Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Foghúzás után fórum

Foghúzás után (beszélgetős fórum)


2012. dec. 22. 11:07

Sziasztok!

Nekem szerdán húzták és azóta fájdalomcsillapítón élek. Hajnalban is felkeltem annyira fájt. Nem maradt benne fogdarab, hisz azt érezném a nyelvemmel. Tudom mindenkinek más, de nem emlékszem, hogy régen mikor húzták ennyire fájt volna utána, mitől lehet? Ez a 4.nap...

2012. jan. 12. 21:10
Nekem olyan 6 óra fele fájt, bevettem egy fájdalomcsillapítót, azóta nem fáj, és a számat is jobban ki tudom nyitni. Szépen húzódik össze az íny.
2012. jan. 12. 16:47
Nekem azt mondta a doki, köpködni sem szabad, én zsepibe törölgettem a vért. Ha köpködsz és köhögsz, szerintem nehezebben fog megalvadni, a vérdugó nagyon fontos, hogy fájdalommentesen gyógyuljon. Nekem egyszer húztak fogat eddig, még friss az élmény, pár hete volt, kérdeztem a dokit mit vegyek be, ha fáj utána, azt mondta nem fog fájni és tényleg egyáltalán nem fájt utána már.
2012. jan. 12. 15:03
Köszi minden bíztató szót :)
17. Hné80 (válaszként erre: 16. - Kisnyuszi24)
2012. jan. 12. 15:03
Remélem hamar begyógyul :)
2012. jan. 12. 15:02

De van, Mexalen, de már jobb, kibírom gyógyszer nélkül, remélem később sem lesz rá szükség :)


Ja, és már ettem mini falatokban ebédet. Már nem zsibbad, nem vérzik, de még fájdogál, ha a kicsinél jobban ki akarom nyitni a szám :)

15. Hné80
2012. jan. 12. 14:24
Nincs fájdalomcsillapítód? Flektor ilyenkor mennyei tud lenni!!!
2012. jan. 12. 12:06
Na, lassan múlik az érzéstelenítő hatása, mert elkezdett fájni a fogam helye. Hasonló fájdalmat érzek, mint amikor még ott volt a fogam, és fájt a gyökér...
13. c3f39fd03b (válaszként erre: 11. - Kisnyuszi24)
2012. jan. 12. 11:27
Szerintem adhat.
12. c3f39fd03b (válaszként erre: 8. - Kisnyuszi24)
2012. jan. 12. 11:26
Nyilván ha nagyon vérzik a fogad,akkor várd meg,amíg tényleg csak minimálisra csökken,mivel az emberi gyomor nem jól tolerálja,ha vér kerül bele,könnyen visszajöhet a kaja...
2012. jan. 12. 11:26

Hát nekünk a betegeket ugye kell emelgetni, akik nem tudnak mozogni, vagy csak egy kicsit....hát nem tudom. Majd megkérdezem a háziorvost. Max még kiír holnapra is.


Ja, más téma: háziorvos adhat előre igazolást? pl. úgy adja oda az igazolást ma, hogy a holnapi nap is beletartozik.. mert hétfőn már menni szeretnék vissza..

10. c3f39fd03b (válaszként erre: 8. - Kisnyuszi24)
2012. jan. 12. 11:25

"Foghúzás után mintegy két napig nem ajánlott tejtermék és tömény alkohol fogyasztása. Szintén kerülendő a nehéz fizikai munka, ám a sportolás és testedzés úgyszintén a kerülendők kategóriájába tartozik. Ezek az óvintézkedések fokozottan érvényesek, ha a fogat a felső állcsontból távolították el, mivel az arcüreg nagyon közel van, így az meg is nyílhat, és az arcüreg is felülfertőződhet.

Amikor elmúlik a foghúzás előtt kapott érzéstelenítő hatása, kellemetlen, akár fájdalmas érzés jelentkezhet, ám ez természetes jelenségnek számít.

A dohányzóknak ajánlatos a foghúzás után legalább egy óra hosszáig nem rágyújtani, és a későbbiekben is lehetőleg kevesebbet dohányozni, mert az lassíthatja a seb gyógyulását.


A zsibbadás elmúlása után használjuk a másik oldalt, óvatosan lehet enni, és a fogmosást sem szabad hanyagolni. A foghúzás helyének szomszédos fogait óvatosabban kell tisztítani, tilos a seb dörzsölése, illetve 2-3 napig a szájvíz, és szájzuhany használata is kerülendő."

9. c3f39fd03b (válaszként erre: 6. - Kisnyuszi24)
2012. jan. 12. 11:23
Ha erőlködsz a köhögéssel (mármint úgy értve,hogy nagy erővel köhögsz),akkor szerintem kicsit lassíthatja.
2012. jan. 12. 11:23

Enni mikor lehet? Zsibbadás után? Vagy meg kell várni a vérzés végét is?

Ma még nem ettem semmit, nagyon éhes vagyok.

7. c3f39fd03b (válaszként erre: 5. - Kisnyuszi24)
2012. jan. 12. 11:22
Hát,óvatosan,de lehet.Ilyenkor egy pár napig nem nagyon javasolják,hogy lehajolj hirtelen,meg hogy nehezet emeljél,mert ugye akkor újra elkezdhet vérezni.
2012. jan. 12. 11:10
Bár néha elkap a köhögőroham (hurutos köhögés), és vérrel a számban, úgy hogy alig tudom mozgatni a számat a zsibbadástól és a és kisebb fájdalomtól nem túl kellemes. Ez esetleg lassíthatja a vérzés elmúlását?
2012. jan. 12. 11:09

Köszi, most megnyugodtam egy kicsit. Nem piszkálom, szívogatom, stb., csak nagyon sűrűn kell köpnöm, és véres.


A héten betegség miatt nem voltam dolgozi (ápolóként vagyok gyakorlaton a kórházban). Elvileg holnap már mehetnék, mert jobban vagyok már sokkal. Lehet ettől? (ma megyek délután vissza a háziorvoshoz igazolásért)

4. c3f39fd03b (válaszként erre: 1. - Kisnyuszi24)
2012. jan. 12. 11:02
Nekem is nagyon-nagyon sokáig vérzett.NE aggódj,el fog múlni,csak ne piszkáld sehogy sem.
2012. jan. 12. 10:59
igen nekem is sokáig vérzett, ne piszkálgasd és ne szivogasd
2012. jan. 12. 10:57

Ne aggódj.

Nekem még másnap is vérzett.

2012. jan. 12. 10:53
Kb. másfél órája húzták ki a bal alsó 7-es fogamat, és még mindig vérzik úgy közepes erősséggel. Másnál is volt így? Normális ez? Mondjuk elég jól kapaszkodott a fog...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook