Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Valaki dolgozott műkörmösként a terhesség alatt? fórum

Valaki dolgozott műkörmösként a terhesség alatt? (tudásbázis kérdés)


1 2
31. zsu81 (válaszként erre: 30. - Hello Titti)
2012. jan. 8. 19:55

Szia!


Az már mindegy,ha csinálta 4 hónapig szinte akkor végig dolgozhatott volna,hiszen a baba 12 hetes koráig fejlődik,utána meg növekszik,ezért van az,h sok gyógyszert nem szabad 12 hétig szedni,csak az után. Én igazából arra voltam kíváncsi,h valaki dolgozott e végig,meg hogy nem e lett baj! De a védnő és az orvosom is azt mondja,h ha használok maszkot akkor nyugodtan. Én nem tehetem meg,hogy abba hagyjam,viszont a babának nagyon örülünk,és mindenképpen szerettük volna!

30. Hello Titti (válaszként erre: 1. - Zsu81)
2012. jan. 8. 13:28

Az én szakmám is műkörmös, de nem vagyok terhes :)


A barátnőm amikor terhes lett abbahagyta ,mert nem bírta a szagokat se semmit...és te is tudod,hogy mennyi porral jár meg stb...szerintem jobb ha nem csinálod...de van olyan ismerősöm, aki dolgozott mellette és senkinek nem lett semmi baja...persze nem 9 hónapig csinálta(kb:4 hó)

29. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 27. - Zsu81)
2012. jan. 8. 10:26
köszi :))
2012. jan. 8. 10:25

Nem mellesleg, amíg én nem dumálok bele az orvos munkájába, ő se tegye, mert lövete nincs róla.

A mai világban, amikor még a levegőt is betiltják az első jelre, hogy rákot okoz, azt gondolja bárki is, hogy ezt nem tiltanák be? Hagyjuk már...


Nem mellesleg, a terhesség nem betegség. Normális állapot, csak picit kell odafigyelni, hogy mit tesz az ember, és mit nem. Aki mondjuk vegyészként dolgozik terhesség alatt (volt ilyen vendégem is), azzal mi van? Vagy orvosként mondjuk, kitéve sokkal több veszélynek magát, a vírusok, baktériumok miatt.


Úgyhogy mondom, ha valaki hiteles, nagyobb célcsoporton elvégezett tanulmányt hoz, hogy miért káros, és mi a körömépítés alatt, akkor megígérem, hogy terjeszteni fogom. De addig bocsi, se a munkát nem hagynám abba, se pedig a vendégeknek nem mondok baromságokat.

27. zsu81 (válaszként erre: 23. - 57aa4ea1e8)
2012. jan. 8. 10:24
Na erről beszélek,h nem hozzá értő emberek,és azt sem tudja,h mivel és hogyan és hozzá szólnak... És ennyi a lényeg amit te leírtál!! :)) Én is LÁJKOLOM!
26. zsu81 (válaszként erre: 21. - Szamó)
2012. jan. 8. 10:22
Nekem is volt már egy jó pár kismama vendégem,de nyílván én többet szívok ezekből mint ők havi egyszer,ezért voltam kíváncsi... köszönöm a válaszokat,zárom is a témat,mert számomra ez annyira furcs,h valakinek arra van ideje,h olyan dologhoz szóljon hozzá,és kutakodjon a neten amihez semmi köze,sem hozzá értése. Nekem erre se időm,sem pedig energiám,de legjobban merszem nem lenne....
25. Szamó (válaszként erre: 23. - 57aa4ea1e8)
2012. jan. 8. 10:19
LÁJK :)
24. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 23. - 57aa4ea1e8)
2012. jan. 8. 10:19
ács. bocsi.
23. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 14. - 6b006fc769)
2012. jan. 8. 10:18

Ha Dr. ágy nándor megmondja, hogy milyen oldószerrel dolgozunk műkörmözés alatt, neki adatom a nobel díjat :D

az építés nem jár oldószerezéssel. Nem mellesleg,a műkörmöt normális körmös már nem ragasztja :D Köszönjük Emese!

22. zsu81
2012. jan. 8. 10:18
Milyen furcsa unatkozó emberek vannak :)))
21. Szamó (válaszként erre: 19. - 57aa4ea1e8)
2012. jan. 8. 10:17

Az évek alatt nekem is mindig akad terhes vendég. És semmi gond nincs sem velük, sem a babával :)))


Ha picit is veszélyesnek érezném, tuti nem csinálnék egy vendégnek sem. Osztom a véleményed :)

20. zsu81 (válaszként erre: 15. - 6b006fc769)
2012. jan. 8. 10:13
hihetetlen vagy...én kinevetlek nem hisztizek.... nem is ismersz... a linkelgetésd meg tarts meg magadnak..
19. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 9. - 6b006fc769)
2012. jan. 8. 10:13

Hát én még nem láttam olyan nőgyógyászt, sőt, sosem hallottam olyanról, aki tanulmányt írt arról, hogy miért is káros a műköröm terhesség alatt. Ha lesz, én leszek az első, aki terjeszteni fogja.


Nem egy terhes vendégen volt, és még lesz is, és köszönik szépen, senkinek semmi baja. sőt, a gyerekek is teljesen egészségesek.

18. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 4. - Zsu81)
2012. jan. 8. 10:11

én végig dolgoztam, fele zselé-fele porcit. Csak reszeléshez volt maszkom.

Semmi gond nincs a szagokkal. Jobban kell félni attól, aminek nincs szaga, csak gőze!

Ha ártalmas lenne, hidd el, nem árulhatnák.

17. 6b006fc769 (válaszként erre: 16. - Szamó)
2012. jan. 8. 10:09
persze a támadósdit nem rád értettem. bocs.
16. Szamó (válaszként erre: 14. - 6b006fc769)
2012. jan. 8. 10:08

Bocsi, én nem vettem támadásnak....

Csak leírtam a véleményemet....


Az én orvosaim semmi kivetnivalót nem találnak benne. Bízok bennük, jó szakemberek! Persze más orvosnak lehet más véleménye, és ő is lehet jó szakember :))) Nem vagyunk egyformák.....

15. 6b006fc769 (válaszként erre: 13. - Zsu81)
2012. jan. 8. 10:06
szerintem ne hisztizz, nem bántottalak.
14. 6b006fc769 (válaszként erre: 11. - Szamó)
2012. jan. 8. 10:05

én itt találtam:


[link]


"

Kérdés:

A műköröm felrakatása mennyire veszélyes a magzatra? Gondolok itt a ragasztóra, zselézésre.

Válasz:

Magából a már felrakott műkörömből biztosan nem szívódik fel a magzatra káros mennyiségben vegyi anyag. Inkább a felrakást tartom aggályosnak, ugyanis ekkor több órán át szívja a kismama az egyébként meglehetősen agresszív oldószer gőzét. Arra vonatkozó vizsgálatról viszont nincs tudomásom, amely vizsgálta volna akár a műköröm viselés, akár a felhelyezés hatásait a magzatra.

Dr. Ács Nándor"

"Kérdés:

Azt olvastam, hogy a várandósság időszaka alatt nem tanácsos a hajfestés. Arra azonban nem találtam információt, hogy ez milyen veszélyeket rejt. Azt szeretném kérdezni, hogy ez csak a festésre vonatkozik, vagy a gyengébb színezésre is? Mind a 9 hónapra érvényes, vagy csak az első 3-ra?

Válasz:

A hajfestékek bizony a gyakori allergiát okozó ágensek közé tartoznak. A terhesség viszont egy immunhiányos állapot, a szervezet (éppen a félig-meddig testidegen magzat védelme érdekében) csökkent ellenálló képességgel bír. Ez az állapot igazából a szoptatás befejeződése után áll csak helyre.

Dr. Nagy László

A terhesség alatti hajfestéssel kapcsolatban (és ugyanez érvényes például a műkörömre is) nem az a gond, hogy a felvitt festékanyag esetleg felszívódna, és így okozna károsodást, hanem az, hogy a festés időtartama alatt az oldószer gőzeit-gázait szívja be a kismama. Ezért, ha jól szellőző helyen történik a művelet, akkor különösebb baj nem származhat belőle.

Dr. Ács Nándor"


tehát semmi rossz szándék nem vezérelt

egyébként ha az orvos azt mondja, hogy rendben, akkor én szoktam hinni neki, ha meg bizonytalan vagyok, akkor nem veszek támadásnak egy kívánalommal ellentétes de nem rossz szándékú hozzászólást. :S

13. zsu81 (válaszként erre: 9. - 6b006fc769)
2012. jan. 8. 10:00
Ne haragudj már ,de láttad a kérdést???? Na akkor észre vehetnéd,h ez nem rád tartozik,és ez nem egy vita fórum..komolyan hihetetlen ,h van az embernek elég baja ilyenkor,és vannak olyan emberek,akik pluszba rátesznek egy lapáttal!!! Szerinted nekem nincs elég bajom nélküled is?? Mit szeretnél felnyitni a szemem? Pont ezért tettem fel a kérdést mert aggódom! És nem vagyok kíváncsi ezekre a negatív véleményekre,de ha gondolod mint már mondtam elküldöm a bankszámlaszámom.....
12. Szamó (válaszként erre: 9. - 6b006fc769)
2012. jan. 8. 09:59
10 évig kereskedelemben melóztam, hidd el, az sem jobb! És a vegyszereket nem csak pakolni kell.... A polcokat, az üzletet folyamatosan takarítani kell: vegyszerekkel! Vízzel hiába......
11. Szamó (válaszként erre: 9. - 6b006fc769)
2012. jan. 8. 09:58

Az én orvosomnak az volt a véleménye, hogy ha bevizsgált termékekről van szó, akkor nem lehet gond!


Én még nem találkoztam olyan orvossal, aki ellenezné a műköröm viselését vagy készítését.... Sőt, háziorvosomnak én csinálom a műkörmét :))))

10. Szamó (válaszként erre: 8. - Zsu81)
2012. jan. 8. 09:56

Nagyon jól teszed!!! Dolgozz, ameddig bírsz és ameddig jól esik :)))


Én is így voltam vele! Az én kisfiam most volt 2 éves, és 8. éve nyomom a szakmát. Sajnos kisfiamat operálni kellett, ezért 2 évig itthon kellett maradnom. A vendégeim szélnek-délnek mentek :((( Októberben álltam vissza szalonba melózni, hát, mit mondjak, nem könnyű! Újra kell kezdenem, mint egy kezdőnek, újra ki kell alakítanom a vendégkörömet :(((


Én is C.N. és Master termékekkel dolgozok. Nem lesz gond!

9. 6b006fc769 (válaszként erre: 7. - Szamó)
2012. jan. 8. 09:55

teljesen más pakolni becsomagolt vegyszereket, mint belélegezni a gőzöket.

tény, hogy nem vagyok szakmabeli, de ha nőgyógyász orvos a műköröm készítést ellenjavallja - pont a vegyszerek miatt - abból nálam logikusan következik, hogy egész terhesség alatt nap mint nap még kevésbé hasznos, mint alkalmanként saját kézen.

8. zsu81 (válaszként erre: 6. - Szamó)
2012. jan. 8. 09:52
Köszönöm,kedves vagy :)7 éve körmözök,és crystal nails-el dolgozok,mostanában inkább csak a gel lakkozás megy,de azért egy pár köröm is beesik,azt pedig porcelánnal,már új vendégeket elsem vállalok,csak a meglévőket,mármint műkörömre. köszönöm a válaszod :) Az orvosom is azt mondta,h maszkba dolgozhatok,és szűrős maszkot használok ráadásul,muszáj dolgoznom,nem akarom feladni a 7 éves vendégkörömet mert,nem fogom tudni vissza hozni...
7. Szamó (válaszként erre: 2. - 6b006fc769)
2012. jan. 8. 09:50

Gondolom mindenki szívesen pihikézne otthon a 9 hónap altt, ha tehetné.....


Kereskedelemben sem jobb terhesen dolgozni, ott is vannak vegyszerek, amiket pakolni kell, takarítani kell velük, sőt, cipekedni is kell!


Ha valaki szalagon dolgozik az sem jobb, egész nap görnyed a gép fölött és dolgozik, mint a "gép"!


Vannak olyan munkák, ahol a stressz öli meg az embert!


Szóval, csak annyit akartam mondani, hogy minden szakmának megvan az előnye és a hátránya.

6. Szamó (válaszként erre: 4. - Zsu81)
2012. jan. 8. 09:47

Gratulálok a babához!


Én főként zselével dolgozok, de porcizok is. Díszíteni is szoktam vele. Semmi gondot nem okozott!

Ha körmös boltban vásárolt, minőségi anyaggal dolgozol, akkor nem lehet baj :))) Semmi egészségre káros anyag nincs bennük. Hacsak nem vagy bármely összetevőjére allergiás.....


Oktatok is, volt már több pocakos tanítványom. A hányingeren kívül semmi más gondjuk nem volt :)))

5. zsu81 (válaszként erre: 2. - 6b006fc769)
2012. jan. 8. 09:44
Na nem éppen arra voltam kíváncsi h egy nem hozzá értő hozzá szóljon.... de nyugodtan eltarthatsz minket ha szeretnél....
4. zsu81 (válaszként erre: 3. - Szamó)
2012. jan. 8. 09:43
Szia arra,h porcelánoztál is? én 17 hetes vagyok most és végig dolgozni szeretnék,maszkban dolgozok,de azért picit aggódom..
3. Szamó (válaszként erre: 1. - Zsu81)
2012. jan. 8. 09:42

Szia! Én csak az utolsó hónapban nem dolgoztam....

Mire vagy kíváncsi?

2012. jan. 8. 09:39
gondolom elég sok agresszív oldószert lehet munka közben belélegezni. én biztos nem dolgoznék ilyen kemikáliákkal terhesen (sem)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook