Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gyógycipő és lúdtalpbetét hogy is van? fórum

Gyógycipő és lúdtalpbetét hogy is van? (beszélgetős fórum)


2012. jan. 13. 09:24

Hát a téli cipőn túl vagyunk hát az igaz hogy vékony benne a bélés de eddig nem fázott benne a lába a fiamnak aki 8 éves amugy .

Tavaly lúdtalpbetétünk volt sajka betét még mindig használjuk ha másik cipőt vagy bakancsot vesz fel szerintem az jobban tartotta amugy a lábát csak az meg kikezdte a lábátmert elég masziv anyagból készül de jó mikor megszokta nem panaszkodott hogy fáj a lába ,Gyógytesire jár 2x egy héten sőt itthon is szoktunk néha tornázni .

Akkor végül is ha tavaszal elmegyek az ortopédushoz fel tudok vele iratni vagy cipőt vagy lúdtalpbetétet ?Csak már meg ha felritja a cipőt akkor szanda nem lesz vagy ha betétet iratok fel az se jobb mert akkor meg a szandába nem tudom beletenni mert ami neki kell az ékes mivel elég nagy a lúdtalpa most akkor mit csináljak nem is tudom .Nagy a dilema !!!

2012. jan. 12. 14:43

Az én fiam 3,5 éves, de már most felírták neki a lúdtalpbetétet.

Az orvos azt mondta, hogy évente csak egyet lehet elszámoltatni. Így a mi betétünk 4.000 Ft volt. (bő 1 hét alatt elkészült)

Recept nélkül a duplájába kerülne.

De a doki azt mondja a betét csak azért kell, hogy ne legyenek panaszai a fiamnak, a torna az ami helyrehozza a lábát.

5. dus
2012. jan. 12. 14:34
6 hónaponta lehet csináltatni gyereknek cipőt. Ezt törvény szabályozza. Ortopéd szakorvos írja ki receptre. Felénk 4000 Ft-ba kerül, benne a cipőbetéttel, kb. 6-7 hét, mire elkészül.
2012. jan. 12. 14:18
Szia! Én úgy tudom, a lúdtalpbetét nem tud korrigálni,a gyógycipő kicsit, de mellette szükség van nem kevés gyógytornára. Nekünk a lánynak írtak fel gyógycipőt - nagyon befelé tartja a bokáját - téli 2 éve 27.500 lett volna nálunk. Nem váltottuk ki, viszont bementünk a gyógyászati segédeszköz boltba, ott árulnak gyógylábbeliket gyerekeknek, többfajtát, de azért errefelé kicsit szegényes a választék, mi ott szoktuk neki beszerezni a cipőket-szandikat. A téli gyógycipő állítólag hiába kicsit bundás, elég vékonyka a bélése, sok eladó szerint fáznak benne a picik lábai. :S Ha kiváltod, én ajánlom, erre kérdezz rá azért. :) Ja, és nekünk fél évente lehet íratni, egy télit-egy nyárit.
2012. jan. 12. 13:48
Bár megmondom őszintén nekem jobban bejött a lúdtalpbetét, mert tavaly az volt neki de ez a cipő valahogy nem nyerte el a tetszésem .Igaz van közgyógyunk de ha nem is irják fel közgyógyra simán felirhassák ha kell megveszem még ha drága is mert sajnos a kisfiamnak nagyon kell vagy cipő vagy lúdtalpbetét .
2012. jan. 12. 13:46

A kisfiamnak most irták fel ősszel a gyógycipőt természetesen télieset akkor én most egy évig nem tudom feliratni a cipőt ?

De lúdtalpbetétet se?

2012. jan. 12. 13:44
Gyógycipő és lúdtalpbetét hogy is van?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook