Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Van valakinek tapasztalat a véranalízissel kapcsolatban? Kíváncsi lenné mennyire megbízható a vizsglat. fórum

Van valakinek tapasztalat a véranalízissel kapcsolatban? Kíváncsi lenné mennyire megbízható a vizsglat. (tudásbázis kérdés)


22. lion18 (válaszként erre: 21. - Qilem)
2012. júl. 16. 14:37
Kedves Qilem!!! Régóta keresek egy olyan helyet ahol megbizható a vércseppanalizis...régóta fennálló problémám van, viszont eddig az orvosok nem találták meg a kiváltó okot! Meg tudnád adni az elérhetőséget ahol voltál??? Nagyon köszönöm!
21. qilem
2012. márc. 6. 12:16

Sziasztok!

Nem tudom, van-e értelme, hogy regisztráltam, hisz’ elég régiek a bejegyzések. Nem tudom szó nélkül hagyni az olvasottakat, még a regisztrációra is hajlandó lettem.  Remélem, azért lesz, akinek segítek a bejegyzésemmel!

Azért szeretném leírni a tapasztalatom, mert szerintem nagyon hasznos ez a vizsgálat. Én véletlenül keveredtem hozzá, egy kuponajánlat révén. Egyébként nagyon drágának tartottam. (A mai helyzetemben tudom, hogy az egészségért semmi sem drága.)

Szóval a lényegre térek. Örökké fáradt voltam, gyenge, állandó oxigénhiánnyal küzdöttem, emésztési panaszaim voltak, szóval a közérzetem szinte mindig rossz volt. A laboros „nagyrutin” szerint minden tökéletes volt. A háziorvosom miatt akár meg is halhattam volna, nem nagyon foglalkozott a panaszaimmal. Nem nagyon törte magát, hogy utánajárjunk a dolgoknak, mindig lerázott valamilyen ürüggyel.


Ezzel szemben a vércseppanalízisen több fontos dolgot is megtudtam. Többféle kenetet készítettek tárgylemezekre, és szépen sorban megnéztük őket. Kivetítették a monitorra és mindent elmagyaráztak. Az oxigénhiány oka az volt, hogy a vörösvértestek teljesen össze vannak tapadva. Az emésztési panaszaim nem candidától vannak, ahogy évekig gondoltam, hanem azért mert nagyon el vagyok savasodva, így az emésztőenzimek nem tudják kifejteni a hatásukat megfelelően. A legnagyobb baj is kiderült: a véremben hemzsegtek a daganatsejtek, szinte fehér volt a képernyő rózsaszín helyett. Ehhez képest a hagyományos laborom tökéletes volt!! Igaz, tumormarkereket nem vettek, de azt még most is meggondolják, pedig időközben kiderült, hogy emlőrákom van csontáttétekkel.

Egyéb dolgokat is megtudtam, pl. azt is, hogy szinte semmi antioxidáns sincs a véremben, ellenben rengeteg méreganyag igen– ízfokozók és egyéb mesterséges anyagok. Való igaz, zöldséget, gyümölcsöt szinte nem is ettem, viszont rengeteg felvágottat és készételt. Meglett az eredménye!


A fentiek alapján azt gondolom, aki megteheti, végeztesse el a vizsgálatot. Ha van valami rejtett betegsége, mindenképp jó azt időben megtudni. Ha pedig minden rendben van, az a legjobb hír. Én sokat adnék egy valóban tökéletes leletért.


Mindenkinek jó egészséget kívánok!

20. Pirosalma (válaszként erre: 19. - Fe1fe85329)
2008. márc. 5. 12:41

Szia!


Sajnálom a történteket!


Ez a baj ezekkel a csalókkal. Én nem engedném ezeket az eljárásokat (törvényileg szabályozva!), ha nem bizonyított a használhatóság (vonatkozik ez az étrendkiegészítőkre, élen az oxigénnel dúsított vízzel). Persze a vércseppanalízis már ránézésre is abszurd módszer.

2008. márc. 5. 12:29

sziasztok...hát ez a vércseppanalízis szerintem nem igazán állja meg a helyét...van egy ismerősöm...megcsináltatta, az analízis szerint teljesen egészséges...aztán elment egy Ct.vizsgálatra és laborba....kiderült hogy rosszindulatú daganat van tele távoli áttétekkel...a labor szerint a tumor markerei az egekben vannak...mégegyszer csináltatott vércseppanalizist ..ott ismét az jött ki hogy teljesen egészséges...egy baj van csak hogy a kezdeti tünetekkor csináltatta meg a vizsgálatot, aztán mire elment a CT..re eltelt majdnem fél év...ugyanis elhitte hogy egészséges csak azért fáj a dereka mert izomhúzódása van...hát nem jött be már járni sem bír és nagyon rossz a betegség prognózisa..


szerintem ha már vér akkor mindenképp teljes vérkép stb....

18. kisstoth (válaszként erre: 17. - Ipi)
2008. febr. 5. 22:02

Ez a talpmasszázs ez nagyon klassz. Én is jártam, ott reflexológiának hívták. Kellene járnom még, csak nagyon drága (50 perc/7000.-). Várom a tapasztalatodat, ha jó esetleg elkérem az elérhetőséget.

Jó éjt M

17. ipi (válaszként erre: 16. - Dócy)
2008. febr. 5. 20:59
Hát szerintem is az lehet, hogy valami mégsem stimmel bennem, de most előbb megyek egy tibetben tanult bácsihoz, aki le volt bénulva, valami gerincbántalomból kifolyólag, és ott gyógyították meg. Ott tanították meg gyógyítani, Talpmasszíroz és nem csak azt tudja megmondani mi bajod van, hanem azt is, hogy mi lesz... Majd vasárnap este többet írok, ha már voltam nála aznap délelőtt! Ha az sem segít megyek tovább....
16. Dócy (válaszként erre: 15. - Ipi)
2008. febr. 4. 17:35
Épp én is azért mentem el az Enderlein-féle vércseppanalízisre,mert a laborvérvizsgálat mindent jónak talált,de én érzem,h valami nem úgy működik nálam mint ahogy kellene.És a Voll-féle vizsgálat eredménye sem a legfényesebb.Utóbbi egyébként 5oooFt.Attól még hogy a laborvizsgálat nem mutat ki semmit az nem jelenti azt,hogy semmi bajod,persze nem azt akarom mondani,hogy beteg vagy,csak valamin változtatni kell..Egyik barátnőm is elment bőrproblémával egy alternatív vizsgálatra,ami szintén 5000Ft-ba került,mert neki is csúnya volt az arcbőre,és ott elmondták neki,hogy miket iktasson ki az étrendjéből.Betartotta,igaz hogy megszabadult egy pár kilótól,de újra szép lett az arca.És ez igaz.
15. ipi
2008. febr. 3. 22:54
Hát nem olvastam végig, de én is pont 2 hete hallottam erről. Van is Pécsett egy hely, be is jelentkeztem, mondjuk én az arcom gyulladtságára akarok végre megoldást találni, gondoltam így meglesz a dolog nyitja, de mondta a belgyógyász kandidátus néni, h vizsgálat fajtánként (6-ot számolt össze), 1.000 ft lenne.... És mondta, vagy elmegyek beutalóval nagy laborra. Persze elmentem 300 ft-ért és még sokkal többet bejelölt, amit egyébként nem csinált volna meg. Persze a vérképem tökéletes, így továbbra sem tudom mi bajom van... Na ennyit a vércsepp tesztről.
14. Pirosalma (válaszként erre: 13. - Dócy)
2008. febr. 2. 21:38

Rossz vizsgálatot jó orvos is el tud végezni. A dr. előtaggal is vigyázni kell.


Ezek a vizsgálatok arra valók szerintem...nem, inkább nem írom:-)


"Az orvosok csak a tünetet kezelik..." - az egészségügy hibáját ne tekintsd az orvosok hibájának. Persze sokszor ők sem állnk a helyzet magaslatán, de ez nem igazolja az alternatív módszereket.

És azt, hogy a hagyományos orvoslás a tüneteket kezeli, csak az gondolja, aki nem lát bele ebbe. A gyógynövények pl. ugyanúgy gyógyszerek: ott a hatóanyag.


"Szerintem ha megbetegszünk,és nem működik valami úgy ahogy kellene,akkor annak az lehet az oka,hogy hiányzik valami a szervezetünkből vagy ellenkezőleg.Vagy például ha nagyon stresszesek vagyunk akkor is sokkal több vitamint használunk fel." - ez így van, bár a stressz más pontokon is támad.


"Csak jó lenne tudni miből van kevés,és miből van sok." - labor és diétaelemzés.


"Szerintem az alternatív vizsgálatok,már akkor is ki tudnak mutatni dolgokat,amikor még nem érezzük magunkat betegnek" - a laborvizsgálat is. A tünetek még nem jelentkeznek, legalábbis nem olyan erősen, amikor valamilyen érték az alsó határt súrolja.

13. Dócy (válaszként erre: 10. - Pirosalma)
2008. febr. 2. 21:11
Ezt a vizsgálatot orvos végezte,nem holmi tanfolyamot végzett természetgyógyász.Bár őket sem nézem le,csak sok köztük a csaló.Ezek a vizsgálatok szerintem arra valók,ha az orvos nem tud már mit mondani.Az orvosok csak a tünetet kezelik,és nemigazán érdekli őket hogy mi okozza a bajaidat.Kiírnak valami gyógyszert,aminek ha elolvasod a mellékhatásait,be sem mered venni.Szerintem ha megbetegszünk,és nem működik valami úgy ahogy kellene,akkor annak az lehet az oka,hogy hiányzik valami a szervezetünkből vagy ellenkezőleg.Vagy például ha nagyon stresszesek vagyunk akkor is sokkal több vitamint használunk fel.Csak jó lenne tudni miből van kevés,és miből van sok.Ezért mentem el ezekre a vizsgálatokra.Szerintem az alternatív vizsgálatok,már akkor is ki tudnak mutatni dolgokat,amikor még nem érezzük magunkat betegnek,és ilyenkor még életmódváltoztatással és táplálékkiegészítők szedézével orvosolható a dolog.
2008. febr. 2. 20:09
Nem mondom, ebben van az üzlet: [link]
2008. febr. 2. 20:06

Ha ez az: [link]


...akkor én inkább kerülném. Elég bajos, amiket írnak.


Össze sem mérhető egy tisztességes vérvizsgálattal. Persze vonzó, hogy egy cseppből mindent megmondanak - legalábbis azt hirdetik -, de sajnos ez nem lehetséges.

Remélem, a kedved nem vettem el. A lényeg: továbbra is maradj meg az egészséges, változatos táplálkozás mellett, ha súlyproblémád van, egyél rendesen, sportolj sokat az egészségi állapotodnak megfelelően.

Többre nincs is szükség;-)

2008. febr. 2. 19:59

Szia!


Az összfehérje esetében a felső határ 85 g/liter.


Az említett vizsgálatokat nem ismerem, majd utánuk nézek.


Az élelmiszerallergia-tesztet hogyan csinálták?


Szárazvér? Az mi? A sejtes elemek? Azokból nehezen lehet plazmafehérjét mérni...

Mikroszkóppal legfeljebb a sejtek alakját lehet vizsgálni.


"Szóval ez a vizsgálat kimutatja,ha komoly bajunk van,vagy hogy miből van hiány v. többlet a szervezetünkben." - ezek a vizsgálatok csak kiegészítőek, diagnózis felállítására alkalmatlanok.


Én nem bíznék ezekben, de te tudod.

9. Dócy (válaszként erre: 6. - Pirosalma)
2008. febr. 2. 19:14
Az összfehérje 80.9,tehát nem sokkal lépi túl a határt,monjuk ha összehasonlítom a régebbi eredményemmel,azon 70 volt.A másik vizsgálat,pedig a Voll-féle vizsgálat.Itt csináltak élelmiszerallergiatesztet is ,és az állati fehérjéknél magasak voltak az értékek.A vércseppanalízisre visszatérve,itt szárazvért vizsgálnak.Mikroszkóp alá teszik,és a monitoron nézheted.Nagyon érdekes.Elmagyarázta a drnő,hogy mivel kell bejuttatni a szervezetbe a kálciumot,és táplálékkiegészítőket is javasolt.Szóval ez a vizsgálat kimutatja,ha komoly bajunk van,vagy hogy miből van hiány v. többlet a szervezetünkben.Szerintem ha már ha a vérképben is felső határnál van a fehérjeérték,és a voll.féle vizsgálat és a vércseppanalízis is azt mutatja,akkor ez nem lehet véletlen.különben a súlyom normális,de inkább sovány vagyok,vigyáznom kell arra hogy egyek,mert különben hirtelen lefogyok.Ezért nem is csináltam végig amiket javasoltak.Egyébként normális a táplálkozásom,az egészséges dolgokból többet enni,az egészségtelent pedig kiszorítani.Naponta kb 2dl tejet,és 1 joghurtot eszem,vagy más tejterméket,ebédre majdnem midndennap van hús is.
8. Dócy (válaszként erre: 5. - Kisstoth)
2008. febr. 2. 15:45
A Bio-Spa Melissában voltam.
2008. febr. 2. 11:59
Ha meg azt mondja az orvos, hogy ne egyél tejterméket, de mellé nem javasol kálciumkiegészítést, akkor egész egyszerűen hülye, már bocs.
6. Pirosalma (válaszként erre: 4. - Dócy)
2008. febr. 2. 11:58

Szia!


Melyik fehérje? Mik voltak a pontos értékek?


Milyen volt az a másik alternatív vizsgálat?


Csak egy szérumértékből sok következtetést nem lehet levonni az esetek nagy részében. Ha nincs egyéb klinikai eltérés, bátor dolog a doktornő részéről, ha kijelenti, a sok fehérje miatt van. Talán inkább jobban körül kellene nézni, hogy mitől lehet, ha az eltérés olyan mértékű. Ráadásul szerintem a többletfehérje nem növeli a fehérjeszintézis - mármint a vérfehérjékét, a többit most ne vegyük ide -, az albumint legalábbis nem, amennyire én tudom.


Egyébiránt a határértékek csak az egészséges népesség 95 %-át fedik le, 2,5 % alatta, 2,5 % felette van. Annak ellenére, hogy ezek az egyének teljesen egészségesek. Tehát ha nincs egyéb elváltozás, ok, akkor ha az eltérés nem nagy, fölösleges beavatkozni az egyéb életébe.


Mit és mennyit eszel egy nap? Hány kiló vagy (csak a fehérjebevitel miatt érdekel)?

5. kisstoth (válaszként erre: 4. - Dócy)
2008. febr. 1. 22:08

Ez az ún. Vércsepp analízis ?


Hol voltál a Biovital-Melissában vagy a Medic poliklinikán ?

M

4. Dócy (válaszként erre: 3. - Baloghany)
2008. febr. 1. 20:32
Szia!Én már voltam,és megállapította a drnő,hogy túl sok a fehérje a szervezetemben,és egy másik alternatív vizsgálat is ezt mutatta ki.Mindkét helyen azt tanácsolták hogy ne egyek húst és tejterméket.A laborvizsgálatnál is meg van csillagozva a fehérje,mert egy kicsivel túlmegy a határon,de ezt a háziorvos normálisnak tartja.Érdekes nem?
2007. dec. 6. 17:26

Én is csak hallottam róla, hogy egy csepp vérből rögtön meg lehet állapítani betegségeket.

Azon kívül nem sokat.

Persze neten utánna nézek... de hátha van itt valaki aki volt már ilyenen, vagy hallott róla.

2007. dec. 6. 17:22
ez milyen vizsgálat?
2007. dec. 6. 16:56
Van valakinek tapasztalat a véranalízissel kapcsolatban? Kíváncsi lenné mennyire megbízható a vizsglat.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook