Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Vásárlás... Többet veszünk, mint, amire szükségünk van? fórum

Vásárlás... Többet veszünk, mint, amire szükségünk van? (beszélgetős fórum)


24. Ami.
2012. jan. 9. 21:40
Hát én meg tudom venni a 80. harisnyát is.Van 2 szekrény amit használok,és van 3 fiók,amibe a bontatlan újak vannak,és még mindig veszem,ha meglátok egy szépet.És mindig azt mondom h majd ha terhes leszek,és nem dolgozok,már úgysem jut rá.Ebbe lehet igazság,de sztem egy életen át se használom el.És rengeteg ruhával vagyok így.Boltkóros vagyok!
2012. jan. 5. 14:11

Nem vásárolok többet, mint amire szükségem van, sem mást.

Nem veszek meg valamit, amire akció van írva, azt veszem meg, ami valóban kell.

Listát írok és tartom magam hozzá, nem vagyok gyerek.

A kiló- és literárakat hasonlítom össze, nem az ilyen meg olyan kiszereléseket, illetve az összetevőket és a lejáratot mindig megnézem.

22. ec6e9cfd9f (válaszként erre: 20. - Michelle.r)
2012. jan. 5. 14:08

tényleg botrányos lenne:D

remélem,az utolsó előtti tagmondatomat is olvastad az előbbi hsz-emben..

21. 4c30444687 (válaszként erre: 20. - Michelle.r)
2012. jan. 5. 11:11
Egy tök egyedi övet kb. 6 évig őrizgettem, hogy végre egy trendben egy öltözékemhez passzoljon. Én megértem az örömödet :)
20. michelle.r (válaszként erre: 10. - Ec6e9cfd9f)
2012. jan. 5. 10:19

Már hogyne csinálnám - bár nem nekem címezted - hiszen hogy nézne az ki, ha a harisnyám nem egyezik a körömlakkom vagy a rúzsom színével?

;)

19. michelle.r (válaszként erre: 7. - 07c4794583)
2012. jan. 5. 10:18
Van egy három színű zománcozott gyűrűm, ne tudd meg, milyen boldoggá tett, amikor felfedeztem, hogy az egyik színével tökéletesen megegyező körömlakkom van, a másik színe pedig pont olyan mint az egyik topom.
18. michelle.r (válaszként erre: 5. - 07c4794583)
2012. jan. 5. 10:15
A lila bármi vásárlásához nem kell indok ;))
17. e28c748947 (válaszként erre: 12. - 4c30444687)
2012. jan. 5. 09:54
Szívesen lennék a macskád...Viccet félretéve, sajnos néha én is szembesülök azzal, hogy megveszem, milyen finomat gyártok belőle, aztán napokkal később csodálkozva látom, hogy megromlott..
16. Suesue
2012. jan. 5. 09:14
Zöldség gyümölcs esetén soha nem listázok, mindig megveszem amit megkívánunk. :)
15. Suesue
2012. jan. 5. 09:13

Nekem a férjem szokta mondani, ha tetszik valami, hogy vegyem meg.

Szerencsére most elég csúnya a divat, így két éve már nem vettem ruhát kabátot..

Cipőt azt igen, de hordom is. :)

Ragaszkodó típus vagyok, van olyan csizmám amiből két párat vettem, mert annyira tetszik, és a stílusom.

14. 4c30444687 (válaszként erre: 5. - 07c4794583)
2012. jan. 5. 09:10

Szerintem igenis elengedhetetlen 10 féle piros rúzs, mert az árnyalatot is meg kell válogatni a ruhához.

Kajánál még akkor éreztem, hogy felesleges volt megvenni, ha a polc hátulján felejtettem vki ritka alapanyagot.

13. 4c30444687 (válaszként erre: 3. - Sly7105)
2012. jan. 5. 09:08

Az ár-érték arányra találták ki az egységár nevű kis rublikát, aminek csak az ilyen helyeken van értelme.

Nekem ha van is listám, az olyasmire szól, ami tökáltalános használati cikk és kifogyott, ki fog fogyni, esetleg ha konkrét receptem van, akkor annak az alapanyagai. Nincs azzal baj szerintem, ha az ember fejben főz, miközben leseget. Én főleg a piacon szeretem azt csinálni, mikor nyáron dugig van friss zöldséggel, gyümölccsel. Olyankor egyenesen bűn előre listázni!

12. 4c30444687 (válaszként erre: 1. - Sly7105)
2012. jan. 5. 09:01

Nálunk inkább csak úgy keletkezik felesleg, hogy megveszem, megfőzőn, a férjem meg nem eszi meg, inkább elmegy gyrost zabálni. Tegnap pl. kacsamellet evett a macska.

Inkább a könyveimmel vagyok lemaradva, több földem van, mint amennyit eddig meg bírtam szántani, de az nem felesleges :)

11. Sly7105 (válaszként erre: 9. - Ec6e9cfd9f)
2012. jan. 5. 08:42

Jesssz! Köszi:)

Nah, csak vicceltem. Persze nem rágódom én, sőt... Inkább utólag "bánkódom", hogy ha ezt sem, meg azt sem vettem volna meg... De különben, ha nem vettem volna meg, akkor meg elkölti az ember másra. Való igaz, hogy az élelmiszer nem vész kárba... Karácsony előtt példul rogyásig volt mind a két hűtőnk, és érdekes módon most már van hely benne :)

10. ec6e9cfd9f (válaszként erre: 7. - 07c4794583)
2012. jan. 5. 08:41

9 lila:D

de ha neked ez tényleg örömet okot,és nem csinálod ugyanezt rúzzsal,sállal,harisnyával,főleg a családi alapkassza terhére,akkor élvezd:)

2012. jan. 5. 08:39

ha élelmiszert veszel,és azt szereti is valaki a családban,akkor az nem felesleges..elfogy.

én nem szeretek annyira bevásárlóközpontban lenni,úh. ezért is könnyebb:) lista van,tudom,mit hol találok,hamarabb jöhetek ki:)

Viszont szerintem nem érdemes minden forinton rágódni,mert ez is egyfajta uralma a pénznek a gondolataidon.

2012. jan. 5. 07:58

Olyankor kell menni, amikor nincs sok időd, és nem veszel felesleges dolgokat hidd el.

Többször észrevettem, hogy az akció előtt egy termék mondjuk 1200, viszont akcióban ugyanaz már 2000-ről van szerintük leakciózva 1500-ra.

Nem szabad bedőlni ezeknek. :)

Sok sikert a jövőben.

7. 07c4794583 (válaszként erre: 6. - Sly7105)
2012. jan. 5. 07:55
az a kilencféle lila árnyalat körömlakkban, az aztán tényleg nagyon kell :)))
6. Sly7105 (válaszként erre: 5. - 07c4794583)
2012. jan. 5. 07:52
:) Jó az a lila biztosan!!!
2012. jan. 5. 07:44

kajánál még sose éreztem azt, hogy fölösleges lett volna


bezzeg a cipők, rúzsok, ketyerék... ha elnézem a gyűjteményem, néha tényleg azt gondolom, aranyanya, azt a LILÁT minek kellett tényleg megvenni?

2012. jan. 5. 07:44
csak ami szükséges, nem halmozok.
3. Sly7105 (válaszként erre: 2. - Darcy73)
2012. jan. 5. 07:43
Hm. Igen, tudom, hogy ez így működik... Ezért is szeretek a férjemmel menni vásárolni, mert ő az eszével vásárol. Az akciós termék sokszor drágább, mint a másik, erre mindig felhívja a figyelmemet. Meg ő képes figyelni a kiszerelés/ár-érték arányra is, hogy miből melyiket éri meg megvenni. Listám az mindig van, azzal nincs baj:) De példul a barátnőm folyton lista nélkül vásárol és sok esetben a boltban dönti el, hogy mit fog főzni.
2012. jan. 5. 07:40

Én általában tartom magam a bevásárlólistához.

Épp arra vannak ezek a nagy hipermarketek kitalálva,hogy vásárolj,vásárolj!!!Ritkán dőlök be nekik!Sokszor csak kiírják hogy akciós,pedig valójában nem az!Mindig vigyél listát magaddal és próbálj ellenállni a csábításnak!

2012. jan. 5. 07:28
A mindennapi bevásárlás, ami a másnapi reggelihez szükséges, vagy éppen az aznapi főzéshez, nem is gond szerintem. Ilyenkor az ember csak beszalad a boltba és gyorsan összeszedi, ami kell, nem időzik sokat, hiszen még el kell készíteni esetleg a vacsit és akad más tennivaló is munka után otthon. De amikor jön a hétvége és ráérünk bóklászni a bevásárlóközpontban, akkor vajon csak azt vesszük meg, amire szükség van? Én sajnos nem. Pedig konkrét elképzelésem és listám is van arról, amit vásárolnom kell a hétvégi ebédhez, a háztartásba. Mégis, ahogy gyűjtögetem a listámon szereplő dolgokat, mindig utamba kerül egy olyan termék, ami mellett megállok, vagy mert akciós, vagy mert akkor éppen megkívántam. Így aztán a pénztárnál sokszor úrrá lesz rajtam a döbbenet, hogy már megint többet költöttem, mint szerettem volna. Ti hogyan álltok ellen a plusz vásárlásoknak, egyáltalán érdemes-e ellenállni? Aztán a pénztárnál is beugrik még egy-egy rágógumi, csokoládé. Pedig ezekkel a feleslegesen megvett dolgokkal lehetnek talán csökkenteni az amúgyis egyre feljebb szökő költségeket. Ti hogyan vásároltok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook