Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Palotapincsi kiskutyámnak kifolyt a szeme, valaki járt már így? Mit tudnék tenni? fórum

Palotapincsi kiskutyámnak kifolyt a szeme, valaki járt már így? Mit tudnék tenni? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
127. Havran
2012. jan. 6. 10:01
Elolvastam a tegnap este óta irt hsz-eket,nagyon sok igazság van benne.Remélem a foruminditó sokat fog tanulni belőle.Tudom fáj az igazság ezzel sokan vagyunk igy,de ha igazán a lelkünk mélyébe nézünk bekell látnunk hol rontottuk el még ha nem is látjuk ezt be.Remélem lesz ebben a leányzóban annyi,hogy ezt szépen rendezi magában.
126. e12ac2bb5c (válaszként erre: 124. - 4fbd4b2862)
2012. jan. 6. 09:43
Egyetértek . Az én kis pincsikém 12 éves neki is gond van a szemével náluk ez gyakori gond ,mert nagyon kiülő szemük van , Amikor én láttam,hogy baj van már futottam is vele . És nem sopánkodtam,hanem telefon rohanás az állatkórházba . Az hogy idős azért nem kell még lemondani róla . Szerencsére az állatorvoslás is fejlődik nagyon gyors iramba. És érdemes mindent megpróbálni . Ha jó kezekben van akkor csodákra képes az orvos
125. 4fbd4b2862 (válaszként erre: 124. - 4fbd4b2862)
2012. jan. 6. 07:30
Ja,és az állatorvosotok egy kalap sz.rt nem ér.......
2012. jan. 6. 07:26
Szia!Tudod,éppen azért kellett volna másképp csinálnod mert nem 1 vagy 2éve volt nálatok a kutyus!Te a fórum elindítása után félórával is még itt űltél!Én az imádott kiskutyámat,a társamat mert Ő benti gyerek biztos elkísértem volna az állatorvoshoz!A kiskutyádat nagyon sajnálom,főleg azért mert egy felelőtlen gazdához került de téged valahogy nem tudlak!Mentem én is már kevesebb pénzzel állatorvoshoz,éjszaka is,nekem is meghalt a kutyusom,de ha látom,hogy beteg, ne is haragudj nem az az első,hogy ide rohanok és fórumot nyitok!!Mind a mellett ha valaki elolvassa a bemutatkozó szövegedet,akkor azt hiszem jogosan vetődik fel benne a kérdés:szilikonra lenne pénz de az "imádott"kutyámra aki beteg arra nincs!El kellene gondolkodnod bizonyos dolgokról....
123. 02db590b2c (válaszként erre: 122. - 02db590b2c)
2012. jan. 6. 04:35
Az olvasast potolom...
122. 02db590b2c (válaszként erre: 121. - Honey555)
2012. jan. 6. 04:35

Nem olvastam el meg mindent,de szerintem nem erted a lenyeget.


Itt aki "negativan"szot emelt,nem feltetlen a szemelyed ellen tette,vagy azert hogy megsertsen stb.


Basszus,itt egy kis allatrol volt szo,aki igy vagy ugy hozzatok kerult.Ebbe a kepbe bejottek a szulok,ezt meg azt engedtek-nem engedtek meg,kikerult a moszkvai orkutyahoz,no meg persze a hidegbe... aminek,teny,meg is lett az eredmenye...11 evesen meg egy kutya sem oreg,max idos koru,vagy erosen felnott koru,de nem halalra "erett" es fel szemmel is lehett volna szep elete...de mindegy is mit irok.

Szerintem az itt forumozokat jobban megerintette annak a kiskutyusnak a sorsa,mint titeket,a gazdaikat,es ez a lenyeg/es egyben ledobbento...

Meg ez a "nem volt idom veluk menni"... huhh.Hat ocsem,na (nyugodtan irjad,hogy nem vagy az ocsem!)de bazze,ahh...En egy szal pizsamaban is kiugranek az agybol ha a kutyam sz.rul lenne!vagy vinni kene orvoshoz,nem itt ulnek a gep elott es varnam a megnyugtatast,vagy irnam,hogy nem volt idom veluk menni?Miert nem?

Meg akkor is mennek ha csak a fulet takaritanak,vagy a tokom tudja...ahh.Ezt ugyse fogod megerteni!Tudod,mikor szeretsz egy allatot es a szemebe nezel,akkor ott a vilag nez vissza rad.Az tobb,mint egy tukor.Ott a szeretett allat szemeben eldol ki is vagy te emberileg...Es te ezt az utolso pillanatot elszalasztottad,csak mert "nem ertem ra" alapon?!

Hat akkor kivanom neked,hogy az eletben ne is legyen tobb kutyad!!!Nem vagy ra erdemes!


Ez a penz meg egyebek...na hagyjuk is!Az embernek arra van,amire akarja,hogy legyen.

Ha az en kutyamrol lett volna szo,meg takaritani is visszajartam volna a dokihoz,vagy reszletfizetes...ugyan mar!


Na mindegy,azert persze aludj nyugodtan!Kiforumoztad magad,az a lenyeg.Az a szegeny kutyus meg legalabb nem szenved kint tovabb a hidegben a masik kutya terorrjatol rettegve...


Erre igazabol mar szavak sincsenek es hogy te meg ezt csak nem is latod(be) hihetetlen!

121. honey555 (válaszként erre: 117. - Bcicus)
2012. jan. 5. 22:12

Ameddig itthon lakom, nem lesz következő.

Remélem mindenki megnyugodott, nem fogok több kutyát "kínozni".

120. honey555 (válaszként erre: 118. - Andi6020)
2012. jan. 5. 22:11
Igen, haza. El is lett temetve..
119. honey555 (válaszként erre: 111. - Kislany2009)
2012. jan. 5. 22:10

Biztos, azért ennyire nem szadista..


De itt mindenki borzasztóan okos, meg mindenki tudja kritizálni a külsőm, meg a szám, csak arról nincs fogalmam, hogy hogyan kapcsolódik ez a kutyatartáshoz..

Az, hogy szőke vagyok, meg műkörmös, sőt, még a szám is vastag, az már egyenlő azzal, hogy nekem nekm való kutya, meg hogy kínzom? Szerintem én voltam az aki a legjobban zokogott miatta.

És hiába vagyok műkörmös, nincs fix jövedelmem, vendégfüggő mennyit keresek, amire meglenne egy ilyen műtét ára, addigra megcsinálnék jónéhány körmöt..

Felháboritó, hogy az emberek mennyire nincsenek tekintettel más fájdalmára, és lehet, hogy hibáztam, lehez van amit másképp kellett volna csinálnom, de amint már előbb írtam, nem 1 meg nem 2 éve kaptam ezt a kutyust, hanem 11 éve. Még kislány voltam, aki imádta az állatokat, és akkor sem követelőztem, hanem ajándékba kaptam.

Miért nem lehet kicsit félretenni mindent, és megtisztelni azzal, hogy nem írkáljátok tele rosszindulatú hozzászólásokkal a fórumomat? De ha már engem nem is, legalébb a kutyát...

118. andi6020 (válaszként erre: 114. - Honey555)
2012. jan. 5. 22:07

A pincsi szobakutya.

Elég szomorú, ha a "tenyésztő" kint tartotta. Melyik kennel ez?


Amúgy apukád hazavitte, ugye?

117. Bcicus (válaszként erre: 114. - Honey555)
2012. jan. 5. 22:02
Elhiszem, hoyg fáj, de muszáj felhívnunk a figyelmed, hogy rosszul tartottad és legközelebb ne kövesd el ezt a hibát, tenyésztő nem tart kint pekingit, max szaporító. A pekingi kifejezetten szobakutya (a nevében is benne van palotakutya), az hogy nem hal meg kint egy dolog, de nem szabad kint tartani.
116. honey555 (válaszként erre: 96. - Havran)
2012. jan. 5. 21:58
És ezen én akkor sem tudtam volna változtatni ha vele megyek. Ő megkérdezte az orvos véleményét, az orvos is azt javasolta, hogy altassák, ő meg belement.. És ameddig nem én keresem meg rá a pénzt, addig ebbe nekem nincs beleszólásom.
115. honey555 (válaszként erre: 92. - 06718ca650)
2012. jan. 5. 21:54
Köszönöm szépen, beléd legalább szorult egy csöppnyi együttérzés...
114. honey555 (válaszként erre: 84. - Andi6020)
2012. jan. 5. 21:53

A palotapincsi nem kifejezetten bentre való kutya, ők nem annyira érzékenyek mint a yorkshire terrierek, a tenyésztő is kint tartotta a sajátját, meg nagyon sok más ismerősöm. Hidd el nagyon szivesen behozztam volna, de ameddig itthon élek addig örülök h kapok enni-inni, meg hogy fedél van a fejem fölött!

Egyébként undoritó dolognak tartom ezt a viselkedést, hogy szegénykémet ma altatták el, ti pedig itt szálltok vitába. A vélemények egyénenként eltérőek, ezt kérlek ne itt vitassátok meg, van nekem most elég bajom...

113. 6ee0ffb012 (válaszként erre: 112. - Andi6020)
2012. jan. 5. 21:19
Parabolaantenna :)
112. andi6020 (válaszként erre: 111. - Kislany2009)
2012. jan. 5. 21:19
(gallér)
111. kislany2009 (válaszként erre: 110. - Kislany2009)
2012. jan. 5. 21:09

A másik ami még eszembe jutott. Ha mégis kaparná a sebet, akkor szoktak a nyaka köré ilyen védőkét rakni. Nem tudom hirtelen mi a neve...

Biztos orvoshoz vitte apukád? Vagy milyen orvos volt az?? Áhh..

110. kislany2009 (válaszként erre: 51. - Honey555)
2012. jan. 5. 20:59
Nagyon sajnálom ami történt és tudom, hogy ez már nem segít semmin, de... mi befogadtunk egy kutyust akinek az egyik szemét kilőtték.. és ki volt folyva. Elvittük az állatorvoshoz és ő műtéttel eltávolította a sérült szemet. Aztán össze varrta neki. A kutyus boldog volt, hogy már nincsenek fájdalmai. Nem is kaparta le róla a varrást. Nagyon szépen meg gyógyult. Igaz, hogy most csak egy szeme van és néha neki szalad a fának, ha nagyon benne van a játékban, de a lényeg, hogy segíteni tudtak rajta. Egyébként kinti kutyus ő is. És jelenleg gazdit keresünk neki.
2012. jan. 5. 20:50
lincseljétek+
108. 6ee0ffb012 (válaszként erre: 107. - Havran)
2012. jan. 5. 20:49
Egész életében.... :(
107. Havran (válaszként erre: 106. - Andi6020)
2012. jan. 5. 20:48
Hát igen a jó isten nem osztogat ilyen ajkakat.Én is remélem nem lesz több kutyus.Rossz bele gondolni az a kis drága mit élhetett át egész nap:(((((((
106. andi6020 (válaszként erre: 104. - Havran)
2012. jan. 5. 20:43

A szájára is költött eleget, költhetett volna a kutyára is. Állítólag jól kereső műkörmös. Nem lett volna apukára utalva.

És azért nem ment el az orvoshoz, mert nem volt ideje a kocsiba beülni? Vicc.

Remélem több kutyája nem lesz.

105. 06718ca650 (válaszként erre: 104. - Havran)
2012. jan. 5. 20:17
ebben van igazság.
104. Havran (válaszként erre: 100. - 06718ca650)
2012. jan. 5. 20:14
Ezért nem kell összeveszni vele,a lánynak tudnia kellett ezt idáig is,hogy apukája,hogy áll a dologhoz gondolom voltak feltételek a tartással kapcsolatban amit ő el is fogadott.Nem akarok senki pénztárcájában turkálni,de aki mellmütéten gondolkodik, nem vagyok tisztába az árakkal,de gondolom jóval többe kerül mint egy kutyát megmütetni.Azt is apuci fogja fizetni csak kérdem én majd ott is lesz beleszólása a méretbe meg a formába.Gondolom nem.Akkor itt jön az ki,hogy mennyit ér egy állat.
103. Bcicus (válaszként erre: 75. - 4c30444687)
2012. jan. 5. 20:14
belezsólásuk igen, de azért mielött döntök, hogy elaltatom a gyerekem kutyáját talán felhívom.
2012. jan. 5. 20:05

Nagyon-nagyon csúnyát tudnék csak írni,így inkább kussolok...


A kutyának már jó szegénynek.MÁR jó!

101. 06718ca650 (válaszként erre: 99. - Havran)
2012. jan. 5. 20:02
erre is gondoltam...
100. 06718ca650 (válaszként erre: 98. - Havran)
2012. jan. 5. 20:02
én biztos nem gyűlöllek, csak semmi értelmét nem látom hogy még apucival is összzevesszen esetleg a lány. hidd el sokan megtennének sokmindent ha tehetnék, de tény hogy vannak genya emberek is.
99. Havran (válaszként erre: 97. - 06718ca650)
2012. jan. 5. 20:00
Sőt irok mást és most lehet nagyon gusztustalan leszek,nagyon remélem,hogy az a szerencsétlen kiskutya tényleg ellett altatva.
98. Havran (válaszként erre: 95. - 06718ca650)
2012. jan. 5. 19:56
Igazad van majd visszajövök egy hét múlva és akkor osztom az észt.Azért vagyok ennyire indulatos,mert 4 kutyánkból 3 kidobott,altatás elöl mentett stb......látom mi megy ebben az országban az állatokkal és úgy gondolom az ő érdekükben felkell szólalni.Nekem ez az egész sztori felháboritó.De ez én vagyok lehet engem ezért gyülölni.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook