Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A GYES-es anyuka gyereke csak délig járhat (!)? fórum

A GYES-es anyuka gyereke csak délig járhat (!)? (beszélgetős fórum)


1 2 3
87. cae9f2c8c5 (válaszként erre: 1. - Elszabadult hold)
2012. márc. 16. 19:01

Nem olvastam végig az összes hozzászólást, de egyetértek.

Voltam és leszek gyeses. Délben hoztam el a gyerekem. 8-ra vittem, mert a rendszeresség fontos és láblógató, lustáknak tartom azt, aki csak 10 felé hajítja be a gyerekét, mindenféle okokra hivatkozva.

8-tól délig pont jó, szocializálódik, él társadalmi életet és mégsem más neveli.

86. Dina68
2012. febr. 14. 20:09

Érdekes a téma.Én azt vallom,aki otthon van 2.babával,fél napra tegye oviba.Az a gyerek is igényli anyát,nem csak a kicsi.De ez igy kényelmesebb,a nagy egész nap oviban,elég eggygel foglalkozni.Az óvoda nem pótolja az anyát,fél nap meg elég beilleszkedni egy közösségbe és elsajátitani az életkornak megfelelő dolgokat.

Az én munkahelyemen van óvodai részleg is,és gyeses anyuka gyerekét ebédig veszik be.nagyon helyes.

85. Dina68 (válaszként erre: 10. - Elszabadult hold)
2012. febr. 14. 20:04
Nálunk is van olyan szülő,aki utolsónak ér az iskolába,pedig nem dolgozik.Az ilyenről meg van a véleménye a kollégáknak,de nincs mit tenni.van egy záróra,addig meg jön a gyerekért.
84. Dina68 (válaszként erre: 3. - Szerénke83)
2012. febr. 14. 20:02
kap családi pótlékot,abból lehet fizetni.
83. Dina68 (válaszként erre: 1. - Elszabadult hold)
2012. febr. 14. 20:01
Én tanárként dolgozom,vannak ebédet,uzsit nem fizető anyukák.Eleinte kaptak a gyerekek enni,de több szülő elszemtelenedett,igy nálunk le se visszük a nem fizetőket az étkezőbe.A gyerekeket sajnálom,de a szülőnek is látnia kell,hogy a végtelenségig nem mehet ez igy.Azóta egyre többen fizetnek.
82. vica66 (válaszként erre: 81. - Sajert)
2012. jan. 13. 21:47

Mit gondolsz, nálunk miért zárnak olyan korán? Mert az évek során hozzászoktak, hogy az otthon lévők, és azok, akiknek ott vannak kéznél a nagyszülők, el tudják vinni a gyerekeket. A kisebbség, aki meg dolgozik, szív.

Jelezve volt már a fenntartónak, de nem érdekli pár dolgozó problémája, és így kevesebbe is kerül a fenntartás. Te meg oldd meg, ahogy tudod...

81. sajert
2012. jan. 13. 20:32

Nálunk pont a gyeses/munkanélküli Anyukák s.... van kinyalva, méghozzá fényesre. Rám, mint dolgozó szülőre MINDEN reggel úgy néznek, mintha poénból hagynám ott reggel 1/4 8-kor. Ha én megyek érte (ritka, de előfordul), akkor 1/4 6-ra érek érte, akkor is mint egy sz..darabra, és még a szájukat is húzzák. Kb. héten egyszer találkozom a "mi" óvónénink közül bármelyikkel, mivel reggel összevont csoportok vannak, délután is. Akik gyesesek, otthon vannak bármi okból, azok mindigá áradoznak, hogy milyen tündérek itt az óvónők! Az volt a legszebb, mikor megkértek, hogy ha lehet pénteken vitessem/vigyem el a gyereket fél egykor, hogy ők korábban hazamehessenek. Hát nem. Ki is találták, hogy majd a Mama. A Mama 75 éves múlt, elég neki ha beteg a gyerek, meg amikor megy érte. Teljesen kifárasztja, nehogy már egy óvónő ossza be az idejét (beosztom én neki, sajnos).

Bocs, hogy kicsit hosszú lettem, de már robbanás előtti állapotban vagyok az oviba is, nem kell hozzá sok, és elmondom a véleményemet ott is, csak épp a gyerek is hallaná, azt meg nem akarom (szereti nagyon az ovit, az ovi-néniket - szerencsére).

80. ramimi
2012. jan. 13. 20:03

óvónő ismerősöm mesélte,hogy náluk mindegy meddig van gyerek,akkor is zárásig kell maradniuk,nincs jelentősége 10 vagy 15 perccel zárás előtt,avagy pont záráskor jönnek az utolsó gyerekért.

Az uzsonnánál annyi db. kenyeret-kiflit kaptak ahány gyerek volt,nincs repeta,az óvónéniknek amúgy sem járt,tehát ők még a sajátjukat sem tudnák odaadni-nem kötelezően van uzsi,csak akinek a szülők kérnek

2012. jan. 12. 09:10
Jelezni kell a fenntartó felé. Nálunk megtörtént, hogy a szülők is szóltak, és a munkáltató(!) is jelezte, hogy ha a dolgozók négyig dolgoznak nem érnek az iskolába négyre a gyerekért. Ezért lett az alsó tagozaton ügyelet fél ötig.
78. vica66 (válaszként erre: 77. - Migerben)
2012. jan. 12. 09:07

Tudom, hogy az önkörmányzat a fenntartó, és rajta múlik a nyitvatartás. Nálunk ez van. Egyébként pedig azt mondják, hogy pl. a dadus nem vigyázhat délután a gyerekekre, mert kizárólag szakképzett óvoda-pedagógus teheti ezt.

Én már annak is örülnék, ha legalább gyermekfelügyelet lenne, amíg a munkából odaérek...

2012. jan. 12. 09:00
Az ovi nyitva tartását a fenntartó szabályozza. Ez általában az önkormányzat. Ő szabja meg, hogy mettől meddig van ügyelet, és szakmai munka. Jellemzően reggel ügyelet van, és sajnos nagyon sok helyen délután is. Az ügyelet azt szokta jelenteni, hogy csak gyermekfelügyeletet biztosít az intézmény, amikor gyakran szakképzett óvónő sincs az épületben, vagy az összes csoportra jut 1 fő...
76. vica66 (válaszként erre: 75. - Elszabadult hold)
2012. jan. 12. 08:21
Fél hatig? De jó is lenne! Nálunk minden gyereket el KELL hozni 4-ig. :(
75. elszabadult hold (válaszként erre: 74. - Lili74)
2012. jan. 12. 07:52
Szia! Ne láss rémképeket. Én sehol egy szóval nem elítettem, még csak nem is utaltam rá, hogy bárki gyerekét nem szeretnék az óvó nénik, akit nem lélekszakadva visznek haza kora délután. Az ovikban egyébként (általában) 1/2 6-ig van óvónői felügyelet, addig mindenkit el szoktak vinni. A Te kisebbiked még olyan kicsi, hol van még az óvoda! - főleg előre ne aggódj. :)
74. Lili74
2012. jan. 12. 00:06

Nekem 15 év van a 2 gyerek között, a kicsi még csak 13 hónapos, nemigazán vagyok tisztába, hogy most hogy vannak az óvodai dolgok, de már most be vagyok tojva, hogy hogy fogom majd elhozni fél 5-kor az oviból, mikor én eleve fél 5-ig dolgozom, minimum 1 óra mire odaérek érte?

Ezeke szerint felkészülhetek rá, hogy az enyém lesz utolsó és óvónéni majd útálni fog, mint a sz*rt? Lehet majd a takarítónő fog rá majd vigyázni? Egyáltalán meddig van most óvoda?

2012. jan. 11. 11:37
az én nagyfiam kétszeresen is átélte hogy én otthon vagyok először csak a középsővel, majd a picivel. ezen minden gyerek elgondolkodik, ha van kis tesója és anyuka otthon van vele. nem utolsónak érek oda délután, de alig várja hogy hazajöjjön velem. mikor hogy érzi magát az oviban változó nála
72. vica66 (válaszként erre: 69. - 1dc16653d6)
2012. jan. 11. 11:10
Bizony, nekem is eszembe jutott az, hogy vajon hogy éli meg a nagyobb, hogy ő nem lehet otthon, amikor tudja, hogy anyja otthon van a kisebbikkel? Arról nem is beszélve, hogy a nagy szükségszerűen hazavisz a kicsinek mindenféle nyavalyát az óvodából (monjuk erre félnaposként is va esély).
2012. jan. 11. 10:50

Mivel én itthon vagyok ezért az én fiaim ebéd után jönnek haza az oviból. Én úgy gondolom hogy inkább azoknak a gyerekeknek legyen hely akiknek a szülei dolgoznak, meg hát úgyérzem hogy nevelés szempontjából csak én tudom a sajátomat a legjobban nevelni. 4 km-ről viszem a fiúkaz be vagy bussszal vagy biciklivel de általában bringával. Igazából a legtöbb szülötől azt hallgatom, hogy elmegy erre az egész napom ,miért nem hagyom őket bent, könnyebb lenne nekem. Hát nem azért szültem őket, hogy utánna azon agyaljak hogy nekem, hogy legyen könnyebb.


A másik témához: apuci audiA8 hozza a gyereket oviba, és ott sír az ovónéninek hogy csak x naptól újították meg a gyermekvédelmit ezért a közti 4-5 napot nem tudja kifizetni.

70. 1dc16653d6 (válaszként erre: 68. - Eb62d25e47)
2012. jan. 11. 10:43
Igen. A tesó iránti féltékenység törvényszerűen megjelenik minden gyereknél,de hogy ezt a környezete a gyereknek és a szülők hogy kezelik nagyon nem mindegy.Vannak akik felnőttkorukra sem növik ki a testvér iránti rossz érzéseket....
69. 1dc16653d6 (válaszként erre: 67. - Migerben)
2012. jan. 11. 10:40

Egyetértek.Amikor oviban dolgoztam én is tapasztaltam ezt az oivban lévő egész napos gyerekeknél,hogy komoly féltékenységek jelentek meg a kisebbel szemben....elhangzott az is többször,hogy ő anyával lehet neki sokkal jobb.Ha időnként elvitték ebéd utén,egész délelőtt erre volt büszke a gyerek és fűnek fának ezt mondta hogy anya jön értem"hazamenős vagyok ma"

De ezt nyilván a szülő nem látja...sokszor úgy gondolja jó az úgy ahogy van,otthon a gyerek meg ha nem olyan típus,hogy mondja,akkor csak belülről emészti.

Érzelmileg más megélni azt,hogy utolsónak megyek haza úgy,hogy anya dolgozik és más úgy hogy tudom otthon van anya a tesóval.Persze minden gyerek más.Valaki imádja az ovit...és valóban jobb neki délután ott pinehenni,játszani,mert anya úgy se tudna vele foglalkozni.

68. eb62d25e47 (válaszként erre: 67. - Migerben)
2012. jan. 11. 09:44

Nem kell vinni,halomra megy a moslékba,mert a gyerekek finnyásak.Nálunk a suliba felhívták a figyelmünket rá,hogy ne fizessünk ,napközit,csak ebédet,ha finnyás a gyerek,mert annyi meg marad,és még elosztogatni sem tudják.


A "mert őt jobban szeretik" szlogen ,minden nagyobb gyerek szájából elhangzik,ha kistesó születik,ezt egy óvónéninek illik tudnia,ha hallott már gyerekpszichológiáról.

Általában kinövik.

2012. jan. 11. 09:28

Érdekes téma. Lenne néhány megjegyzésem.

Először is akik azt írják, hogy odaadnák a sajátjukat az éhező kisgyereknek - nos, megtehetik. Minden oviban és iskolában van ilyen kisgyerek, nem nehéz megtalálni. Ott a lehetőség, vigyetek neki ennivalót, vagy fizessétek be a szülő helyett az ellátást.

A munkaidő: lehet jönni a gyerekért 5-10 perccel zárás előtt, sőt, még utána is. De az itt még senkinek nem jutott eszébe, hogy esetleg annak a szegény óvónőnek is menni kellene a saját gyerekéért? Nálam rendszeres, hogy az óvónő érkezik meg az én munkaidőm lejárta után a napközibe a gyerekért. Mert amíg gyerek van, ő sem jöhet el...

A legfontosabbat hagytam a végére. Kedves gyeses anyukák! Természetesen nincs jogunk előírni, hogy mikor jöttök a gyereketekért. Nem érdekel bennünket, hogy miért jöttök később. Viszont egyszer elbeszélgethetnétek a nagy gyereketekkel, hogy ő hogyan éli meg azt, hogy a kicsi otthon van veletek, ő pedig az utolsó akit elvisznek az oviból... Mert még az alsós gyerek is nehezen érti meg, hogy miért kell neki iskolában lenni délután is, amikor a kicsi otthon van anyával. Bizony sokszor hangzik el olyan, hogy "mert őt jobban szeretik" ...

2012. jan. 11. 08:23
Minden felháborodónak kívánom, hogy legyen "jószomszédja" ez a szegény, nem fizető szülő... És igen, valaki jól írta itt lentebb: hanyag szülők mindig is lesznek. A fórumtémám róluk szól. Legyen szép napotok. :)
65. Liviaa (válaszként erre: 64. - Bella 13)
2012. jan. 10. 22:24
Egyetértek! Teljesen igazad van! Én is inkább oda adnám a sajátomat annak az ovisnak akinek nincs, és nem itt háborognék, hogy mit képzel a szülő, hogy nem fizeti a gyerek étkezését, és a gyereke, hogy mer enni uzsonnát?!?!
2012. jan. 10. 21:29

Én egy falusi óvodába jártam, és nem emlékszem olyanra, hogy divat lett volna elhozni a gyereket ebéd után akár otthon volt az édesanyja akár nem.

Évtizedeken keresztül jártak a gyerekek egész nap az oviba anélkül, hogy bármi bajuk lett volna tőle, nem is értem igazából, hogy mi lenne ezzel a probléma...

Én szívem szerint egyébként minden közalkalmazottat elküldenék egy hónapra egy multihoz 4 műszakban dolgozni, ahol még azt is megszabnák neki, hogy mikor mehet el WC-re, és egy pillanatnyi félre nézésért már üvöltene vele a sorvezető!

Akkor talán átértékelnék egy kicsit a munkájukat, és hálát adnának azért, hogy megtehetik azt, hogy felháborodjanak azon, hogy az az átok szülő 10 perccel a munka idő vége előtt érkezik...

Az étkeztetéshez meg annyit, hogy sajnos egyre több szülő lesz, akinek gondot fog okozni a költségek kifizetése, és én ha óvónő lennék, odaadnám még a saját szelet kenyeremet is annak a kisgyereknek, mert Ő semmiről sem tehet, és nem lehet tudni, hogy a szülő miért nem fizet...

63. eb62d25e47 (válaszként erre: 59. - Elszabadult hold)
2012. jan. 10. 21:04

Szerintem ugyanolyan joga van bevinni a gyerekeket ,mint bárki másnak,és ha ezt a törvény szabályozza,és lehetőséget ad rá,akkor mindenki úgy használja ki ahogy akarja.

Az óvónők pedig aláírtak egy munkaszerződést,amiben feketén fehéren le van írva,pontosan meddig tart a munkaidejük.

Szóval szerintem arról szól ez a történet,hogy amikor behozták ezt a rendeletet,hogy csak félnaposba lehetnek ott a gyerekek ,a drága óvónénik rájöttek,hogy tényleg,mennyivel jobb lenne így?Addig eszükbe sem jutott ezen morfondírozni.Tök természetes volt ,hogy egész napról szól az ovi.


A másik dolog.

Ha te vagy az igazgatónő,akkor felfüggesztheted az óvodai ellátást,amíg a tartozásait ki nem fizeti a szülő.Ha nem te vagy az igazgatónő,akkor mit foglalkozol vele ,ki jár ,ki eszik,iszik alszik az óvodában?


Semmi közöd hozzá.

62. elszabadult hold (válaszként erre: 28. - Liviaa)
2012. jan. 10. 20:55
Ehhez nem így kell hozzáállni, nem jól gondolod.
61. 1dc16653d6 (válaszként erre: 59. - Elszabadult hold)
2012. jan. 10. 20:54
A végével egyetértek. Bírom amikor szülők...úgymond más tulajdonával úgy bánnak,mintha az az ővék lenne és a világ legtermészetesebb dolga volna elvenni.Ezen a gondolkodáson én sem tudok napirendre térni.És tök mindegy miről van szó,(egy szelet kenyér)ami nem az enyém nem rendelkezhetek felette.
2012. jan. 10. 20:51

A szülők javára mondanám,hogy a mai világban amikor minden betevőre kell a pénz,ki tudja,hogy nem dolgozik-e anyuka akármit fél állás,tanítás,takarítás...stb,amit ugye lehet nem tud leigazolni egyrészt...másrészt valóban lehet egy kisebb babával olyan nehéz a napirend,mert nehezebben kezelhető,nyűgös típus stb...,hogy a nagyobb jobban jár,ha tud aludni az oviban és még délután picit a társaival futkározni a szabadban.Miért ne lehetne ez a szülő döntése,hogy eldöntse...mi a legjobb a gyerekeinek.


Egyébként nem mehetnek el az óvónők munkaidő lejártánál előbb....legalább is ott nem mehettek el,ahol én dolgoztam.


Elhanyagoló szülők meg mindig voltak és lesznek ezen nem fog segíteni a félnapos óvoda.....sajnos.

59. elszabadult hold (válaszként erre: 24. - Szabobabo)
2012. jan. 10. 20:41
Kedves szabobabo - én nem bánom hogy most itt aztán kapok hideget-meleget. Azért vetettem fel a témát, mert kíváncsi voltam a többség meglátásaira. Az viszont feltűnt, hogy aki azonnal ellenséges volt - bár nem értem miért - az talán magára vette? Bárki bármit mond, az nem helyénvaló, hogy egy 3-4-5 éves gyerek reggeltől estig bent van az óvodában, miközben az anya otthon van a másik kicsivel. A foglalkozások, fejlesztések nagy része délelőtt zajlik az óvodákban, ezen az a kisgyerek is részt vesz, akit aztán ebéd vagy ébredés után hazavisznek. Volt itt aki a fejemhez vágta, hogy sajnálom a szelet kenyeret a gyerektől mert nincs befizetve... mert honnan tudom én, miért nem fizetik be a szülei. Erre mondják azt, hogy szabad megoldani akkor más módon a gyerek felügyeletét, otthoni ellátását. Ezt miért kellene tolerálni egy óvodának/iskolának? Vagy bemegyünk a boltba és közöljük, hogy ugyan nincs pénzünk, de vinnénk ezt-azt... Majd jön a következő vásárló, aki tud fizetni.
58. eb62d25e47 (válaszként erre: 56. - 07b09d4f4c)
2012. jan. 10. 16:52

Nem bizony.:)))

Senkinek semmi köze hozzá,még az óvónőnek sincs.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook