Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tápszer helyett gyerek ital éjszakára..megérzi majd a különbséget? fórum

Tápszer helyett gyerek ital éjszakára..megérzi majd a különbséget? (beszélgetős fórum)

21. lliinnddaa (válaszként erre: 20. - Krinya7675)
2012. jan. 10. 10:55

Igen, sajnos az agyonhirdetett joghurt sem olyan egészséges, mint állítják. Lehetőségeimhez képest én is próbálom egészségesen etetni a családot. Próbálom kerülni sok dolgot, persze mindent azért nem lehet. Persze, érthető, hogy az allergiás fiad után óvatosabb vagy. Nekünk szerencsére nincs ilyen gondunk, és a kicsit is fokozatosan szoktatom mindenhez, hogy időben észre tudjam venni, ha valami baj merülne fel. Ha viszont semmi gond nincs, én úgy gondolom, szépen le lehet/kell váltani a tápot tejre. A vitaminokat meg akkor már kapja az ételből -sok sok zöldség és gyümölcs, hiszen addigra már (szinte) minden ehet.


Zárójelben: nálunk most átalakították az ovis étkezést, csökkentették a cukrot, aminek nagyon örülök. Pl teába nem is raknak, és az édes ételekben is korlátozták a mennyiségét, a káposztástésztát sem cukrozzák.

20. krinya7675 (válaszként erre: 19. - Lliinnddaa)
2012. jan. 10. 10:21

Igazad van elírtam a ml-reket.

Ez amit én írtam a LACTOGEN 1 6 hónapos kortól adható, tehát nem igazán tehén tej jellegű. És tudod ha már az egyik gyereked mindenre allergiás, óvatosabb vagy a másikkal. Nem akarok mesterséges meg minden féle plussz vitaminokat adni neki, ezért is szorgalmazom még mindig. Se a férjem se én még a családban sem volt allergiás, és mégis a nagyobbik fiam igenis. Igazad van abban is hogy kell tejterméket adni, de nem mindegy hogy milyet, és milyen eljárással készülnek. Férjem dolgozott a tejiparban tehát tudjuk, hogy mit és hogyan állítanak elő. Kész kérmtúrót biztosan, hogy még egy darabig nem veszek neki, sőőőt a nagyobbik 7 éves, de inkább itthon én altatok joghurtot és abból készítem Neki is, mert egészségesebb mint a bolti agyon cukrozott. Próbálom egy kicsit itthon korrigálni azt amit az iskolában kap. Az ízesített joghurtok is agyon vannak cukrozva, ugyebár mert lekvárral ízesítik, és a lekvároknak meg a 60%-a cukor.

19. lliinnddaa (válaszként erre: 16. - Krinya7675)
2012. jan. 10. 10:01

Nem akarok bunkó lenni, nem azért írom. 1,5 dl= 150 ml, 2,5 dl= 250 ml. Csak furcsán írtad.


Nem kell ennyire félni azért a tejtől. 1 éves kor után el lehet kezdeni adni.


"Az elválasztó tápszer vagy a babatej éppen olyan idegen fehérjéket tartalmaz, mint a tehéntej - allergia szempontjából tehát ugyanúgy kell kezelnünk a két anyagot. Az elválasztó tápszer abban különbözik a tehéntejtől, hogy összetevőinek arányait valamennyire közelítik az anyatejéhez. Az összetevők azonban ugyanúgy tehéntől származnak, nem embertől.

Nem nőhet fel gyerek tejtermékek fogyasztása nélkül"


cikk forrása: [link]

18. krinya7675 (válaszként erre: 16. - Krinya7675)
2012. jan. 10. 09:50
Bocsánat rosszul írtam az árát. 1200 Ft-ba került-
17. krinya7675 (válaszként erre: 5. - Clau26)
2012. jan. 10. 09:48
Nekem a banánosat nem itta meg. Csak a vaníliásat és a natúrt. Kakaót nem kap, fölösleges kalória. Meg nem is igazán tudják még megemészteni. Beszéltem orvossal, dietetikussal 3 éves korig ha nem muszály ne adjak neki, csak karob port, ezt az egyik tápszerhez hasonlóan szentjánoskenyér alapja van. Na meg perzse van kifelyezetten a Nestlének bébi kakaópora, de az drága.
16. krinya7675 (válaszként erre: 11. - Bella 13)
2012. jan. 10. 09:44

Szia!

Én 3 éves korig nem adok a pici fiamnak tejet, mivel ezek nem igazi tejek. Tehenészet meg nincs a közelünkben. Ne költsetek ennyit tápszerre van egy idelye már egy olcsóbb ami ugyan az mint a BEBA. Ugyan az gyártja. LACTOGEN 1 ezt veszem és ez 600 gr kiszerelésű, és 120 Ft-ba került a gógyszertárban recept nélkül. Fiam este és reggel ezt issza. Igaz Ő vacsorázik is (20 hónapos) tehát 1,5 dl nem kap csak 250 ml-t. Nem kaja helyett adom Neki. Ugyan azok a vitaminok taláhatók meg benne mint a többi tápláló tápszerben, a védettség miatt kapja, no meg a tejre allergiás lehet a gyerek, és ha tejre az lesz akkor nagyon sok mindenre is, mivel már minden tartalmaz szóját. Ugyanis mindent ezzel dúsítanak, még a parizelt is.

2012. jan. 10. 06:40

1 pohár tej vagy kakaó, fogmosás, alvás. Mindenképpen fogat kell mosni, akármit is kap estére.

A kisebbik most múlt 9 hós, a napokban hagytuk abba az esti szopizást, helyette adok neki éjszakai tápot. Én ezt addig tervezem, amíg nem kaphat helyette tejet vagy nem szokik le róla. Szóval elvileg csak pár hónapig. A nagyobbik egy idő után elhagyta ezt a szokását, mostanában néha kér 1-1 pohár tejet estére.

Az a 12 000 Ft tényleg nagyon soknak tűnik!!! Ez az esti, amit én is adok, 6 hónapostól adható. 500 gr kb 2 000 Ft, és azért jó pár napig elég a doboz.

14. Clau26 (válaszként erre: 10. - Lliinnddaa)
2012. jan. 9. 22:03
Én meg a kakaót nem adnék neki estére csak reggelre,mert nem tartom lefekvéshez ideálisnak az édességet(mert a kakaó az!),már csak a fogai miatt se és még más okok miatt se..Csak azért irtam ilyen hangnemben mert a te soraidból is ez jött le!
13. Clau26 (válaszként erre: 11. - Bella 13)
2012. jan. 9. 21:59
Havi 12000?Az hogy lehet?Nekem akkor volt ennyi amikor megszületett és csak ezt itta,mióta hozzátápláltam napi 2x kapott tápot,mostmeg csak este..(én nem vagyok tehéntej párti,ebbe sokkal több vitamin van mint a tehéntejbe)Szóval ha kiszámoljuk max ha 2x adsz neki 1 nap ami szerintem elég kell hogy legyen mert már gondolom sok féle más ételt eszik napközben,akkor az kb havi 3doboz ..ami kb 6000ft 1 hónapra..milyen tápit adsz neki,hogy olyan sokba kerül?
12. 328aadd89f (válaszként erre: 11. - Bella 13)
2012. jan. 9. 19:12
Én mindkét fiamnak 1 éves korától adtam tejital port.
2012. jan. 9. 15:01

És mi a helyzet az egy évesekkel?

Nekem 10 hónapos a fiam, és hogy őszinte legyek, most már anyagilag elég megterhelő a havi 12,000 Ft-os tápszer, szóval már gondolkodtam én is ezen a tejitalon, mert olcsóbb és bárhol kapható.

Inkább ezt adnám a gyereknek, mint simán tehéntejet, vagy kakaót...

Egy évesen is át lehet már állni?

A reggeli tápszert már úgy látom egyre kevésbé eszi meg, van hogy 3-4 alkalommal is nekiáll az evésnek, mire elfogy az a 1,5 dl...

Az estit viszont még igényli és gond nélkül meg is eszi.

2012. jan. 9. 14:56
Én ennyi idősen este kakót vagy tejet adtam a gyerekemnek, nem tápszert.
2012. jan. 9. 14:31
igen
8. ani80 (válaszként erre: 5. - Clau26)
2012. jan. 9. 14:31

Ebből a fajta gyerekitalból amit írtál,van banános is .

Amúgy a kérdésedre válaszolva szerintem nem érzi meg ,hogy mást adsz neki,és ugyanúgy laktat.

7. 328aadd89f (válaszként erre: 5. - Clau26)
2012. jan. 9. 14:15
Én a Nestlé Juniort tejital port adom a fiaimnak, az elvileg ugyanúgy laktat, mint a tápszer. Legalábbis nem voltak éhesebbek soha.:)
6. vvicus (válaszként erre: 1. - Clau26)
2012. jan. 9. 13:48
szerintem gyereke válogatja, az én lányom sosem érezte meg a váltásokat, egy évig Milupa Milumil HA-t kapott, aztán áttértem vele a Nestlé junior italára, most Dm-es sajátmárkásat kap. Sosem volt egyikkel sem gondja.
5. Clau26 (válaszként erre: 4. - Agnik1)
2012. jan. 9. 13:46
akkor jó megveszem azt,én is megkostóltam eddig mindet,a milupa szerintem a legfinomabb,annyi h én banánosat adtam neki,ebből meg csak natur van,de igy h irjátok nincs különbség,megnyugodtam...és ugyanúgy laktat is?
4. Agnik1 (válaszként erre: 1. - Clau26)
2012. jan. 9. 13:32
Én szerintem nincs különbség. Ugyanis én mindent kóstoltam mielőtt a kisfiamnak adtam, de én nem éreztem különbséget, a kisfiam sem, ugyanúgy itta mint a tápszert...
2012. jan. 9. 13:28
Még nem kóstoltam :D :D
2. 328aadd89f (válaszként erre: 1. - Clau26)
2012. jan. 9. 13:28

Szia!


Az én fiaim simán átálltak, semmi probléma nem volt, sőt... sokkal jobban ízlik nekik a tejital por. Ha gondolod, fokozatosan tehetsz bele egy kis kakaóport is. Nálunk bevált.:)

2012. jan. 9. 13:22

Sziasztok!


Kislányom 2éves és éjszakára megiszik 1,5dc tápszert.Gondoltam áttérek a 2éves kortól kapható milupa gyerek italra,de félek nem issza majd meg.Nagy a különbség közte?Állagban,ízben?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook