Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Bölcsi vagy családi napközi fórum

Bölcsi vagy családi napközi (beszélgetős fórum)


2015. jún. 19. 16:07
Sziasztok! A budapesti Kis Cimborák családi napköziről van már valakinek tapasztalata? A X. kerületben van...Köszönöm előre is az információkat!
2014. aug. 23. 18:49

ha még mindig családi napközit keresel akkor a bogyó családi napközi óbuda


[link]


nekem is oda jár a kislányom, a képe is kint van az oldalon :)

2013. jún. 14. 16:53

Pedig hidd el, hogy a gyereknek a gyerek a társa! Egy pár óra délelőtt csak jót tehet a kicsiknek, ha gyerekek közt van. A bölcsi rendszerességre tanít, előbb megtanulnak járni, beszélni, szocializálódni, osztozni, stb.... A szülő ez idő alatt elintézheti ügyes-bajos dolgait,(akár sport, kozmetika, munka, házimunka, stb...), délután pedig minőségi időt tudnak együtt tölteni a kicsivel.

Nekem nagyon bevált, és most sem tenném másképp! :)

2013. jún. 14. 16:43
Ha lenne gyerekem csak majd ovi, ha lehetséges, nem adnám előtte sehova sem.
2013. jún. 14. 16:35

Inkább családi napközi!!!

A bölcsiben huszon-harmincan gyerekre jut két gondozónő, a családi napköziben ahová a kislányom járt, 12 gyerekkel volt 3 óvónéni,így sokkal jobban tudtak foglalkozni a gyerekekkel. Nagyon jó programjaik voltak, a kaja szuper volt, stb......

2013. jan. 5. 00:37

Egy bizonyos szakmai fórum ezt bírálta és azt mondta hogy zárják be az összeset! És akik ennek ellenkezőjét mondták durva szavakkal illeték és meg is fenyegedték!

Diplomások és ezek foglalkoznak gyerekekkel!

2012. jan. 12. 09:54
Köszönöm a hozzászólásokat és tapasztalatokat!
2012. jan. 11. 13:00
Az én kislányom 2 éves.Október óta jár oda és ezalatt kb 4x voltam vele itthon volt hogy 1 hétig is.Szóval lassan munkám nem lesz,én is folyamatosan beteg vagyok mert elkapom tőle.Hiába béres csepp meg c vitamin meg stb...egyébként ő mégcsak most kezdett ott játszani eddig állandóan a dadusokon lógott,pedig mindössze 4órában dolgozok,hogy ne kelljen ott lennie sokáig.Fejlődésére viszont nincs panasz,sőt:Azóta beszél mióta oda jár.Csak a betegségektől vagyok már ki,most is tüdőgyulladása volt.Kiváncsi vagyok meddig tud majd megint járni.Mert én nem vagyok az a szülő aki betegen beadja a gyereket.Sajnos hallottam már olyanról,hogy bepanadolozzák reggelek a gyereket,h ne menjen fel a láza és úgy adják be és az hogy köhög a gyerek az tök normális,mert csak a láz számit a bölcsöde szerint betegségnek.Igy folyamatosan köhögnek 12-ből vagy a fele.Ezért is lett a tüdőgyulladása szegényemnek.
6. Lencsy (válaszként erre: 1. - Celine1)
2012. jan. 11. 09:54

Ha közösségbe kerül a betegségek nem kerülik el és teljesen mindegy hogy bölcsi vagy családi napközi !

Én a magam részéről a bölcsit választanám , egyrészt az anyagiak ..másrészt a közösség miatt . A bölcsiben nagyobb a létszám , így könnyebb a saját korabeliekhez csatlakozni és nem utolsó szempont ,hogy majd később, ezek a már kialakult kis barátságok tovább vihetők az oviba, esetleg a suliba is . A mi városunkban csak egy bölcsi van amihez tartozik óvoda is ! Az anyukák jónak tartják ha a bölcsi után ugyanabba az oviba iratják a gyereket ahová a többi egykorú bölcsis is megy ..így még könnyebb később a beilleszkedés !

2012. jan. 11. 09:49

Szia!

A fiam 18 hónaposan ment bölcsibe, ma 23 hónapos.

Nagyon sokat fejlődött, jót tett a bölcsi.

De az is benne van, hogy mióta tél van, többet beteg. A bölcsi előtt nem volt beteges a fiam, most viszont sokat náthás. Hála égnek semmi komoly betegsége nem volt még ezen és a kötőhártya-gyulladáson kívül

2012. jan. 11. 09:48
betegség szempontjából szerintem kiszámíthatatlan, nem biztos, hogy attól függ hányan vannak a csoportban. Nálunk amúgy 12 és szeptember óta csak 2 napot hiányoztunk.
2012. jan. 11. 09:47

A két kisfiam bölcsibe járt/ jár, nagyon sokat fejlődtek és nagyon szeretik.

Ha meg tudod fizetni, mégis ideálisabb a családi napközi, mert az egyedi igényeket jobban kielégítik (étkezés, odafigyelés, fejlesztés) lelkesebbek (mert talán nagyobb anyagi megbecsülésben van részük)és az otthoni környezethez hasonló helyen vannak.

2012. jan. 11. 09:44

Ugyan nem most, de pár éve, mind a három gyerekem járt bölcsibe. Az, hogy melyik gyerek mennyit beteg, gyerekfüggő. Nekem kettő egyáltalán nem volt beteges, a harmadik kicsit jobban, de még az se volt vészes, jó az immunrendszerük. Viszont volt olyan, hogy egy hetet jártak, egyet nem.

A fejlődés viszont hatalmas volt. Imádtak közösségbe járni, jól érezték magukat mindig. Szerencsénk volt, mind a 3 jó bölcsibe járt, sokat foglalkoztak velük. voltak már nekik való kézműves foglalkozások is, rajzoltak, grízt ragasztottak, meg papírfecniket.

Viszont az egyik ismerősöm gyereke jár családi napközibe, és ahhoz képest, mennyit fizet, nincs vele megelégedve, pedig kislétszámú csoport. Ez nem attól függ szerintem, hogy hova (nyilván a lehetőségek sokszor behatároltak), hanem nevelő függő. Mert lehet egy szegényesebb környezetben is sokkal többet fejlődni, tanulni, mint egy puccos, csillivili intézményben.

2012. jan. 11. 09:39

Sziasztok!

Véleményeket és tapasztalatokat szeretnék olyan Anyukáktól akiknek valamelyik intézménybe jár a bébije. Mennyit betegek, látszik-e a fejlődésükön a közösség és a foglalkozások.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook