Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Természetes arc és testápolás fórum

Természetes arc és testápolás (beszélgetős fórum)


1 2
55. Ayse Ashlyn (válaszként erre: 4. - Homokóra)
2016. szept. 6. 17:55
Valóban csodaszer a shea és a kakaóvaj is.Használom,bevált, nem is kell más.
54. Bibi25
2016. jan. 16. 23:02
Tényleg jó lenne folytatni a fórumot :).
53. grizus
2014. nov. 11. 19:22

Szia!

Én is igyekszem natúr dolgokat használni, de meg kell hogy mondjam, hogy a sima vajak, növényi zsírok nekem nem igazán váltak be önmagukban. A sokak által egekbe dícsért sheavaj fényes réteget hagyott az arcomon és annyi. Viszont szájra tökéletes: elkeverem kókuszzsírral és valamilyen olajjal, pl. barackmagolajjal és verhetetlen. Hidegen is keverhető. Kókuszzsírból készítek dezodort szódabikarbónával, kukoricakeményítővel és illóolajjal (teafa, eukaliptusz), de szódabikarbónával vagy fogporral fogkrém is készíthető belőle. Sütni egészséges, de annyira nem jó, mert nem látod benne pirulni a dolgokat. A bőrömre többnyire natúrabb krémeket használok, de parabén, paraffin, szilikon biztos ne legyen bennük, ezeket kevergetem össze olajjal, virágvízzel, mikor hogy. Szeretem a zselés dolgokat is meg a hyaluronsavat. Van még egy jópár dolog, amit ki akarok próbálni, nem írok webáruházat de most tervezek venni tőlük dolgokat, pl. csipkebogyóolajat, talán mangó vagy kakaóvajat is. Van egy készítő, akinek szoktam venni a dolgait, nagyon jókat csinál. Ami problémásabb, az a fürdés-hajmosás, mert a szappanokért nem rajongok, a tusfürdőben meg SLS van akkor is, ha coco-sulfate, és a samponban is. Jó lenne valami olcsó sls-mentes sampon, hajport nézegettem. Testápolóm is elfogadható összetételű, elkeverem olívaolajjal meg egy másik zselés testápolóval. Smink - passz, nem sminkelek, egy szuperjó alapozóm van, szerintem egész életemre elég lesz. Hát kb. ennyi.

2014. nov. 11. 18:58

Sziasztok!


Lehetne folytatni a témát?

Nagyon örülnék neki!

2012. júl. 28. 20:51
levendulát tettem bele
50. homokóra (válaszként erre: 41. - Sylvia31)
2012. júl. 28. 15:26
Valóban....a jázmin az egyik fenséges illat:)
49. homokóra (válaszként erre: 43. - Wecuska)
2012. júl. 28. 15:25

Sziasztok..elnézést, de nagyon elhanyagoltam a fórumot..mentségemre legyen mondva, nem volt sok időm, amit itt tölthettem volna!

Wecuska..citrusolajokat NEM szabad használni napozóvajba, mert fényérzékenyek...ami annyi jelent, hogy foltos maradhat a bőröd! Remélem, még nem késő..

2012. jún. 14. 12:42

Sziasztok!

Már nagyon régen, kb. 2 éve vettem hobbiboltban sima átlátszó szappant. Hogy majd szappant főzök. Most ráérnék, de már nem találom, hogyan kéne. Mármint ebből a kész termékből. Lehet megvan valahol neten, csak nem jó helyen keresem. Gondoltam itt hamarabb és kézzelfoghatóbb tanácsokat kapok. Előre is köszönöm.

2012. jún. 8. 14:49
Szeretnélek megkérdezni titeket hogy közületek vki próbált már E vitamin kapszulát arcra?Pakolásba vagy arckrémbe keverve?Állítólag nagyon jó sejtfiatalító sejtregeneráló ráncfeltöltő van vkinek bármilyen tapasztalata róla?Megköszönném ha megírná..
46. sylvia31 (válaszként erre: 45. - Wecuska)
2012. jún. 4. 14:20
Szivesen:-)
2012. jún. 4. 13:39
köszi.
44. sylvia31 (válaszként erre: 43. - Wecuska)
2012. jún. 4. 11:32
Szia sorolom:A legyek gyűlölik a levendulát a citromot és a narancsot a szúnyogok szintén de mehet még a geránium eukaliptusz bormenta is..szerintem egyszerre két max 3féle olaj bőven elég és minőségit vegyél(pl aromax)semmiképp se párologtatóba valót!!A citromra és narancsolajra van aki érzékeny neki jó a geránium meg a levendula!Remélem tudtam segíteni..
2012. jún. 4. 10:09

Szia.

Naptejet "gyártok".Milyen illóolajat tegyek bele ami űzi a szúnyogokat is,és nem leszek fényérzékeny tőle?

2012. jún. 4. 09:26
Ha bárkinek kérdése van illóolajokkal kapcsolatban szivesen segítek!
41. sylvia31 (válaszként erre: 35. - Kutyaimádólány)
2012. jún. 4. 09:25

Szia!

Én lassan bő féléve foglalkozok illóolajokkal tapasztalatom szerint óvatosan kell őket kutyulgatni mert néha nagyon hülye illat jön ki:-)Nekem ami abszolút befutó lett és a párom a kisfiam és édesanyám szerint is isteni fonom ÖNMAGÁBAN CSAK a jázmin illóolaj!Pár csepp kell belőle ha vki mégis mindenáron kutyulná még vmivel rózsát tegyen mellé de csak pár cseppet!!Emellé semilyen parfüm nem kell olyan intenzív illatú és tényleg csak pár csepp kell mert különben szinte fejfájást kapsz olyan intenzív..próbáld meg igaz nőies illat tiszta afrodiziákum ezt tapasztalatból mondom:-)))

2012. márc. 2. 20:13
sampont,meg testápolót,amit szőrtelenítés után használok.
39. homokóra (válaszként erre: 38. - Wecuska)
2012. márc. 2. 18:36
Mit szeretnél készíteni?
2012. márc. 2. 14:12
végre megjött a manna csomagom.most keresek recepteket a kutyuláshoz.
37. homokóra (válaszként erre: 35. - Kutyaimádólány)
2012. jan. 13. 11:50
A golyós deo helyett nem próbáltad a szódabikarbónás receptet? Nekem nagyon bejött:)
2012. jan. 11. 13:14

Most találtam az egyik oldalon egy jó arcradírt. Ez lesz a délutáni programom, hogy ezt felkenem plusz még jön a hennafestés is.

Tehát arcradír: cukor, zöldtea, citromlé és méz.


Egyébként mit gondoltok a dörzsi kesztyűkről, amelyek szintén radírozásra használhatóak? Valahol olvastam, hogy az sem jó, mert sokszor felsértik a bőrt. Én mondjuk már régóta használom testradírozásra, szerintem nagyon jó bőrfeszesítésre és vérkeringés javításra is.

2012. jan. 11. 13:11

Sziasztok.

Sminklemosásra afrikai fekete szappan. Nagyon jó, simává teszi a bőrt és pattanásokra is kiváló, nagyon jól tisztít.

Fürdésre különféle bioszappanok. Samponból szintén biosampon. Én testápolásra kókuszvajat használok. Rendkívül hidratált lesz tőle a bőröm és finom kókusz illatú. Kézápolásra sheavaj, arcápolásra néha kókusz néha kakaóvaj. Hajfestés csakis hennával. Nagyjából ennyi jutott eszembe.

Egyedül még a parfümömet és a golyós deomat nem tudom helyettesíteni természetes kozmetikummal. Már próbáltam illóolajokból kotyvasztani parfümöt, de nem tetszett az illata, túl gyógynövényes és golyós deoból sem sikerült még jó illatút találni. :-(

34. Ami.
2012. jan. 10. 18:45

Ajakra a méz is nagyon jó.És finom is,igyekszem nem lenyalni mindig:)

Nekem is elküldhetnéd honnan rendeled?Én hidegen sajtolt kókuszolajat használok esti arckrémnek.

33. homokóra (válaszként erre: 32. - Cicmic87)
2012. jan. 9. 07:39
DM-ben..a Naturland termékeket veszem..
32. cicmic87 (válaszként erre: 31. - Homokóra)
2012. jan. 8. 22:02
Az olajokat hol szerzed be? Rossman,dm-ben lehet venni?
2012. jan. 8. 13:56

Labello helyett:)



1 t.k reszelt kakaóvaj

1 t.k kókusz olaj

1 t.k mandula olaj

1 t.k szőlőmag olaj...

illóolaj, igény szerint..én narancsot tettem bele:)

30. homokóra (válaszként erre: 24. - Wecuska)
2012. jan. 7. 21:16

Akkor két termék lenne az ideális..az egyik az extra szűz oliva olajos szappan, a másik pedig kimondottan a she vaj..ezt naponta kétszer kell használni.

Ha esetleg megtalálod az orvosi papírodon a diagnózist, többet tudnék segíteni

29. homokóra (válaszként erre: 25. - Wecuska)
2012. jan. 7. 21:13

A kakaóvaj is nagyszerűen gyógyít..ha azt is rendelsz, felmelegített kanállal, vagy késsel tudod kibányászni, mert az a legkeményebb vaj...de megéri!:)

Én szoli előtt mindig azt használom..nagyon tartós marad a szín.

28. homokóra (válaszként erre: 26. - Betyárninja)
2012. jan. 7. 21:11
Igen....az teljesen jó, hiszen 100%-os!
2012. jan. 7. 21:08
Mármint illóolaj.
2012. jan. 7. 21:05
Na én pont születésnapomra szeretnék shea vajat és szappant venni. Nem írom ki teljesen, csak megkérdezem: A....x fajta használható ilyen krémekbe, mit gondoltok?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook