Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kézápoló és műkörömépítő írásbeli vizsgán milyen feladatok vannak? fórum

Kézápoló és műkörömépítő írásbeli vizsgán milyen feladatok vannak? (beszélgetős fórum)


17. LNelli
2012. máj. 29. 21:06

Sziasztok!


Tudom, hogy ez nem a megfelelő fórum, de máshol nem válaszoltak még, itt pedig elég frissek a hozzászólások. :)

Szóval, szeretnék megcsinálni egy körmöstanfolyamot, de nem nagyon tudom, hogy hová a legérdemesebb elmenni. Budapest is szóba jöhet, de a legjobb Szeged, vagy Kecskemét körül lenne.

Nagyon megköszönném, ha valaki adna valami épkézláb tanácsot. :)

Szép estét mindenkinek!

16. dolly001 (válaszként erre: 15. - Anitav)
2012. jan. 4. 15:25

Biztos nem lesz gond! Hidd el SAJNOS nem veszik túl komolyan , itt is a pénz beszél, mint mindebhol:(

csak fizesd ki a tanfolyamot kapsz egy papírt róla...(ezt a nagy általánosságra értem)

Azért sajnos, mert utána rengeteget kell továbbképzésre költened, ha ebből szeretnél megélni.

Amik általában alkalmanként kb 10 eft-be kerülnek:(, de megérik, ha jó helyre mész.

Hidd el kitartó gyakorlással idővel szebbnél szebbeket csinálsz majd és az időtartam is jelentősen csökken majd!!!

Sajnálom, hogy ilyen a tanárotok, amiénk sem volt különb:(

Bejött ( mindig késett fél órát minimum) lerakta a táskáját, azt mondta azt csinálunk amit akarunk, csak a végén mutassuk meg neki. aztán lement a dohányzóba. Este 8-kor összepakoltunk a tanteremben magunk után és a dohányzóban kerestük a tanárt aki telefonon trécselt....ránézett, "nem rossz, de figyelj a C-ívre....) szóval lesza*ta:(


a vizsgán szintén:)

Szóbelin meg úgyis segítenek ha elakadsz!!!!!!!

15. anitav (válaszként erre: 14. - Dolly001)
2012. jan. 4. 11:07

Nekünk japán manikűr nem lesz, csak elméletben kell tudni, egyszer megmutatta a tanár, hogy milyen. Csak francia vagy hagyományos, de nem nagyon foglalkoztunk vele, sajni nagyon az elméletre ment rá a tanár. A hagyományosnál meg van határozva, hogy milyenre kell lakkozni? Egyszer csináltam franciát, szerintem förtelmes lett, de ő azt mondta jó lesz. Hát ha az jó volt, akkor nem nagyon aggódok. A műkörmös tanár jobb, vele többet gyakorlatoztunk. Nekünk benne van még az UV porcelán is és a megerősítő technika is.

A gyakorlattól nem nagyon félek, inkább a szóbeli és írásbeli izgat, mert nincs nagyon időm tanulni, remélem elég lesz amit át tudok nézni.

Köszönöm a részletes válaszod, remélem nem lesz gond a vizsgán!

14. dolly001 (válaszként erre: 13. - Anitav)
2012. jan. 4. 09:49

Ott is húzni kell. Épített zselé;épített porcelán; tip zelé; tip porcelán; japán manikűr.

Hogy őszinte legyek nekünk annak idején csak annyit mondott a tanárunk, hogy csináljuk olyan körmöt, hogy ha már nem esik le ott a helyszínen akkor tuti átmegyünk. (ja és még csináltunk üvegszálas erősítést, nemtudom ma van-e még olyan....) én emlékszem egyik kézre tip zselét a másikra japán manikűrt csináltam, közben a kutya nem figyelte mit csinálsz , tehát senki nem volt a teremben, egyszer körbejártak, majd a végén mikor kész lettünk mindenkihez odamentek pontozni. Egyben volt a pedi vizsgával, ha jól tudom mára már külön van(nem biztos) modell a lábát a lábadra teszi ott áll a tanár el kell mondani az elemzést bőrtípus, esetleges elváltozások, szemölcs stb található-e... ott is húzni kellet a technkikák közül , én a gépit kaptam, úgy hogy a drága tanfolyamon soha meg nem mutatták azt hoogy kell... a tanár mikor látta mit húzok, azt mondta..jó csak kicsit "megsimogatod" a géppel aztán kész is van..... tehát nem hiszem, hogy lesz aki megbukik. A tanfolyamon valóban csak a papírért fizetsz. A valódi tudást gyakorlatot saját magadnak szerzed meg, különben lehúzhatod a rolót:( De akit ez érdekel ezzel akar foglalkozni annak úgyis menni fog, rengeteg továbbképzés van, amiknek köszönhetően épkézláb körmös és pedikűrös vált belőlem. Sajnos nem olcsók de megérik! Biztos tanf és tanf. közt is van különbség az enyém nagyon gyarta volt...... semmi ok a félelemre!

Szorítok, hogy sikerüljön!

13. anitav (válaszként erre: 12. - Dolly001)
2012. jan. 4. 09:17

Munka, felújítás, költözés mellett nem nagyon van időm magolni, úgyhogy most a cél, hogy valahogy átmenjek.

A gyakorlat milyen?

12. dolly001 (válaszként erre: 6. - Anitav)
2012. jan. 3. 19:59

Hát nem mondom, hogy hú de könnyű, de azt sem hogy hű de nehéz, tanulni kell. Attól függ mire hajtasz....csak menjek át egy kettessel, vagy mindent megtanulok típus vagy. /ezt nem sértésnek szántam/ ami picit tanulósabb, magolósabb az talán a bőrgyógyászat és orthopédia. De nem vészes.

Nálunk volt aki a szóbelin szinte semmit nemtudott....de nem bukott meg:) ezzel nem azt akarom mondani, hogy ne vedd komolyan:)

De nem is kell annyira félni tőle.

Vállalkozási ismerertekben meg leginkább "hétköznapi" dolgok vannak.

Ne félj tőle!! Menni fog!

2012. jan. 3. 17:40

Szia!

Van szépészeti egység üzemeltetéséről tankönyved?Mert abban van benne a munka és balesetvédelem!Ha igen,akkor nézd át,mert én decemberben vizsgáztam,mint kozmetikus és azt kellett megtanulni!Kivánok egy nagy kalappal a vizsgáidhoz!:)

10. anitav (válaszként erre: 9. - Szamó)
2012. jan. 3. 15:03
Baja, Oktatási Centrum
2012. jan. 3. 14:54
Hova jársz? Melyik város? Melyik suli?
8. anitav (válaszként erre: 7. - Szamó)
2012. jan. 3. 14:53
Köszi a választ. Kíváncsian várom az írásbelit, munka és balesetvédelemből nem sok mindent vettünk, néha megemlítettük. Nah majd meglátjuk. Nem parázok rá, csak átmegyek valahogy.
2012. jan. 3. 14:28

A 3 tételsorból csak szóbeli van. Húzol mindháromból 1-1-1-et , kapsz időt kidolgozni, aztán el kell mondanod.


Írásbeli: csak munkavédelem és balesetvédelem. Szokott benne lenni olyan kérdés, amit ki kell fejteni, olyan, amit csak ikszelgetni kell, szokott lenni képes feladat. 30 perc áll rendelkezésedre.


Gyakorlaton 45 perc manikűr és 90 perc műköröm. 1-1 kézen, tételhúzás alapján.


Nálam még senki nem bukott! A legrosszabb csoportom 4,6 lett :)))

6. anitav (válaszként erre: 4. - Dolly001)
2012. jan. 3. 13:53
És mennyire szigorú a vizsgáztatás? Sokan buknak?
2012. jan. 3. 13:52
Sziasztok.Azt szeretném kérdezni, hogy lehet úgy is ilyen tanfolyamot elvégezni, hogy nem kell bizonyítvány vizsga sincs csak hobbi célból?
4. dolly001 (válaszként erre: 3. - Anitav)
2012. jan. 3. 13:51

Szia!


Igen az csak szóbeli.

3. anitav (válaszként erre: 2. - Szamó)
2012. jan. 3. 13:47
Köszi a gyors választ. Akkor az írásbelin a szóbeli tételekből (manikűr, műköröm, anatómia, vállalkozás) nincs semmi? Azok csak tételhúzáskor vannak?
2012. jan. 3. 13:44

Szia!


Én évek óta vizsgáztatok.

Munkavédelem, balesetvédelem van az írásbelin.

2012. jan. 3. 13:43
A szóbeli és a gyakorlati vizsga egyértelmű, de mi van az írásbeli vizsgán?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook