f)
2017. máj. 4. 20:32
Jaa bocsi, én azt hittem a Vörös Oroszlánra. El fogom olvasni amit ajánlottál, úgyis május közepén lesz aktuális a könyvtár és akkor feltankolok jó könyvekkel.
315. cd7bc2426f (válaszként erre: 314. - 35d45e2ed1)
2017. máj. 4. 14:00
Én a magaméra írtam,hogy megdöbbentően jó amit ajánlottam :)
314. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 300. - Cd7bc2426f)
2017. máj. 3. 20:46
Egyébként nekem a Vörös oroszlánban az volt a furcsa, hogy évezredeken át az emberek főleg az alkimisták miért próbálták előállítani az örök élet elixírjét, mert azért amellett hogy nagyon szeretem az életemet a jelenlegit,azért nem szeretnék az örökkévalóságig élni hanem inkább leélem a 80-90 évet és utána azért inkább pihennék a mennyben vagy bármi hasonlóban, de itt a földön azért elfárad az ember egy idő után.
313. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 307. - D7ba7bf7ff)
2017. máj. 3. 20:42
A vonzás törvénye nálam is kezd egész jól működni,mostanában vettem észre ahogy írtam, hogy azok vesznek körül akiket szeretek és a "negatívak" elkerülnek a környezetemből. Negatívnak én azt nevezem, akik állandóan rosszkedvűek, fanyalognak elrontják a másik jókedvét semmi nem jó nekik mindig minden fárasztja őket irigyek a másikra akár a külsejére akár a belsejére stb. Nem szeretem az ilyen stílus embereket én még egy nagytakarításban is megtalálom a pozitívumot. Igen ez az önbecsülés növekedésével is lehet párhuzamos mert régebben az ilyen emberekkel is azért jó viszonyt ápoltam, mostanában pedig inkább lezárom ezt a kört mert nem kell, nekem rossz kedvet okoz, káros és tényleg elszívja az energiámat. Mostanában viszont tudatosan használom azt is, hogy elképzelem magamban hogyha valakivel nagyon nem akarok egy környezetben lenni elképzelem, hogy bárcsak valahová elkerülne mellőlem, találjon számára megfelelőbb helyet kicsit távolabb. És valahogy működik. Először ezt nem tudatosan használtam aztán kezdtem rájönni, hogy jé de érdekes ez működik.
312. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 310. - D7ba7bf7ff)
2017. máj. 3. 20:34
El fogom olvasni nagyon szeretem a hasonló témájú könyveket.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook