Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Non-stop gyermekmegőrzés fórum

Non-stop gyermekmegőrzés (beszélgetős fórum)


2012. jan. 11. 20:09

Sok fajta gondolat fogalamzodott meg bennem a fórummal kapcsolatban.

Amire kitérnék,a munkámból kifolyólag nincs idő arra,hogy ismerkedjünk a kicsikkel/picikkel,de nagyon sokszor elég fél vagy egy óra nálunk,és már otthon érzik magukat a csöppségek.

Volt már nagyon szegény család,de bensőséges kapcsolat a gyerek és szűlő között,ott volt sirás az első napokon,de volt/van gazdag szűlő csemetéje akinek a gyermeke rögtön beszokott az idegen helyen,mert nem volt vele egyáltalán foglalkozva.

De voltam itthon bébysitter is,akinek dolga volt a falunkban itt hagyhatta megőrzésre a gyermekét.

Volt köztük olyan gyermek aki nem maradt el senkinél sem,de anya kérdezte maradhat-e mert nem tudja megoldani a helyzetet másképpen,mondtam megoldjuk valahogyan,odáig jutottunk,hogy a gyermek haza sem akart menni tőlünk.

Sokat tudnék mesélni a be illeszkedésekről,nem kell félteni a kicsiket,mert nagyon jól tudnak alkalmazkodni az uj helyzetekhez.

12. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 11. - 9536810fa1)
2012. jan. 11. 14:13
Köszi, de igazából csak kíváncsi voltam, hogy lenne-e rá igény. Ez egy régebbi gondolatom volt, de annyira sem volt komoly, hogy utánajárjak. Nem akarom megvalósítani. Mindenesete én azt gondoltam, hogy lenne rá igény. Valószínűleg tévedtem:) Bár a gyerekemet én se hagynám ilyen helyen, főleg amíg pici, de ez nyilván "kényszermegoldás", ha nincs hova vinni.
11. 9536810fa1 (válaszként erre: 1. - Ee1dc9ba06)
2012. jan. 11. 13:00

... mostanában néztem pont, hogy milyen sok családi napközi, ovi van a városunkban. Nem is gondoltam volna, hogy ennyi megélne. ... éjszakait kimondottan nem írnak, de szerintem tuti, hogy egyik-másiknál megoldható.

Ha ilyenben gondolkodsz mindenképp kapcsold még valamivel ... művészek, színészek, vállalkozók, akiknek kötetlen (értsd látástól-mikulásig) van a munkaidejük, élnek ilyesmivel.

Én nem, mivel az egyikem 20 éves, a másik 16, és amúgy is rendesen el voltam látva nagymamákkal. De a mai családi kapcsolatok (ahogy olvasom) nem arról szólnak, hogy segítsük, támogassuk egymást, ahogy lehet, tehát szerintem nem rossz az ötlet.


Nekem is jött gondolatom-ötletem, én egyetlen emberkével osztottam meg, aki elkezdte, hogy hjujjj, nagyon drága, hjujjj, nagyon nehéz... és blabla... ekkor megfogadtam, hogy megyek a saját kis okos fejem után, tehát javaslom, hogy ne hagyd magad... ha látod magad előtt, amit csinálni szeretnél, akkor hajráááá.... :)

10. Clau26
2012. jan. 11. 12:52
Én még nagyszülökre se hagyom éjszakára mert ha felriad akkor egyből én kellek neki..szóval én soha nem adnám be ilyen helyre..
2012. jan. 11. 10:53

Én sem tartanám ezt jó ötletnek...bár még csak az első babánkat várjuk, egyenlőre elképzelhetetlennek tartom, hogy éjszakára beadjam valahova...még ha tegyük fel éjjel úgyis alszik a baba...Sokat vigyáztam unokatesóm kisfiára, tehát ismerős arc voltam neki, mégis párszor ha a délutáni alvásból megébredt, egyből az anyukáját/apukáját kereste...alig tudtuk megvigasztalni...pedig ismert minket...és hamar megbékélt...belegondolok abba, hogy egy vadidegen arcát látná meg..áá...biztos, hogy ez egy gyerek pszichéjének sem tenne jót...

Valahogy muszáj megoldani máshogy...de ez csak az én szuverén véleményem...

8. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 5. - C4de233d89)
2012. jan. 11. 10:07
Gyanítom, hogy a magyar óvodák nagyon soká fognak még eljutni arra a szintre, hogy plusz szolgáltatást vállaljanak be.
7. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 4. - Édesmandula)
2012. jan. 11. 10:05
:(
6. 587bdae269 (válaszként erre: 4. - Édesmandula)
2012. jan. 11. 09:59
Ez annyira szomorú!
5. c4de233d89 (válaszként erre: 1. - Ee1dc9ba06)
2012. jan. 11. 09:58
az lenne a legjobb ha az óvodáknak lenne egy ilyen külön szolgáltatása...helyszín, pedagógusok, ismert légkör adott...nyilván fizetős lenne, Németországban vannak ilyen helyek de iskolás nagyobb gyerekek számár, az egyik ismerős kislánya cserediákként volt kint és az vendégül látó anyuka a saját gyerekével együtt berakta a vendéggyereket is egy ilyen éjszakai gyerekmegőrzőbe, amíg neki dolga volt ...
2012. jan. 11. 09:58
van ilyen. ismerősünk volt neje ott neveltette fel a gyereket :P mert ő bulizni járt meg szórakozni meg pasizni. apuka végig azt hitte hogy a nővel él a gyerek, mikor kiderült, magához vette sürgősen. a kissrác enyhén autisztikus, hogy az átélt megrázkódtatásoktól (10hós kora óta "idegenek" nevelték) vagy benne volt, nem tudni, de ha ilyen intézményt akarsz működteti, számíts arra hogy sok 'otthagyott' gyereket kapsz...a normális szülőkön kívül akik sajnos rákényszerülnének egy ilyenre...
2012. jan. 11. 09:54

Én nem venném igénybe, több okból:

- ha dolgoznék éjjel, valószínűleg nem lenne arra pénzem, hogy beadjam egy ilyen helyre.

- ha nem dolgoznék éjjel, akkor felesleges lenne, mert nem járok éjszaka sehova, de ha 1x-1x eljárnék, akkor se idegenekre hagynám, még ha szakképzett akkor sem, hacsak nem tényleg megoldhatatlan és senki nem ér rá, nekem megy muszáj elmennem valahova.

2012. jan. 11. 09:53
Nem vinném be a gyerekemet éjszakára ilyen helyre. Megpróbálnám mindenképpen inkább ismerőssel, rokonnal megoldani.
2012. jan. 11. 09:50

Sziasztok!

Régebben volt egy "ötletem", milyen jó lenne egy olyan intézmény, ahol biztonságban tudhatnád a gyermekedet akkor is, ha éjszaka dolgod akad (el kell hirtelen utaznod stb.), vagy hétvégén is beviheted, és szakképzett pedagógusok vigyáznának a csemetédre, természetesen térítés ellenében. Tehát mint egy ovi, csak éjjel-nappal.

Aztán valaki azt mondta, hogy Budapesten már létezik ilyen. Én nem a fővárosban lakom, de egyrészt érdekelne, hogy valóban van-e már, illetve, hogy Te örülnél-e egy ilyen szolgáltatásnak? Igénybe vennéd-e?

Köszönöm, ha írtok!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook