Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Fizetni a bölcsődéért? fórum

Fizetni a bölcsődéért? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2012. jan. 30. 07:59

Ahol nem volt három gyerek, vagy egyéb kedvezmény, ott eddig is kb. 10000 volt a havi kaja, meg még az egyéb vinnivalók. Szóval a 15-öt verdeste. (mondjuk ahova mi jártunk, Budán volt, és az egyik legdrágább kaja volt, de azért gondolom máshol se 1000Ft volt)


Az első dühön túljutva azért senkinek sem javaslom, hogy ne vigye, ha már eldöntötte, mert ha nem is közvetlenül, de közvetve pénzt hoz a családnak, ha már közösségbe szokott gyerek van.. Ha valaki a jövőben komolyan gondolja a munkát, akkor az egy nagyon nagy érték. Közösség kezdésnél azért általában van 1-1,5 év, ami nehéz, akár lelki, akár szervezési, akár egészségi okokból. Azt a bizonyos "megoldjuk másként"-nek is nagy szerepe lehet ebben az időszakban, mert azért a legtöbb gyerek az elején sokat van otthon.


Az viszont nagyon jó érzés, amikor másokat látod, hogy még középső elején is ezzel küzdenek, ti meg már viszonylag folyamatosan jártok kiscsoportba is.. A segítség még bölcsi-ovi mellett is nagyon kell, éppen elég az is a nagyszülőknek. (betegség, áramszünet, értekezlet, előbb el kell hozni, mert bogárírtás van, stb....)


Szerintem előbb-utóbb az óvoda is fizetős lesz, én annyira nem lepődtem meg ezen a döntésen. Ennek az előszele már évekkel ezelőtt érezhető volt kormánypárttól függetlenül.. Látszott, hogy minden arra megy ki, hogy ne vidd a gyereket, nem bővítettek helyet, inkább adtak pénzt, csak maradj otthon, meg lazább lett a csana szabályozása is. Nem is lenne ezzel baj, ha 5-ször ennyit keresnénk, meg a nyugati asszonyokhoz hasonlóan eljárhatnánk tisztességes munkára 4-6 órában... de ezt hagyjuk, mert hát ez van..


Higgadt mérlegelést kívánok mindenkinek.

111. Pen80 (válaszként erre: 110. - MsFlower)
2012. jan. 29. 21:50
Érdeklődj az önkormányzatnál, ők döntik el.
110. MsFlower (válaszként erre: 103. - Ea010c7029)
2012. jan. 29. 10:06

Ezt én is így hallottam :((

Eldönthetnék már, hogy mi lesz. Most akartam elkezdeni a kisfiamat szokatni a bölcsibe, de addig már nem akarom, míg ki nem derül ez a dolog. Mert ha fizetni kell sokat, akkor biztos nem fog járni. Megoldjuk másképp a dolgot.

109. pillango2004 (válaszként erre: 107. - Nestea32)
2012. jan. 29. 08:27

Erre én is kíváncsi vagyok!

Mennyit is vonhatnak le!

108. ea010c7029 (válaszként erre: 106. - Pen80)
2012. jan. 28. 17:12
Isen ments' megkárosítani őket!
2012. jan. 28. 16:51

Sziasztok


A max díj 15eFt? Vagyis azt értem, hogy az 1főre jutó nettónak max a 25%-a lehet a díj, de mi van, ha vkinél mondjuk az egy főre jutó nettó 200eFt? Ő is csak 15et fizet+kaját?

106. Pen80 (válaszként erre: 105. - Ea010c7029)
2012. jan. 28. 13:10
De legalább megint az nem fizet, aki ki tudná fizetni...
105. ea010c7029 (válaszként erre: 104. - Babszibobó)
2012. jan. 27. 22:35
Megint egy olyan dolog,ami a mi bőrünkre megy,csak sajnos éppen a mi véleményünk nem számít.:S
104. babszibobó (válaszként erre: 103. - Ea010c7029)
2012. jan. 27. 21:21
Engem annyira elöntött a vörös köd, hogy bár tudom mondtak valamit, de Én fel nem fogtam :-(
103. ea010c7029 (válaszként erre: 102. - Babszibobó)
2012. jan. 27. 20:48
Lehet,hogy én értettem rosszul,de valami olyasmit mondtak,hogy a max.összeg az 1 főre jutó bruttó jövedelem 25%-a lehet.
102. babszibobó (válaszként erre: 101. - E28c748947)
2012. jan. 27. 20:34

Nem, csak annyit mondtak a híradóban, hogy az Önkormányzatok dönthetnek, van egy maximum összeg (nem tudom mennyi)...van olyan hely (város-falu), ahol már most tudják, hogy nem kérnek pénzt, van ahol "csak" annyit, amennyit elvettek az étkeztetési támogatásból...


Annyit mondtak még, hogy csak a jövedelmet nézik és nem számít kinek mennyi más jellegű kiadása van (kiemelték a svájci frankos hiteleseket)...:-/

101. e28c748947 (válaszként erre: 100. - Babszibobó)
2012. jan. 27. 20:27
Máris?Tudni, hogy mennyit?
100. babszibobó (válaszként erre: 99. - Pillango2004)
2012. jan. 27. 19:18
Sajnos jó volt a megérzésed...Márciustól fizetni kell...
99. pillango2004 (válaszként erre: 98. - Babszibobó)
2012. jan. 21. 14:32

Köszi az infót, én azt hittem 1-2 hónap és fizetnünk kell!

Úgy látom ti is Miskolciak vagytok, melyik bölcsibe jártok?

98. babszibobó (válaszként erre: 97. - Pillango2004)
2012. jan. 21. 14:05
Nem, mi még nem, de valószínű, hogy ha lesz olyan önkormányzat, amely előírja a fizetést, azt akkor csak Szeptembertől vezethetik be!
2012. jan. 21. 11:19

Fizetett már valaki a bölcsiért?

Ha igen mennyit?

Mi még a szokásos összeget fizettünk a hónapba!

96. 4c1a787e8f (válaszként erre: 5. - Martin3)
2012. jan. 7. 18:18

Alapvetően egyetértek ezzel.


A gond ott van, hogy itt a bérek is olyan rabszolgaszinten vannak tartva, mint a kommunizmusban voltak, mármint a nyugathoz képest. Ma az akkori helyzetet azért érezzük édenkertnek, mert akkor a "szociális biztonság" megvolt. Éhbér, de ingyen bölcsi.


No mármost akkor lenne (már legalábbis szociálisan) elfogadható az, hogy fizetős legyen a bölcsi, ha a valós életben ezt egy egyszerű házaspár is meg tudná fizetni. De az, hogy egy jó szakmunkás-diplomás mérnök párnak is kajagondjai vannak, (mert annyit adnak a melóért), az baj... Ha csak a fele lenne a jövedelmünk a nyugati béreknek, akkor fizetnék én szívesen bármennyit..


Ezzel az intézkedéssel megint az a baj, hogy még jobban az egyszerű rétegeket szakítja le, akinek úgy is nehéz munkát találnia, és valószínűleg elég keveset is keres... Mehetne vissza, de nem tudja megfizetni a bölcsit, vagy azzal együtt már szinte semmit nem vinne haza..

95. babszibobó (válaszként erre: 85. - Gálos Ildikó)
2012. jan. 5. 10:37

A fiam 6 éves (ma lett 6 éves)...3 éves korától jár angolra az ovi keretein belül és élvezi, mert játékosan kapja az infot, mégis ha valami állatot megkérdek, hogy van angolul tudja és ez nem rossz...

Valamint hittanra, amit mesének fog fel, szóval semmi rosszat nem látok abban, hogy heti 20 percben ül és "mesét" hallgat.

Télen korizni jár, szintén az ovival, de még utána is pörög....

Szeptembertől járunk úszni, hetente 1vagy2szer (oktatótól függ), a vízből alig tudom kihúzni és visszaszámláljuk a napokat, hogy mikor mehetünk megint...

És karatézni is jár szeptembertől, mondanom sem kell, élvezi...(az első 1 hónap döcögős volt, mert nagyok közé került, de megkértük, hogy várjon még egy kicsit és ha átkerül a korosztályához és ott sem tetszik, abbahagyhatjuk, de erre nem volt szükség)

Egyáltalán nincs leterhelve, sőt boldog és kiegyensúlyozott...

(járt Néptáncra is egy évet...nem szerette...nem élvezte, így ki is írattam, szóval semmi nem erőszak)


(Tagadhatatlan, ha elkezdődik a suli átrágjuk-beszéljük-tervezzük, mit és hogyan tovább, de addig is marad minden így)

94. MsFlower (válaszként erre: 89. - Sajert)
2012. jan. 5. 08:56

Mind a 2 helyen ismerek mindenkit.

A magánbölcsi itt van a kertszomszédomba :-)

Az államiba is ismerek mindenkit, mivel munkámból kifolyólag tartom velük a kapcsolatot, rendszeresen látogatom őket .(mármint a gyerkőcöket)

93. MsFlower (válaszként erre: 91. - Martin3)
2012. jan. 5. 08:52
Köszike :-)
92. Pen80 (válaszként erre: 91. - Martin3)
2012. jan. 4. 23:54
Folytatom az off-ot, mert épp azon gondolkodtam ma, hogy vajon hol van a határ a lányomnál a tanul-nem tanul között, de nem jöttem rá. :) Azt hiszem, azért, mert folyamatosan tanul és szerintem ettől még gyerek, sőt! Többek között éppen ettől gyerek.
91. martin3 (válaszként erre: 85. - Gálos Ildikó)
2012. jan. 4. 23:46

na ismét témánál vagyunk:), mi a baj már megint a gyerekek korai nyelvtanításával??? tudom most offolom a témát, de már megint kiakadtam...semmilyen leterhelést nem jelent egy gyerek számára, ha idegen nyelvet tanul, na persze, ha mindezt játékos, kötetlen formában, nem a "beleverem a nyelvtant" a fejedben, de ma már nem így működik...rengeteg szót elraktároz, amit, ha nem is tud éppen akkor, lehet később előjön, szebb lesz a kiejtése(az már bizonyított, hogy x kor után nem tudjuk megtanulni az adott nyelv tökéletes hanganyagát, mert elveszítjük azokat a képességeinket), de a legfőbb előnye, hogy ezáltal fejlődik a logikai képessége, mert megtanulja, hogy egy dolognak több elnevezése is lehet.

De persze semmi nem garantálja, hogy aki már születése óta hall idegen nyelvet(vagy óvodás kora óta), az jobban tud majd az adott nyelven, mint aki később szorgalommal megtanulja, de ez már egy más kérdés... a babaúszáson részt vett babák sem tudnak jobban úszni, mint, akik majd 6-7-9évesen tanulnak meg úszni...csak max természetesebb közeg számukra a víz...

szóval, hagyjuk már ezt a leterhelem a gyereket...az idegen nyelv nem terheli le, inkább fejleszti, a gyerek agya olyan, mint egy szivacs...olyan buta mondat ez, hogy hagyjuk még "gyereknek"...nem azt mondom, hogy egy 3-4-5éves járjon 5 különórára, de ha jó képességű semmi baja nem lesz egy kis plusztól, attól még otthon ugyanúgy játszik, sőt! és gyerek marad...

bocsi az offért

90. Pen80 (válaszként erre: 89. - Sajert)
2012. jan. 4. 22:54
Szerintem is az a legfontosabb, hogy a gyerek jól érezze magát, mert akkor lesz kiegyensúlyozott ember, és arra tud építkezni. Bármilyen tekintetben.
89. sajert (válaszként erre: 87. - MsFlower)
2012. jan. 4. 22:40

Szerintem attól, hogy magán, nem biztos hogy jobb. Nézd meg mindkét helyen a gondozónéniket. Próbálj hasonló típust keresni, mint amilyen Te vagy. A bölcsibe - hála az istennek-, olyan gondinénit kapott a fiam, akinek a habitusa, stílusa olyan mint Én :-). Ez szerintem sokkal fontosabb, mint az angol. Egy nagy hangú, sokat röhögő, az életet szerető Anya melletti gyerek nem biztos, hogy elfogad vezetőnek egy csöndes, épp hogy élek típusú embert.

Egyébként én ezt a tanácsot egy háromgyerekes Anyukától hallottam. Oviba jobban látom ennek a realitását, mivel az óvónéni Én-klón (de még szinte kinézetre is, csak öregebb jóval), már messziről hangzik merre jár :-), a gyerek imádja. A másik óvónéni csöndes fajta, a gyerek szereti, de nem ő a Vezető :-)- vele speciel rengeteg konfliktusa van a gyereknek.

88. kovan (válaszként erre: 81. - Babszibobó)
2012. jan. 4. 20:26
Én is emiatt háborgok!
87. MsFlower (válaszként erre: 85. - Gálos Ildikó)
2012. jan. 4. 10:18

Nem akarom tanítani neki, csak azért írtam, hogy ha már mind a kettőért kell majd fizetni-szinte ugyan annyit- akkor inkább a magánt fogom választani.

És hidd el, nem úgy tanítják nekik, mint az iskolában (jól írta az utánad szóló), hanem játékosan szavakat tanulnak és ebben semmi rosszat nem látok, én legalábbis.

Minél hamarabb megtanulja annál jobb lesz neki, és ilyen korban tanulják a legjobban. Ezt már bebizonyították.

86. Pen80 (válaszként erre: 85. - Gálos Ildikó)
2012. jan. 4. 09:58
A gyerekek angoltanulását ne úgy képzeljük el, hogy ott görnyednek a házi feladat fölött. Élvezik a dalokat, játékokat, mondókákat. Gondolom, a babaúszást sem versenysportként fogod fel. Mindkettőnek az a célja, hogy szoktassa valamihez a gyermeket, nem az, hogy terhelje. Ha nem vagy otthon a témában, kérlek, ne nyilatkozz róla úgy, mintha tudnád.
85. Gálos Ildikó (válaszként erre: 84. - MsFlower)
2012. jan. 4. 09:52

Nem lesz mindenütt fizetős a bölcsőde, de mielőtt a magán bölcsődét választanátok, ha elfogadtok egy tanácsot nézzetek körül. Mindenhol biztosítani kell azt, hogy megnézd hol és hogyan gondozzák majd a kisgyerekedet. Angolt akarsz tanítani a kicsivel?

Miért nem hagyod inkább, hogy élvezhesse a kisgyerekkort?

Még az óvodában is felesleges elkezdeni a nyelvoktatást. Általános iskola 3. osztályában két hónap alatt elsajátítja majd azt amit az óvodában 3 évig "tanítanának" neki játékosan nem kevés pénzést. Ez tényleg csak tanács, de kérlek gondold át. Épp eléggé leterhelik őket már az iskola első osztályában. Te miért akarod ezt a gyermekednek?

2012. jan. 4. 09:21

Sziasztok!

Én is nagyon fel vagyok háborodva ezen a dolgon, én még tavaly az egyik újságban azt olvastam, hogy 26ezret kell majd fizetni. De hallottam már annyi variációt.....

A kisfiam hó végén tölti be a 2 évet, lejár a gyed, muszáj vissza mennem dolgozni, nekünk is van lakáshitelünk és már nagyon sokat fizetünk, úgy hogy nagyon-nagyon muszáj, sajna.

Nálunk most újították fel a bölcsit, nagyobbítottak is rajta, de így nem tudom minek.

Közbe van egy magánbölcsi is, az 30 ezer. Ha már muszáj lesz akkor inkább oda viszem, ott még angolt is tanítanak már az ilyen piciknek is.

83. babszibobó (válaszként erre: 82. - E28c748947)
2012. jan. 3. 21:54
Igen, 2012 Szeptembere...de sajna erre csak azt tudom mondani, majd akkor hiszem el, ha látom a Bölcsiben a hivatalos papírt kifüggesztve lepecsételve az Önkormányzat által, addig csak reménykedni lehet...
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook