Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Milyen epekímélő diéták vannak? fórum

Milyen epekímélő diéták vannak? (tudásbázis kérdés)


14. 1f0b932c00 (válaszként erre: 13. - F758a7200f)
2012. jan. 9. 13:30

Tojást hogyan? Pl. főve? Mert gondolom rántottának nem a legjobb meg tükörtojásnak:)


Amúgy a "vicces" a dologban, a diéta, amit a doki legutoljára ajánlott. Kérdeztem, hogy mit lehet enni, ő meg elkezdte sorolni, hogy mit nem: sült húsról, zsírról feledkezzek meg, a nyers zöldségek/gyümölcsök nem jók az epének, mert nyersek, tej nem jó, mert az emberi szervezet eleve nem tejre lett kitalálva, teával csak csínyján mert teint tartalmaz és asse jó... szóval gyakorlatilag semmit:P Gondolom, lehet ott enni azért mindenből, csak nagyon keveset és óvatosan...

13. f758a7200f (válaszként erre: 11. - 1f0b932c00)
2012. jan. 9. 12:25

Igen, ez ismeros mert anyamnak is mindig akkor voltak eperohamai mikor ideges volt, es en is hajlamos vagyok ra. Mondjuk igyekszem annyival rasegiteni, hogy legalabb ne surusodjon be szoval a kajara is odafigyelek, igy komoly gorcseim csak nagyon ritkan vannak.


A tojas nagyon jol stimolalja az epet, ha mindennap eszel tojast, nem lesz sok gondod vele, amugy a dolog veszelye abban rejlik, hogy elobb utobb kialakulnak a kovek is ha az ember nem figyel oda, 3 orankent enni kell, ha keveset is de enni kell (ha masra nincs ido akkor par szem dio vagy olajos mag, mert ezekben is van zsir es feherje es nem kell fozocskezni, barhol eheto), mert hosszu tavon nem jo az epenek, ha rendszertelenul eszel stb (mondjuk mikor jo a rendszertelenseg?:S)

12. pf01
2012. jan. 9. 12:11
Sziasztok ,nekem epegörcsöm nem is volt soha .Abból jöttek rá , hogy epe problémáim vannak , hogy az arcomon sok pattanás szerű ronda (néha gennyes) kiütések vannak.Valakinek van ilyen "kísérő" jelenség?
11. 1f0b932c00 (válaszként erre: 10. - F758a7200f)
2012. jan. 9. 12:09
Koszi szepen, hat mindenesetre nem a legjobb dolog ez a kave, mert minden reggelem ugy kezdodott eddig h kave, tejjel es cukorral. Nagy valoszinuseggel a stressz is kozbejatszik, mindig olyankor jon elo amikor valamiert nagyon idegesitem magam. Voltam vele dokinal, meg regebb, azt mondtak h van, akinek a feje fajul meg a stressztol, van aki elajul, hat nekem az epem banja... Koszi szepen minden esetre a jotanacsokat, igyekszem betartani:)
10. f758a7200f (válaszként erre: 7. - 1f0b932c00)
2012. jan. 9. 12:01
A kave meg eleve ingerlo szoval se cukorral se semmivel, egyaltalan nem kellene inni kavet ha hajlamos vagy epegorcsokre
9. f758a7200f (válaszként erre: 2. - 1f0b932c00)
2012. jan. 9. 11:59

Nagyon stresszfuggo is am, nem mindig csak a kaja jatszik be, hanem az idegesseg is, de amugy jellemzo, hogy akkor telitodik ha nincs kiuritve rendesen es mar elobb irtak hogy a zsir ad egy ilyen impulzust (meg a feherjek is).


Ha sokaig nem eszel zsiros es feherjekben gazdag etelt akkor besurusodik az epe es a legkozelebbi alkalommal amikor zsirosat vagy husisat eszel, akkor beindul de nehezen urul mert suru, ez faj (de idegesseg is okozhat ilyen rohamot)


A legjobb megoldas, hogy mindig legyen egy kicsi feherje es zsir a kajadban, minden etkezesnel, igy mindig kiurul az epeholyag valamennyire es nem surusodik be. Ez gyakori kis etkezest is jelent.


Es a szigoru dietat csak arra tartogasd amikor epp rohamod van es csak 2-3 napig de utana allj vissza.

Szoval mittudomen minden kajalaskor legyen 1-1 tojas vagy egy kis husi, sztem annyira a tejtermek nem art de ki kell probalni melyik igen, melyik nem (pl a turo, cottage cheese elonyosebb mint a tej vagy joghurt)

2012. jan. 9. 11:53
Általában azt mondják, hogy a "k" betűvel kezdődő zöldségek nem jók (káposzta, karalábé, stb.), mert azok puffasztanak, és a fűszeres, zsíros ételeket is hanyagolni kell addig, amíg gyulladásban van. De szerintem zöldségeket lehet enni, és lehetőleg diétázni.
2012. jan. 9. 11:48
Ilyet h pl. kave sok tejjel es cukorral lehet inni?
2012. jan. 9. 11:47

Sziasztok!


Nagyon sokan nem tudják,hogy az epe a zsíradéktól indul be.

Nekem a zsírdiéta tette rendbe az epémet.

Nem dolgozott rendesen és sokat görcsöltem.

Azóta semmi bajom sincs vele.

5. 1f0b932c00 (válaszként erre: 3. - Picurka13)
2012. jan. 9. 11:30
Neked sincs se epekoved, se gyakorlatilag semmi mas bajod vele?
4. Dolores007 (válaszként erre: 2. - 1f0b932c00)
2012. jan. 9. 11:27
Epediéta?
2012. jan. 9. 11:24
Én is így vagyok vele, egy idő után telítődik. Nekem bevált a Rowachol kapszula, vagy a Mentachol csepp. A kapszulát most 5 napig folyamatosan szedtem, ki is tisztított rendesen.
2012. jan. 9. 11:16
Nagyon sokszor faj, gorcsol az epem. Utanaolvastam, de gyakorlatilag semmit nem ehetek, se sultet, se zoldseget, a tejtermek sem jo... Volt mar valaki hasonlo helyzetben? Mi segittet?
2012. jan. 9. 11:15
Tud valaki javasolni egy olyan dietat, ami kimondottan az epet kimeli?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook