Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Dr. Steinberger 5 napos méregtelenítő kúra 2012. 01. 07. fórum

Dr. Steinberger 5 napos méregtelenítő kúra 2012. 01. 07. (beszélgetős fórum)


1 2 3
2022. júl. 23. 07:10

Sziasztok! Én holnaptól tervezem az elsö 5 napos dr Steinberger-es kúrámat.

Van itt valaki, aki éppen csinálja?

Sosem diétáztam, nem az erösségem. Remélem sikerülni fog. ☺️

2021. nov. 14. 11:33
Mától újra!
2021. ápr. 19. 12:44
Sziasztok!Ma kezdtem kíváncsi vagyok:)
2020. máj. 11. 16:36
Sziasztok! Minden elismerésem annak, aki végig bírja csinálni ezt a kúrát. Aki mégsem, annak leírom az én tapasztalataimat. Bevallom nem vagyok egy feladós típus de a 3. napon azt mondtam, hogy köszönöm nem. Már az első napon kerülgetett egy rosszullét, eleinte csak fejfájás majd estére annyira fáradt lettem, hogy már negyed 8 körül lefeküdtem. A 2. nap reggel semmi bajom nem volt. Energikus voltam még futottam is, gondoltam átestem a holtponton. Ezen a napon 11 körül jelentkezett a szédülés, remegés, a fejfájásom erősödött. Este fogmosás közben egyik kezemben fogkefe, másik kézzel kapaszkodtam a mosdókagylóba, mert annyira remegtem, gyenge voltam és szédültem. Reménykedtem benne, hogy nem hív senki telefonon délután, mert még beszélni is megerőltető volt! Ismét hét órai lefekvés. Harmadik napon már reggel szörnyű fejfájásom volt. Belenézve a tükörbe elszörnyedtem! Sápadt voltam, a szemeim beesve, szám kiszáradva. Pedig mindent betartottam. A napi 3 liter vízmennyiséget is, talán még több is volt. Aznap az első pohár ananászlé után kb. 10 perccel hányingerem lett és hát ennek meg is lett az "eredménye". Nálam ez volt a pont az i-re. Még a 3. napon délelőtt befejeztem, de még utána napokkal is fájt a fejem. A remegés, szédülés, gyengeség is hosszú órákkal később szűnt meg. Úgyhogy ha valaki szintén feladta, ne keseredjen el! Nem vagyunk egyformák! Kitartást annak aki elkezdi vagy épp benne van!:)
84. semleges (válaszként erre: 83. - Szbiiankaaa)
2019. jún. 10. 19:29
Folytasd.
2019. jún. 10. 15:51
Sziasztok. Ma kezdtem a kúrát, borzalmasan fáj a hasam, fel vagyok puffadva és szédülök. Nagyon szeretném a kúrát megcsinálni, de ha ez az állapot 5napig fog tartani, nemtudom bírni fogom e. Mit tanácsoltok? Folytassam vagy hagyjam? Nemtudom mennyire normális ez, eléggé különböző dolgokat olvastam.
82. SHZS
2019. ápr. 23. 12:38
Sziasztok! Én ma kezdtem bele a programban. Gyengeséget, fejfájást nem tapasztalok, viszont borzalmasan éhes vagyok. Így megettem egy fél avokádót. Remélem ennyi ˝"csalás" belefér.
2019. jan. 10. 05:09

Sziasztok!

Én kizárólag méregtelenítés céljából csináltam végig a kúrát.Ma vagyok az 5.napon.Megszenvendtem az 3.napot,mert az ananász szinte az egyetlen gyümölcs amit egyáltalán nem eszem meg.De hősiesen megittam.Kenyeret egyáltalán nem fogyasztok 10 éve úgyhogy maradt a Finn crips amit kenyér helyett szoktam enni.Bajban voltam,mert a program szerint 7 szelet rozs kenyeret kell megenni egy nap.Ebből a lapkából kb.40 szelet fedezte volna,ami számomra képtelenség....6-7 db-ot ettem meg .A 4.nap a cékla ami egyáltalán nem ment...Gyakorlatilag a fél üveget tudtam csak meginni,mert a szagától is rosszul vagyok.Ma vagyok az 5.napon és 2,9kg fogytam.Heti 4x edzek,de most semmit nem sportoltam.Nagyon gyengének érzem magam.Nem tudom,hogy még egyszer végig tudnám-e csinálni,de ezeket a leveket biztos fogom a jővőben is fogyasztani.Olvastam a korábbi hozzászólásokban,hogy van aki 10 napot szeretne egyszerre ebből a diétából.Nem tartom jó ötletnek! Ezt a kúrát évszakonként legfeljebb egyszer javasolt nem véletlen 5 napos a csomag.

2016. ápr. 10. 15:42

Sziasztok


Azon gondolkodom megcsinálok férfi létemre egy ilyen kúrát, mivel utóbbi időben kifejezetten fáradtnak érzem magam, hamar felpuffadok, már reggel egy kevés reggelitől is szakadok szét. + fél év alatt feljött rám 10 kg a semmiből. Holott étrendem nem változott (ami elég rendszertelen).


Az úgy rendben van ha már az előtte lévő napokban is csak joghurtot és zöldség gyümölcs féléket fogyasztok, mennyit ehetek majd az 5-ik nap után?

ugyértem pl reggelire mit egyek majd? és mennyit belőle... csak mert sosem volt még ilyen dologban részem, és azt olvastam nem szabad megterhelni a gyomrot rögtön.

2015. dec. 31. 09:58

Sziasztok!

Kezdő vagyok a diéták terén, január második hetében kezdem el a Steinberger kúrát, a doboz már megvan az 5 üveggel és arra vagyok kíváncsi hogy hogyan készítsem fel a szervezetem. Például fokozatosan a kezdés közeledtéig kevesebbet egyek vagy álljak rá több víz ivására? Minden tapasztalat és jótanács érdekel! :) 76 kilogram lettem, 24 éves vagyok célom a szeptemberi 72kg ;)

2015. máj. 18. 10:20

Ma kezdtem el, a kenyeret nem ettem meg mind. Én de. keveset tudok enni este jön rám az éhezés.

Nálam nem a fogyás az elsődleges. Vizet ,gyógyteát bármennyi ihatunk?Főztem csalán teát, remélem szabad?

Dóra

2015. máj. 12. 10:52

Sziasztok!


Nekem ma van a második napom. Már nem elsőnek csinálom így nem ért váratlanul a dolog. A tegnapi nap nagyon egyszrű volt. Viszont ma egy kicsit fáj a fejem és nagyon fáradt vagyok. Engedtem magamnak egy kávét, üresen, mert a munkahelyen mágsem aludhatok el. Ennek a zöldséglének még mindig nem tetszik az íze, de a holnapi ananászt már nagyon várom :)

2015. máj. 2. 10:44
Nos, végeztem az 5. nappal is! A répalé és a céklalé nem volt a kedvencem, de egyébként ihatóak voltak, bár a másik 3-hoz képest nem voltak kifejezetten finomak. Az az érdekes, hogy nem különösebben voltam éhes az 5 nap során, talán csak az 1., 2. nap este, de utána szinte sosem jött ez elő. A 4. és 5. napon este már csak az eszembe jutott, hogy van még 1-1 adag kajám, amit meg kéne ennem, de nem éreztem, hogy várnám, hogy ehessek. Összességében egészen kellemesen telt ez az 5 nap. A párom is nagyon örült ennek, mert arra volt rákészülve, hogy most napokig idegbeteg leszek, de szerencsére nem így lett. Nem volt hasmenésem egyáltalán, bár az is igaz, hogy már hetek óta diétáztam előtte, így hozzászoktam, hogy többnyire csak zöldségeket eszem és sokat iszom. Az első naphoz képest 3.3 kg-al nyomok ma reggel kevesebbet. A hét elején sokat fájdogált a fejem, de egyébként is migrénes típus vagyok és nagy hidegfront jött hétfőn és kedden, így azt ennek a rovására írtam. Sokkal energikusabb lettem, máskor is meg fogom csinálni ezt a kúrát, mert nagyon jól érzem magam tőle.
2015. ápr. 28. 09:45
Sziasztok! Én tegnap kezdtem és meglepően jól ment az első nap. A búzafűlé nagyon kellemes ízű az almalé miatt, így nem jelentett gondot mindet meginni. Nem is igazán voltam éhes napközben, talán este 5-6 körül jött elő egy kicsit. Nekem a vízivás megy nehezen, mert mindig ízesített vagy szénsavas vizet szoktam inni, a sima víztől kifejezetten rosszul vagyok, úgyhogy ez nem könnyű, de ezt is kipipáltam tegnap. A mai répalé szintén finom, bár szerintem ez inkább erősen zelleres paradicsomlé. Sebaj, nekem ízlik, így valószínűleg a mai nap is simán megy majd.
2015. ápr. 17. 19:08
Én is megcsináltam!A cékla volt a legnehezebb,soha nem ettem még és inni is alig bírtam!Amellett hogy 3kg mínuszt mutat a mérleg, energikusabb,fittebb lettem.Elmúlt a gyomorfàjàsom!Nem ittam a kávét sem, mert nem kìvàntam!Jobb lett a közérzetem!Ajánlom mindenkinek!Nyilván nem lettem méreg mentes,de nagyon jó kezdet egy életmódvàltàshoz!Ki lehet bìrni,de én nem igazán ettem kenyeret,helyette teljes kiőrlésű cukor mentes kekszet ràgcsáltam!
2015. márc. 31. 11:30
Én ma kezdem, szóltam is a páromnak, hogy 5nap zombiság várható. :D Már régebben egyszer végig csináltam, nekem bevált.
2015. jan. 30. 18:54
Sziasztok, valaki nem kezdi öööööö mondjuk holnap? :)
71. zöld_alma (válaszként erre: 70. - V.Bernadett)
2015. jan. 17. 08:43
Szia! Én tegnap végeztem a kúrával, és meglepően jól viseltem, DE! Tegnap este a lábam nekem is iszonyúan begörcsölt, annyira, hogy nem tudtam felállni, és utána még az éjszaka során többször. Maga a kúra nekem nagyon bejött, 3 havonta meg szeeretném csinálni
2014. szept. 13. 07:51

Sziasztok ! Én idén másodszor csináltam meg a Dr. Seinberger diétát. Ma van az ötödik nap. Az első kúránál a második nap iszonyatos fejfájás gyötört. A harmadik naptól lüktetően görcsölt a derekamtól lefelé minden izületem derekam, csípőm, térdem.

Most a második kúránál már a fejfájás elmaradt de az elviselhetetlen izületi fájdalom a harmadik naptól megvan . Kinek volt ilyen tapasztalata ??? Így a tavaszi méregtelenítő kúrát valószínűleg nem ilyen módszerrel fogom elvégezni. A hozzászólásokat előre is köszönöm. Bernadett

2014. jún. 5. 15:09
Sziasztok! Ma tartok a 4. napnál. Ennél könnyebb és finomabb fogyókurás módszerrel még nem találkoztam! Nekem eddig mindegyik lé nagyon bejött. A zöldbuzalétől féltem egy kicsit, de ihatóra készitették. Az ananász volt idáig a legjobb. Én a mentes viz mellé még Forever aloaverás méregtelenitő teát is iszom. Könnyem vettem idáig az akadályt, szinte élvezem! Kiváncsi leszek az 5. nap után mennyit mutat majd a mérleg. Mindenkinek ajánlani tudom!
2014. máj. 30. 15:26

Sziasztok!

A feleségem találta ki, gondoltam csatlakozom, hogy ne szenvedjen annyira. Ma fejezzük be, én az első 3 napon abszolút nem ettem semmit, csak ittam a leveket, a párom eszegetett óvatosan rozskenyeret. Én most 5 kg mal, a feleségem 2 vel lett könnyebb.

Szerintem a levek ihatóak voltak, gondolom megint megcsináljuk jövőre!

2014. máj. 14. 14:15
Sziasztok ! Én ma kezdtem, hát ez a zöldbúzafü ... Az elsö pohárral könnyen lecsúszott de egyre nehezebben megy le a többi. Ti mennyi kenyeret ettetek ? Én eddig 3 szeletet. Elég jòl haladok a víz ivással is magamhoz képest, már tùl vagyok 2 literen. Fejfájás van egy pici de az lehet, h ettöl az idötöl! Szép napot nektek
2014. jan. 7. 11:04
Sziasztok! Csinálja most valaki? Én idén szántam rá magam először, holnap kezdem megvettem minden italt hozzá! Várom a hatást!
65. nadal333 (válaszként erre: 64. - Tejespite)
2012. dec. 31. 15:31

Sziasztok!



Én holnap kezdem.az lenne a kérdésem h napi 6 fele vitamint szedek( c vitamin,omega3,fokhagyma,cirdyceps gomba kapazula stb)..szedhetem a meregtelenites alatt??:)

2012. dec. 19. 08:24

Sziasztok, én ezt kérek a 'Jézuskától', ma megy megvenni a férjem. Máskor is próbáltam - nem ezzel - de estére olyan éhség jött tám, h szinte remegtem. Remélem, ezt bírni fogom most

Kellemes ünnepeket mindenkinek!

2012. dec. 7. 23:36
Sziasztok! Remélem, hogy ránéz néha valaki erre a fórumra is. Én csak azt szeretné,m kérdezni, hogy ment a hasatok a kúra alatt? Előre is köszönöm a válaszokat.
62. robema
2012. júl. 25. 06:13
Pénteken kezdem a kúrát. Velem tart valaki? Hátha együtt kitartóbbak leszünk :-)
2012. jún. 29. 11:54
Csinálja most valaki? Én januárban megcsináltam, utólag visszagondolva jó volt... úgy döntöttem megismételném, már csak be kell szereznem a hozzávalókat! :)
2012. márc. 24. 11:40

Sziasztok!


Én is gondolkodom a mérgtelenítésen, néztem már azt az oldalt ahol az a gusztustalan kép van hogy mi jön ki az emberből mérgtelenítés közben nem nevezném meg hát azt biztos nem. A steinberger jó meg hazsnos de méregtelenítésnek biztos elég ez? Főleg úgy hogy közben meg kenyeret enni? Nem hanzik nagyon hatásosnak nem? Én arra gondoltam hogy valami hasonlót megcsinálok, mint a gomba elleni diéta abban azért ugyanaz van mint amitől le is lehet fogyni és a szervezetnek sincs szüksége finomított fehér cukorra meg alkoholra stb. Mellette meg persze vitamin ezerrel most már lassan túl leszünk a primőrökön, meg ma láttam a piacon medvehagymát nyammi!! Meg persze sok folyadék amiből biztos nem lehet eleget inni meg a bélrendszert is táplálni kellene hamár ott azért sok minden lerakódik, valami kis dalólós probiotikum vagy hasonlók. Egy biztos ha már a cukrot teljesenki lehet hagyni (én próbálom bár 100%-ban) nagyon nagyon nehéz hosszú távon, akkor az már elég lenne szeintem nem?

2012. márc. 24. 10:17

Szia Vera!

Igazából ez nem fogyókúra,amit ettől lefogysz,pár napon belül visszajön.Viszont nagyon jó egy diéta,vagy életmód váltás elkezdéséhez.Lehet,h éhes leszel,de 3 liter vizet meg kell inni mellé és ehetsz kenyeret minden étkezéshez.Ha nagyon nem bírod,egyél egy picivel több kenyeret,amikor szabad!Viszont a gyomrod tuti szűkül majd.:-)

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook