Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Michael és Debby Pearl: Gyermeket nevelni Isten félelmében fórum

Michael és Debby Pearl: Gyermeket nevelni Isten félelmében (beszélgetős fórum)


1 2 3
84. Martian (válaszként erre: 83. - Gavrilo1)
2012. jan. 25. 10:39

így van, abból szerettem volna érettségizni :)


középkori irodalmat húztam, úgyhogy majdnem eltaláltam

83. Gavrilo1 (válaszként erre: 79. - Spinneli)
2012. jan. 23. 15:27
Magyarból volt tananyag.
2012. jan. 23. 14:46
az :)
81. spinneli (válaszként erre: 80. - Jozsi.38)
2012. jan. 23. 14:44

hm, ez egészen érdekes lehet.

:)

2012. jan. 23. 14:41
irodalom órán tanítják és csak irodalmi szempontból közelítik meg és elemzik középiskolában :)
79. spinneli (válaszként erre: 78. - Gavrilo1)
2012. jan. 23. 14:33

Én nem tanultam anno.


Én speciel támogatom, de nem hittan, hanem történelem, esetleg etika óra keretében oktatnám, és a hit kérdéseket abszolút objektíven közelíteném meg.

Személy szerint érdekes olvasmánynak tartom, általános erkölcsi kérdések boncolgatásához az Újszövetség egészen kiváló, szerintem.

2012. jan. 23. 14:26
Nemtom, de már az én időmben is középiskoli tananyag volt mind a biblia mind a korán. Most a gyerekeim is tanuják. Hívő vagy nem hívő érdemes megismerni.
2012. jan. 23. 14:00
XDDDD
2012. jan. 23. 13:52
még szellemes sem tudsz lenni csak megsértődni :) én észérveket várok, de nem tudsz vitatkozni értelmesen. sajnállak érte. szeretek értelmesen vitázni emberekkel veled nem lehet, mert elszállt az agyad. higgadj le és érvelj. miből veszed hogy buzgó katolikus vagyok? nem vagyok. nem várom senkitől hogy nyalizzon nekem, én csak értelmes vitapartnert szeretnék, de a jelek szerint nem vagy az
2012. jan. 23. 13:52

Egyébként nem vagyok semmilyen vallás hívője.


Hopp még egy előítélet bebukott.

:)

74. spinneli (válaszként erre: 73. - A562121d55)
2012. jan. 23. 13:51

Senki nem támadott, miért veszed annak?

A téma érdekes is, nem a te személyed, ki pocsékolnáá az energiát arra, hogy veled hadakozzon?

Én biztos nem.

:)

A véleményem továbbra is az, hogy azután lehet megítélni egy dolgot, ha megismerted.

A biblia illetve a keresztény tanok totális ismerete nélkül én ugyan nem mernék általánosítani semmilyen kérdésben.

73. a562121d55 (válaszként erre: 71. - Spinneli)
2012. jan. 23. 13:13
Hidd el, nekem még az is sok(k) amit a buzgó mócsing hívők a fejemhez vágnak....kezembe nem venném, max csak azért hogy ledobjam a földre és megtapossam, majd elégessem!!!!!! De persze, támadjatok csak nyugodtan, elbírok én veletek. XDDDD
72. a562121d55 (válaszként erre: 70. - Jozsi.38)
2012. jan. 23. 13:10

Látom helyben vagyunk.... A hívők mindig elkezdenek személyeskedni, ha nem nyaliznak nekik.....cöhh.... Nem én kapaszkodok egy olyan könyvbe ami HAZUGSÁG!!!! Ébresztő komás!! Láncon rángatnak!! De rángassanak, a te bajod!

De akkor csak szólok hogy én meg jogosan mondhatom hogy mivel személyeskedsz, hogy nagyon buta vagy, ugyanis nem ismersz! És mivel nem ismersz, nem tudsz értelmes ember módjára véleményt mondani....ja és gőzöd sincs mivel vagdalkozol! :) Na milyen amikor a puskád visszafelé sül el? :DDD

71. spinneli (válaszként erre: 68. - A562121d55)
2012. jan. 23. 10:40

Speciel abban teljesen igaza van, hogy csak arról tudsz érdemben véleményt mondani amit meg is ismersz.

Egyébként csak üres előítéletek halmaza, és cseppet sem hiteles.

70. jozsi.38 (válaszként erre: 68. - A562121d55)
2012. jan. 23. 06:01
miért vagyok én a biblia rabja? micsoda információk nekem magamról :) én egy nyilvánvalóan korlátolt emberkének tartalak ezen hozzászólásaid alapján, aki arra nem veszi a fáradtságot hogy megismerje amiről véleményt alkot. te árnyékra vetődsz és annyira buta vagy hogy gőzöd nincs mivel vagdalkozol
69. spinneli (válaszként erre: 1. - Martian)
2012. jan. 22. 18:06
Cuki, inkább idomításnak nevezném.
68. a562121d55 (válaszként erre: 67. - Jozsi.38)
2012. jan. 22. 18:04
Aki ennyire a bibliája rabja, az mi más lehetne? :DD
2012. jan. 22. 17:54
nem tudtam hogy fanatikus hívő vagyok :) mivel is térítettelek? nem emlékszem hogy bármit is idéztem volna vagy térítenék bárkit. idézz plíííz! :PP
66. a562121d55 (válaszként erre: 65. - Jozsi.38)
2012. jan. 22. 17:44

Annyit ismerek belőle, amit ti, fanatikus hívők elém kotortok. :)))) És hányingerem is van tőle, rendesen!!

Éppenséggel nem is rossz ötlet!!

2012. jan. 22. 17:27
szeretem a nyilvánvaló korlátoltságot :) ismerd meg amit elítélsz, mert egyébként nem tudod miről mondasz ítéletet. a kereszténység és a két "író" nem ugyanaz. a koránnal például a dzsihádot támogatják, tűzre azzal is mert néhány szélsőséges ostobaságai alátámasztására felhasználja, úgy mint a bibliát?
64. a562121d55 (válaszként erre: 62. - Lilimia)
2012. jan. 22. 17:18
Ennyit az "Isten szolgáiról".....undorítóak....
63. a562121d55 (válaszként erre: 61. - Jozsi.38)
2012. jan. 22. 17:16
Bizony, annak ismerete nélkül!! És? Bajod? Nem érdekel hogy bajod, tűzre azzal a könyvvel!! Abban semmi sincs, csak arra kényszerítik a birkákat, hogy szeressék az Istent, mert ha nem akkor örök kárhozat lesz a büntetése! És ez azt jelenti hogy félelemből szeretik, nem pedig azért mert szeretik... Érted? És ezt a fanatikus szószátyár buzgó hívőcskéktől látom! Köszönöm, de én olyan könyvet inkább megtaposok, ami ilyenre tanítja a népet!!! Mellesleg, tudom hogy nem jut el a kis agyatokig, de a bibliátokat is EMBEREK írták!!! Méghozzá olyanok, akiknek nagy volt az irányítási vágya!!! Az embereket félelemmel lehet a legjobban elvágni Istentől, és sikerült is nekik, mert vádolják Istent, vagy nem hisznek benne....hála....na minek hála? Remélem kitalálod.
2012. jan. 22. 16:40

Az ország két végéből, két katolikus iskola:

Férjem egyházi általános iskolába járt. Az apácák nádpálcával 'nevelték' őket, nagy divat volt a körmös. Étkezésnél pedig az utolsó falatig meg KELLett enniük mindent, ha nem akarták, akkor erőszakkal etették meg velük, utána meg elfenekelték őket pálcával, mert kihányták a beléjük tömött ennivalót.

Egy helyi egyházi iskolában, ahová a másodunokatestvéreim jártak, az utcára néző ablakokat mind elsötétítették, az udvar belül volt, a szülők be sem léphettek az iskolába. A gyerekek teljesen antiszociálisak lettek, féltek hozzánk szólni, mert mint utólag kiderült, a beszélgetésért váltogatott büntetések jártak, pl szappant nyomtak a szájukba, vagy krétát. Amikor elmondták otthon a lányok, akkor ki is vették őket onnan azonnal, de 1 évig tűrték szegények, mert féltek.


Érdekes, hogy a sima önkormányzati művészeti általános iskolában, ahová én jártam, mindig vidámság volt, sosem voltak balhék, hallgattunk a tanárokra, mert kivívták a tiszteletünket, és szeretetünket, úgy tanítottak, hogy érdekessé tegyék az órákat!!!

2012. jan. 22. 14:40
akkor tényleg nem ártana elolvasnod egyet, mert így a biblia ismerete nélkül mondasz véleményt :) annak pedig ehhez nincs köze amit ez a két elmebeteg kiengedett a keze közül könyv címén
60. a562121d55 (válaszként erre: 58. - Miramira77)
2012. jan. 22. 14:02

De azért lesznek olyanok mert ütik-vágják, megfélemlítik, lelki terrorban tartják őket.... :((

Ha csakis kizárólag arra nevelik a gyerekeket hogy szeressenek, meg mindenkit fogadjanak el, stb, akkor nem lenne ilyen sz.r a társadalom.... Mert ugya a környezet beleszól abba hogy milyen lesz a gyermek....ő nem tehet semmiről....csak a szülők nem ismerik be hogy hibáznak egy óriásit, mert könnyebb nekik a gyereket hibáztatni.


Amúgy a témához kapcsolatosan: apum mondta hogy az egyházi iskolákban testi fenyítést alkalmaznak. És ez is undorító! Őszintén, én az összes egyházat lerombolnám, és elégetném a bibliát!!! Mert hogy azoknak közük nincs Istenhez az is biztos!!! Mindig felidegesedek amikor igazságtalanság van.....ráadásul a hívők azzal etetik egymást, hogy ha mindenki betartaná a bibliát akkor nem lenne lopás, meg erőszak, stb....éppen ellenkezőleg! Gyilkolászások lennének, mert a bibliára hivatkoznának....

Én hiszek Istenben, de a kezembe nem venném a bibliát, és egy papot sem hallgatnék végig!! Pont az ilyen szörnyűségek miatt!

59. kacsa118 (válaszként erre: 58. - Miramira77)
2012. jan. 22. 08:59
De a gyerekek akkor is születésüknél fogva a legártatlanabb lények! Az, hogy mi válik belőlük, csak a szüleiktől függ!
58. Miramira77 (válaszként erre: 57. - Kacsa118)
2012. jan. 22. 08:10
Már leírtam itt, de neked is leírom. A szülők két fia (nem beszélve a többi hasonlóan nevelt gyerekből) agresszor lesz. És ez megy így tovább :(
57. kacsa118 (válaszként erre: 56. - A562121d55)
2012. jan. 20. 21:16
Ők a legtisztábbak! Minden ami válik belőlük, csak nekünk, felnőtteknek köszönhető!
2012. jan. 20. 21:09

Különben meg rossz címet adtak azok a buzgó hitvány fanatikusok....azt kellett volna csak simán hogy: "Gyermeket nevelni félelemre".....mert hogy nem lesznek egészségesek azok a gyerekek az is biztos.....


Igaz hogy nincs gyerekem, meg nem is lesz, de attól még ez a véleményem és kész....

Nekem az a véleményem hogy ők igenis tiszták, és csakis kizárólag a szülők és a társadalom tudja elcseszni szegények személyiségét!

55. a562121d55 (válaszként erre: 52. - Miramira77)
2012. jan. 20. 20:59

A szerzőket lőném fejbe, a bántalmazókat meg lassan nyírnám ki!!


Hogy képes valaki???.......Áh.....

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook