Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Márciustól csak 1 havi gyógyszer írható fel? Komolyan gondolják? fórum

Márciustól csak 1 havi gyógyszer írható fel? Komolyan gondolják? (beszélgetős fórum)


1 2
32. globus
2016. dec. 4. 17:09
Nagyobb volt a füstje, mint lángja :)
2012. jan. 5. 13:56

Anyum hallotta most a rádióban, hogy úgy lesz, hogy a doki kiadhatja a három havit, de a recire mindig rá kell írnia, hogy mikortól váltható ki. És egy doki is nyilatkozott, hogy tök jó lesz, mert van 28 darabos csomag, 30 darabos csomag (gyógyszer). És van 31 napos hónap is, ugyebár. Szóval, akkor majd megbontanak egy másikat, és levágnak egy szemet??? A doki szerint is totális faszság az egész (nem így mondta persze).

Ja, és persze a szokásos, dokikkal, gyógyszerészekkel nem egyeztettek, íróasztalnál döntötték el egy tollvonással. (Biztosan ez volt a legfontosabb kérdés az országban.)

30. era06
2012. jan. 5. 10:33

Az enyém 100 darabos csomagolásban van, szerencsére

ezt nem fogják megbontani, habár ki tudja.


Eddig is órákat kellett várni , most meg majd napokat.

29. abarta (válaszként erre: 25. - Eandi78)
2012. jan. 5. 10:22

Én nem értem mi ebben a spórolás. Elvileg a 3 havi kiszerelés olcsóbb kell legyen mint a havi nem?


Vagyis most az egyben kapott 3 recepttel 3 különböző időpontban kell menni és havi adagot vásárolni, eddig pedig le lett tudva 1 recept 1 vásárlás. Beleértve hogy szerintem a 3 havi adag egyszerre olcsóbb volt a pénztárcámnak, most lehet filózni az időközbeni esetleges áremelkedéseken is a +utazás +sorbanállás a gyógyszertárakon fog lecsapódni.


Ezzel nem nyernek csak időt az OEPnél, nem? Nem egyszerre kell kicsengetniük a támogatást hanem havi adagokban. Bár akinek kell a gyógyszer az eddig is kiváltotta, nem hinném hogy feleslegben lettek volna bárkinél is otthon, vagyis mindenképp ígyis-úgyis kiváltásra kerül a támogatott adag, csak kicsit drágábban és máskor.


Sztem ez nem más csak az OEP büdzsé újabb, havi gyenge balanszírozásra való játéka persze a mi kárunkra. Mintha nem lenne elég pénzük a havi támogatás keretre... ez azért érdekes.

28. mosolyka1111 (válaszként erre: 27. - Caffeine)
2012. jan. 5. 09:46

Ez az, hogy nekem is három havonta is egy kíngörcs volt az egész.

De itt írta egyik csajszi, aki megnézte tüzetesen a rendeletet, hogy aki eddig kapta, ezután is kapja a három havit, bár úgy lenne, izgulok nagyon.

2012. jan. 5. 09:32
Én is kiborultam ezen, háromhavonta is kiborító volt a kígyózó sorokban ácsorgás, most meg végképp teljes lesz a káosz...
26. mosolyka1111 (válaszként erre: 25. - Eandi78)
2012. jan. 5. 09:28

Köszi az infót. Ha így lesz, akkor tényleg oké.

(Amúgy tudom, nevetséges, de tegnap ezen a recept dolgon úgy felhergeltem magam, hogy 180 lett a vérnyomásom. Most meg új gyógyszert szedek, felet kell, de nem tudtam ketté vágni, lenyeltem egybe, 20 perc alatt levitte 120-ra, na akkor akartam csak megdögleni, a hirtelen eséstől.Lehet, hogy dühömben meggyógyulok inkább, vagy gyógyteák felé fordulok:)

2012. jan. 4. 23:27
Elolvastam az erre vonatkozó cikket. Aki eddig is megkapta a 3 receptet, márciustól is ugyanúgy megkapja. Csak nem lehet kiváltani egyszerre, mert rá lesz írva mely időponttól lehet kiváltani. Orvoshoz elég lesz menni 3 havonta, gyógyszertárba mehetsz havonta. Így jobb azért.
24. fdóri
2012. jan. 4. 21:58
Nagyon viccesek. A kisfiam 1 ampulla inzulint használ 1 hónap alatt. 5-ösével csomagolják. Eddig is húzták a szájukat, hogy az 5 havi adag... Na majd most!!!! Lehet hogy most majd kibontják, nem úgy mint eddig...
2012. jan. 4. 21:19

Nem örülök neki, hogy csak 1 receptet adnak, de én azért valamivel jobb helyzetben vagyok, mint akik vérnyomáscsökkentőt szednek. Allergiagyógyszert vény nélkül is megkapom, igaz drágábban. Mellé kapott orrspray vényköteles és kb. 2 hónapra elég. 2-t írnak fel, ha megyek. Csak abban bízok, hogy ezentúl a másikat felírják ismerős\családtag nevére, így nem kell gyakrabban járnom.

Biztos vagyok benne, hogy sok új "magas vérnyomásos beteg" lesz márciustól...

22. wiki76
2012. jan. 4. 19:02
nincs kibúvó.Viszont tenger beteg.Egymást tapossák és szidnak isten embert orvost..ja meg engem ha nem viszem ki a receptet rögtön.
21. Babi11
2012. jan. 4. 16:40
Sajnos igen. Az időnkkel játszanak.
2012. jan. 4. 16:17
Én most írattam fel a 3 havi fogamzásgátlót. Semmi probléma nem volt a kiváltással sem.
19. Kocckamano (válaszként erre: 18. - Marcsykaa)
2012. jan. 4. 16:11
Hát remélem,hogy nem!
2012. jan. 4. 15:44
És a fogamzásgátlóból is csak 1 havit írnak majd fel???
17. alidamolnar (válaszként erre: 16. - Uracsvivi)
2012. jan. 4. 15:42
Vajon adhat több vényt is? Mondjuk három vényen kiírja a három havit, az jó lenne!
2012. jan. 4. 14:47
Márciustól az orvos EGY VÉNYEN, egyszeri kiváltásra legfeljebb 30 napra elegendő gyógyszermennyiséget rendelhet.
15. mosolyka1111 (válaszként erre: 14. - Mosolyka1111)
2012. jan. 4. 09:18
Azért én reménykedem, az asszisztensünk nem arról híres, hogy dolgozni szeret, szóval tuti, hogy kitalál majd valami kibúvót.
14. mosolyka1111 (válaszként erre: 11. - Újraarégi)
2012. jan. 4. 09:15

Hát, nem tudom. Ebben a magánrendelőben mondjuk emailben megkérhetem, aztán átutalok párezret, és küldik a recit postán, ez még oké.

De a körzetinél:((((((((

Őszintén, én háromhavonta is sajnáltam az időt, arról nem beszélve, hogy 7 éve nem voltam náthás sem, most majd üljek be havonta beteg emberek közé.

2012. jan. 4. 09:13
Ja, én nem magánrendelőbe járok, így sosem fizetek azért, hogy felírja a gyógyszereimet, megméri a vérnyomásomat és megvizsgál. Ez a dolga.
12. mosolyka1111 (válaszként erre: 8. - Rozália)
2012. jan. 4. 09:13

Nálunk nem így van. Lemegy a rendelés (rendelés előtt, bár van jó félóra, amikor már ott az asszisztens, de a doki mindig késik 30-60 percet, de akkor nem írja fel a gyógyszert az asszisztens.

Szóval, aztán lemegy a rendelés, dokinő elhúz, és akkor mehetnek be a gyógyszert iratni akarók,(az asszisztenshez) akik akkor már vagyunk kb. 30-an. Tehát eleve ki sem lehet számítani, hogy azon a napon meddig van a rendelés, tehát mikorra menjek oda feliratni.

Az dühít, hogy az időm kicsit drága ehhez, három havonta is majd agyvérzést kaptam.

Ha időpont lenne itt is, és be is lenne tartva, én sem izgatnám magam nagyon.

11. újraarégi (válaszként erre: 10. - Mosolyka1111)
2012. jan. 4. 09:11

:)) Elképzelhető ez is.

Bár én nem tartom olyan megrázónak a havi egyszeri gyógyszeríratást. Magánrendelőbe gondolom fizetni is kell, ezért nem egyszerű.. De talán ha csak receptet ad, azért nem fog elkérni X ezer ft-ot nem?

10. mosolyka1111 (válaszként erre: 7. - Újraarégi)
2012. jan. 4. 09:09
Várj, még lehet, hogy azt is szétszedik, és kapsz egy levéllel.
9. Rozália (válaszként erre: 5. - Mosolyka1111)
2012. jan. 4. 09:09
Nem csak mentem, ezentúl is így lesz. Pedig nem csak a vérnyomásommal van gond. 10 féle gyógyszer szedek.
8. Rozália (válaszként erre: 3. - Mosolyka1111)
2012. jan. 4. 09:08
Igen. Mi is ott tipródunk minden hónapban. Igaz, időpontra megyünk.
2012. jan. 4. 09:06
Néhány éve is csak havi adagot írtak fel... Fogamzásgátlóból nem hiszem, mivel gyárilag van 3 havi csomagolva..
2012. jan. 4. 09:01
Lányomat pedig magánrendelésre hordom (endokrin problémája van), három havonta hív vissza a doki vizsgálatra, és akkor lát el receptekkel is. És még évekig tarthat a gyógyulás, szóval tök jó lesz ez is, ha havi adagot kapunk csak:(
5. mosolyka1111 (válaszként erre: 2. - Rozália)
2012. jan. 4. 08:59

Vérnyomáscsökkentőt szedek, nálunk simán felírta a körzeti doki a három havit.

Te akkor havonta mentél a rendelőbe?

2012. jan. 4. 08:59

Mindent komolyan gondolnak.

Az adóalap kiegészítés után már semmin nem csodálkozok.

2012. jan. 4. 08:58

Aki pl. élete végéig szedi a vérnyomáscsökkentőt, annak havonta ott kell tipródni az orvosi rendelőben?

Fogigátlóból is csak egyhavi?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook