Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Diétás ételeket gyűjtök ( Dukan diéta) de lehet más is fórum

Diétás ételeket gyűjtök ( Dukan diéta) de lehet más is (beszélgetős fórum)


22. Cetrin
2012. jún. 11. 06:09

Paprikás krumpli karalábéból!


Diétás és nagyon finom



Hozzávalók:


25 dkg karalábé


1 evőkanál olaj


5 dkg hagyma


1/2 zöldpaprika


1/2 paradicsom


2 gerezd fokhagyma


1 db baromfi virsli


1 evőkanál pirospaprika



Pici vegeta


Tört köménymag.



Elkészítés:



A karalábét megpucoljuk és hasábokra vágjuk.


A hagymát apróra vágva megdinszteljük


Paprikával meghintjük és beletesszük a zöldpaprikát, paradicsomot, fokhagymát fűszereket karalábét és annyi vizet,hogy ellepje.


Lefedve főzzük.


Mikor félig megfőtt a virslit, beleteszűk felkarikázva.

2012. jan. 9. 19:25
nagyon gyorsan elkészül a darált husit befűszerezni kb 1 kg , 1 dcl tej só bors meg amit akarsz,szétterited alufóliára megkenni update mustárral teszel rá sonkát sajtot feltekered és én még megkenegetem tejfölel. Nem letakarva sütöm 1,5 percig. Jó étvágyat .
2012. jan. 9. 16:27

Kalács

‎12,5 dkg Norbi liszt, 12,5 dkg finomliszt,, 1 ek. búzasikér, 1 csipet só, 1/2 csomag élesztő, 3/4 dl étolaj, 2,5 dl tej, 1 tk. fruktóz, 2 ek. xilit, én a töltelékbe kakaóport + Zéro cukrot tettem.

2012. jan. 9. 16:25

Pizza: fél kg liszt (új liszt, vagy sima liszt felesbe MM-el), 2 evőkanál étolaj, kb. fél liter víz, 3 dkg élesztő, só. Egy tálban elkeverem, fél órát pihen, deszkán kinyújtom, díszítem, megsütöm, megeszem. :)


Puncsos piskótatekercs

‎5 tojás,4ek.liszt felesbe M.M-el,2ek.zero,1cs. sütőpor.A tojássárgáját kikevertem a zeroval,a liszteket összekevertem a sütőporral majd a sárgájához kevertem apránként és végül a felvert tojásfehérjét belekeverem.A pudingot meg csak megfőztem egy picit sűrűbbre

2012. jan. 8. 09:33

csicsóka püré


Hozzávalók:

csicsóka

tej, zsírszegény

tejszín, zsírszegény

margarin

fokhagyma

víz


Elkészítés:

A megtisztított csicsókát feldarabolom, sóval, reszelt fokhagymával ízesítem, kevés víz hozzáadásával (nem kell ellepnie!) megfőzöm. Ha megpuhult krumplinyomóval áttöröm, kevés margarinnal, tejszínnel és tejjel kikeverem.


Köretként tálalhatjuk, mint a burgonyapürét.

2012. jan. 7. 11:08

Hátha érdekel valakit:


[link]

2012. jan. 6. 19:37

Diétás habos almás torta



Hozzávalók:



Piskótalaphoz:


4 tojás

4,5 evőkanál zabkorpa vagy zabpehelyliszt

4,5 evőkanál por alakú édesítő /pl.fruktóz,szőlőcukor/

1 vagy 2 evőkanál víz /a tészta állagától függ/


Töltelékhez:


6-8 db nagyobb alma

4 dl növényi tejszín /vagy 2 cs. habporból vert hab/

1 csomag vanília ízű pudingpor

4 dl tej+ 0,5 dl tej a zselatinhoz

ízlés szerint édesítő

2 púpos evőkanál zselatinpor

őrölt fahéj ízlés szerint

5 dkg vaj vagy margarin

Elkészítés: Elkészítjük a piskótát:

A tojásokat különválasztjuk,a fehérjét kemény habbá verjük.

A tojások sárgáját a por alakú édesítővel habosra keverjük,hozzáadjuk a zabkorpát vagy a lisztet,jól összekeverjük,majd hozzákeverjük a vizet is. Lazán belekeverjük a tojáshabot.

Sütőpapírral bélelt tortaformában,180 fokra előmelegített sütőben megsütjük.

Ha megsült,kivesszük a formából,lehúzzuk róla a papírt,és visszatesszük a piskótalapot a formába.

Félretesszük hűlni.


Töltelék elkészítése:


Az almákat megtisztítjuk,és uborkagyalun vékony szeletekre gyaluljuk.

A margarint egy edényben felolvasztjuk,rátesszük az almát,kevés vizet öntünk alá. Rátesszük az ízlés szerinti édesítőt és fahéjat is. Puhára pároljuk,kihűtjük.


A 4 dl tejből és a vanília ízű pudingporból a recept alapján pudingot főzünk,ízlés szerint édesítővel édesítjük,kevergetve kihűtjük.


A 4 dl növényi tejszínt habbá verjük,ha kell,édesítővel még édesítjük.

2 evőkanál zselatinport felfőzünk fél dl tejben,langyosra hűtjük,hozzákeverünk 2-3 evőkanál felvert tejszínhabot,és utána az egészet a többi tejszínhez keverjük.

/Tejszínhabpor alkalmazása esetén 3 dl tejjel többre van szükségünk. Ez esetben nincs szükség édesítésre/

Az elkészült tejszínhabot belekeverjük a vaníliakrémbe.


A tortalapra kenünk egy réteg krémet,arra ráterítjük a párolt alma felét,majd újra krém következik,végül az alma másik fele.

Az egészet bevonjuk a maradék krémmel.

2-3 órára hűtőbe tesszük,hogy a krém megdermedjen.

Tanácsok: Aki nem diétázik édesítőszer helyett cukorral is elkészítheti.

Nagyon finom és egyszerű torta.

2012. jan. 6. 19:05

Zabpelyhes túrógombóc recept


hozzávalók 4 főre

· 250 g túró

· 6 ek aprószemű zabpehely

· 2 db egész tojás

· 2 ek cukor

· 1 cs vaníliáscukor

· 1 csipetnyi só

elkészítés

1. A túrót összekeverjük a zabpehellyel, tojással, cukorral, vaníliás cukorral és egy csipet sóval.

2. Az így kapott tésztát legalább 20 percig állni hagyjuk, hogy a zabpehely kicsit magába szívja a nedvességet.

3. Vizezett kezünkkel közepes méretű gombócokat készítünk (kb. 12 db lesz ebből az adagból) és bő, forrásban lévő, enyhén sós vízben, újraforrástól számítva kb. 2 percig főzzük. Ezalatt feljön a víz tetejére.

4. A vízből kiszedve pirított zsemlemorzsába, vagy pirított darába forgatjuk és tejföllel meglocsolva tálaljuk.

14. korteforma (válaszként erre: 7. - F799cac10e)
2012. jan. 5. 18:37

Ilyet én is szoktam készíteni, olyan, mint a tejbegríz! Bár én kevesebb édesítőt teszek bele, de nem teszek rá se kakaóport, se fahéjat. Fini :)

Ja és mikróba is készíthető :)

2012. jan. 5. 18:14
hú jók ezek nagyon
2012. jan. 5. 18:09

Ánizsos piskóta fogyózóknak


Hozzávalók:


6 tojás

1, 5 cs. sütőpor

2 dl víz

3 ek. 20 %-os ecet

12 ek. étolaj

12 ek. zabpehelyliszt

12 ek. teljeskiörlésű búzaliszt

édesítő ízlés szerint

1, 5-2 ek. őrölt ánizs


Elkészítés:

A tojásokat szétválasztom, fehérjét kemény habbá verem, félreteszem.

A sárgáját kikeverem habosra az édesítővel, utána belekeverem a többi hozzávalót, legvégén óvatosan a tojáshabot.

Olajozott, lisztezet gáztepsiben 25-30 percig sütöm.

/20 perc 200 fokon, a többi időt pedig 180 fokon/


Ánizs helyett lehet kakaóval is, és tortaalapnak is jó.

2012. jan. 5. 18:01

Zabpelyhes-meggyes-kókuszos vaníliapuding /diétás/


1 vaníliás pudingport megfőztem 6 dl tejben édesítővel.

10 dkg zabpelyhet leforráztam 2 dl tejjel, és kicsit állni hagytam, majd belekevertem a pudingba.

Hozzákevertem 5 dkg kókuszreszeléket és meggyet/jelen esetben meggybefőttet/.

Tálába mertem, kihűtöttem, majd a hűtőbe tettem, hogy jól lehűljön.


Lehet még tejszínhabot is belekeverni, ha már nem meleg a massza, vagy a tetejére tenni díszítésnek.

Természetesen diétás tejszínről beszélek.

2012. jan. 5. 17:58

Karfiol-omlett


Hozzávalók:


1 fej karfiol

4 evőkanál tejföl/zsírszegény/

5 tojás

5 dkg vaj vagy margarin

1 csomag újhagyma

fűszerkeverék

1 késhegynyi őrölt szerecsendió

1 késhegynyi gyömbérpor

1 késhegynyi őrölt bors

1 cs. petrezselyem

5 dkg reszelt sajt /zsírszegény/



Elkészítés:


A karfiolt megmossuk, rózsáira szedve fűszerkeverékes vízben megfőzzük, leszűrjük. Az újhagymát a szárával együtt szeletekre vágjuk, a margarinon megdinszteljük, beleadjuk a karfiolt, megszórjuk fűszerkeverékkel, borssal, szerecsendióval, gyömbérrel, - és többször megkeverve átsütjük.

A tojást felverjük a tejföllel, s ráöntjük a karfiolra. Addig sütjük, míg a tojás meg nem szilárdul, ekkor megszórjuk vágott petrezselyemmel elkevert reszelt sajttal, amit ráolvasztunk a tetejére.

2012. jan. 5. 17:56

Almasüti diétásan



2 kg reszelt alma

6 tojás

1 sütőpor

őrölt fahéj és szegfűszeg ízlés szerint

édesítő ízlés szerint

10 evőkanál darált dió

6 evőkanál teljes kiőrlésű liszt

4 evőkanál zabkorpa



A tojásokat szétválasztom,a sárgáját összekeverem az édesítővel és a többi hozzávalóval,belekeverem a reszelt almát /nem kell kinyomkodni/.

A fehérjéket habbá verem,és belekeverem az almás masszába.

Vajazott ,lisztezett nagyméretű /gáz/tepsiben előmelegített sütőben 180 fokon sütöm 30 percet,majd 160 fokon még 20 percet,utána 180 fokon újabb 10 percet.


Hidegen szeletelem.


Nagyon finom,csupa-gyümölcs süti.

Tejszínhabbal még finomabb.

2012. jan. 5. 17:27
túró gombóc : 1, 5 ek zabpelyhet ledaráltam, hozzá 1 tojást túrót édesítőt és vanilia aromát tettem. Egy éjszakát állt, megfőztem és édesítős kefírrel ettem.
2012. jan. 5. 17:26

Hozzávalók: 3 dl tej (1, 5%)

7 evőkanál zabkorpa

10 szem édesítőbogyó (Süssina)

Elkészítés: Éber felügyelet mellett forrald fel a tejet. Amikor fölhabzik, édesítsd, majd lapátold bele a zabkorpát. Húzd le a tűzről, s fedővel letakarva hagyd állni kb. 10 percig.

Elkészítési idő: 15 perc

Kalóriatartalom: 377 kcal

Szénhidráttartalom: 46 gramm


lehet rá szórni fahéjat, kakaóport, kókuszt, meg gyümidarabokat!!nagyon finom!!

2012. jan. 5. 17:23
egy kis fej hagymát és lila hagymát karikára szeleteltem majd a csirkemell filé húsokat kisebb darabokra vágva hozzá tettem a hagymákhoz, 2 doboz joghurttal összeforgattam és egy kis fokhagyma szósszal. Hagyom állni egy pár órát és majd megsütöm tepsiben.
5. 16e2bc9435 (válaszként erre: 1. - F799cac10e)
2012. jan. 5. 17:21
Töltött káposzta,zabpehelyjel,rántott húsadék,50%-os liszt,Update panír morzsába forgatva,rakott dolgok rizs nélkül!!!
2012. jan. 5. 17:06
Sziasztok!!Dórika meg érkezett ki hogy vagy???
2012. jan. 5. 16:48
Már ha nem nagy gond, hogy mertem hozzászólni a fórumodhoz.
2012. jan. 5. 16:47
A recepteknél találsz rengeteg diétás receptet.
2012. jan. 5. 16:26
Diétás ételeket keresek, aki tud valami jót írja le. Cserélhetünk nekem is van egy pár. Köszi

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook