Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Gluténmentes diéta - próbálta már valaki? fórum

Gluténmentes diéta - próbálta már valaki? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
130. gaborti
2018. ápr. 17. 15:50
Kedves Fórumozók! Közösségi gluténmentes termék fejlesztéshez keresek véleménymegosztókat Töltsétek ki ezt a tesztet és zsiráf plüssfigurát, Rizsiri desszertport nyerhettek! [link]
129. Naphal (válaszként erre: 128. - Naphal)
2014. júl. 31. 18:57
Bocs, "Végre fogyok" a neve
128. Naphal (válaszként erre: 127. - Zsanna54)
2014. júl. 31. 18:56

Szia!



Ha van kedved gyere a Végre fogyunk fórumba, az most elég aktív.

2014. júl. 31. 16:00
SEHOL senki? Pedig jó lenne egy kis tere-fere.Erről-arról.Üdv.
126. Naphal (válaszként erre: 125. - Zsanna54)
2014. júl. 11. 22:30

Szia!



Nyugodtan használhatod sütéshez is, anyu pld tortát csinált lmentessel.

125. zsanna54 (válaszként erre: 124. - Alo1)
2014. júl. 11. 19:12
Szia! Én is laktózérzékeny vagyok, de januárban kiderült, hogy tejfehérje,búza, és tojás érzékenységem is van.Kaptam ajándékba a napokban gluténmentes lisztet, kalácssütésre.Sajnos tejjel írja a recept, de lehet,hogy vízzel is jó./a laktózmentestej, nemt tudom,hogy bírja a sütést/Finom lett, de csak 2 szeletet ettem belőle.
124. alo1
2014. júl. 11. 17:10
Sziasztok én is szívesen csatlakoznék, nemrég derült ki a laktóz és glutén érzékenység a családban mind így diétázunk és minden új receptre vevő vagyok. facebookon is benne vagyok csoportokban meg regisztráltam oldalakra is de onnan kevés infó jön. A kenyér kiváltása a legnehezebb. Ha vannak jó kenyeres recik kérlek írjatok majd!
2013. máj. 14. 21:47

Sziasztok. Jár erre valaki???

Az érdekelne, hogy gyereknek, ha kirándulni megy több napra milyen kenyeret, vagy zsömlét csomagoltok. Házi is lehet ha van olyan recept, ami nem igényel néhány napig hűtést.

Sajnos a sch... zsömléjét próbáltuk de borzalom.

2013. márc. 9. 18:15

Lisztérzékenységgel kapcsolatban a figyelmetekbe ajánlok egy nagyon jó könyvet: Bázikus konya - 500 recept candidásoknak, liszt- és laktózérzékenyeknek. A szerző abból indul ki, hogy a három probléma sokaknál egyszerre van jelen, szinte egyikből következik a másik. A barátnöm küzd hasonló problémával, aki utál főzni, de azt mondta, hogy ezek a receptek bejöttek neki és kedvet kapott ezekhez az újfajta kajához. A könyvről itt találtok leírást: [link]

Az oldalon ehhez kapcsolódó érdekes cikkek is vannak.

2012. okt. 1. 09:55

Ha az van rajta mondjuk, hogy módosított keményítő, akkor nagy valószínűséggel az búzakeményítő.

Ha oda van írva, hogy kukorica keményítő, akkor nem :)

Feltéve, ha van a 3in1-ben keményítő :)

120. Böbusz (válaszként erre: 119. - Timó 8)
2012. szept. 29. 08:42
Szia! Szerintem a zacsiján kell elolvasni, hogy miből készült... Bár, szerintem nem. Igazán fogalmam nincs. :D
119. Timó 8
2012. szept. 29. 07:58

Szép napot! :)

Egyszer azt olvastam valahol, hogy az instant kávéban is van glutén. Nem tudjátok, hogy a Nescafe 3in1 tartalmaz glutént?

2012. jún. 23. 04:50
Teljesen egyetértünk:) A felmenőimen titokzatos tünetek vonultak végig, a glutén ismeretében azt gondolom, ez volt az okozója. Pedig senki nem gondolna erre, és mindennap eszik kenyeret:)
117. LauraJones (válaszként erre: 116. - Noelle...)
2012. jún. 19. 09:40

Alapvetően a glutén senkinek nem jó. Szóval lehet, hogy a szervezet produkál furcsaságokat, attól függetlenül, hogy nincs kimutatható allergia, vagy érzékenység rá.

Szerintem az, aki elhagyja az étrendjéből, csak jól cselekedhet!!!

2012. jún. 16. 20:54
Ha nem mutatják ki, akkor is fennállhat, én csak kitapasztaltam, hogy nagyon rosszul hat rám, alig élek, ha glutént eszem. Jobb ez nekem így, nem is hiányzik:) Vannak külföldi fórumok, ahol érdekes tapasztalatokat írnak le, érdekes, hogy itt Magyarországon le vannak a dokik ragadva az emésztőrendszeri tüneteknél, pedig az estek több, mint felében nincs is emésztéssel kapcsolatos tünet. Sokkal komolyabb probléma, mint amilyennek látszik. Mostmár nem is tudnák kimutatni a lisztérzékenységet nálam egy év diéta után, ha volt is, ami nagyon valószínű.
115. Böbusz (válaszként erre: 114. - Noelle...)
2012. jún. 16. 07:46
Nálad ki is mutatták a gluténra való érzékenységet??!
2012. jún. 16. 06:53
Köszi a választ :) Elég sok találat van a neten idegrendszeri tünetekre, pl járászavar, depresszió stb. Én már egy éve diétázom, hát fogyókúrára biztosan jó:)
113. Böbusz (válaszként erre: 112. - Noelle...)
2012. jún. 14. 16:28
Én nem tudok róla...
2012. jún. 13. 09:23

Sziasztok:) Tapasztalt közületek valaki a gluténtól idegrendszeri tüneteket?

Köszi:n

111. Böbusz
2012. ápr. 20. 14:29
Szerintem sokan már nem fognak küldeni, mármint erről a fórumról... :)
2012. ápr. 20. 11:36
Még várom a válaszokat a kérdőívre, de addig is köszönöm szépen azoknak, akik kitöltötték! (:
2012. márc. 2. 14:57
én is kitöltöttem :)
2012. márc. 1. 16:07
Köszönöm szépen! :)
107. Böbusz
2012. márc. 1. 11:02
Én kitöltöttem, elküldtem. ;)
2012. febr. 29. 23:58

Sziasztok! Főiskolán feladatként létre kell hoznunk egy fiktív vállalkozást. Arra gondoltunk, hogy egy gluténmentes ételeket kínáló éttermet alapítunk. Kérjük a következő kérdőív kitöltésével segítsétek munkánkat: [link]


Előre is köszönet! :))

105. Böbusz
2012. jan. 13. 12:05

Perszeee :) :) ez a szerencsétlen kütyü magától nem gyógyul meg... :D :D de garanciás. Szerencsére. Páromtól elkunyiztam az övét, ma azzal lógok. :) :)

Basszus, 95 kalóriára jött ki egy adag meggyleves!!!! És nem kevés... Két adagot be is nyomtam vacsora címen. :)

Korábban nem voltam nagyon leveses, de most kezdek átállni rá. Nem hiába mondják a hozzáértők, hogy rágjuk meg jól az ételt (aprítsuk apróra), igyunk hozzá vizet, jobban telít... és a leves ezt mind magába foglalja. Eleve jobban telít a lötyi része miatt :) ...


Most írt priviben egyik olvasóm... hogy nem régen tudta meg, hogy lisztérzékeny... Próbáltam feldobni... de belegondolok, én se örülnék ennek a hírnek. :( Egy életen át..............

Most azért csinálom azt amit, mert én úgy akarom, arra döntöttem... De ha kötelező ezt tenni, pedig nem is akarnám... :S wáááá...

104. LauraJones (válaszként erre: 103. - Böbusz)
2012. jan. 12. 16:23

igen olvastam a levest :) nyamiiii, én is gondolkodom, hogy mit is ehetnék vacsira 400 kcal alatt. tudom ez elég nagy szám ergo nagy a választék is, csak hát nem mindenhez van kedvem.

ma még jól ittam, meg tegnap is, azokat is jegyzetelem. :)


Sajnálom a telód. várj vele kicsit, hátha magától meggyógyul... :)

103. Böbusz
2012. jan. 12. 15:53

HAHÓÓ!! :)


Most halt meg a telóm... és most mérges vagyok... legszívesebben soha többé nem kellene telefon............ de......... mindig van de.......... kell legyen. :S UTÁLOM!!!!

Ezt leszámítva minden okés. :)

Most ettem sült sertéshusit savanyúval, aztán vacsira főzök meggylevest. :) Nyamika.


Veled minden rendben?

ISZOL RENDESEN??????????! ;)

2012. jan. 12. 14:45

Szia Bébibogyesz :)


Mi újság? Bár olvasom a naplód, szóval nagyjából azért képben vagyok. :)

101. Böbusz
2012. jan. 10. 15:05

Ennyi info... :)

Köszönöm amiket írtál, előrébb vagyok neked köszönhetően! :)

Én Debrecen környékén élek és még januárban el fogok menni egy ilyen vizsgálatra!!!!

Nagyon kíváncsi vagyok...

A kezelést majd meglátom, az állapotfelmérés érdekel leginkább.

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook