Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mit vegyek egy 85 éves néninek? fórum

Mit vegyek egy 85 éves néninek? (tudásbázis kérdés)

1 2
2011. okt. 16. 21:13
Valami finom csokit , cukrászdai süteményt vagy jó italt ( pld csokilikőr, tojáslikőr ilyesmre gondoltam ) amit nem kell másokkal megosztania.
31. danina (válaszként erre: 30. - E32d76b828)
2011. okt. 16. 12:25
Bocs,nem az ötletedet akarom leszólni,félre ne értsd!!De muszáj megosztanom veletek egy családi sztorit:dédikém 100.-ik szülinapján (102 évesen hunyt el)kiment az önkormányzatról egy kis létszámú küldöttség,a város vezetősége nevében felköszöntendő...Hatalmas csokor virágot kapott,szép szavak kíséretében,ahogyan illő...Mire Ő morogva vette át:Ezt egyem meg?!Nagyon szerette a csokit,a bonbont,azt hitte,azt fog kapni...Csalódottságában csúszott ki a száján a rövidke mondat,amit sűrűn emlegetünk mai napig.
2011. okt. 16. 12:15
Egy nagy csokor színpompás virágot...ezért odavannak.
29. 2d539db31c (válaszként erre: 13. - Hisztikirálynő)
2008. aug. 16. 21:06
Szia! Nagyon kedves ajándékot adtál. Szeretném javasolni neked, kérd meg a nagyit, hogy röviden irja a képekek alá, amire a fotón szereplőkkel kapcsolatban emlékezik. Karácsonyra a gyerekeimtől egy szép könyvet kaptam, üres lapokkal családom története cimmel. Megkértek legyek krónikás, írjam tele a lapokat. Sajnos most döbbentem rá, hogy elkéstem a kérdéseimmel. Mamával és anyukámmal is sokat, sokszor beszélgettünk, de akkor még nem tulajdonítottam jelentőséget annak, amit mesélnek. Mai eszemmel már nagyon érdekelne az életük, életünk. Sokszor emelném fel a telefont, -a számot nem tudtam kitörölni- késő.
2008. aug. 15. 21:50

Cserepes virágot: minirózsát.

Egyébként közeli ismerős?


Olyan valamit, ami CSAK az övé:

Finom csoki, vagy valami finomság.


Szívesen emlékeznek a régi időkre.

A netről kinyomtatni néhány régi fényképet a régi városáról, ahol fiatalkorában élt.


Vagy az őt érdeklő dolgokról.


Dédikét egyszer egy marék búzával leptük meg egy nyáron. Nagyon örült neki, a fiatalkorát juttatta az eszébe.

2007. dec. 22. 11:09
Attól függ, hogy mennyi pénzt szánsz rá. Meleg mamuszt, ágymelegítőt, jó meleg takarót. Ha kevesebbet és a néni szereti az édességet, akkor bon-bont, csokoládét.
2007. dec. 22. 07:25
Gyapjú ágyneműt az jó meleg és szép is.
25. Sz.Csirke (válaszként erre: 23. - Kataanya)
2007. dec. 21. 19:55
Ezek mind jo otletek, anyukam mindig vesz neki vitaminokat.
2007. dec. 21. 19:54

Elektromos masszazs papucsot es fotoalbumot kap az egyik mama, amibe rolunk keszult fotokat tettem.


A masik fiatalabb, neki keszitettem egy csomagot furdosobol, szappanokbol, kremekbol, aminek azert fog orulni, mert sajat keszitesu minden. Es finom teakat, meg 2 mixet, amibol percek alatt sutit lehet kesziteni a teahoz.

2007. dec. 19. 22:31

Mi a dédinknek szoktunk venni vitaminokat, annak nagyon örül. Szereti a teakülönlegességeket, azt is szoktunk. Meg persze amit már írtak: mamusz, takaró...

Most karácsonyra naptárt kap, ami tele van a dédunokái képeivel. Szerintem annak is nagyon fog örülni. Ja, ő 82 éves.

Akármit is adtok neki, biztos örülni fog! :)

2007. dec. 19. 21:51
A családról készült fényképet (kerettel)
2007. dec. 19. 14:01
kozmetikum, édesség mindig jó, fogyó eszköz
20. Mocori
2007. dec. 9. 14:12
Tényleg, a mamusz! Az jó, a nagymamám is mindig örült neki!
19. NOA
2007. dec. 9. 12:31
Mindig fázik a lábuk, valami gyapjú mamuszt.
2007. dec. 9. 12:24
gyümölcsöt és édességet
17. supin
2007. dec. 9. 10:33
édességet
16. Mocori
2007. dec. 9. 10:00
Puszedlit, azt minden idős szereti!
15. Hisztikirálynő (válaszként erre: 14. - Tunduska)
2007. dec. 9. 09:12
Remélem majd beszámolsz arról, hogy megnyerte-e a fotóalbum a nagyi tetszését. :)
14. tunduska (válaszként erre: 13. - Hisztikirálynő)
2007. dec. 8. 21:25
Ez valóban nagyon ötletes,és igazán szivhezszóló ajándék!Az én nagyikám pont ma lett 87 éves.Ezzel a fotóalbummal nagyon jó ötletet kaptam Tőled.Karácsonyra el is készitem neki.Köszönöm ezt a nagyon jó ötletet Neked Kedves Hisztikirálynő.Most egyébként a nagyikám szülinapjára kozmetikát(toalett viz,arckrém,és golyós dezodor-nagyon szereti,és használja is),és egy mutatós,de nagyon finom bonbont vettünk.
2007. dec. 8. 20:34
Jah, tényleg. Én vagy két éve a 75 éves nagyimnak egy fotóalbumot adtam karácsonyra. Előzőleg elkértem tőle nézegetés céljából az ő régi fényképeit, amik ugyan megsárgulva, kissé kopottan néztek ki, de azért nem voltak annyira vészesek. Beszkenneltem, kicsit feljavítottam őket, majd előhívattam és azokból csináltam egy fényképalbumot neki. Kezdve az ő gyerekkorából maradt képekkel egészen az unokák esküvőjéig. Nagyon örült neki, könnyes szemmel nézegette az albumot, amiben az egész élete benne volt.
12. ipi
2007. dec. 8. 14:28
Én adtam, mert mesze lakott, fotókat magunkról, kézkrémet, lehet, hog y arózsaillatú, levendulaillatú olajaknak is örülne mécseslámpában, édességet, de puhát, ha nincsen szegénykémnek foga. Az én nagyikám imádta az édességet, mindig sütött nekem mindenfélét. A zselés bonbon bejött. Ma már csak azt nézheti fentről, hogy én miket sütögetek néha. :-(
2007. dec. 8. 06:11
Finom likőrt.
10. supin
2007. dec. 7. 13:27
Édességet..
2007. dec. 7. 12:50

Sziasztok!

A mi dédimamánk is 85 éves. Ő már nem aktív, egész nap csak fekszik az ágyban, imádkozik és persze onnan dirigál. Már nem tudja magát ellátni, tehát én főzök rá, én fürdetem. Szellemileg sincs a toppon már szegényke.

Mi is gondba szoktunk lenni, hogy mit is vegyünk neki karácsonyra, de általában megoldjuk.

Kapot már pölö: hálóinget, vastag harisnyát, kardigánt, szép imakönyvet, valami vallásos kis szobrocskát, gyertyát, tisztálkodószereket, édességet, papucsot. Igazából csak olyan ajándéknak örül, amit tud is használni.

2007. dec. 7. 12:29
Az én mamám is 85-éves,imád olvasni.Mi leginkább szép képekkel teli könyveket szoktunk venni neki,Nagy álma volt látni Párizst,de sajnos nem jutott el oda,így vettünk neki egy gyönyörű könyvet Párizsról,tele képekkel,leírásokkal.
2007. dec. 6. 20:22
szerintem mindent vegyél amit szeret mert lehet hogy jövőre már nem lesz kinek venni
2007. dec. 6. 20:11
Sziasztok! Mi is nagy gondban voltunk párom nagyszüleivel. A nagypapájának most volt a szülinapja, és nagy nehezen kisütöttük, hogy szereti a kacsacombot és nem szoktak venni, mert drága. Vettem kint a piacon 4 kacsacombot, kettőt-kettőt lefagyasztottam és egy kis diabetikus csokival (cukrosak is) átadtuk. Nagyon örültek neki, szerintem az lesz a karácsonyi menüjük. Olyan aranyosak voltak.
2007. dec. 6. 19:35

Mi a 87 éves nagymamámnak, olyan csomagot szoktunk összeállítani, amiben van mindenféle sütési segédanyag. Pl. vaníliás cukor, sütőpor, kókuszreszelék, mazsola, pudingpor, rum, vagy rumaroma, porcukor, kakó, stb.

De csináltam már olyan csomagot is amibe tettem, egy frotír hátmosó dörzsit, egy szép szivacsot, illatos szappanokat, kézkrémet, és nívea tégelyes krémet. Vagy vehetsz neki elektromos lábmelegítőt, amibe tv nézéskor beleteheti a lábát. Vagy tv néző takarót, ami zippzáros, és ösze tudja magán húzni. Most ennyi jut eszembe!

4. a188569e93 (válaszként erre: 3. - Dogiz)
2007. dec. 6. 19:16
Nagymamámrol van szo,de meg van mindene.
2007. dec. 6. 19:10

Milyen kapcsolatba vagy vele, rokoni v. baráti?

Az a tapasztalatom, hogy bármelyik, az édességeknek, nasiknak, gyümölcs, kávék, pezsgőtabletta....az ilyeneknek nagyon örülnek. De persze függ az egyéntől nagyon. Ezek az én tapasztalataim, van és volt egy pár a családban.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook