Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 11 hónapos fogatlan babám hogyan és mikor fog megtanulni darabos ételt enni? fórum

11 hónapos fogatlan babám hogyan és mikor fog megtanulni darabos ételt enni? (tudásbázis kérdés)


17. jucus30 (válaszként erre: 1. - 613c0e0120)
2012. márc. 16. 11:29
Szia.15 hós a kislányom most bújt ki a 4. foga.Ő saját maga döntötte el.Egyszer csak nem volt halandó megenni a pépes ételt:)
16. Pen80 (válaszként erre: 15. - D550c57e19)
2012. jan. 13. 14:01
Szerintem sem a fogakon múlik, de nem is azon, hogy mikor kezded el adni a darabosat. Ő dönt. :)
2012. jan. 12. 16:18
szia! Nekem 9hós múlt a fiam és eszi a darabosat 4 foggal.de ehhez semmi köze ehhez mert hátul az inyével rág. Kell hogy kicsit szaftos legyen úgy rizs is megy.kenyér a vacsora.én hamar elkezdtem csak törni a kaját ezért hogy ne finnyáskodjon rá:) ezért is kell szerintem hamar adni később idegen lesz neki a darabos kaja. Én tuti nem kenyérrel kezdeném mert az csak elveszi a kedvét hanem az egyre kevésbé turmixolod verzió. Szerintem semmi köze a fogak számának ehhez. Ja és a husival várj mert azt nem lehet fog nélkül megenni.
14. Pen80 (válaszként erre: 13. - Youlcsi)
2012. jan. 12. 14:22
:)))
13. youlcsi (válaszként erre: 12. - Pen80)
2012. jan. 12. 14:19

nem azt írtam, hogy lesz, hanem hogy lehet (mint ahogy azoknak a babáknak is nagyobb rá az esélyük, akik nem szopiztak)


egyébként ismerősi körben a gyerekek nagy része 11 hósan már simán ette a normál kaját.

enyém pl rizibizit csirkecombbal... gondolhatod, nem ledarálva :)

igaz, nálunk van fog... de unokahugi fog nélkül is vígan ette az egész barackot (az öregek is simán megesznek mindent fog nélkül... nem kell pépesíteni :))

12. Pen80 (válaszként erre: 11. - Youlcsi)
2012. jan. 12. 14:10
én ezt még nem is hallottam, és nálunk nem is igaz. A gyerekek fele kiöklendezi annyi idősen a darabos kaját, akkor a fél világ beszédhibás lenne :)
11. youlcsi (válaszként erre: 2. - 613c0e0120)
2012. jan. 11. 14:45

próbálj reszeltalmában áztatott de csak simán összetört kekszet/babapiskótát.

bmilyen pépeített főzibe tehetsz jól megfőzött (majdnem szétfőzött) cérnametéltet.

joghurtba keverhetsz túrót... ezek mind darabosak, de annyira, hogy rágni nem kell, csak szétnyomni...


elvileg 8 hós koirg el kell kezdeni a darabosat bevezetni, mert a rágóizmoknak szüksége van a megdolgoztatásukra... ha nincsenek igénybe véve, később nagyon nehezen fog megtanulni rágni... és akár beszédhibás is lehet... úgyhogy hajrá!!!

valóban gyakorlat teszi a mestert!

10. 613c0e0120 (válaszként erre: 7. - Pen80)
2012. jan. 11. 11:07
jelenleg én is ezt csinálom, :)
9. 613c0e0120 (válaszként erre: 8. - Mkriszti81)
2012. jan. 11. 11:07

köszi, akkor fokozatosan kezdem el.

mert már próbáltam neki adni burgonyát összetörve villával, de kiköpi. Halat is szépen elnyammogta, azt megette.

mást nem.

2012. jan. 11. 11:05

a kenyér nálunk se jött be egyelőre, viszont a 8 hós üveges gyümölcsök között van, ami alma darabkákat tartalmaz (Kecskemétis), azt nagyon szereti és érdekes módon simán megeszegeti (vagy megrágcsálja őket, vagy egyben lenyeli, nem öklendezik)

aztán a gyümölcsbe először reszelj kekszet, ha ezzel megbarátkozott, akkor már csak tördeld bele(előbbpici darabokat, idővel nagyobbakat)


ha te főzöl, először kicsit előbb hagyd abba a turmixolást (maradjon kicsit szemcsésebb az étel), majd fokozatosan egyre darabosabbra turmixold, végül elég villával szétnyomkodni, ill. késsel apróra vagdosni az ételt


lényeg a fokozatosság! persze, hogy a kenyérdarabkát nem nyeli le, száraz lehet neki, összeáll egy gombóccá, először valami "levesebb" kell

mandarint is adhatsz, először te fogod, ő kiszívogatja, majd rájön, hogy leharaphat egy kis részt, és el tudja rágcsálni az ínyével, nem kell a puhábbakhoz fog


fog nélkül csak a húst (és hasonló keményebbeket) nem tud megenni, illetve lenyelheti, ha elég kicsi, de nem fogja így rendesen megemészteni, szóval "szabály", ha még nincs foga, a húsos kajákat rendesen össze kell turmixolni (minden más viszont mehet darabosabban is)


bocs ha hosszúra sikerült :)

7. Pen80 (válaszként erre: 6. - 613c0e0120)
2012. jan. 11. 11:01

Persze, megfőztem, kézimixerrel összepépesítettem. Teljesen pépesre, máshogy nem ette meg. Nem egy megalkuvó típus. :) Megjegyzem, sokkal több dolgot (vitamint stb) bele tudtam diktálni úgy, mint így, hogy "rendes" ételt eszik. Így kiválogatja, úgy meg csak az arányokra kellett figyelni, a pépben úgysem vette észre :))

Aztán egyik napról a másikra megette a darabosat.

6. 613c0e0120 (válaszként erre: 3. - Pen80)
2012. jan. 11. 10:56
miket pépeztetek? amit te főztél, azt is? mennyire pépesre?
2012. jan. 11. 10:56

őszintén, nem nagyon mutat fogzási tüneteket

már dudor keletkezett az alsó ínyén, de azóta se semmi.

volt egy pár nap, amikor piszkálgatta az ínyét, de ennyi, akkor kevesebbet evett, de aludt jól

4. tündér74 (válaszként erre: 1. - 613c0e0120)
2012. jan. 11. 10:50
Szia! Tudom, hogy nem ez a kérdés, de egyébként a babád mutat fogzási tüneteket?
3. Pen80 (válaszként erre: 2. - 613c0e0120)
2012. jan. 11. 10:48

A lányomnak volt 1-2 foga, de ez nem zavarta abban, hogy 13-14 hós koráig visszaöklendezzen mindent, ami darabos. Szóval mi kb addig pépeztünk.

Minden akkor jó neki, amikor készen áll rá, ne aggódj, nem maradtatok le és nem is maradtok le semmiről. :)

2012. jan. 11. 10:43

Adok neki minden reggel kenyeret ezzel azzal, de nem tudja még megenni. Banánt, almát, de ezeket sem.

Adtam neki finom könnyű húsit, de háromszor kellett visszatolnom a szájába, mire megette.


Gyakorlást teszi a mestert?

Picit lemaradva érzem magunkat és emiatt az utóbbi időben nagyon kivagyok :(

2012. jan. 11. 10:42
11 hónapos fogatlan babám hogyan és mikor fog megtanulni darabos ételt enni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook