Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Gluténmentes diéta - próbálta már valaki? fórum

Gluténmentes diéta - próbálta már valaki? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
100. Lillus-M (válaszként erre: 97. - LauraJones)
2012. jan. 10. 14:31

A biorzeről:

Nekem a gluténérzékenységemet kimutatta, míg a vérteszt nem. A glutén elhagyására sok bajom múlt el. Én ugyan nem voltam súlyos beteg, de lehet hogy a hasi panaszaim és a hasmenések oda vezettek volna, most már mindegy is. Számos olyan dolog elmúlt, ami nap mint nap megkeseríti az ember életét, de együtt él vele, mert megszokta. De minek?

10 ezer volt a felmérés. Nagyon jó befektetés volt. Voltam 6 ezerért pár kezelésen. A terheltségem 1 hónap után sokat javult, bár én ezt inkább a diétának mintsem a kezelésnek tulajdonítom.

A tények tévhitek weboldalon egyébként van egy olyan, hogy paleolit tanácsadók. Ott dr. Tóth Csaba, akit tudnék nagyon ajánlani. Én ha most valami nagyobb bajom lenne csakis őt keresném fel, nem költeném biorezonanciára. Akik Szendi blogját olvassák és megfordultak nála mind mind jó véleménnyel vannak. Nekem ő volt segítségemre a béta blokkoló gyógyszerem elhagyásában. Bp-n és vidéken is rendel. Azt hiszem Szfehérvári.

99. Lillus-M (válaszként erre: 97. - LauraJones)
2012. jan. 10. 14:22

A Szendi könyveket mindenképpen ajánlom. Most megjelent egy, címe, hogy Paleolit táplálkozás kezdőknek. Na azt nem nagyon ajánlom, mert kihagyta a hivatkozásokat és a forrásokat és hiteltelennek érezném, ha elsőre ezt olvasnám. Aztán van neki egy könyve P.T. és korunk betegségei. Sokfajta autoimmun betegséggel és kezelésükkel foglalkozik. A Paleolit szakácskönyv 2. is nagyon érdekes olyan szempontból, hogy kifejezetten étrendeket ajánl bizonyos betegségekhez. Ezekről a könyvekről a tények tévhitek Weboldalon olvashatsz. Aztán ezen a weboldalon találsz ott balkézre a "billentyűk" között lejjebb olyat, hogy gyógyulástörténetek. Érdemes olvasni. Tóth Csaba doktor betegei, és sok Szendi blogolvasó is megírta történetét, tehát nem légből kapott dolgok.

Ami nekem még nagyon tetszett: dr Natasha Campbell: GAP szindróma. Teljesen más irányból közelíti meg a dolgokat, de az étrendből kizárandó cuccok esetében szinte pont oda jutott, ahova a paleo is.

Nem tetszett Filippo Ongaro: Úgy egyél hogy jól legyél c. könyve. Se nem kötött le, se nem egyezett a véleményemmel. Elolvastam még a Tejről őszintén. c. könyvet Na ez csak azért érdekes, mert remekül példázza, hogy a kormányoknak mennyire nem érdeke a lakosság egészsége, gyakorlatilag az anyagi haszon érdekében mindenen átgázolnak, még akkor is ha az milliók egészségébe kerül. Megvettem még a Cukor blues és a Halál konyhában c. könyveket, de még nem olvastam. Gyakorlatilag mind-mind arra sarkall, hogy ne vegyek semmi élelmiszert, amit gyárban állítanak elő.

98. LauraJones (válaszként erre: 96. - Lillus-M)
2012. jan. 10. 13:35
Esetleg tudnál még néhány hasonló könyvet említeni, amit érdemes olvasgatni?
2012. jan. 10. 11:48

Szia Lillus-M!

Jó hogy benéztél. Én igyekszem sk főzni, meg igazából az alapanyagot is mi termeljük meg. Van kertünk, nem sokára halaink is lesznek, és háznál nevelt disznót vágunk, meg csirkéket is fogunk tartani talán idéntől.

Ezt persze nem a könyvek vagy ideológiák miatt csináljuk, de tudjuk, hogy az, amit megveszel gyakorlatilag egy vegyi bomba :(


A párom is volt egyszer biorezonanciás vizsgálaton, és kezelésen is a gyomrával. Engem is nyüstölt, hogy menjek el, de őszintén szólva sajnálom rá a pénzt :( nekem egy autoimmun betegségem volt vagy van, sajnos én én magam sem tudom, hogy mi a jó kifejezés és az igazság, de ez hosszú.

Hol voltál ilyen vizsgálaton? És mennyi volt a diagnosztika? És nem ajánlották fel, hogy meggyógyítanak a kezelésekkel? Vagy ezt nem tudják gyógyítani így?

Köszi a könyvcímeket, meg fogok nézni néhányat.

Várunk a fórumon :)

2012. jan. 10. 10:15

Sziasztok!

Nekem a nyáron biorezonanciával mutattak ki gluténérzékenységet. Vérteszt nem mutatta ki. Tehát hivatalosan nem vagyok az: Viszont hittem a természetgyógyász doktornőnek és belevágtam, először csak a gluténmentességbe. De az ő tanácsára elolvastam Szendi Gábor Paleolit táplálkozás című könyvét (zöld borítós!)(A tények tévhitek weboldalon erről többet lehet olvasni) Brutális dolgokat írnak benne, úgy a gabonákról, mint még sok minden másról(tejről, cukorról és egyebekről). Azóta fél év telt el, ez irányban már sok más szerző könyvét is elolvastam, és egyre jobban hiszek benne, hogy a paleolit táplálkozás követésével jó irányba fordultam. Egyrészt azért, mert egy csomó nyűgömtől-nyavalyámtól szabadultam meg. A cél ez volt. De emellett mellékhatásként a nyár óta 11 kilót lefogytam. Még 5-6 kilót szívesen leadnék, akkor elérném a 20 évvel ezelőtti súlyomat.

Hogy miket esznek akik paleolit táplálkozást folytatnak? Lehetőleg mindenhez nyersanyagot veszünk, és ezt sk. készítjük el. Tehát a cél minél inkább kerülje el az ember a feldolgozott termékeket, mert valóban glutén is kerülhet bele, ha már a gluténmentességnél tartunk. Így a rengeteg vegyi adalékot is elkerülhetjük. Éppen most olvasok egy nagyon érdekes könyvet: A leves hazudik címmel. Mikor ilyenekte olvasok egyre jobban elmegy a kedvem az iparilag előállított élelmiszerektől.

Van itt a Hoxán egy topik Paleolit táplálkozás címmel, ha valakit érdekel a téma...

95. LauraJones (válaszként erre: 94. - Böbusz)
2012. jan. 10. 09:56

Szia!

Na azt láttam én is :) Nem igazán szoktam tvzni, de erre bementem :)

Elég durva volt a bőre, azért 11 hónap alatt 80 kiló, az nem annyira egészséges. Ha nem fogyott volna ilyen ütemben, akkor szerintem képes lett volna a bőre is követni, de legalább jobban követni a változást.


Ma Lullán vagyok. Ilynekor se' enni, se' inni nem szoktam úgy, és pisilni járni, az még rosszabb :) A wc-ben kb belém fagy a pisi annyira hideg van.


Kevesebbet leszek ma.

Eddig ittam egy kávét reggel, meg néhány szelet puffasztott rizst.

Ebédre szintén pufi rizs lesz, mert kb más nincs nálam.

Szép napot Neked! Remélem ott legalább süt a nap, mert itt borult és még a hó is esik sokszor. :S

2012. jan. 9. 15:34
Most hétvégén tele volt a tévé mindenféle fogyis riportokkal. Szombaton RTL Klub, vasárnap TV2, Napló. Láttad vmelyiket? Nem volt gyenge egyik sem... főleg a Naplós... :S 80 kilót fogyott a nőci 10 hónap alatt... bbrrr... kalóriaszámolással, ami jó :) de ami rossz, hogy betegesen számol... és egy éve napi 1000 kalóriát visz be!!! :S Egy nagy adag összeaszalódott bőrdarab volt... bbooááá...
2012. jan. 9. 15:33
izé, nem a boltba értem, hanem a pénztárhoz... :)
2012. jan. 9. 15:31

Ilyenek ezek a hétvégék... :S :) :)


Tényleg az a kulcsa a pékáru nélküli mindennapjaimnak, hogy eszem főtt ételt... és készülök a másnapi étkezéseimre. Nincs olyan, mint régen, hogy el kezdtem éhezni... és mire a boltba értem már félig pakoltam a kosaram mindenféle káros vacakkal... :S

Mindig itt buktam meg.

2012. jan. 9. 11:00

Szia :) Én is bűnöztem tegnap. Párom mondta, hogy menjünk már be a városba, kicsit csavarogni :) Tök aranyos volt. Még turizni is elvitt, sőt ott volt velem végig, durva :D Szegénykém meg van győződve arról, hogy nincsenek ruháim, mert ha kinyitja a szekrényt, akkor nem dől ki belőle a sok holmi :D

Ennek örömére ma leselejteztem megint egy rakat cuccot :) Jaa de a bűnözésről is :D

Szóval én is ettem rántott halat, meg karfiolt, meg egy rakat édességet.

És persze nálam is meglett az eredménye, de most valahogy nem bánom, hiszen ez a kis kiruccanás már ránk fért :)


Tök furi ugye? Ha bele gondolsz, hogy nem rég még hogy kétségbe voltál esve, hogy el kell hagynod a pékárut :) Most meg már nem is hiányzik :)))


Mától viszont én is visszaállok a fogyira. Gluténmentes étkezés, és ennyi. Nem számolom a kalóriákat, pedig olykor nagy ingerenciám van rá :)) De nem akarom. Szeretnék megtanulni úgy mértékletesen enni, hogy nem számolok mellette!

2012. jan. 9. 09:14

HAHÓÓÓ!! :D


Látom tartalmasan telt a hétvégéd... :)


Én még nem néztem utána a kukoricakeményítőnek... se kukoricalisztnek... eddig nem volt szükségem rá.

Volt bűnözés a hétvégén (mamánál rántott csirkeszárny.. :S), de kb. ennyi.

És lett is eredménye!!!!!!!!!!! :D :D

JUPÍJÉÉÉ!!

Január elsején ettem utoljára pékárut... és nem is hiányolom... elvagyok a főtt ételekkel. :)

2012. jan. 7. 15:06

Sziasztok Lányok! Beköszönök! Egész délelőtt főztem a konyhában, meg utána takarítottam a házban.


Cukkinifőzeléket csináltam kukoricakeményítővel :) és kukoricazsömlét (recept a naplómban).

Igaz, csak búzakeményítős sütőporom volt, de jövő héten veszek kukoricakeményítőset :) De annyira rákészültem a sütésére :D Muszáj volt megcsinálni :D

Hogy telik a szombat?


Én még ma rendbe akarom tenni a körmeit, kellene rátöltenem a zselére, meg egy csomó mindent akarok varrni :) A fényképezős cuccaimnak kellene csinálnom valami táskát, mert kinőtte azt, amit eddig használtam.

2012. jan. 6. 13:49

OKÉS! :)

Várni fogom...

87. Lexa41 (válaszként erre: 85. - Böbusz)
2012. jan. 6. 13:37
Erről mindenféleképpen fogok írni :) Meg, akkor már, írok pár nézetemről...Szeretek az emberek lelki dolgairól elmélkedni, érzésekről, problémák megoldásáról! Talán ezeket is belefoglalom!
86. Lexa41 (válaszként erre: 73. - Lexa41)
2012. jan. 6. 13:34
BOCSÁNAT! a pizzareceptnél: 2,5 dl kukoricaliszt kell, (az kb egy bögrényi!)
2012. jan. 6. 13:33

Nem igazán ismerlek, úgyhogy talán a táplálkozásodról... a felfogásodról...

Olyan sokan ezt a gluténmentes táplálkozást is elutasítják... :( ...vagy lehurrognak, hogy hülyeség, bla bla... úgyhogy erről én biztosan szívesen olvasnék tőled sorokat. :) Napról-napra. :)

84. Lexa41 (válaszként erre: 83. - Böbusz)
2012. jan. 6. 12:57
SZólok mindenféleképpen ;) És Te miről olvasnál szívesen tőlem?
83. Böbusz (válaszként erre: 82. - Lexa41)
2012. jan. 6. 12:28

Határozottan IGEN!!!!!!!!!!!!!

Csak szólj, hogy hova klikkeljek!!! :D

82. Lexa41
2012. jan. 6. 12:23
Ide is leírom: Úgy néz ki, csinálok egy blogot! Egy másik fórumon kérdezték, hogy nem csinálok-e... Elgondolkodtam rajta :) Mit szóltok? Olvasnátok? :)
81. Böbusz (válaszként erre: 78. - Lexa41)
2012. jan. 6. 10:19
Én is erre gondoltam, hogy annyira káros nem lehet... de akkor betartom, amit írtál. :)
80. Böbusz (válaszként erre: 79. - Lexa41)
2012. jan. 6. 10:19
AAaahh... már csorog a nyálam... :D :D
79. Lexa41
2012. jan. 6. 10:09
Ide is fogok még majd sütirecepteket írni! Piskótatekercs, tiramisut, mogyorós keksz.... :)
78. Lexa41 (válaszként erre: 74. - LauraJones)
2012. jan. 6. 10:07
A zab nem annyira káros!!! Ritkán egyétek nyugodtan :) Ne naponta, de egy 3-4 naponta nyugodtan!
77. Böbusz (válaszként erre: 74. - LauraJones)
2012. jan. 6. 10:06

Amíg el nem fogy, tuti fogom enni őket, de ha nem szabad, akkor annyi, hogy nem veszek újabb adag zabkorpát... :S

De azon kívül még annyi mindent lehet enni!!!! :D

76. Böbusz (válaszként erre: 75. - LauraJones)
2012. jan. 6. 10:04
Nekem is nagyon tetszenek a receptek, köszi Lexa41!!! :)
75. LauraJones (válaszként erre: 73. - Lexa41)
2012. jan. 6. 10:02
köszi itt is a recepteket :)
74. LauraJones (válaszként erre: 72. - Böbusz)
2012. jan. 6. 10:02
ó, hát ez szívás, mert én is a neten kerestem rá, és nekem azt írta, hogy nem az ... Lexa, tudsz ebben nekünk segíteni???
73. Lexa41
2012. jan. 6. 09:50

Pizzatészta recept:


Hozzávalók:

2,5 dkg liszt

1 tojás

késhegynyi szódabikarbóna

kb 1-1,5 dl víz

2 kávéskanálnyi vaj

kis kuroricakeményítő,

fél zacsi sütőpor


Elkészítés:

Keverd össze az összes hozzávalót, kivéve a vajat! Palacsintasütőben olvassz fel egy kávéskanálnyi vajat, majd öntsd bele a folyékony tészta keveréket! Hagyd, amíg megkeményedik, majd borítsd ki egy tálra, majd a palacsintasütőbe megint olvassz fel egy kávéskanál vajat, és sütsd meg a másik oldalát is. Ha nagyjából megsült, tegyél rá feltétet, és dobd be a sütőbe! :)

2012. jan. 6. 09:25

HAHÓÓÓ!! :)


Böngészem a netet, ezt találtam:

[link]


Itt a zabot is a glutént tartalmazókhoz sorolja. :(

Akkor most egyek vagy ne egyek zabot??? Mármint pelyhet meg korpát...

71. Lexa41
2012. jan. 6. 08:40

Írom az alap muffinzsömle receptet:) :


Hozzávalók:

20 dkg kukoricaliszt

2 tojás

vaj

1 kanál étkezési keményítő (kukoricakeményítő)

cukor

kis olaj

tej

sütőpor

+ ízesítés ízlés szerint pl: bors, reszelt sajt, petrezselyem, én néhaa közepébe rakok koktélparadicsomot, vagy olivabogyót..


Elkészítés:

A vajat felolvasztod, belerakod a tojást, a lissztel összekevert sütőport és keményítőt,és az összes többi hozzávalót is! Tejből érzéssel annyit rakj bele, hogy azért folyós legyen a tészta! Ezután öntsd a masszát muffinformába (elég híg ebben az állapotban a tészta!) , akár a tetejére is szórj egy kis sajntot, majd 180° -on sütsd ki!


Én nagyon szeretem, remélem neked is ízlik majd :) Ha édes muffint csinálnál, ugyan így csináld, csak rizslisztből, de mondjuk kukoricából is fini! És adj hozzá kakaót, csokireszeléket, vagy rumaromát, vagy akármilyen aromát :) (és hagyd ki a petrezselymet, sajtot, ilyesmiket :D:D)


Később még írok pár receptet :)

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook