Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mi a véleményetek az iszapról mint pakolásról? fórum

Mi a véleményetek az iszapról mint pakolásról? (beszélgetős fórum)


2012. jan. 13. 17:15

Még a paraffinról:


Miért fordul elő a paraffin olaj a biokozmetikumokban?

Bizony elő szokott fordulni a paraffin olaj, és az izoparaffin is némely biokozmetikumban. Azt gondolhatjátok - jogosan -, hogy ez ellentmondás. Pedig nem!

Figyeljétek meg, hogy MILYEN termékekben fordul elő ez a két alapanyag?


masszázskrémekben

masszázsolajokban

arctejekben

sminklemosókban


Mik a paraffin olaj tulajdonságai?

nem szívódik fel

kiválóan oldja a bőrbe lerakódott szennyeződéseket

könnyen lemosható

jól csúszik

kiváló vivőanyaga a zsírban oldódó hatóanyagoknak

nem romlik


A kőolaj származékok mikor irritálják és teszik tönkre a bőrt?


ha felszívódóvá teszik őket (emulgeálás pl. trietanol aminnal)

ha rajta maradnak a bőrön (pl, Jonnson babaolaj),és egy filmzáró réteget képeznek a bőrfelszínen

ha nem mossuk le őket


Elvileg a sminklemosás, és az arctejezés után a maradékot le KELL törölni, hisz pont ez hozza le a szennyeződést. A természetes olajoknál fennáll az a veszély, hogy az általuk feloldott szennyeződéssel együtt felszívódnak. A paraffin olaj viszont nem, és elvileg nem is marad a bőrön.


A masszázskrémekbe pedig amiatt alkalmazzák, hogy azok kellőképpen csússzanak ahhoz, hogy a szakember ne nyúzza masszírozás közben a bőrt. A természetes olajok közül elég kevés alkalmas masszázsra, pont amiatt, mert minél jobban masszírozod, annál könnyedebben szívódik fel.

Egy jó masszőr szűz olíva olajjal masszíroz, de szabályosan locsolnia kell a vendéget, hogy jól csússzon a keze. Masszázs közben pedig nem valami jó érzés, hogy 3-4 percenként megtörik a masszázs folyamata, mert olajozni kell a csúszás érdekében.

Elvileg a masszázs után is le kell mosni a masszázskrémet.

Annak ellenére, hogy gyűlölöm a kőolaj származékokat, bizonyos esetekben a paraffin olaj (ez a legtisztább kőolaj származék) használata logikus, és megengedett még a bio készítményekben is. Ha lemosod a használata után, akkor nem lesz semmi bajod tőle.

Ennek ellenére én, ha tehetem, akkor kerülöm őket.

2012. jan. 13. 16:36
A balatoni iszap az jó? Abból van itt nálunk dögivel...
2012. jan. 13. 16:32
Nem mindenki, speciel en mar 5-6 eve figyelek az osszetevokre es egyre tobben szerencsere.
2012. jan. 13. 15:41
Csak nagy általánosságokban:Testápoló kb.32 olyan összetevőből állhat amely káros az egészségünkre,ebből van olyan ami hormon zavart okoz vagy kiütést,hajlakk:11db káros összetevő,amely allergiát,hormon zavart okoz,sampon:15db,irritációt okoz,szenkárositó,szemfesték:26db rákkeltő,meddőséget okoz,körömlakk:31db meddőséget okoz vagy még a parfüm amiben kb 250 olyan összetevő van,vesét is károsithatja és igy tovább...:(Sajnos nagyon sok dolgot használunk,ami káros az egészségünkre és nem mondhatunk le mindegyikről...
18. b486c9cf7d (válaszként erre: 16. - Egri maja)
2012. jan. 13. 14:26
Ha tudod mi es ugy is megfelel, kend, a te borod, de sok ember nem tudja, pedig ha tudna, esetleg nem kenne... ezert szoltam a hozzaszolasodhoz, foleg mert ajanlottad.
2012. jan. 13. 13:46
Lilibeth59 hozzá szólására reagáltam!:)
2012. jan. 13. 13:42

Ez igy igaz,ahogy irod!:)

Csak azért tettem fel a kérdést mert @ntea egy kicsit úgy tűnt nekem,mintha kötekedne...?:)

De biztos rosszul éreztem!:)

Szóval a paraffin egy telitett szénhidrogén,melynek vannak kozmetikai szerepei pl:nagyon sok krémben benne van,csak az a nem mindegy hogy mennyi,mert tényleg nem bőrrokon,gyulladásra hajlamossá teszi a bőrt...:(

És csökkenti a bőrlégzést,viszont ez által puhitja is a bőrt,maszkokban pedig ez a tulajdonsága révén segit bejuttatni a hatóanyagokat,mert kitágulnak a pórusok.

Kozmetikusok is használják szemöldök szedésnél,mert nem szivódik fel,de puhit és ezáltal könnyebb kiszedni a szőr szálakat.

Annyira nem kell megriadni,mert tényleg nem tud felszivódni és sajnos,ahogy már irtam nagyon sok krémben megtalálható,de csak kis mennyiségben és az állaga miatt.

2012. jan. 13. 13:41
A kőolaj az nem természetes anyag?
2012. jan. 13. 13:38
A paraffint viaszként ismertem sokáig :\
2012. jan. 13. 13:37
Paraffinum Liquidum az kőolaj(származék) én is így tudom ;)
2012. jan. 13. 13:27

Én ezt tudom róla:


A cégek úgy tűntetik fel ügyesen a doboz hátulján az összetevőknél, hogy mineral oil vagy minerál olaj vagy ásványi olaj, amiről sokan azt hiszik, hogy ásványi anyag, de ha visszagondolunk kémia tanulmányainkra, akkor rádöbbenünk, hogy a világon egy ásványi olajunk van, az a kőolaj.


Ha találsz egy termékben mineral oil, vaselin, parafin oil vagy oktil-metoxi-cinamátot, akkor tedd vissza a polcra!

2012. jan. 13. 07:58
Miért?Szerinted mi a paraffin?
10. b486c9cf7d (válaszként erre: 9. - Egri maja)
2012. jan. 12. 23:50
Nem artana tajekozodnod, hogy mi a paraffin.
2012. jan. 12. 10:10

Sziasztok!

Nekem van paraffangóm,de nem az olasz fajta,amit alakformálásra használnak,hanem német,aminek az összetevője:paraffin(az állaga miatt,ill.puhitja a bőrt)moszat,alga,iszap,vulkánikus eredetű hamú!

Felmelegités után lehet használni,kiválóan használható arcra maszkként(ha vki birja a bezártságot)lehet nyomó pakolásként,hatóanyag bejuttatására,de szoktam még kéz és láb ápolására is használni,illetve reumás,izületi fájdalmakra de lehet még műtétek is ha már olyan a seb,gyorsitja a gyógyulást!Szóval nagyon sok mindenre lehet használni!:)))Csak ajánlani tudom!

8. b486c9cf7d (válaszként erre: 4. - 1560f47887)
2012. jan. 12. 09:54
nem tartalmaz hozzaadott anyagot.
2012. jan. 12. 08:13

A Holt-tengeri iszap, de szárazat kell venni, így olcsóbb is. Mindenki maga keverje ki, így még választhatunk is, hogy csak vízzel hígítjuk, vagy gyümölcsöket, zöldségeket, esetleg Holt-tengeri sót keverünk hozzá.

Haj-, arc- és testpakolást is lehet vele készíteni.

Van még az agyag (fehér, rózsaszín stb.) az is nagyon jó.

6. Kori92 (válaszként erre: 4. - 1560f47887)
2012. jan. 11. 22:13
Igen, mint a narancslé. Csomagolt iszap. Lehet hogy hülyén hangzik, de annyi minden kapható már...
2012. jan. 11. 22:12
Úgy értem, hogy nem a márkás, vegyszeres krémekbe kevert pár csepp iszapos termék. Hanem mondjuk mint a tengeri só. Van egyáltalán ilyen?
4. 1560f47887 (válaszként erre: 3. - B486c9cf7d)
2012. jan. 11. 22:11
Mint a narancslé? Mi 100%-os benne?
2012. jan. 11. 22:08

Gondolom 100%-osra gondol.

A Holt-tengernel vettem evekkel ezelott 10 sekelert (kb.500Ft) fel kilos zacskokkal, ha zsiros valaki bore arra kivalo, sot rancmegelozesre is. 100%- osat azota se lattam sehol, bar nem ismerem a magyarorszagi kinalatot.

2. 1560f47887 (válaszként erre: 1. - Kori92)
2012. jan. 11. 22:04
Milyen az a "tiszta" iszap?
2012. jan. 11. 21:58
Egyre inkább a természetes dolgoknak vagyok híve, nem hiszek a ránctalanító krémekben, eddig a körömvirág krém és a tojásfehérje mézzel vált be. Most iszap pakolást próbálnék ki. Kapható egyáltalán tiszta iszap valahol? Gyógynövény boltokban, vagy máshol? Ismertek esetlleg ilyen terméket?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook