Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Izületi fájdalmakkal küzdő kismamák! fórum

Izületi fájdalmakkal küzdő kismamák! (beszélgetős fórum)


14. Pettka
2012. jan. 12. 08:20
Tegnap voltam orvosnál,azt mondta az az oka,hogy nagy a baba(2 héttel nagyobbak a méretei a naptári koránál),és nyomja azokat az idegeket,amik az izületekre vannak kihatással.
13. kamill79 (válaszként erre: 12. - Pettka)
2012. jan. 11. 21:16
Attól is függ, hogy mennyire terhelted meg régen. Azt mondják, hogy aki sportolt, annak lassabban nyúlnak az izmok és nehezebb a szülés is, lehetséges, hogy ez is ráhat, hogy a szervezeted lassabban áll át. Pl. ha előtte nem ingadozott a súlyod vagy alapból magasabb vol az átlagnál, vagy épp alacsony, akkor lehetséges, hogy ezért nem bírja az úgymond"terhelést."
12. Pettka (válaszként erre: 9. - Kamill79)
2012. jan. 11. 09:53
Összesen 4 kilót híztam eddig,és már 29 hetes vagyok:)Épp ezért nem érti a doki sem...
11. kamill79 (válaszként erre: 10. - Kamill79)
2012. jan. 10. 23:07
mármint a baba :)
10. kamill79 (válaszként erre: 1. - Pettka)
2012. jan. 10. 23:07
A tehességtől és a plusz kilóktól lehet és attól, hogy abab ideget is nyom sokszor.
9. kamill79 (válaszként erre: 7. - Kazsuzsika)
2012. jan. 10. 23:06
Szia! Valószínű azért lehet, mert sok a súlyfelselged. Hirtelen mozgásnál pedig az idegeket érzed vagy pedig sürgősen diétázni kéne, mert a súlyfelesleg miatt gyorsan tönkre mehetnek az izületeid. A nővéremmel is ugyanígy történt, szerencsére gyorsan sikerült leadnia a plusz kilókat és utána teljesen megszűntek a problémái. Az első terhessége után kezdődtek, aztán nem is maradtak abba a második piciig, majd csak miután leadott 25kg-ot, akkor megszűntek. Nincs kistestvér a láthatáron, nem lehet, hogy az is rátesz?
2012. jan. 5. 15:25
Én is attól tartok,hogy ez most annyira tönkre megy,hogy a terhesség után is megmarad,és továbbra is kínlódani fogok az izületeimmel:(
2012. jan. 3. 15:40
Sziasztok. Terhességem alatt volt, hogy úgy fájt a lábfejem és a térdeim, hogy alig bírtam menni, semmi nem használt amit lehetett használni.Volt, hogy rejtélyes módon pár napra megszűnt, mintha ott sem lett volna. Terhességem vége felé érdekes módon jobb lett. Mióta megszületett a kisfiam, a hátam fáj nagyon. Éjjel felkelek, mert annyira fáj, hogy nem birok aludni. Semelyik póz sem jó, szenvedek éjjelente. Ha felkelek semmi bajom, elmúlik. Csak akkor jön elő ha sokat hajolgatok vagy emelek. Néha van olyan, hogy leülök, félig fekvő helyzetben, ölembe a gyerekkel és nem tudok felkelni olyan éles fájdalmat érzek a forgóimnál.
2012. jan. 3. 15:28

Nekem a csípőm ment szét terhesség alatt. Most is nagyon frontérzékeny, egyszer csak összecsuklom, ha akkor nyilal be amikor a jobb lábamra lépek.

Bevallom nem merek dokihoz menni, mert mi lenne, ha kórházba kerülök, vagy ide oda kell rohangálni...

Áh!

5. kszk
2012. jan. 3. 15:27

Szia!

Hasonló cipőben járok. Nekem is sok bajom van a csípőmmel és a forgóimmal és valóban, ha megpihenek kicsit utána még rosszabb, nehéz újra elindulni.

29. hétben járok és egyre rosszabbul mozgok. Főleg este zavar amikor lefekszem aztán fél óránként fel kell kelnem pisilni... még jó, hogy csak 5 lépés a wc. Napi 2x sétálok a kutyusunkkal fél -egy órát, szerintem ennyi kell. Én nem mertem még bekenni semmivel, és gyógyszert sem szedek rá.

Kismama jógára járok 1 héten 1x, ez is jó, nyújt.

4. 111e183830 (válaszként erre: 3. - Pettka)
2012. jan. 3. 15:23

nem akarlak elkeseríteni,de lesz még rosszabb

én is így játam az ovival

bizony az utolsó pár hétben vagy kocsival vittem,vagy nem ment


sajnos nem emlékszem a krém nevére,de doki vagy patikus biztos megtudja mondani

próbálj gyógytornásazal beszélni

2012. jan. 3. 15:17
Itthon még csak-csak el vagyok.De az a baj,hogy én megyek a lányomért oviba,és az egy jó órás út gyalog.Na,akkor,amikor onnan hazaérünk,már alig bírok mozdulni.Érzem,hogy sok ez a gyaloglás egyfolytában.
2. 111e183830 (válaszként erre: 1. - Pettka)
2012. jan. 3. 15:11

mindhárom terhességemnél előjött az izületi gyulladás

egyre fokozódott

a 3.-nál már szinte mozgásképtelen voltam

gyógyszert,kenőcsöt nem igen tudnak adni rá

(valami kámforos kígyóméreg kencét kaptam,de nem sokat ért)

viszont a háziorvosom tornáztatott és nyújtotta a gerincem,az nagyon jó volt

megtanított pár alap mozdulatot is,amit a párom segítségével naponta akár többször is csináltunk és az jó volt

2012. jan. 3. 15:05
Sziasztok!27 hetes kismama vagyok,és hetek óta rettenetesen fájnak az izületeim.A csípőm,a forgő,a lábaim...este,amikor kicsit megpihen,még rosszabb.Alig tudok olyankor elindulni.Szeretnék tapasztalatokat hallani tőletek,akik hasonló gondokkal bírkóztok ,vagy bírkóztatok meg.Lehet erre valami kenőcsöt vagy valami mást használni?Köszönöm!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook