Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Babának és mamának is finom, tápláló ételek 11 hónapos kortól fórum

Babának és mamának is finom, tápláló ételek 11 hónapos kortól (beszélgetős fórum)


15. Dolores007 (válaszként erre: 14. - D550c57e19)
2012. jan. 6. 13:13
Igen, ez ugyanaz.
2012. jan. 6. 12:37
azt hiszem ez ez a kismamablogos...
2012. jan. 6. 12:37

[link]


erre gondoltam

12. Dolores007 (válaszként erre: 11. - Sysy66)
2012. jan. 5. 23:27
Szerintem a kismamablogon levőre gondol. Regisztrálsz és kapsz egy e-szakácskönyvet ajándékba.
11. sysy66 (válaszként erre: 10. - D550c57e19)
2012. jan. 5. 19:53
szia ez micsoda? ahonnét letoltod?
2012. jan. 5. 07:37
szia! Nekem 9hónapos a fiam kb azokat eszi amit mi.persze kicsit lebutítva:) én adok neki tejfölt pl Szóval a habarással nincs gond. Nekem fontos szempont most hogy ne kelljen külön főzni mert most tartunk ott hogy feláll de ha elfárad nem tud leülni hanem eldől tehát mindig ott kell lenni nincs időm külön főzni és van egy 2,5 évesem is.szóval ha vmi kevésbé táplálót fözök pl krumpli hússal akkor uzsonnara párolok neki zöldséget az hamar megvan.de én sokat fözök a kismama babaszakácskönyvből , ez letölthető, van benne sok egyszerű recept amit anyuka is ehet:)
2012. jan. 4. 15:03
Ha nagyon nem olyan kaját főzök, amit megehet a baba, akkor mindenféle zöldséget apróra vágok, megpárolom kevés vízben minimális sóval, fűszerrel (kivéve bors, ppaprika). Amikor kész, akkor beledobom a jégkocka husit, az felenged, a zöldés meg kicsit kihül tőle, összenyomkodom villával, rácsapok egy teáskanál natúr joghurtot és már mehet is az arcába... :)
8. Dolores007 (válaszként erre: 7. - 432d0af620)
2012. jan. 4. 15:00
A húst turmixolni kell. Vannak babák, akik megeszik a husidarabokat ebben a korban, de sajnos - mivel nincs örlőfoga, hogy szétroncsolja a rostokat - nem emésztődik meg rendesen és majdnem úgy megy ki, ahogy bement. Ezt pár hete mondta nekem a gyerekdoki (akkor volt Lili 1 éves), mert meséltem neki, hogy a baba megeszegeti a nagyon apróra vágott húst, de kihányja pár óra múlva.
2012. jan. 4. 14:52

köszönöm a válaszokat, azért még várok másoktól is :-)


eszik darabosat amúgy, de ha húsos dolgot eszünk azt nem tudom villával összenyomkodni. :-)

6. RLindi (válaszként erre: 4. - RLindi)
2012. jan. 4. 14:33
Én amúgy is picit sótlanabbul főzök, de inkább magunknak plusszba fűszerezünk a tányéron:)
2012. jan. 4. 14:32
Főzz nagyobb mennyiségű husit a babának egy kis vízben, minimális sóval. Turmixold le és jégkockatartóban le lehet fagyasztani. Egy jégkocka egy adag hús. Így csak a zöldséges alapot kell neki megfőznöd, vagy kiemelni a saját levesedből. A zöldségeket nem kell egy 11 hónapos babának már turmixolni, elég villával összenyomkodni. Amíg nincs örlőfoga, addig a húst nem tudja szétrágni, de a puhára főtt zöldséget szét tudja nyomkodni az ínyével, így megtanul rágni is.
2012. jan. 4. 14:31

Szia, én ma a 11 hónapos kislányomnak, meg a 6 évesnek és magamnak is sóska főzeléket főztem és hozzá főtt krumplit. Neki én már nem botmixerezek, csak villával összetöröm.


Tegnap husi levest ebédelt, kis kocka tésztával, husival, sárgarépával,krumplival de sokféle zöldséget szoktam beletenni és mindent megeszik.


Krumplistésztát, spagettit (itthon főzött bolognai szósszal), rakott krumplit, káposztás tésztát, spenótot, mindenféle főzit evett már.

Én nem főzök már Neki külön.

3. szandi30 (válaszként erre: 1. - 432d0af620)
2012. jan. 4. 14:30

Itt a hoxán is találsz recepteket,de egy 11 hós baba már szinte eheti ugyanazt mint a felnőttek,attól függ,kap-e már pl. tejterméket.

Pl én a tökfőzit ugy készítettem magunknak,hogy mielőtt belement a sűrítés,tejföl+a fűszerpaprika,az ő adagját kivettem és főtt krumplival sűrítettem(azt is főztem bele és kihalásztam)meg persze kevesebb sóval csináltam,én mondjuk amugy sem szeretem a túl fűszeres ételeket!

2. Dolores007 (válaszként erre: 1. - 432d0af620)
2012. jan. 4. 14:28

Szósz:

Piríts hagymát, fokhagymát, rá a husit, paradicsomlevet/sűrített paradicsomot, borsikafüvet (borsot nem), oregánót, bazsalikomot, kevés sót. Ha nagyon sótlan neked, akkor majd a tányérodban sózhatod, de a baba miatt ne tegyél bele sok sót.

2012. jan. 4. 14:23

Olyan recepteket keresek, ami Nekem is jó és a gyereknek is, így nem kell 2x főznöm, csak lebotmixerezem és mehet neki. :-)


Pl.: spaghettit akarok csinálni, de Én az üveges szószt szoktam venni hozzá magamnak, de azt elég "műnek" találom ahhoz, hogy a kislányom is azt egye.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook