Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Étkezési utalványok, Erzsébet-utalvány és Széchenyi Pihenő Kártya fórum

Étkezési utalványok, Erzsébet-utalvány és Széchenyi Pihenő Kártya (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6 7 8
2012. ápr. 19. 16:25

Sziasztok!Én is nagy hülyeségnek tartom mivel én fő állású anya vagyok főleg a nagyobbik fiam tartós beteg neki magasabb a családi pótlék a gyógyszereit már nem is fogom tudni kiváltani.mivel az én gyetem-et is így fogom kapni.A párom rehab járadékot kap gondolom ezt is utalványba fogjuk kapni.Se a számlát bérletet semmit még az osztálypénzt sem fogom fűzetni azaz semmit nem beszélve agyerek tanitatását sem.meg ruhát és húst szinte főzni se fogok.Nem beszélek a férjem s az én gyógyszereinkről.Ez fel háborító ami itt megy.El veszítünk mindenünket,a gyerekkel nem tudom hogy mi lesz.szinte csak a fontos dolgokat füzetem semmi káros szenvedélyünk nincs csak a kapuchino vagy a nesz kávé hogy tejes kávét igyak.de látom luxus lesz.A Tesco az közelembe nincs csömörön az Auchan de ami itt van az Lidl.

Üdvözlettel:)

2012. ápr. 17. 13:34
Sziasztok.Elég nagy hülyeségnek tartom hogy a szociális juttatásokat az erzsébet utalványban adják,mert akkor teljesen meg lesz kötve hogy mire költhetjük.A postán patikában nem hiszem hogy elfogadnák.Buszjegyet vagy vonatjegyet se nagyon adnak érte.Mi is mint sokan a családipótlékból fizetjük a számláinkat,de ha kell a gyerekeknek veszünk ruhát,cipőt meg ami kell.Egyedűli káros szenvedélyünk a kávé de lassan már az is luxus lesz.
114. INDUS11 (válaszként erre: 105. - Tücke)
2012. ápr. 16. 08:54
Húst tényleg nem lehet venni utalvánnyal, mondta is a pénztáros kiscsaj. Nem mintha mernék ott húst venni...
113. INDUS11
2012. ápr. 16. 08:52

Sziasztok!


Tudja esetleg valaki, hogy aTesco-n kívül el fogják-e fogadni más áruházaknál is?

A Tesco egy borzalom, undorító. Lassan már csak pelenkát vagy zsebkendőt merek venni ott.

Tegnapi körutam eredménye (csak megfigyelések): lejárati idő előtt zöldes színű szalámi, szintén lejárat előtt egy hónappal totál penészes sajt - (trappistáról van szó). Azonkívül az ott vásárolt Mizo kakaónak még másfél hétig jónak kellett volna lennie, de felbontáskor már büdös volt.

Hogy a többi dologról ne is beszéljek.

Áthamisítják a lejáratot, ennyi. Mit nekik egy kis büntetés, ha valaki veszi a fáradtságot, és bejelenti őket.....

Szóval jó lenne, ha nem csak itt fogadnák el, mert élelmiszert már nem merek venni...

2012. ápr. 3. 14:10

Nem bírtam ki, rákerestem. Erzsébet utalványt ki miért számít be, fogad el:

1.)Eladó kocsi, Erzsébet utalványt beszámít

2.)Parfüm, kp és Erzsébet utalvány

3.) Ruha, kp és Erzsébet Utalvány

4.) Lakás kiadó, -"-

5.) Gyógymasszázs, -"-

2012. ápr. 3. 14:00
Persze sok más helyen is jó, pl Tropicarium, de attól a gyerek nem fog jóllakni, vagy villany nem lesz kifizetve....
2012. ápr. 3. 13:59
Az Erzsébetet kibocsátó Nemzeti Üdülési Szolgálat (NÜSZ) mellett a magyar kézben lévő boltláncoknak is kedvez a rendszer és annak esetleges bővítése. A kibocsátó cég már tavaly megegyezett a jellemzően kis alapterületű boltokat működtető magyar tulajdonú boltláncokkal (CBA, Coop), amelyekben már lehet költekezni az utalványokkal, de a külföldi kézben lévő áruházláncok többségével (Spar, Auchan, Aldi, Lidl, Penny Market) még nem. Több hónapos huzavona után a piac legnagyobb szereplője, a Tesco a múlt pénteken jelentette be, hogy sikerült egyezséget kötnie az állami utalványkibocsátóval. Ez ugyan 176 üzlet bekapcsolását jelenti a rendszerbe, de még mindig nagyon sok bolt nem része annak. A Tesco-hálózaton belül például csak a nagyobb alapterületű egységekben, hipermarketekben lehet használni az Erzsébet-utalványt, de a kisebbekben, a Tesco Express néven futó boltokban nem.
109. Tücke (válaszként erre: 108. - Kira88)
2012. ápr. 2. 10:53
Elmennek a fenébe finoman szólva mégis mit képzelnek magukról? Honnan tudják h a csp összege h van bekalkulalva egy háztartásba? Pl az én lányom abból eszik a suliban meg a havi reggelije s uzsjja szűkösen de kijön. A többi kiadás a gyerekre ki se jön.
108. Kira88
2012. ápr. 2. 10:28

Nem tudom halottátok-e, de tegnap volt a híradóban, hogy azt tervezik, hogy a családi pótlékot (és egyéb típusú segélyeket) nem pénzben, hanem Erzsébet-utalványban fizetik ki. Érdekes felvetés....

Vélemény?

107. CsillagTM (válaszként erre: 106. - Treka2)
2012. ápr. 2. 10:23
még ha szalámi...de az is túl drága...
106. treka2 (válaszként erre: 26. - CsillagTM)
2012. ápr. 1. 13:22
Azok akik csak szalámit akarnak venni,az állambácsi úgy gondolja,azok haljanak éhen!Ő mossa kezeit,szó szerint!
105. Tücke (válaszként erre: 102. - Lujza1122)
2012. ápr. 1. 13:20
április 15-től fogadja el a tesco ha minden igaz az erzsébet utalványt nem vehetsz rajta alkoholt és húst. De aki elmegy nagybevásárolni annak úgyis lesz a kosarában sokminden más is :D
104. treka2 (válaszként erre: 90. - Agnik1)
2012. ápr. 1. 13:16
Nyugdíjasoknak nem kell Erzsébet utalvány!
103. treka2
2012. ápr. 1. 13:14
Az Erzsébet utalvány semmire sem jó,felénk egyik üzlet sem fogadja el!csak a szegényeket teszi még szegényebbé,és a gazdagokat még gazdagabbá!Kívánok a még gazdagabbaknak jó hosszú sort az orvosi rendelőbe,és krónikus betegségek sorát!
2012. márc. 14. 10:01
Sziasztok! Csornán pl. egy húsbolt elfogadja az erzsébet utalványt. De biztos forrásból tudom, hogy a teszkó is el fogja fogadni néhány héten belül. Úgyhogy gyűjtsétek! :) Szinte biztosra mentem volna, hogy előbb utóbb úgyis kijátszák majd a multik a rendszert... De így legalább tényleg azt veszed meg rajta, ami kell otthon, és nem kell étterembe menned, csak hogy elfogyjon...
101. Pettka (válaszként erre: 99. - Liza13)
2012. márc. 11. 13:32
Köszi,Liza:)Rákerestem.Hát,sajna nem sok olyat találtam,amit hasznosítani is tudunk:(
2012. márc. 11. 10:47
Csak magyar boltok,üzletek fogadják el.
99. Liza13 (válaszként erre: 96. - Pettka)
2012. márc. 11. 10:40
Ha bejelentkezel az MKB honlapján, ott van szolgáltató kereső megyére és helységre lebontva!
98. Pettka (válaszként erre: 97. - Dorkadorka)
2012. márc. 11. 10:35
Egyelőre sehol...a párom most kapta meg az elmaradott múlt havit is.Van rajta 25000 ft,és nem tudunk vele semmit kezdeni...
2012. márc. 11. 10:30
Mi még nem kaptuk meg a kártyát,de arra én is kíváncsi leszek hol fogom tudni levásárolni.
96. Pettka
2012. márc. 11. 10:28
Férjem megkapta a kártyát,de egyelőre sehol nem találtunk olyan vendéglátó helyet,ahol el is fogadnák.Szeretném kérdezni,ha tudtok segíteni,hogy Gödöllő,illetve Hatvan környékén hol lehet vele fizetni?
95. Tücke (válaszként erre: 93. - Agnik1)
2012. febr. 28. 18:03
ez cég függő mint olyan sok minden van ahol mindent megkapsz amit csak lehet van ahol még azt se mondják hogy halj éhen
2012. febr. 28. 15:19

Sziasztok!

Ma nyomtattam az erzsébetprogam.hu oldalról egy "nyugdíjas pályázati adatlapot", amit 60 évesnél idősebb, 85.000,- Ft-ot nem meghaladó nyugdíjjal rendelkezőnek kell kitölteni, küldenek egy 10000 Ft-ról szóló csekket, és kap egy 40000 Ft értékű utalványt. Nem találtam a pályázati feltételben, hogy bárki felhasználhatja-e, vagy csak a nyugdíjas, akinek a nevére lett kiállítva az utalvány.

93. Agnik1 (válaszként erre: 92. - Júlia*)
2012. febr. 28. 15:18
Az Erzsébet utalvány a régi étkezési jegyet váltotta fel, a SZÉP kártya pedig a régi üdülési csekket. Nem tudom mitől függ hogy az ember kapja-e avagy sem. Ugyanis a férjem kapja Anyukám viszont nem...
2012. febr. 28. 15:17

Kik kapnak ilyet?

Ledolgoztam 42 évet, soha sem kaptam még hasonlót sem.

Most, hogy "szép" vagyok, kapok? :-)

91. nemmaci (válaszként erre: 89. - Ddb9ab8a43)
2012. febr. 28. 15:09
az Erzsébet utalvány étkezési jegy, nem üdülésre való.
90. Agnik1
2012. febr. 28. 15:07

Van nyugdíjas Erzsébet utalvány?


Én úgy tudom az Erzsébet utalvány a régi étkezési jegyeket váltotta fel. A SZÉP kártya lesz/van nyaralásra.


"Cafeteria 2012 - Étkezési utalvány 2012


A 2012. évi adótörvények parlamenti szavazása során valószínűsíthető, hogy az étkezési hozzájárulás utalvány formájában kedvezményesen adható összege 18 ezerről havi 5000 forintra csökken. Az Országgyűlés által elfogadott jövő évi adótörvényekben szerepel egy 12 500 forintos béren kívüli étkezési juttatás, amelyet a meleg étteremmel rendelkező munkaadók adhatnak az alkalmazottaiknak.


A 2012. évi cafeteria egyik formája a Széchenyi Pihenő Kártya (SZÉP-kártya) lesz, a kedvezményes adózású keretösszeg pedig 300 ezer forintról 450 ezer forintra emelkedik.


Erzsébet Utalvány 2012


Az Országgyűlése elfogadta az adótörvények módosításáról szóló törvényjavaslatot, amely 2012. január 1-től a béren kívüli juttatások közé emeli az Erzsébet-utalványt.


A Magyar Nemzeti Üdülési Alapítvány az Erzsébet-utalvány kibocsájtásával átláthatóvá akarja tenni az étkezési utalványok forgalmazását. Ezáltal létrejöhet a szociális- és gyermekétkeztetés új rendszere. A Magyar Nemzeti Üdülési Alapítvány kapott kizárólagos jogosultságot az Erzsébet-program keretében kibocsájtott Erzsébet-utalványok forgalmazására.


A havi 5 ezer forintos Erzsébet-utalvány meleg- és hidegélelemre fordítható, ezáltal a munkaadóknak legalább 30 százalékkal kedvezőbb, mintha munkabért adnának dolgozóiknak.


A jelenlegi állapot szerint a kedvezményesen adható 5 ezer forintnyi Erzsébet-utalvány mellé 12 500 forintnyi üzemi étkezés is biztosítható. Ezt lehet megnövelni még a Szép Kártya évi 150 ezres vendéglátási keretével."

2012. febr. 28. 14:54
Tudja-e valaki, hogy a nyugdíjas Erzsébet utalvánnyal csak az igénylő nyugdíjas nyaralhat, vagy bárki felhasználhatja nyaraláshoz?
88. Tücke
2012. febr. 28. 06:18
hát mert nem is fogadja el az erzsébetutalvnyt a tesco azért nincs fent...... kül meg ha el is fogadja a havi erzsébetutalvánnyal járó forgalom után 6%ot még csengetnie kell majd az állam felé ezt meg nem fogja bejátszani...nem akkora kiesés a tesconak auchannak ez a kajajagy dolog hogy belemenyjen egy ilyenbe
87. Derya (válaszként erre: 86. - Tücke)
2012. febr. 27. 20:53
én itt nem látom....
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook