Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kislányom (1, 5éves) haja már éppen olyan hosszú hogy belelóg a szemébe, de a csatot, hajgumit kiveszi, mit tegyek?Levágni nem akarom! fórum

Kislányom (1, 5éves) haja már éppen olyan hosszú hogy belelóg a szemébe, de a csatot, hajgumit kiveszi, mit tegyek?Levágni nem akarom! (tudásbázis kérdés)


24. Guruljka (válaszként erre: 1. - Martin3)
2014. dec. 25. 20:52

(Látom, hogy régi fórum.)


De nem értem, ha a szemébe lóg a haja, miért nem vágod le? Attól még ugyanúgy babás. (Nem kislányos, az máég odébb van.)


Ha amúgy is ritkás a kis hala, lehet "tépetten" vágni, ha már ennyire nem mindegy.


A gyerek haja mindig szülői döntés, láttam már kislányt meleg nyári időben szenvedni és izzadni a hosszú hajával, mert "annyira kis helyes fürtöske". Izzadtan már nem volt olyan helyes, de az senkit nem érdekelt. Azt sem értettem. Előbb-utóbb a hajuk sem marad babás, mindegy hogy pár hónappal előbb vagy később vágjuk le. Az a természetes, hogy a gyerek nő és fejlődik, nem?


A játékbaba haját lehet bárhogyan fésülni. Az nem izzad és nem irritálja a szemét sem...

23. Ditta67 (válaszként erre: 1. - Martin3)
2012. jan. 6. 10:01

Ha befonod/mondjuk parkettába/ nem csúszik ki.

Variálható sokféleképpen!

Előről kell kezdeni és mindig venni hozzá a hajat.

22. orsibigyu (válaszként erre: 20. - Martin3)
2012. jan. 5. 22:15
A hosszúság nyújtja a haj szálait ezért vékonyítja, a rövid haj ezért erősebb.
21. Orsy27 (válaszként erre: 19. - Babszibobó)
2012. jan. 5. 22:11
Ez igaz. :)
20. martin3 (válaszként erre: 18. - Orsy27)
2012. jan. 5. 22:11

ok, köszi, én is úgy gondolom hogy nem ettől erősödik, bár egyik kisfiamnak is ilyen haja volt ilyen idősen(szállt a haja, olyan kis vékony), aztán egyszer csak besűrűsödött és jó erős is lett, igaz neki nyaranként nullás géppel többször is levágtuk(nem totál kopaszra, de kb 1 cm-esre)lehet mégis attól, na nem tudom

köszi a hozzászólásokat, elteszem magam holnapra!

sziasztok, jó éjt Mindenkinek!

19. babszibobó (válaszként erre: 18. - Orsy27)
2012. jan. 5. 22:07
Igen, Én is így tudom (bár sokszor vita tárgya)...viszont egészségesebb lesz a haj, ha "mindig friss" az vége
18. Orsy27 (válaszként erre: 17. - Martin3)
2012. jan. 5. 22:05
A mi fodrászunk, jó barátnőm, aki a kislányom haját is vágja azt mondta, hogy attól nem lesz erősebb a haj ha sokat levágják, ez hülyeség. Én hiszek neki.
2012. jan. 5. 22:03
egyébként közben azon gondolkodtam, hogy olyan ritka szálú a haja, lehet jót is tenne neki, ha egy ideig inkább rövidebb haja lenne, vagy ez egyébként hülyeség? (mármint, hogy a többszöri levágástól, vagy egészen rövidre vágástól erősödik a haj?)
16. babszibobó (válaszként erre: 14. - Martin3)
2012. jan. 5. 21:54

Igen, ritkítóollóval igencsak meglehet csapatni, szabadabb a homloka, persze frufru van, de nem tömör frufru:-)

És csinike...volt egy kislány a munkahelyem és neki mindig ilyet vágattak (bár neki nem volt gondja a gumikkal, inkább csak spontán szerették a frufrut)

2012. jan. 5. 21:52

Szerintem ez gyermekfüggő!

Nálunk az óvodában sokaknak volt szép hosszú haja, de én mindig borzoska voltam, és nem tűrtem semmit a hajamban. Anyukám 6 éves koromig fiús maj bubifrizurát vágott nekem 1ö éves koromig. Így volt gyermekkorom, másképp csak kínoztak volna a kócolással, meg, hogy " ne nyúlj hozzá". Minden gyermek más, és én is inkább levágnám a haját mintsem, hogy ezzel elvegyem a szabad mozgásterét, hogy vigyázni kelljen a frizurájára. Rélr ezzel még foglalkozni.

14. martin3 (válaszként erre: 11. - Babszibobó)
2012. jan. 5. 21:52
de az elcsatolásnál látszik a homloka, a frufrunál meg nem és emiatt nem tetszene a frufru, vagy lehet olyan ritkásan kellene, az jó ötlet(azt hiszem te írtad)
13. babszibobó (válaszként erre: 10. - Martin3)
2012. jan. 5. 21:51
Értem...igaz két fiam van, de teljesen más az arcocskájuk, ha kisebbre(nyáron tüsire) van vágva, mint ilyenkor télen, mikor egy kicsit klasszikusabb fiús fazonban nyomatják :-P
12. Bogyeszkusz (válaszként erre: 1. - Martin3)
2012. jan. 5. 21:51

Az én lányom is másfél éves,az apja szoktatja a hajgumikhoz,csatokhoz,de mivel ő bölcsibe jár,így ott nem mindig van,aki belője a séróját,így én azóta vágom elől a haját,hogy először a szemébe lógott,semmiképp nem szeretném,hogy emiatt romoljon esetleg a látása.

Apuka nem örül az én kis hajvágásaimnak,de amíg máshol nem bántom,csak a frufrut,addig béke van :o)Majd ha nagyobb lesz,és ő is jobban viseli a csatot,hajgumit,talán megnövesztjük neki elől is :o)

11. babszibobó (válaszként erre: 9. - Martin3)
2012. jan. 5. 21:50
Lehet mégiscsak jól állna neki egy csini frufru?!:-)
10. martin3 (válaszként erre: 9. - Martin3)
2012. jan. 5. 21:50
na ezt jól megfogalmaztam:)))
9. martin3 (válaszként erre: 6. - Babszibobó)
2012. jan. 5. 21:49
igen, már lassan aggódom, hogy elromlik a szeme, hogy nem lát...meg olyan más az arca, amikor elcsatolom, olyan más, teljesen más a kis pofija...:)
8. martin3 (válaszként erre: 4. - Gubaj05)
2012. jan. 5. 21:48
köszi! ezt még kipróbálom...) bár már próbáltam tükörbe mutogatni neki, milyen jó így...de csak huncutkodik rajta:)
7. Muraja (válaszként erre: 1. - Martin3)
2012. jan. 5. 21:47

Ertelek , nekem a fiu gyerekiemnek is nebancsd ollo volt a fiaim 9 eves korukig hosszu hajal jartak .

Szerinetm mitus hogy a hoszu haj hatra szemre a bele log.

Van egu kisseb kritikus idöszak utana mar hagyjak a minnel aranyosab haj gumikot .

6. babszibobó (válaszként erre: 1. - Martin3)
2012. jan. 5. 21:47

Te is tudod, hogy minden gyerkőc más (Én is csodálkozva lesem a fiaimat, hogy az egyik ezt szerette, a másik meg pont azt utálta)...


Talán tényleg egy nagyot kéne nyelni, vágatni egy csini frufrut (nem feltétlen kell a vonalzó egyenes fazont nyíratni, lehet egy kicsit cifrázni is).


Vagy esetleg elől egy kicsit ritkítani, hogy ha esetleg a szemébe lóg, se annyi lógjon bele.

5. Mókinca (válaszként erre: 3. - Mókinca)
2012. jan. 5. 21:46
Bocsi, lemaradt: két kislányom van :DD
2012. jan. 5. 21:45
Én ugyan vágtam/vágom a fru-fruját de úgy szoktattam rá nyáron a hajgumira, csatra, hogy beleültettem a csapba a fürdőszobában míg én csináltam a hajam és az tetszett neki ezután megcsináltuk az övét is, megdicsértem, apa is és miután kivettem kicsit piszkálta de akkor mindig az mondtam olyan szép vagy ne vegyük ki! (márciusban volt 1 éves)
2012. jan. 5. 21:45

Másfél évesen még nagyon kicsi. Ha nem tűri a csattokat, gumikat, nem kellene erőltetned.

Én frufrut vágnék.

Mindenképpen jobb megoldás, mint ha a szemébe lóg a haja.

Előtte az élet, hogy csattokat viseljen :DD

2012. jan. 5. 21:42

hajpánt


csatok


copf a megoldás


vagy frufru


más nincs

2012. jan. 5. 21:40

sziasztok!

van valakinek jó ötlete, mit tehetnék 1,5éves kislányom hajával? végre elkezdett nőni a haja, és olyan hosszú már a homlokánál, hogy jócskán belelóg a szemébe! Hiába teszek bele csatot, hajgumit(kis pálmafának), mindent kiszed, persze vigyorog rajta, szóval nem dühből, mikor beleteszem, akkor sem ellenkezik, mintha játéknak venné:), hiába szólok rá, hogy ne vegye ki, ha elfordulok, vagy eltelik pár perc és valamiről eszébe jut, tuti kiveszi..már próbáltam bezselézni is.

Vagy "adjam" meg magamat, és vágassak neki frufrut? de azt meg annyira nem szeretném, szerintem nem is állna jól neki, és nem tetszik, ha rövid egy baba haja...(fenékig érőt sem szeretnék, csak kicsit lányosat), vagy fogadjam el, hogy még "érnie" kell a csat-témához? (azért fura ez nekem, mert a másik kislányom ennyi idősen simán elfogadta, hogy van valami a hajában és nem szedegette ki)

ha van valakinek jó ötlete, praktikája, szívesen venném, ha megosztaná..

a Vágd kopaszra! hozzáállás mellőzését kérném:) köszi...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook