Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Állkapocs-izületi gyulladás fórum

Állkapocs-izületi gyulladás (beszélgetős fórum)


2013. jan. 25. 17:46

Sziasztok!

Nekem is ezzel van problémám már nagyon régóta kattog az állkapcsom és most egy hete már kisugárzik fül környékére,a homlokom felé is a fájdalom.Voltam fül-orr gégészeten ahol megállapitották,hogy begyulladt a fülem.kaptam fülcseppet amitöl a duzzanat lement, viszont a fájdalom maradt.. Esetleg tudna valaki valamilyen ötletet amivel enyhithetném a fájdalmat? Köszönöm!

17. zizi68
2012. nov. 14. 07:58
Szeretném, ha van ilyen problémád, vagy sikerült meggyógyulni, segítsünk egymáson, írjatok....
16. zizi68
2012. jan. 11. 13:48
sajnos én egy éve kinlódok vele, de csak most derült ki, hogy mi a gond.
15. gne2 (válaszként erre: 12. - Zizi68)
2012. jan. 9. 14:49
Teljesen elmúlt, ez évekkel ezelőtt volt. Fogorvos után szokott előjönni, vagy ha influenzás vagyok, ilyesmi. És érdekes, de terhesség végén és utána is fájt, állandóan kiakadt az állkapcsom.
14. zizi68 (válaszként erre: 13. - Szöszi71)
2012. jan. 9. 14:36
az elején menj fogorvoshoz, ne várd meg hogy fájjon.
13. szöszi71 (válaszként erre: 7. - Zizi68)
2012. jan. 9. 14:34
Szerencsére nálam nincs ekkora gond. Ha oldalt mozgatom akkor kattog egy kicsit, néha fáj, de nem vészes.
12. zizi68 (válaszként erre: 11. - Gne2)
2012. jan. 9. 14:32
mostmár jól vagy? elmúlt?
11. gne2 (válaszként erre: 10. - Zizi68)
2012. jan. 9. 14:29

Nekem olyan volt, hogy ha kinyitottam egy centinél jobban a számat, oldalt mintha hátrébb csúszott volna az alsó rész (nem tudom máshogy leírni). Oldalt benyomtam az ujjammal jó erősen a fülem előtt, és visszaügyeskedtem a szám nyitogatásával a jó helyzetbe. Pokolian fájt az egész arcom, a nyakam, a fülem is ettől, de neked nem kell mondanom.

Remélem, hogy találsz egy normális dokit, aki tud segíteni!

10. zizi68
2012. jan. 9. 14:21
Nem túl erős a fájdalmam, hanem baromira kattog az állkapcsom és van amikor nem nyílik ki a szám. Meg kellett tanulnom ásítani csukott szájjal. Vicces.
9. zizi68 (válaszként erre: 8. - Gne2)
2012. jan. 9. 14:20
De igen. De a parodontológus azt mondta, hogy nem ajánlja a műtétet, mert nem szokott sikerült. (lefittyen a fél arcod stb.)
8. gne2
2012. jan. 9. 14:18

Fáj oldalt, ahogy nyitod a szádat, csillagokat látsz, ahogy mozdítod az állkapcsodat?

Nekem fogászati kezelés után jött elő néhány éve. Jártam fogorvosnál, fül-orr-gégésznél, még reumaszakrendelésre is küldtek, de mindenki csak annyit mondott, hogy ez nem az ő területe, éppen csak nem nevettek ki. Aztán az egyik doki megszánt, egy injekciót nyomott bele (majd' össze.tem magam), írt gyulladáscsökkentő gyógyszert, és egy kenőcsöt, amivel kenni kellett. Szerencsére nekem ez segített.

Ha kikopott, akkor nem lehet, hogy protézissel pótolják?

2012. jan. 9. 14:17
tompa nyomás fülbe, nyakba, torokba. arccsontba. fülészeten is vizsgáltak, szedtem gyomorégésre gyógyszert,egy évig, mire rájöttek, hogy hol a gond. Nálad?
6. szöszi71 (válaszként erre: 5. - Zizi68)
2012. jan. 9. 14:11
Nálad milyen mértékű a fájdalom?
2012. jan. 9. 14:10
nem fölösleges, mert éjszakai harapásemelőt készítenek, ami kicsit javít. van akinek teljesen helyrejön a használatával. Sajnos nekem kopott az izület és nagyobb a gond.
4. szöszi71 (válaszként erre: 1. - Zizi68)
2012. jan. 9. 14:08

Szia!


Ez engem is érdekelne, mert nekem is gond van az állkapcsommal. Orvosnál nem voltam vele, mert tudom, hogy fölösleges.

2012. jan. 9. 13:57
Fogorvoson már régen túl vagyok, meg a találgatáson is. Az sem tud mit mondani akinek ez a szakterülete, az orvostanár is csak néz. Találgatásokra nincs szükségem, sorstársakat keresek, vagy olyanokat akik tudnak is valamit a témáról....de azért köszi, hogy hozzászóltál..
2012. jan. 9. 13:52

fogorvosnál voltál?


könnyen lehet, hogy fogszorítás vagy fogcsikorgatás miatt van beállva és begyulladva az az ízület

2012. jan. 9. 13:51
Volt-e már ilyen valakinek? Ismerősétől hallott-e már róla? Én már megjártam a Debreceni Orvostudományi Egyetemet is, és igazán nincs változás. Ez egy sötét terület az orvostudományban. Miért? Sorstársakat keresek, akikkel meg tudnánk beszélni problémáinkat, esetleg segítenénk egymásnak.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook