Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Igaz az, hogy akinek volt már méhen kívüli terhessége, az nem rakathat fel magának spirált? (méhen belüli fogamzás gátló eszközt?) fórum

Igaz az, hogy akinek volt már méhen kívüli terhessége, az nem rakathat fel magának spirált? (méhen belüli fogamzás gátló eszközt?) (tudásbázis kérdés)


2012. jan. 11. 20:14

goldlily - arany

a felrakás elég kellemtelen, de csak pár másodperc. kibírható. szex közben én abszolút nem érzem, és a párom sem panaszkodott - mondjuk nekem dokinéni túl rövidre vágta a jelzőszálat. :-)

2012. jan. 11. 20:12
sziasztok. nekem is van (goldlyly) es a felrakasa nagyon kellemetlen de csak öt masodpercig rossz es utana verzel egy kicsit. ja es nem faj szex közben legfeljebb a partnered szervet szurhatja.
5. bebekriszti (válaszként erre: 4. - Cstbrigi)
2012. jan. 11. 19:47
Milyet rakattál fel ?? Nem fáj a felrakás?? És a lényeg: Nem érezni szex közben?? Nem zavaró??
2012. jan. 11. 19:44

én felrakattam - első gyerek után. Engem is rémisztgettek - hozzáteszem nem a doktornő - hogy milyen szövődményei, mellékhatásai lehetnek, mégis felrakattam, és nem bántam meg.

nagyon kicsi az esélye, hogy terhes leszel mellette - de nem véd semmi 100%-osan...

3. bebekriszti (válaszként erre: 2. - Cstbrigi)
2012. jan. 11. 19:35

Oké,én is felszeretném tetetni,de pont ez a lényeg,hogy nehogy méhenkívüli legyen belőle...

Bár amikor elakadt a petevezetékben és ott is maradt,akkor nem viseltem spirált! Ill.még sohasem.

2012. jan. 11. 19:23
A spirált azért nem szokták ajánlani, mert okozhat méhen kívüli terhességet. Akinek már volt méhen kívüli terhessége, annak nagyobb a kockázati tényező, hogy újból lesz. Viszont korodból adódóan (bocsi, ezzel nem bántani akarlak) gondolom nem szeretnél több babát, tehát szerintem simán feltetetheted.
2012. jan. 11. 19:17
42 éves vagyok,szültem is ,és volt már méhen kívüli terhességem is és spirált szeretnék felrakatni! A spirál tájékoztató papírján olvastam,hogy azoknak nem lehet használni spirált,akiknek már volt méhen kívülije.... A dokim viszont azt mondta,hogy nyugodtan felteszi nekem.....Na,most akkor mi van?

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook