Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Érdemes a biciklilopást rendőrségen jelenteni? fórum

Érdemes a biciklilopást rendőrségen jelenteni? (tudásbázis kérdés)

1 2
2012. jan. 5. 19:48
Voltam bent. Bejutottam és lehet emailen és levélben is bejelenteni.
36. júliusi (válaszként erre: 34. - Danina)
2012. jan. 5. 15:18
Hát ez az:((
2012. jan. 5. 12:46
Telefonon be lehet jelenteni aztán vagy kimennek az adatokat felvenni vagy megkérnek hogy fáradj be....ha háznál felveszik az adatokat abban az esetben is fognak adni időpontot ha nyomozást inditanak hogy felvegyék a tanúvallomásod....nekem pár napja volt pozitiv tapasztalatom kisértékű mobiltelefonlopás ügyben....gyerkőctől elvették a suli előtt nem abba az iskolába járóak de tudta hogy a bátyja tudja a gyerekek nevét....hazajött,elmondta a tesónak ketten kibogzták ki volt az a három gyerek közben jeletettem telefonon jöttek is hamar a rendőrök felvették amiket mondtuk vagyis felirkálták és nem túl soká jöttek a telefonnal kideritették a gyerekek címét és némi nyaggatás után pk megtörtek és elmondták hogy ők voltak de hazafelé elcserélték peanzára...ennek ellenére rövid idő alatt meglett a teló....ez más,nem bicikli csak azért írtam hogy vannak még csodák és intézkedő rendőrök jelenteni mindenkép kell szerintem akkor is ha sajnos sokszor nincs értelme...ha senki nem jelenti akkor mégjobban elromlik az egész szerintem:(
34. danina (válaszként erre: 32. - Júliusi)
2012. jan. 5. 12:29
Nálunk is ez van,komoly iparág lett a lopott bicajok "felújítása",értékesítése.Nekem azt mondták a rendőrségen,figyeljem a bicajomat,de ha meglátom valakinél,nem vehetem vissza öntörvényesen,hanem azonnal jelentsem,hogy itt és itt van,próbáljam feltartani,és majd ők visszaveszik tőle.De én nem tehetem meg.
2012. jan. 5. 11:41
Tudok olyat akinek meglett a bicója,az enyémet nem találták meg. Szerintem megér egy próbát a bejelentés.
32. júliusi (válaszként erre: 31. - Szabobabo)
2012. jan. 5. 11:24

Mi is kerestük... és ha megtaláltuk volna,és visszavesszük, még a tolvajnak állt volna feljebb...:(

Mondjuk nálunk úgy űzik a b. lopást,hogy szétszedik ,átfestik..stb..:(és had ne mondjam kik...

2012. jan. 5. 09:17

Én nem olvastam a többi hozzászólást, de leírom, velünk mi történt....Nekünk a lépcsőházból lopták el a lelakatolt biciklinket! A ház be van kamerázva....megadtuk azt az 5 órás intervallumot is, amikor is elvihették...megtettük persze a feljelentést, de SEMMI!!! aztán egy nap velünk szembe jött az utcán a bicaj, egy kis gizda csávóka ült rajta, még nem is egy kis utolsó csóri. Na mindegy, mondja a férjem, h ott a bicajunk, erre odamegyek a sráchoz babakocsistól, és udvariasan megkérdeztem a nevét (elárulta, de személyit nem tudott mutatni) elkértem a számát is...megadta! persze utána elmentünk az infoval a rendőrségre, jelzem névvel, telefonszámmal.....kiderítették, h valós, meg is keresték a srácot....ennek már vagy 3-4 hónapja! Bicikli azóta sincs meg!!!!! ENNYIT A RENDŐRSÉGRŐL!!! Bekamerázott lépcsőház, név, telefonszám a kezükben! Mégis mi a f @sz kell még nekik?Én keressem meg? de ha ott kiszedem a bicajunkat a csávó segge alól (amit állítása szerint boltban vett), akkor még engem csuknak le!

Persze, ha én lopnék egyszer, biztosan lebuknék...

2012. jan. 5. 08:27

Hát én azt mondom, nem!

Jópár évvel ezelőtt,mentem melóba,éjjelre.A biciklinket nem zártuk le,az igaz,és amikor kimentünk, 10 15 perc múlva,hogy eltegyük, hűlt helyét talltuk...:(Jelentettük a rendőrségen,ahol azt mondták, másnap menjünk be, tegyünk feljelentést.

12 órás műszak után,órákat ültünk a rendőrségen,hogy felvegyék a jegyzőkönyvet. Kb 2 hónap múlva jött a papír,hogy megszüntették a nyomozást...

Tök felesleges volt...:(

29. access
2012. jan. 5. 07:49
érdemes
2012. jan. 5. 06:15
Köszi a válaszokat.
27. timycat (válaszként erre: 2. - Pöttyi)
2012. jan. 4. 23:38

Persze hogy érdemes; azt nem mondom, hogy minden bicaj megkerül, de én meglepődtem, hogy mennyi biciklit adnak vissza a gazdájának; szerencsére sok bicaj rendelkezik most már alvázszámmal ez alapján tutira be lehet azonosítani.

A rendőrök -ha épp nem bukik le egy bicajlopó banda- akkor is tudják, hogy kb melyik "viszonteladónál" érdemes körbenézni.

2012. jan. 4. 21:00
érdemes bizony
2012. jan. 4. 19:34

érdemes feljelentést tenni.

Ha nincs semmilyen adat, nyom, nyilván nem tudnak elindulni semerre, de ha bebukik egy bringalopó banda, akkor van esély rá, hogy meglegyen a canga. öcsémé pl. meg lett egyszer.

24. globus (válaszként erre: 23. - 6ee0ffb012)
2012. jan. 4. 18:37

Én is cseszem már két éve, ne aggódj :)

Azért nem teljesen reménytelen, mert ismerek valakit, akiét évek múltán megtalálták egy városközeli faluban. Értesítették, hogy mehet érte.

Még nincs veszve minden. Lehet, mire megtalálják, csak rollerozni tudunk:))

23. 6ee0ffb012 (válaszként erre: 22. - Globus)
2012. jan. 4. 18:35

Neked mindent elhiszek :P :DD


Az enyém is gravírozott,de ha ellopják,cseszhetem :((

22. globus (válaszként erre: 21. - 6ee0ffb012)
2012. jan. 4. 18:31

Csak nem írom ki ide :)

Elhiheted, mert ÉN mondom :D

Rendőrség pár éve hirdetett gravírozást, jelképes összegért, de érdeklődés hiányában a kezdeményezés kudarcba fulladt.

21. 6ee0ffb012 (válaszként erre: 19. - Globus)
2012. jan. 4. 18:25

Na,mesélj,hol ilyen hiszékenyek?Mert a sportverdámat épp meglovasították :))


Néha van ilyen biciklimustra a yardon,hogy meg lehet nézni az ellopott és megtalált bicajokat.Ott talán rá lehet lelni.A szerencsésebbeknek :))

2012. jan. 4. 18:24

beballagsz a rendőrörsre (mert az már van a legkisebb településen is - legalábbis az Orbán Viktor azt mondta hogy lesz) és feljelentést teszel ismeretlen tettes ellen.

a rendőr polgártárs szépen felveszi az adatokat, rögzíti a körülményeket, majd nyilván kiadja a nyomozó kollégáknak, akik a legnagyobb gondossággal felderítik az esetet, majd téged írásban tájékoztatnak. esetleg tanukat hallgatnak meg satöbbi



:D

19. globus (válaszként erre: 16. - 6ee0ffb012)
2012. jan. 4. 18:22

Hozzánk ki sem jöttek, mindent elhittek :)

Gravírozott szám, szín, típus stb.

A kerékpár igazolványa nálam van, bárhol azonosítom, amennyiben nem alakítják át nagyon...

2012. jan. 4. 18:21
2012. jan. 4. 18:21
Nem csinálnak semmit :-( személyesen kell, jegyzőkönyvezik, és egy hónap múlva lezárják ismeretlen tettes ellen.......
16. 6ee0ffb012 (válaszként erre: 13. - A14deb9047)
2012. jan. 4. 18:20
De lehet telefonon!És utána kimennek!
2012. jan. 4. 18:19

Ne menj be,hívd fel őket,vagy írj email-t nekik.Aztán majd kiküldenek egy járőrt.


A 10-es hsz-em inkább hazabeszélős cinizmus akart lenni,elnézést :))

14. danina
2012. jan. 4. 18:19
Jelentettem.Jegyzőkönyvezték.Nyomoztak(?).2 hónap után megszüntették.Bicaj nincs.Ennyi.
13. a14deb9047 (válaszként erre: 2. - Pöttyi)
2012. jan. 4. 18:18
Telefonon nem lehet - csak személyesen.
2012. jan. 4. 18:18
Nem érdemes.
2012. jan. 4. 18:16
Kimennek.Ha épp ráérnek :))
2012. jan. 4. 18:15
Telefonon,bemondásra?Azt mondok,amit akarok.És ők mindent elhisznek.
9. globus (válaszként erre: 6. - C42aaaac41)
2012. jan. 4. 18:13
Mi telefonon jelentettük be, és ezt követően levélben jegyzőkönyvet kaptunk a rendőrségtől. Később szintén levélben határozatot arról, hogy a nyomozást lezárták.
8. Kriszti1212 (válaszként erre: 7. - 1560f47887)
2012. jan. 4. 18:13
Drága lomtalanítás :)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook